Cosuri pe spate

  •  
    • 137 mesaje
    6 Iul 2016, 13:50
    0 0
    Buna ziua, un articol util:

    http://www.eva.ro/frumusete/cosmetica/frumusete-cum-sa-tratezi-acneea-pas-cu-pas-sfaturile-dermatologului-articol-94733.html?pagina=1
  •  
    • 36 mesaje
    17 Aug 2016, 14:08
    0 0
    Poate careva sa dea un regim cu ce ar trebui mancat la mic dejun, dejun si cina pentru a mai scapa de cosuri. Sau macar ce alimente sa se evite ca sa nu se mai extinda.
  •  
    • 292 mesaje
    30 Aug 2016, 19:23
    0 0
    iti pot recomanda produsul manuka extra, desi este indicat pentru problemele de acnee si psoriazis, eu de asemenea l-am folosit pentru problemele cu cosurile si am fost multumita de unguent.
  •  
    • 38 mesaje
    19 Oct 2016, 12:33
    0 0
    Produse pentru eliminarea acneei sunt destule pe piata, dar conteaza foarte mult si ce produse folosesti pentru a nu risca aparitia unor efecte secundare urate care sa dauneze organismului si care sa provoace neplaceri urate si pe termen lung.

  •  
    • 36 mesaje
    14 Nov 2016, 12:06
    0 0
    manuka asta cum se ia? Sunt pilule? Pt cosuri pe net sunt pareri interesante despre derminax.

  •  
    • 8 mesaje
    4 Mai 2017, 10:41
    0 0
    Poate sa apara cosurile din cauza unor infectii care sunt in organism, poate sa fie pe baza hormonala.... ebine sa gasim cauza inainte si abia apoi sa actionam si sa incercam sa eliminam aceste formatiuni.
  •  
    • 3 mesaje
    14 Iul 2017, 10:59
    0 0
    ionutma said:manuka asta cum se ia? Sunt pilule? Pt cosuri pe net sunt pareri interesante despre derminax.

     Si mastile sunt bune pentru eliminarea  cosurilor, doar ca e cam migalos pana le faci si incomod sa stai cu ele pe fata.

  •  
    • 50 mesaje
    29 Aug 2017, 13:06
    0 1
    ionutma said:manuka asta cum se ia? Sunt pilule? Pt cosuri pe net sunt pareri interesante despre derminax.

     Detalii despre produsul asta poti gasi pe sit-ul unde se comercializeaza.

  •  
    • 7 mesaje
    18 Sep 2017, 16:41
    0 0
    Si eu m-am luptat ani de zile cu aceeasi problema si am incercat toate solutiile posibile, fara rezultat. Se pare ca am avut o infectie in sange care nu s-a eliminat pana ce nu am facut ozonoterapie. Am ajuns in Bucuresti, la dl. dr. Baican, la recomandarea unei alte persoane pe forum si am zis sa incerc si asta pana la urma. In primele 2 sedinte, cosurile imi explodau efectiv pe fata si pe spate si imi iesea puroiul. Dupa a treia sedinta eram deja mult mai bine, iar la urmatoarele deja mi se cicatrizau ranile. Apoi am facut terapia vampir si mi s-au atenuat si cicatricile de pe fata si spate...si in sfarsit am reusit sa scap de aceasta afectiune groaznica si sa am un aspect normal. Nu ii doresc nimanui sa treaca prin asa ceva. Este o lupta constanta cu boala, dar si cu oamenii, care pun etichete. Insa ma bucur enorm ca am aflat de ozonoterapie si recomand tuturor sa faca. Este o terapie naturala, ce utilizeaza un amestec de ozon si oxigen pe care ti-l baga in sange, reusind astfel sa-ti elimine orice infectie si reziduuri din organism. Este benefica in foarte multe afectiuni, nu doare, nu are efecte secundare, este minunata!
  •  
    • 13 mesaje
    18 Oct 2017, 10:52
    0 0
    tomulete10 said:
    ionutma said:manuka asta cum se ia? Sunt pilule? Pt cosuri pe net sunt pareri interesante despre derminax.

     Detalii despre produsul asta poti gasi pe sit-ul unde se comercializeaza.

    Nu doar produsele de genu sunt utile cat si alte metode alternative care pot ajuta la asa ceva.



