Dieta Daneza

  •  
    • 89 mesaje
    3 Oct 2014, 12:18
    0 0
    A slabit cineva cu aceasta dieta? e greu de tinut?
  •  
    • 1841 mesaje
    3 Oct 2014, 20:17
    0 0
    Eu am slabit vreo 5 kile cu ea (targetam de fapt vreo 7) insa a fost cea mai dificila dieta pe care am tinut-o vreodata, pentru ca am tinut-o corect. Se pare ca 80% din oamenii care o tin o gresesc nerespectand la litera si cantitate instructiunile si mai mesteca cate-o guma sau mai beau cate-o cana de ceai, deci nerespectand instructiunile. Dieta, pe hartie, pare ok si destul de bogata in alimente. Insa, fiind lipsita TOTAL de carbohidrati, zahar si grasimi, este extrem de agresiva pentru corp si foarte greu de tinut. In primele 3-4 zile corpul se "rascoala" atat de puternic impotriva dietei incat ai niste ameteli de abia stai in picioare. Prin ziua 5 iti revii. 80% din greutatea pierduta e in primele 7 zile, urmatoarele 6 fiind de mentinere, insa multi oameni, multumiti ca au slabit, o intrerup si pun la loc imediat. Eu am tinut-o de doua ori complet si perfect corect, prima data am slabit vreo 4kg si a doua dupa 1 an si scazut inca 5kg, ajungand aproape de targetul final... si de fiecare data nu am pus nimic dupa. Are meritele ei, intr-adevar, insa nu o recomand din cauza faptului ca e oribila, iti doresti sa mori in fiecare zi si devii depresiv din cauza chinului la care te supui. Cere o ambitie de fier, insa acum privind in urma nu as mai tine-o, as opta pentru ceva care dureaza mai mult (meritul acesteia fiind ca e foarte scurta) si este mai usoara. La mine functioneaza slabirea pe termen lung si sustinut (max 0,5kg/saptamana), pe care o aplic prin eliminat aproape complet carbohidratii, pastrat grasimile bune (avocado, ulei de masline, peste gras) si mancat cu minim 200kcal mai putin decat consum. Functioneaza foarte bine, insa as nevoie de 4 luni jumate sa fi realizat cele 9 kile in minus.
  •  
    • 89 mesaje
    11 Oct 2014, 18:00
    0 0
    am incercat sa o tin, insa nu am reusit mai mult de 4 zile. Eram lesinata, fara vlaga, nu e de mine..si in astea 4 zile am dat jos 800g-1kg..
  •  
    • 4346 mesaje
    11 Oct 2014, 18:11
    0 0
    elimina tu complet din alimentatie, zaharul si grasimile rele si fara carbohidrati si sa vezi ce silueta de vis o sa ai
  •  
    • 89 mesaje
    13 Oct 2014, 14:49
    0 0
    exact asta am inceput sa fac, sa le reduc sau sa le elimin complet, nu am de slabit decat 3-4 kg
  •  
    • 681 mesaje
    21 Oct 2014, 18:54
    0 0
    Ciao.
    Eu am tinut Rina la inceputul anului trecut si am slabit 13 kg, apoi ori de cate ori am incercat s-o reiau, nu a mai avut niciun efect.
    M-am ingrasat 8 kg de la inceputul 2014 
    Ieri am inceput dieta daneza si as fi foarte curioasa ce se intampla daca o intrerup dupa 7 zile...Din motive obiective nu mai pot tine a doua sapt si n-as vrea sa fac mai mult rau decat bine daca tin doar o sapt.
    Stiti careva ceva?
    O zi frumoasa!