fiole Foltene impotriva caderii parului au efect si dupa incetar

  •  
    • 547 mesaje
    9 Dec 2014, 14:39
    2 9
    Buna,am incercat numeroase tratamente impotriva caderii parului de la masti naturale pana la minoxidil(HairGrow,Alopexy) ,fiole Ducray ,vitamine,intr-un cuvant cam toate draciile posibile.Toate tratamentele au avut efect numai pe perioada folosirii adica 2-3 luni si intr-adevar imi cresteau fire noi si chiar a devenit mai bogat,nu mai cadea decat foarte putin.Insa dupa ce opresc tratamentele,incepe sa-mi cada din nou cu pumnul.Acum sunt dispusa sa incerc un alt tratament cel de la Foltene fiole+ tratament pentru o perioada de 2 luni,sper doar sa nu patesc la fel dupa terminarea lui.Astept pareri daca intr-adevar e ceva de el.
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Dec 2014, 21:42
    4 2
    eu am facut un tratament cu revalid , capsule si sampon .... s-au vazut rezultate ...
  •  
    • 687 mesaje
    11 Dec 2014, 09:38
    2 2
    Si eu am incercat numeroase tratamente, dar degeaba. Totul e de la noi, felul cum mancam, orele, cata apa bem, daca facem sport plus ca daca mergem la servici stresul e cat Casa Poporului si de asta ne cade parul.
    Acum la unele femei poate le prieste un anumit tratament in timp ce la altele nu functioneaza acelasi tratament.
    Eu aveam probleme cu caderea parului, am luat ulei de ricin si degeaba pt ca stresul de la munca e cel mai nenorocit. Seara adorm stresata si super obosita iar dimineata iau cu pumnul par de pe pat si perna, iar de covor nu mai zic ca in fiecare zi stau in genunchi sa iau parul...si mie imi este greu cu asa ceva mai ales dupa ce am nascut....
  •  
    • 367 mesaje
    13 Dec 2014, 23:40
    2 0
    si eu am incercat o groaza de tratamente impotriva caderii parului,am facut analize care au fost ok,am incercat masti cu oua,usturoi gaz etc.nici un rezultat concret....alopecie androgenica ereditara a fost raspunsul doctorului,minoxidil toata viata cu efectele lui secundare cu tot sau implant.dupa multe rascoliri pe internet vreau sa va spun ca in sfarsit creeed ca am gasit ceva care functioneaza si nici nu e foarte scump si suna cam asa,masca cu hena neutra,amla,bhringaraj reetha ,si in loc de sampon ma spal pe cap cu shikakai si amla,rezultatul, dupa o luna parul nu mai cade ptr prima data in ultimii 10 ani.
  •  
    • 547 mesaje
    14 Dec 2014, 18:53
    1 1
    Parul meu are perioade si perioade cand cade mai mult ca de obicei si perioade in care cade normal.Am si firul de par foarte subtire gras la radacina si uscat la varfuri.Si eu mi-am facut toate analizele tot(inclusiv h. tiroidieni) ,totul a iesit in regula cu exceptia unei usoare anemii pe care incerc sa o corectez cu preparate din fier.Oricum la mine cade destul de mult dar nu se observa decat la tample si in spatele urechilor se vede mai rarut.Cat despre toate tratamentele incercate mai inainte toate au functionat pe perioada folosirii tratamentui respectiv parul chiar se regenera si era mai voluminos dupa care cadea dupa stoparea lui.Acum am facut rost de tratamentul asta Foltene(sampon +fiole) de care intrebam pe care o sa il incep saptamana asta.
    Vroiam sa mai spun ca mi se pare interesanta masca asta pe care ti-o prepari tu acasa Adriana dar ce ma intrebam eu dupa ce am cautat pe net,caci sincer nu mai auzisem de plantele respective in afara de henna,pudra de amla nu irita scalpul?
    Contine vitamina C si de asta intreb.
  •  
    • 367 mesaje
    14 Dec 2014, 22:31
    1 0
    Ellektra,nu stiu sa-ti raspund la intrebare,mie nu-mi irita nimic,mai adaug in masca un galbenus,ulei de cocos si keratina vegetala dar am vazut in tutoriale pe youtube ca unele fete folosesc doar hena cu bhringaraj si e la fel de eficienta,eu una ,psihic,nu mai suport entuziasmul de la inceputul unui tratament cu x fiole ca apoi sa traiesc marea dezamagire dupa intreruperea tratamentului cand constati ca-ti cade si mai rau.sanatate multa!
  •  
    • 74 mesaje
    30 Dec 2015, 10:41
    1 1
    Daca nu este hranit cum trebuie firul de par se subtiaza si in final cade. Cel mai bine este sa se faca cura cu vitamine si sa se consume alimente bogate in fier sau zinc. Parul poate sa cada si de la substantele chimice din sampoane sau vopseluri.

  •  
    • 248 mesaje
    7 Ian 2016, 09:31
    1 2
    nu rade de mine, dar eu am descoperit un sampon pentru cabaline care e super tare. E 8 lei o sticluta, e facut pt cabaline, dar e mai mult din plante. Mi-a recomandat o prietena si dupa ce am starnit numai rasete in jurul meu din partea prietenilor, iaca acum eu rad mai bine pentru ca parul meu si-a revenit. Il gasesti prin farmacii veterinare.
    Acest mesaj a fost editat de către simika: 7 Ian 2016, 09:32
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:02
    2 2
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.