     

  •  
    • 18 mesaje
    10 Nov 2017, 10:50
    0 0
    Pentru acnee exista multe remedii naturiste si trebuie sa fim foarte atenti la ceea ce luam. Bolnavii de inima i general nu ar trebui sa ia nici un fel de supliment decat dupa ce se consulta cu medicul cardiolog. Metodele naturiste chiar daca sunt mai sigure decat tratamentul medicamentos totusi nu sunt nici ele suta la suta sigure ca nu dau efecte nedorite.
  •  
    • 2 mesaje
    20 Nov 2017, 17:49
    0 0
    Pentru acnee functioneaza foarte bine infiltratiile cu ozon si autohemotransfuzia. Eu urmez acum acest tratament in Bucuresti, la Fizio Estetix si sunt foarte multumita. Chiar aveam o acnee foarte urata, cu semne pe fata pe care trebuia sa le ascund de fiecare data cu mult fond de ten. Am aproape 3 luni de cand am ajuns la Dr. Mihai Baican si ma simt altfel, parca sunt alta persoana, am mai multa incredere in mine si pur si simplu simt nevoia mereu sa ies, sa socializez, lucruri pe care le evitam inainte. Am inteles de la domnul doctor ca spre finalul tratamentului vom face si cateva sedinte de Terapia Vampir pentru indepartarea urmelor lasate de acnee. Daca acum sunt atat de multumita, abia astept sa vad rezultatul final.
  •  
    • 27 mesaje
    29 Ian 2018, 10:54
    0 0
    pipobak said:Derminax a folosit careva? Si suplimentele pot sa aduca ceva imbunatatiri in organism care in timp pot sa mai inlature din cosuri.

    Suplimente pentru eliminarea acneei sunt multe, dar din pacate sunt  destule care produc efecte secundare iar unele chiar dependenta.
    De cele mai multe ori poate fi vorba si de o problema hormonala la mijloc si atunci mai intai trebuie rezolvata acea problema hormonala si  apoi  sa se vina cu un tratament propriuzis.

     

  •  
    • 64 mesaje
    19 Mar 2018, 10:37
    0 0
    Cosurile pot s atreaca si de la sine cu conditia sa se schimbe stilul alimentar. Daca o a consumam doar alimente care ajuta la detoxifiere, vom vedea ca treptat or sa apara rezultate in bine. Sunt foarte multe alimente ce pot fi consumate si care sa ne ajute.
    Si exercitiile fizice sunt foarte utile pentru asa ceva.

  •  
    • 5 mesaje
    8 Iul 2018, 12:04
    0 0
    Pastile pentru acnee - http://hespac.com/acnero.htm
    În ultima lună am folosit Derminax și trebuie să spun că acest produs este extraordinar. Am cheltuit în trecut mari sume de bani pe alte produse pentru acnee și pe vizite la dermatolog. Aceasta nu a dat niciun rezultat sau rezultatele nu au fost de durată. De când am început să folosesc Derminax, nu mi-a mai apărut niciun coș mai mare pe față. Îmbunătățirea a fost treptată, dar am reușit în cele din urmă să câștig bătălia împotriva acneei.
    Acest mesaj a fost editat de către plobess: 26 Sep 2018, 12:26
  •  
    • 50 mesaje
    24 Iul 2018, 10:45
    0 0
    Dupa 30 de ani trec ele de la sine, nu e problema, doar ca pana atunci sunt extrem de enervante si scad stima de sine.

  •  
    • 36 mesaje
    24 Sep 2018, 13:53
    0 0
    plobess said:Pastile pentru acnee - http://bit.ly/15mzrbr
    În ultima lună am folosit Derminax și trebuie să spun că acest produs este extraordinar. Am cheltuit în trecut mari sume de bani pe alte produse pentru acnee și pe vizite la dermatolog. Aceasta nu a dat niciun rezultat sau rezultatele nu au fost de durată. De când am început să folosesc Derminax, nu mi-a mai apărut niciun coș mai mare pe față. Îmbunătățirea a fost treptată, dar am reușit în cele din urmă să câștig bătălia împotriva acneei.

    Cel mai bine e sa ne pastram corect starea de igiena de  la nivelul zonei afectate pentru a avea cel mai bun rezultat pentru a indeparta cosurile in totalitate.

     

  •  
    • 50 mesaje
    26 Oct 2018, 10:28
    0 0
    Plantele, ceaiurile, tincturile pot sa fie si ele foarte folositoare in astfel de situatii. Tincturile potrivite pentru tipul de ten respectiv sunt chiar aficientte.

  •  
    • 32 mesaje
    7 Ian 2019, 13:16
    0 0
    Pentru cosuri e bun si derminaxul un supliment pe baza de plante care poate ajuta la catifelarea pielii.

  •  
    • 27 mesaje
    28 Mai 2019, 13:12
    0 0
    De scapat de cosuri este extrem de greu, dar asta  nu inseamna ca nu trebuie sa facem nimic pentru a scapa de aceste probleme. O atentie deosebita trebuie sa acordam alimentatiei pe care o avem. Daca mancam ceea ce trebuie, daca ne odihnim atata cat trebuie vom avea rezultate foarte bune!