Cer un sfat si o parere!

  •  
    • 78 mesaje
    31 Oct 2014, 08:34
    0 0
    ViktorC said:In afara unui dialog la modul serios de dragul viitorului eu nu vad .

     crede-ma ca am discutat fte serios si in afara ca sa ma acuze ca eu fac scandal in casa nu se ajunge la nimic. dar cum pot sa fiu eu calma si iubitoare cd el se comporta urit. nu face nimic acasa. e doar cu gindul ducii?????
    eu de cd mam casatorit imi indeplinesc obligatiunile de sotie...il spal..ii fac mincare..il astept..nu cheltui excesiv...nu cer de la el asa cum cer alte sotii bani.etc..etc..cadouri...
    eu vreau doar liniste si sa fie acasa macar 3 sau 4 zile din 7 pe saptamina....asta se numeste ca vreau sal fac baiat de casa!!????  

  •  
    • 78 mesaje
    31 Oct 2014, 08:36
    0 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    September14 said:Trebuie sa te gandesti cum sa salvezi casnicia, nu sa divortezi! Mai ales dupa 8 ani, eu nu inteleg de ce a durat asa mult sa iti dai seama ca nu e potrivit ptr tine. Lipseste de acasa...oare nu esti prea cicalitoare? Voi dupa 8 ani aveti mari probleme de comunicare, daca ai ajuns sa postezi aici. Daca te insela, batea...vb urat nu stiu zic Si eu m-am fii gandit la divort. Raspunsul il vei gasii doar tu.

     

    Exact despre asta e vorba, ce nu pot eu pricepe. In 8 ani de zile sa nu reusesti a "citi" un om ... greu de crezut .

     

    Sau maritisul e din interes (de povestea e reala) si se incearca a il face baiat de casa. 

     

     Mai, voi citirati in dunga. Au 4 luni de cand sunt casatoriti. Se stiu de 8 ani, nu au locuit impreuna. Eu asa am citit. Mai citesc odata,dar asa am inteles. Inainte omul mai misca ceva, dupa casatorie, ioc, vorba turcului.

     

    Doamna draga.

     

    Sa cunosti o persoana 8 ani si sa nu pricepi unde "bate", ce poama e cit de cit ?

     

    Neee ...

     

     

    repet in 8 ani am reusit sa il cunosc cit am putut..nu puteam sa imi dau seama ca se va schimba atit dp casatorie...si in acesti 8 ani chiar si planuri ne faceam impreuna...dar dp casatorie deja nu mai vrea nimic...in luna de miere nu a vrut...casa nu vrea...el vrea doar sa isi ia masina din aproape toti banii de pe nunta si alta nu vrea nimic!!!!!!

     

  •  
    • 64 mesaje
    6 Nov 2014, 19:44
    0 0
    Eu am o prietena care a avut o relatie de genul. timp de 5 ani.Spre norocul ei nu s-a si casatori in acei 5 ani. El tot timpul plecat,, venea acasa numai la 2, 3, 4 dimineata. Se trezea la ora 7 iesea pe usa si pleca la cafea cu ''baietii''. Mai venea pe la 2 cand i se facea foame apoi dus era pana spre dimineata. A doua zi o lua de la capat. De ajutat in vreun fel nu se punea problema. Prietena mea se ocupa de tot, facea cumparaturi, cara de plase pana i se lungeau mainile ca la maimutze, iar el isi lua masinutza si pleca ''la cafea ''.cu baietii . Si lungea cafeaua aia toata ziua . Pana cand a descoperit intr-o zi ca el mai avea de 2 ani, o relatie cu alta fata . Sfarsit
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Nov 2014, 23:26
    0 0
    madabz said:Eu am o prietena care a avut o relatie de genul. timp de 5 ani.Spre norocul ei nu s-a si casatori in acei 5 ani. El tot timpul plecat,, venea acasa numai la 2, 3, 4 dimineata. Se trezea la ora 7 iesea pe usa si pleca la cafea cu ''baietii''. Mai venea pe la 2 cand i se facea foame apoi dus era pana spre dimineata. A doua zi o lua de la capat. De ajutat in vreun fel nu se punea problema. Prietena mea se ocupa de tot, facea cumparaturi, cara de plase pana i se lungeau mainile ca la maimutze, iar el isi lua masinutza si pleca ''la cafea ''.cu baietii . Si lungea cafeaua aia toata ziua . Pana cand a descoperit intr-o zi ca el mai avea de 2 ani, o relatie cu alta fata . Sfarsit

     

    Trebue sa-i fi placut situatia, de a acceptat 5 ani "tratamentul".

