Tratament cearcane

  •  
    • 13 mesaje
    10 Oct 2014, 11:21
    0 4
    Buna, fetelor, 

    Eu sunt noua aici, am decis sa va scriu pentru ca tot caut o metoda eficienta sau o crema buna pentru cearcane si sunt curioasa daca si voi aveti problema asta? (nu as incerca o interventie chirurgicala, pentru ca mi-e foarte frica de ace si nu sunt foarte pro astfel de intrventii)

    Eu am incercat de la diverse creme scumpe, pana la ceai verde si de albastrele si, chiar daca uneori se diminunau (asta depindea si de cat dormeam), tot nu pot spune ca sunt multumita.

    In plus, eu port si ochelari si pentru ca am unii cu lentile mai mari, mi se vad cearcanele prin lentile dedesubt foarte urat.  

    So, ce-mi recomandati? :( 
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Oct 2014, 22:02
    1 2
    http://www.naturo.ro/products/id/152/anti-cearcane/
  •  
    • 13 mesaje
    13 Oct 2014, 20:18
    0 0
    Mersi mult pentru recomandare, Gabriela. Spune-mi te rog daca tu ai incercat vreunul dintre uleiuri sau argila si ai fost multumita? Chiar as incerca ceva mai natural, imi suna bine uleiul de trandafiri, dar m-ar ajuta o recomandare mai exacta.
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Oct 2014, 22:15
    1 0
    IrinaAlbu said:Mersi mult pentru recomandare, Gabriela. Spune-mi te rog daca tu ai incercat vreunul dintre uleiuri sau argila si ai fost multumita? Chiar as incerca ceva mai natural, imi suna bine uleiul de trandafiri, dar m-ar ajuta o recomandare mai exacta.

     uleiurile sunt foarte bune , eu una folosesc de sofranel , de masline extravirgin dar si vitamina E  care este minunata pe un ten uscat face minuni !

  •  
    • 13 mesaje
    15 Oct 2014, 17:37
    1 0
    gabriela42 said:
    IrinaAlbu said:Mersi mult pentru recomandare, Gabriela. Spune-mi te rog daca tu ai incercat vreunul dintre uleiuri sau argila si ai fost multumita? Chiar as incerca ceva mai natural, imi suna bine uleiul de trandafiri, dar m-ar ajuta o recomandare mai exacta.

     uleiurile sunt foarte bune , eu una folosesc de sofranel , de masline extravirgin dar si vitamina E  care este minunata pe un ten uscat face minuni !

     Eu am fost mereu reticenta cu uleiurile in jurul ochilor, mi se pare ca-mi intra in ochi si ma fac sa lacrimez, am si ochii putin sensibili. Prefer gelurile si cremele foarte usoare in zona respectiva, dar cine stie, merita incercat, chiar vreau sa pot scapa de cearcane. 

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 12:53
    0 0
    IrinaAlbu said:
    gabriela42 said:
    IrinaAlbu said:Mersi mult pentru recomandare, Gabriela. Spune-mi te rog daca tu ai incercat vreunul dintre uleiuri sau argila si ai fost multumita? Chiar as incerca ceva mai natural, imi suna bine uleiul de trandafiri, dar m-ar ajuta o recomandare mai exacta.

     uleiurile sunt foarte bune , eu una folosesc de sofranel , de masline extravirgin dar si vitamina E  care este minunata pe un ten uscat face minuni !

     Eu am fost mereu reticenta cu uleiurile in jurul ochilor, mi se pare ca-mi intra in ochi si ma fac sa lacrimez, am si ochii putin sensibili. Prefer gelurile si cremele foarte usoare in zona respectiva, dar cine stie, merita incercat, chiar vreau sa pot scapa de cearcane. 

    sunt incercate crede-ma -nu te ustura ochi de la niciunul , nu as recomanda ceva  ce produce usturimi , eu am avut o conjunctivita rebela si am o sensibilitate destul de mare la ochi , nu pot spune ca rezolva problema cearcanelor ...poti incerca si remedii mai simple de exemplu rondele de castraveti proaspeti  cei care inteapa zic , tinuti in frigider taiati rondele si tinuti pe pleoape si chiar pe toata fata .

