Fatete Dentare

  •  
    • 1 mesaje
    30 Oct 2014, 14:06
    0 0
    Vreau sa-mi pun fatete dentare. Sunt fumatoare si beau multa cafea @ office. Are cineva experiete cam cat de bine tin? Adica sunt rezistente. Nu vraeu sa-mi cada la un meeting sau in restaurant cand mananc...
    Am primit deja doua recomandari pentru dentisti. Mai are cineva vreo experienta buna?
  •  
    • 144 mesaje
    31 Oct 2014, 00:24
    1 0
    decat fatete mai bine imbraci dintele complet in ceramica presata sau zirconiu+ceramica daca e vorba de masele unde presiunea e cu mult mai mare, insa in acest caz  se subtiaza mai mult din dintele original.
    e mai scump insa si mult mai durabil, mai igienic , mai natural ca aspect si lipsit de riscuri fata de fatetele care protejeaza doar o parte din dinte..
    Acest mesaj a fost editat de către Adam7: 31 Oct 2014, 00:34
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Oct 2014, 13:44
    0 0
    Adam7 said:decat fatete mai bine imbraci dintele complet in ceramica presata sau zirconiu+ceramica daca e vorba de masele unde presiunea e cu mult mai mare, insa in acest caz  se subtiaza mai mult din dintele original.
    e mai scump insa si mult mai durabil, mai igienic , mai natural ca aspect si lipsit de riscuri fata de fatetele care protejeaza doar o parte din dinte..

    adevar graiesti ! Fatetele sunt pentru cei ce cauta aspectul si esteticul , dar daca iti doresti dinti sanatosi coronitele sunt mai rezistente in timp !