     

  •  
    • 78 mesaje
    7 Nov 2014, 10:10
    0 0
    UPDATE!!!!!!

    de o saptamina, de la ultima noastra cearta ...sotul meu deja vine acasa dp serviciu mai devreme un pic, adica vine pe la 19.00, 20.00, 20.30....cu toate ca stiu precis ca serviciul il sfirsea pe la 18.00, ....adica tot sta pe undeva prin centru ..pe la ceai, cafea cu baietii...dar nu vine cum venea la 21.00 sau 22.00.... oare sa o consider asta ca pe o mica schimbare in bine???? ce ziceti???...mai ales pe ViktorC il intreb dc tot considera ca vreau sa il fac baiat de casa..... (Viktor C eu sa fi vrut sa ii pun fusta in cap, ii faceam un copil si il imbrobodeam in acesti 8 ani, dar nu am facut asta fca nu st genul de femeie.......am lasat lucrurile firesti sa fie si am crezut ca casnicia il va responsabiliza cum ii face pe multi baieti care vor!!!)

    .....dar weekendurile adica in toata vinerea si simbata seara oricum iese cu seful lui si ma lasa pe mine singura acasa....oare sa incep sa imi caut si eu sa ies?????  

    problema masinii a ramas...el vrea masina dar eu vreau banii sa ii stringem de casa.....asa ca cred ca vom imparti banii de pe nunta! 

    am vorbit si cu mama lui si ea zice ca ar trebui sa il inteleg dc il iubesc pe baiatul ei ca ii greu fara masina. (cu toate ca ea de 10 ani in spania nu l-a inteles sa ii ia ceva sa se miste prin oras la 2 joburi. Precizez ca eu tot vreau masina dar mai ieftina pentru inceput. Nu sa dau toti banii lui pe masina si eu sa ramin la urma si fara el...si fara bani si divortata la 30 de ani..iata de ce pun problema separarii cu banii de pe nunta.)

    iata cum stau lucrurile la moment. 
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Nov 2014, 14:14
    0 0
    Me-Diana said:UPDATE!!!!!!

    de o saptamina, de la ultima noastra cearta ...sotul meu deja vine acasa dp serviciu mai devreme un pic, adica vine pe la 19.00, 20.00, 20.30....cu toate ca stiu precis ca serviciul il sfirsea pe la 18.00, ....adica tot sta pe undeva prin centru ..pe la ceai, cafea cu baietii...dar nu vine cum venea la 21.00 sau 22.00.... oare sa o consider asta ca pe o mica schimbare in bine???? ce ziceti???...mai ales pe ViktorC il intreb dc tot considera ca vreau sa il fac baiat de casa..... (Viktor C eu sa fi vrut sa ii pun fusta in cap, ii faceam un copil si il imbrobodeam in acesti 8 ani, dar nu am facut asta fca nu st genul de femeie.......am lasat lucrurile firesti sa fie si am crezut ca casnicia il va responsabiliza cum ii face pe multi baieti care vor!!!)

    .....dar weekendurile adica in toata vinerea si simbata seara oricum iese cu seful lui si ma lasa pe mine singura acasa....oare sa incep sa imi caut si eu sa ies?????  

    problema masinii a ramas...el vrea masina dar eu vreau banii sa ii stringem de casa.....asa ca cred ca vom imparti banii de pe nunta! 

    am vorbit si cu mama lui si ea zice ca ar trebui sa il inteleg dc il iubesc pe baiatul ei ca ii greu fara masina. (cu toate ca ea de 10 ani in spania nu l-a inteles sa ii ia ceva sa se miste prin oras la 2 joburi. Precizez ca eu tot vreau masina dar mai ieftina pentru inceput. Nu sa dau toti banii lui pe masina si eu sa ramin la urma si fara el...si fara bani si divortata la 30 de ani..iata de ce pun problema separarii cu banii de pe nunta.)

    iata cum stau lucrurile la moment. 

     

    te minti singura daca tu chiar crezi ca l ai fi facut pe asta om responsabil facandu i 1 , 3 sau 5 copii!!! daca te ar iubi si ai insemna ceva pt el..tu ai fi prioritatea lui..tu ai fi prima la care se gandeste dupa  ce iasa de la job....tu ai fi omul cu care si ar dori sa si petreaca timpul liber....deci parerea mea ( si sunt sigura ca asa se va intampla cu parere de rau)....vei fi fara el..fara bani si divortata la 30 de ani oricat incerci s o lungesti!! si asta pt ca lipseste fix esenta casniciei voastre iubirea lui pt tine!

