Adulter

  •  
    • 3140 mesaje
    23 Nov 2014, 21:22
    0 0
    mizdis said:Despagubiri ca cica daca ai mai mult de douaj de ani in casnicie si alalat e acuzat de adulter, poti cere despagubiri
    Io sunt si mai pe linga de subiect, daca vreti ceva consultanta in amenajari interioare, va astept,dar drept, sufletul.

     Trebuie dovedit adulterul fara umbra de tagada, din cite inteleg aventura cu madam avocat a inceput dupa ce el s-a intors in tara deci asta cu adulterul poate sa pice, el poate sa declare ca erau despartiti in fapt cind a inceput noua relatie.  
    Din ce ai scris am inteles asa - Gigel a plecat in tara, cu furaciunile la pachet dupa ce a pacalit-o pe nevasta referitor la somaj si a pus banii deoparte, clar si-a premeditat plecarea, odata ajuns in tara s-a cuplat cu asta si a bagat divort. DAR el nu s-a culcat cu avocata cit inca convietuia cu nevasta in Olanda si nici nu a mai avut legaturi cu nevasta de cind s-a intors in tara, nu au mai functionat ca o familie, nu au mai facut sex de cind el e cu avocata,  am inteles bine? Adulterul pina aici cam scirtiie.


    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 23 Nov 2014, 21:27
  •  
    • 3816 mesaje
    23 Nov 2014, 21:36
    0 0
    Se pare ca era premeditata plecarea si amantlicul.
    Ca el scrie in aia de divort ca din 2012 erau desparttit in fapt, cand de fapt pina acu in septembrie, nevasta se culca cu el.
    Se pare ca pe avocata amanta a gasit-o de ceva timp, ca el se tot ducea in Ro destul de des, chipurile sa isi gaseasca de munca.
  •  
    • 10065 mesaje
    23 Nov 2014, 21:45
    0 0
    De coana i-o fi dat peste nas cu "nu produci, nu footi", normal ca omu a dorit a se indragosti nitel.

  •  
    • 3140 mesaje
    23 Nov 2014, 21:53
    0 0
    mizdis said:Se pare ca era premeditata plecarea si amantlicul.
    Ca el scrie in aia de divort ca din 2012 erau desparttit in fapt, cand de fapt pina acu in septembrie, nevasta se culca cu el.
    Se pare ca pe avocata amanta a gasit-o de ceva timp, ca el se tot ducea in Ro destul de des, chipurile sa isi gaseasca de munca.

     Pentru asta trebuie sa aiba dovezi beton, nu ca a zis ala, ca si-a amintit nu stiu cine ca i-a vazut impreuna in anii astia de cind se pare ca s-a incirligat cu avocata, dovezi peste dovezi care sa arate ca venea in tara ca sa se intilneasca si sa se sexuiasca cu madam de e acum gravida. Dovezi ca ei locuiau impreuna in Olanda si erau o familie, cu orice proba valabila ea trebuie sa arate ca el a mintit. Daca ea nu vrea sa divorteze si se dovedeste ca motivele invocate de el nu sunt reale s-ar putea ca nenea sa ramina insurat. Am o ruda care a trecut prin asa ceva, i-a plecat barbatul cu una, traia cu ea de ceva timp, a plecat in noaptea de Revelion, fara gluma, nevasta si mama lui erau la bucatarie, copilul de citiva ani prin casa, tatal lui la fel si omul s-a fofilat la amanta, a inchis telefonul si s-a dus la petrecere la aia. Dupa citeva luni de ba venit si-mpacat cu nevasta, ba plecat la amanta, nu in alta tara ci in alta localitate, s-a hotarit el sa divorteze si a scris tot felul de minciuni in cererea de divort, ca nevasta nu-s ce a facut, ca l-a inselat cu niste prieteni, ba i-a adus si pe aia martori sa declare ca asa e. La divort mama lui i-a tinut parte nurorii si a spus adevarul, motivele invocate de el s-au dovedit false si cum nevasta a declarat ca ea nu vrea sa divorteze, divortul nu s-a pronuntat, au ramas casatoriti pina in ziua de azi. El e si acum cu amanta. Asta se intimpla acum vreo cinspe ani, cu noile reglementari nu stiu ce modificari s-au facut in materie de divort.


