Sampon pentru par deteriorat

  •  
    • 4 mesaje
    21 Dec 2014, 19:40
    0 0
    Voi ce sampon pentru par deteriorat folositi ? 
  •  
    • 5609 mesaje
    22 Dec 2014, 11:20
    1 0
    Cred ca ai nevoie de o masca pentru par daca ai parul deteriorat, nu de un sampon.
    Ala il pui pe par, degresezi parul si apoi il clatesti, deci nu ramane nimic pe par!

    De fapt, ai nevoie de o masca regeneranta, revigoranta, revitalizanta pentru un par deteriorat.
    Vezi pe internet ca sunt masti  cu ulei de: ricin, ulei de masline, ulei de nuca de cocos, oua, samd.
    Un simplu tratament de jumatate de ora cu uleiurile astea, inainte de spalarea obisnuita, ajuta la refacerea parului! 

     
  •  
    • 12208 mesaje
    22 Dec 2014, 14:05
    0 0
    exista in farmacii gama gerovital pentru astfel de probleme !
  •  
    • 293 mesaje
    23 Dec 2014, 15:27
    1 0
    In primul rand tb sa te tunzi (macar varfurile), apoi sa vezi ce sampon iti deterioreaza parul. Si sa folosesti la fiecare spalare o masca pt par (se da pe max jumatate, nu pe tot parul, ca altfel ti se ingrasa mai repede). Mie mi-a placut Masca Oil Therapy 2 min de la Pantene.
  •  
    8 Ian 2015, 12:50
    0 0
    depinde si de tip de par ai...inteleg ca deteriorat dar si aici depinde par, mai conteaza si ce anume il deterioreaza...de la Soare, bureteii de par sau se deterioreaza singur. 

    poti sa iti gasesti un sampon aici http://www.cosmeticeprofesionale.ro/categorii/sampoane/108/Actiunepar:3,5 iar daca vrei rezultate mai bune atunci te sfatuiesc sa incerci si o masca din aceiasi gama ca samponul.
    Acest mesaj a fost editat de către tratamentechinezesti: 8 Ian 2015, 12:51
  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2015, 16:52
    0 0
    poti sa incerci si samponul hidratante ph5,5 este din gama Rueber la folosit sora mea care are un par lung negru cret si foarte deteriorat din cauza placi.Ia il lasa pe par 5 min. ca sa actioneze. Ea este multumita de sampon. Are ingrediente naturale.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:07
    0 0
    Eu am folosit pentru regenerarea parului, lotiune pentru regenerare si samponul impotriva caderii parului de la Regivero (pachet de tratament), sunt pe baza de ingrediente din extracte naturale si nu au interdictii de utilizare. Pentru mine au fost bune, poate va ajuta si pe voi.

  •  
    • 84 mesaje
    30 Mai 2018, 18:35
    0 0
    Pentru par deteriorat, eu prefer sa folosesc o masca super hidratanta care sa imi ofere si stralucire dupa aplicare. Poti incearca Masca de par cu ulei de argan de la Bottega Verde. Pe aceasta o folosesc si eu si are rezultate foarte bune! Si nu ingrasa parul!!