  •  
    • 2085 mesaje
    7 Nov 2014, 14:30
    0 0
    Me-Diana said:UPDATE!!!!!!

    de o saptamina, de la ultima noastra cearta ...sotul meu deja vine acasa dp serviciu mai devreme un pic, adica vine pe la 19.00, 20.00, 20.30....cu toate ca stiu precis ca serviciul il sfirsea pe la 18.00, ....adica tot sta pe undeva prin centru ..pe la ceai, cafea cu baietii...dar nu vine cum venea la 21.00 sau 22.00.... oare sa o consider asta ca pe o mica schimbare in bine???? ce ziceti???...mai ales pe ViktorC il intreb dc tot considera ca vreau sa il fac baiat de casa..... (Viktor C eu sa fi vrut sa ii pun fusta in cap, ii faceam un copil si il imbrobodeam in acesti 8 ani, dar nu am facut asta fca nu st genul de femeie.......am lasat lucrurile firesti sa fie si am crezut ca casnicia il va responsabiliza cum ii face pe multi baieti care vor!!!)

    .....dar weekendurile adica in toata vinerea si simbata seara oricum iese cu seful lui si ma lasa pe mine singura acasa....oare sa incep sa imi caut si eu sa ies?????  

    problema masinii a ramas...el vrea masina dar eu vreau banii sa ii stringem de casa.....asa ca cred ca vom imparti banii de pe nunta! 

    am vorbit si cu mama lui si ea zice ca ar trebui sa il inteleg dc il iubesc pe baiatul ei ca ii greu fara masina. (cu toate ca ea de 10 ani in spania nu l-a inteles sa ii ia ceva sa se miste prin oras la 2 joburi. Precizez ca eu tot vreau masina dar mai ieftina pentru inceput. Nu sa dau toti banii lui pe masina si eu sa ramin la urma si fara el...si fara bani si divortata la 30 de ani..iata de ce pun problema separarii cu banii de pe nunta.)

    iata cum stau lucrurile la moment. 

     

     

    Hmm !!.........

    Ia spune-i ca vrei s-o cunosti pe nevasta sefului.

    Sa iesiti si voi ca fetele, in serile in care ies ei, ca baietii .

  •  
    • 78 mesaje
    7 Nov 2014, 15:04
    0 0
    mama_omida said:
    Me-Diana said:UPDATE!!!!!!

    de o saptamina, de la ultima noastra cearta ...sotul meu deja vine acasa dp serviciu mai devreme un pic, adica vine pe la 19.00, 20.00, 20.30....cu toate ca stiu precis ca serviciul il sfirsea pe la 18.00, ....adica tot sta pe undeva prin centru ..pe la ceai, cafea cu baietii...dar nu vine cum venea la 21.00 sau 22.00.... oare sa o consider asta ca pe o mica schimbare in bine???? ce ziceti???...mai ales pe ViktorC il intreb dc tot considera ca vreau sa il fac baiat de casa..... (Viktor C eu sa fi vrut sa ii pun fusta in cap, ii faceam un copil si il imbrobodeam in acesti 8 ani, dar nu am facut asta fca nu st genul de femeie.......am lasat lucrurile firesti sa fie si am crezut ca casnicia il va responsabiliza cum ii face pe multi baieti care vor!!!)

    .....dar weekendurile adica in toata vinerea si simbata seara oricum iese cu seful lui si ma lasa pe mine singura acasa....oare sa incep sa imi caut si eu sa ies?????  

    problema masinii a ramas...el vrea masina dar eu vreau banii sa ii stringem de casa.....asa ca cred ca vom imparti banii de pe nunta! 

    am vorbit si cu mama lui si ea zice ca ar trebui sa il inteleg dc il iubesc pe baiatul ei ca ii greu fara masina. (cu toate ca ea de 10 ani in spania nu l-a inteles sa ii ia ceva sa se miste prin oras la 2 joburi. Precizez ca eu tot vreau masina dar mai ieftina pentru inceput. Nu sa dau toti banii lui pe masina si eu sa ramin la urma si fara el...si fara bani si divortata la 30 de ani..iata de ce pun problema separarii cu banii de pe nunta.)

    iata cum stau lucrurile la moment. 

     

     

    Hmm !!.........

    Ia spune-i ca vrei s-o cunosti pe nevasta sefului.

    Sa iesiti si voi ca fetele, in serile in care ies ei, ca baietii .

     
    din cite am inteles seful lui e divortat dar locuieste intr-o casa cu sotia.....!!! dar ca umbla cu fete tinere stiu ca singura cu ochii mei l-am vazut!

    ...eu st sigura 90 la suta ca sotul meu nu ma inseala.......pt mine faptul ca iese cu el in tot weekendul ma afecteaza...in loc sa ma invite undeva simbata sau vinerea..sau sa iesim la o plimbare....etc.