    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 23 Nov 2014, 21:57
  •  
    • 10065 mesaje
    23 Nov 2014, 22:21
    0 0
    Foarte interesante legile astea olandeze . De vreo luna (sau mai bine) am stat la cafea si birfa de-ale vietii cu parteneriat olandez. Data viitoare voi aduce in discutie chestia asta cu divortul la ei, din curiozitate doar.

  •  
    • 14418 mesaje
    23 Nov 2014, 23:40
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    24 Nov 2014, 09:33
    0 0
    Pai nu vazusi soro mai la vale ca dadui si legea?
    Ca cica asa e?
  •  
    • 11561 mesaje
    24 Nov 2014, 09:43
    1 0
    mizdis said:Se pare ca era premeditata plecarea si amantlicul.
    Ca el scrie in aia de divort ca din 2012 erau desparttit in fapt, cand de fapt pina acu in septembrie, nevasta se culca cu el.
    Se pare ca pe avocata amanta a gasit-o de ceva timp, ca el se tot ducea in Ro destul de des, chipurile sa isi gaseasca de munca.

       Pai  si  a  gasit , crezi  ca  e  usor  sa  muncesti  la  o  avocata!!!

  •  
    • 7743 mesaje
    24 Nov 2014, 11:20
    2 0
    am cautat pentru tine pe net si ai aici art 388 din lege. vezi si art 390 si 391, prietena ta sa citeasca cu mare mare atentie...
    repet, nu cred ca va primi ceva despagubire, el n-are venit, mai asteapta si un copil...
    ciuciu bani,miki, ba mai si cheltuie pe deasupra.
    avocata daaa, cere. si atat. nu garanteaza cu nimic. iar la urma va spune ceva de genul "judecatoarea e proasta, mai avem alte cai de atac, bla bla.. scoate prietena alti bani, mai trece timpul si nimic..
    eu asa vad lucrurile,realitatea e ca e cam subtire dosarul si avocata nu-i spune in fata, ce si cum.nu lucreaza in interesul clientei...ea are interesul s-o tapeze de bani.


    legeaz.net/noul-cod-civil/art-388-acordarea-despagubirilor-efectele-divortului-desfacerea-casatoriei

    Acest mesaj a fost editat de către _Eva: 24 Nov 2014, 11:21
  •  
    • 15 mesaje
    25 Nov 2014, 20:28
    0 0
    Mizdis....noi putem sa iti dam un milion de sfaturi dar cea mai buna explicatie ti-o poate da un avocat. Am inteles ca amanta la randul ei este avocat...pffff....aici trebui lucrat incet si cu grija. Vorbeste cu prietena ta sa isi bage unu in asa fel sa-i spuna tot ce poate face, credema o sedinta cu un bun avocat realizezi multe. Si eu am avut un proces foartee greu cu dovezi, martori nebunii ca de' asa-i la noi...in fine...te costa 200 de lei o sedinta stai cat vrei, pui toate intrebarile posibile iti va lamuri orice si iti spune ce si cum sa faci. Daca poti ajuto ca e pacat. Ea iti trimite banutu tu te informezi si tot asa. Altfel ii va fi greu. Daca tin legatura sa o faca in continuare, in cazul in care baga un avocat, dar sa nu-i trimita bani. Deja a luat prea mult!!! In rest ce sa zic...mult noroc!
  •  
    • 3816 mesaje
    25 Nov 2014, 20:32
    0 0
    Mc Vik.Din pacate,eu nu o pot ajuta decat cu sfaturile de pe aici