  •  
    • 3 mesaje
    20 Oct 2014, 01:03
    1 0

    Din pacate sunt ereditare. Am incercat si eu multe creme,ulei de ricin,etc.

    Recomand injectie cu acid hialuronic. Rezultate se gasesc pe google (before/after) si cred ca tine cam 3-4 luni depinde de organism.

  •  
    • 43 mesaje
    6 Nov 2014, 15:40
    0 0
    Asa e, exista acum un acid hialuronic special pentru ochi care trateaza cearcanele si le estompeaza. eu mi-am facut aceasta interventie la dr calin dobos. mi-era teama de durere dar se poate folosi crema anestezica. rezultatele s-au vazut chiar imediat, a avut o mana foarte usoara, nu mi-a ramas niciun fel de vanataie. acum privirea mea este mult mai luminoasa, chiar iti schimba intreaga expresie disparitia cearcanelor. eu la dl. dobos mi-am mai facut injectari si totdeauna am fost multumita.
  •  
    • 18 mesaje
    22 Nov 2014, 18:53
    0 1
    Eu am scapat de cearcane cu crema de la fereto si alta crema pe care am incercat-o in trecut si la fel a dat rezultate super bune a fost de la chanel, insa fiind prea scumpa nu mi-o mai permit. Fereto Firming eye cream chiar da aceleasi rezultate si are un pret decent
  •  
    • 8 mesaje
    26 Nov 2014, 10:48
    1 0
    Un tratament foarte bun este cel de la Institut Claude Bell, e frantuzesc si profesional. L-am luat de pe profesionalcosmetics.ro cu 35% reducere si am primit si un mic cadou. Chiar s-au estompat cearcanele,
  •  
    • 13 mesaje
    4 Dec 2014, 16:55
    2 1
    Am intalnit o doctora dermatocosmetolog intr-un salon din Pantelimon. Salonul este situat pe Soseaua Vergului si se numeste OJO Salon. Este foarte atenta cu clientul si iti explica fiecare pas pe care il face in tratament. Intrebati se Stela Ermurachi cand ajungeti la Salon.
    Si un site: www.ojosalon.ro
  •  
    8 Ian 2015, 13:46
    0 0
    te-ai gandit ca poate si din cauza alimentatiei pot sa fie asa de accentuate?

    ai putea sa mergi si la un doctor poate te poate ajuta mai bine...

    cat despre creme eu cred ca poti sa incerci si aici http://www.cosmeticeprofesionale.ro/categorii/creme-ochi/91 ... sau poate un ser cu vitamina C...acum totul tine de tipul tau de piele. 
  •  
    • 127 mesaje
    23 Ian 2015, 16:22
    1 0
    Eu am avut cearcane ereditare, nu treceau oricat as fi dormit, orice as fi mancat, orice crema as fi aplicat. Sunt pasionata si de machiaj, dar sincer va spun ca reuseam cu greu sa imi estompez cearcanele, fiindca la mine nu era doar culoarea mai inchisa, ci parea asa ca un gol sub ochi, eu fiind foarte slaba. Pana la urma am mers la dr estetician ca sa vad daca se poate face ceva. Am mers la dr Calin Dobos si mi-a explicat ce variante am, si am ales injectiile cu acid hialuronic. A fost foarte rapid, rezultatul s-a vazut pe loc si m-am putut machia imediat, ca sa nu se vada roseala. Costa ceva mai mult decat o banala crema, dar rezultatul merita, se vede si dureaza mult timp. Eu inca spun ca a fost cea mai buna alegere.
  •  
    • 11 mesaje
    3 Feb 2015, 13:42
    0 0
    Buna,