  •  
    • 4350 mesaje
    7 Nov 2014, 15:18
    2 0
    Diana, tu cum iti petreci sfarsitul de saptamna? Stai si il astepti pe el acasa, iar in timpul asta faci curat si mancare? Tu nu simti nevoia sa iesi? Prieteni ai? Mai lasa putin treaba si mergi si tu la un film, la o plimbare, la o barfa cu fetele, etc!
  •  
    • 78 mesaje
    7 Nov 2014, 15:27
    0 0
    roseblue said:Diana, tu cum iti petreci sfarsitul de saptamna? Stai si il astepti pe el acasa, iar in timpul asta faci curat si mancare? Tu nu simti nevoia sa iesi? Prieteni ai? Mai lasa putin treaba si mergi si tu la un film, la o plimbare, la o barfa cu fetele, etc!

     
    DA, ASA IL PETREC!...


    ..SI DA...AM INCEPUT SA IES MAI MULT DE ACUM CEVA TIMP...DE CIND VAD CA NU MERGE...CA DEGEABA FAC TOT CE FAC.......AM INCEPUT ORE DE YOGA....MA PLIMB MAI MULT...NU ALERG ACASA CA O STRICATA SA IL ASTEPT CU MINCAREA GATA...

    VREAU SA ASTEPT O PERIOADA..SA VAD CE VA MAI FI...SINCERA SA FIU ...MIE FRICA SA IAU ACUM O DECIZIE RADICALA!...MAI LUPT VREO CITEVA LUNI SI DACA NU..ATUNCI VA TREBUI SA IMI REFAC VIATA....


     


    Acest mesaj a fost editat de către Me-Diana: 7 Nov 2014, 16:21
  •  
    • 2085 mesaje
    7 Nov 2014, 15:35
    2 0
    Me-Diana said:

     
    din cite am inteles seful lui e divortat dar locuieste intr-o casa cu sotia.....!!! dar ca umbla cu fete tinere stiu ca singura cu ochii mei l-am vazut!

    ...eu st sigura 90 la suta ca sotul meu nu ma inseala.......pt mine faptul ca iese cu el in tot weekendul ma afecteaza...in loc sa ma invite undeva simbata sau vinerea..sau sa iesim la o plimbare....etc.

     

    Pai, mie mi se pare ca anturajul e cam viciat..........

  •  
    • 10065 mesaje
    8 Nov 2014, 17:46
    2 0
    Me-Diana said:UPDATE!!!!!!

    de o saptamina, de la ultima noastra cearta ...sotul meu deja vine acasa dp serviciu mai devreme un pic, adica vine pe la 19.00, 20.00, 20.30....cu toate ca stiu precis ca serviciul il sfirsea pe la 18.00, ....adica tot sta pe undeva prin centru ..pe la ceai, cafea cu baietii...dar nu vine cum venea la 21.00 sau 22.00.... oare sa o consider asta ca pe o mica schimbare in bine???? ce ziceti???...mai ales pe ViktorC il intreb dc tot considera ca vreau sa il fac baiat de casa..... (Viktor C eu sa fi vrut sa ii pun fusta in cap, ii faceam un copil si il imbrobodeam in acesti 8 ani, dar nu am facut asta fca nu st genul de femeie.......am lasat lucrurile firesti sa fie si am crezut ca casnicia il va responsabiliza cum ii face pe multi baieti care vor!!!)

    .....dar weekendurile adica in toata vinerea si simbata seara oricum iese cu seful lui si ma lasa pe mine singura acasa....oare sa incep sa imi caut si eu sa ies?????  

    problema masinii a ramas...el vrea masina dar eu vreau banii sa ii stringem de casa.....asa ca cred ca vom imparti banii de pe nunta! 

    am vorbit si cu mama lui si ea zice ca ar trebui sa il inteleg dc il iubesc pe baiatul ei ca ii greu fara masina. (cu toate ca ea de 10 ani in spania nu l-a inteles sa ii ia ceva sa se miste prin oras la 2 joburi. Precizez ca eu tot vreau masina dar mai ieftina pentru inceput. Nu sa dau toti banii lui pe masina si eu sa ramin la urma si fara el...si fara bani si divortata la 30 de ani..iata de ce pun problema separarii cu banii de pe nunta.)

    iata cum stau lucrurile la moment. 

     

     

    Pai, se pare ca ai gasit cheia succesului . Inca doua certuri si apare acasa inainte de a incheia programul de lucru.

     

     

    "Din cocos nu faci gaina ... " Iti e cunoscut nu ?

     

    Si microbul asta de " familist" trebue sa existe acolo in vene ca altfel ... mai greu , parerea mea.

     

     

    LE.

     

    Ca tot am chef de vorba ...

     

    Referitor la o eventuala sarcina pentru a prinde barbatul "de nas". Unora le iese pasenta, altora nu . Depinde.

    Unii barbati (ca trecut prin viata mai sint ) pentru tentativa , pentru modul incorect (sa nu-i zic vrajeala) de abordare isi ia la revedere, asta neavind nimic de-aface cu responsabilitatea, fuga de responsabilitate.

     

     

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 8 Nov 2014, 18:34