ajutati-ma

  •  
    • 7959 mesaje
    1 Oct 2014, 17:45
    0 0
    Nu e de gluma cu tineretul de azi. In ciuda faptului ca au atata informatie, cand vine vorba de iubire sunt naivi in dragoste pana la ...moarte.
  •  
    • 16 mesaje
    1 Oct 2014, 18:24
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către suntAnonim: 7 Oct 2014, 03:19
  •  
    • 2838 mesaje
    1 Oct 2014, 18:31
    0 0
    suntAnonim said:Nu e minora e mai mica cu 2 ani ca mine dar parintii o controleaza mereu ! Nu are voie sa iasa din cuvantul lor .... Cand greseste o lasa fara telefon laptop nu ii dau bani ii iau cheile de la masina ! .....

    Hai mey anonimule ,tu cred ca vb in gluma ca prea...... 
    Mey ,  daca si iar daca  ar fi pe undeva adevarat , parerea mea e ca nu-s lucrurile clare cu  sau la tine...

    Faci cum crezi insa nu-s de ce mi se pare ca exagerezi pe undeva

    O fi dragostea ,suferintza sau ...plictiseala

  •  
    • 7959 mesaje
    1 Oct 2014, 18:38
    0 0
    marylucrys said:
    suntAnonim said:Nu e minora e mai mica cu 2 ani ca mine dar parintii o controleaza mereu ! Nu are voie sa iasa din cuvantul lor .... Cand greseste o lasa fara telefon laptop nu ii dau bani ii iau cheile de la masina ! .....

    Hai mey anonimule ,tu cred ca vb in gluma ca prea...... 
    Mey ,  daca si iar daca  ar fi pe undeva adevarat , parerea mea e ca nu-s lucrurile clare cu  sau la tine...

    Faci cum crezi insa nu-s de ce mi se pare ca exagerezi pe undeva

    O fi dragostea ,suferintza sau ...plictiseala

     sau toate.

  •  
    • 16 mesaje
    1 Oct 2014, 19:27
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către suntAnonim: 7 Oct 2014, 03:19
  •  
    • 7469 mesaje
    1 Oct 2014, 19:29
    0 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Oct 2014, 19:30
  •  
    • 817 mesaje
    1 Oct 2014, 21:02
    0 0
    suntAnonim said:Nu e minora e mai mica cu 2 ani ca mine dar parintii o controleaza mereu ! Nu are voie sa iasa din cuvantul lor .... Cand greseste o lasa fara telefon laptop nu ii dau bani ii iau cheile de la masina ! .....

     

     

    ii ia papusile!!

    aia cu cheile masiinii m-a spart!!

  •  
    • 1138 mesaje
    1 Oct 2014, 21:07
    1 0
    suntAnonim said:Nu stiu ce sa fac  habar nu am cu cine sa vorbesc si am nevoie de sfatul cuiva


    povestea este urmatoarea

    in urma cu 4 ani am cunoscut o fata  i-am cerut numarul de telefon au urmat mii de mesaje si am format un cuplu in 2 luni
    recunosc si imi asum vina in 3 ani nu am fost foarte atent cu ea ne vedeam destul de rar pentru ca aveam unele probleme financiare si imi era foarte greu  dar atunci cand ieseam ma asiguram ca totul sa fie perfect si deosebit 

    in urma cu 6 luni am fost nevoit sa plec din tara cu un contract sa ma pot pune pe picioarele mele 
    toate erau bune si frumoase  dar la 2 saptamani de zile am primit un mesaj " mai bine ne despartim " 
    timp de o luna am trimis mii de mesaje i-am sunat parintii i-am rugat sa ma ajute sa vb cu ea 
    am reusit sa " o aduc " inapoi  .... dar era foarte schimbata !!!

    de curand am ajuns in tara si asa cum i-am promis ca n-o sa mai fie zile cand n-p sa ne vedem am facut tot posibilul sa iesim mereu   

    dar relatia era rece .....  nu avea timp pentru mine deloc  era ocupata mereu cu altceva  mereu cu prietenele 

    intr-o seara am vrut sa imi iau inima in dinti si sa o confrunt ! era in oras cu prietenele si i-am zis ca o sa trec sa vorbim 10 minute  a spus ok   sa o astept ca vine la masina !  am ajuns in parcare si i-am dat un mesaj ! mi-a zis ca nu vine si daca vreau sa ma duc eu ! m-am dus  si am rugat-o sa ne retragem putin sa vorbim intre 4 ochi ... moment in care prietenele ei au inceput sa ii dea "comenzi "  ! ~ daca te ridici cu noi o termini ~   daca nu stai jos cu noi o termini ~  a fost o seara oribila 