    Depinde si de natura cearcanelor...
    daca sunt deja prea adnaci, cred ca e cazul unei vizite la medicul estetician. eu sunt incantata de rezultatele cu acid hialuronic atat pentru cearcane cat si pentru buze.
    cat limitele nu sunt depasite, totul e ok.
    recomand clinica dr iancu morad!
  •  
    • 66 mesaje
    27 Feb 2015, 17:36
    0 0
    Fetelor, eu va zic ca nu functioneaza cremele si uleiurile, pentru mine tot ce au facut a fost sa-mi deschida putin culoarea pielii de sub ochi si aratau chiar ciudat la momentul acela. Pana la urma mi-am dat seama ca la mine nu era doar problema culorii inchise a cearcanelor, ci si faptul ca erau foarte adanci, dupa ce slabisem destul de mult. Am aflat de la o colega de munca de injectiile cu acid hialuronic pentru cearcane, mi-a aratat cum avea ea cearcanele inainte si intr-adevar se vedea diferenta. Asa ca am mers si eu la acelasi doctor la care a mers ea, la Calin Dobos, si mi-am facut injectarile. Rezultatul a fost super, durerea minima, desi imi e foarte frica de ace. Injectarile trebuie repetate la un anumit timp, dar rezultatul merita si tine destul de mult timp.
  •  
    • 28 mesaje
    19 Aug 2016, 17:07
    1 0

    Tratamentele injectabile nu mai sunt ce erau odata. Te cred ca iti e frica, si eu eram terorizata de ace, dar daca ai vedea ce ace minuscule sunt folosite acum pentru injectarea acidului hialuronic, te-ai duce maine sa te tratezi. Nu stiu ce sa iti zic de alte tratamente, eu am incercat o multime de creme si seruri inainte sa apelez la acidul hialuronic. Dar acum nu as mai arunca banii pe nicio crema pentru ca aceia sunt cu adevarat bani pierduti. In schimb, acidul meu hialuronic este minunat si cearcanele nu mai sunt de mult sub ochii mei. Teosyal Redensity Eyes mi-a redat frumusetea si increderea in mine si pentru asta va ramane pentru toteauna asul meu din maneca.

  •  
    • 5 mesaje
    23 Aug 2016, 00:41
    0 0

    Irina,

    Cu toate ca esti impotriva acidului hialuronic,  iti propun sa te documentezi mai bine si sa alegi un doctor profesionist care te va sfatuit ce este cel mai bine pentru tipul tau de ten. Si mie mi-a fost frica de interventii chirurgicale, insa doar prin injectarea acidului hialuronic Redensity Eyes am reusit sa scap de ele.  Sunt foarte multumita si il recomand 100%. Chiar e o varianta minim invaziva, care te tine pana la 1 an jumatate, pungile de ochi dispar, se estompeaza culoarea si apoi zici ca nu ti-ai facut nimic, in sensul ca lumea nu observa vreo interventie. 

     


    Acest mesaj a fost editat de către Gabriela_12345: 29 Aug 2016, 20:51
  •  
    • 36 mesaje
    29 Aug 2016, 12:12
    0 0
    Pentru ciarcane un produs
    http://www.realash.ro/realash-eye-serum.html
  •  
    • 20 mesaje
    9 Sep 2016, 12:10
    1 0
    Recomand Aliaxin EV! Este o procedura minim invaziva, cu un rezultat imediat!
  •  
    • 23 mesaje
    28 Feb 2017, 10:39
    0 0
    ionutma said:Pentru ciarcane un produs
    http://www.realash.ro/realash-eye-serum.html

    Produse pentru riduri sunt cu zecile dar cel mai bine e sa luam un produs care sa nu genereze efecte secundare sau dependenta. Dependenta e un lucru nenorocit care iti poate afecta starea generala de sanatate.