    nici parintii ei nu ma plac 
    ea spune ca ma iubeste dar nu mai poate 
    se pare ca parintii ei i-au luat si telefonul sa nu mai poata vorbi cu mine  
    am trecut azi pe la ea in fuga sa nu fiu vazut sa ii las un telefon  a spus ca o sa vorbim  ! am asteptat pana la ora 11   ! mi-a spus sa-mi caut pe alta ca ea nu e ce vreau eu  si acum telefonul e iar inchis .......


    ce ma sfatuiti sa fac ?? 
     

     
    Inteleg, si eu la fel ca tine as fi confuza.  
    Dar poate si ea are probleme , poate se confrunta cu ai sai si altele , si poate d-asta renunta.
    Incearca alta solutie , nu lua decizia pripita.
    Asa poate sa zica multi ca nu se merita , ca nu stiu ce , ca poate nu-i serioasa dar de fapt nimeni nu stie ce-i si in sufletul ei , tu sti mai bine ce sa faci, daca chiar se merita  

  •  
    • 817 mesaje
    1 Oct 2014, 21:11
    0 1
    io daca eram in locul lui, dadeam buzna peste ea, acasa, la munca, pe drum, doar doar sa-i vad moaca atunci cand ii spun ca o iubesc.
    apoi as fi tras-o intrun hotel si am fi facut sex si dragoste toata noaptea. si a doua zi, ca eliberezi camera la 12. asa ca aveam timp sa ne reglam hormoneala.
    dar dupa reactia lui, as crede ca tine cu reteaua de telefonie, ca o tot o tine in mesaje si mailuri si ca nimeni nu-i intelege trairile, si ca pe toti ii doare-n cur ca el o iubeste. chiar si cu forta.
  •  
    • 16 mesaje
    2 Oct 2014, 02:22
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către suntAnonim: 7 Oct 2014, 03:19
  •  
    • 8715 mesaje
    2 Oct 2014, 08:53
    0 0
    marylucrys said:
    suntAnonim said:Nu e minora e mai mica cu 2 ani ca mine dar parintii o controleaza mereu ! Nu are voie sa iasa din cuvantul lor .... Cand greseste o lasa fara telefon laptop nu ii dau bani ii iau cheile de la masina ! .....

    Hai mey anonimule ,tu cred ca vb in gluma ca prea...... 
    Mey ,  daca si iar daca  ar fi pe undeva adevarat , parerea mea e ca nu-s lucrurile clare cu  sau la tine...

    Faci cum crezi insa nu-s de ce mi se pare ca exagerezi pe undeva

    O fi dragostea ,suferintza sau ...plictiseala

     

     

     

    Chiar nu inteleg de ce te miri in halul asta...

     

    Mai intra printr-un amanet si o sa vezi o gramada de laptoape, telefoane si chei de masina...

     

  •  
    • 12625 mesaje
    2 Oct 2014, 09:28
    0 0
    suntAnonim said:Nu e minora e mai mica cu 2 ani ca mine dar parintii o controleaza mereu ! Nu are voie sa iasa din cuvantul lor .... Cand greseste o lasa fara telefon laptop nu ii dau bani ii iau cheile de la masina ! .....

     
    Mda.. ii iau si prezervativele din geanta si anticonceptionalele
    Si cand ii ia cheile de la masina scot si benzina din rezervor???

     

  •  
    • 817 mesaje
    2 Oct 2014, 12:51
    0 0
    suntAnonim said:
    navigi nu tin cu nici o retea dar nu poti da buzna peste un om in casa

     

     pai tu cam asta faci! daca ti-au spus toti clar ca nu vor sa mai aiba de-a face cu tine, tu asta faci, dai buzzna.
    da, si o tii langa. cred ca nici macar serios nu esti. adica este o poveste inventata. de plictiseala. 

  •  
    • 16 mesaje
    2 Oct 2014, 14:52
    0 0
    Nu e inventat nimic !!
    Va multumesc din suflet pentru sfaturi ! Ma bucur ca am gasit aceasta comunitate !
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Oct 2014, 14:58
    0 0
    suntAnonim said:Nu e inventat nimic !!
    Va multumesc din suflet pentru sfaturi ! Ma bucur ca am gasit aceasta comunitate !

    Oricum ai da-o, de la mine se vede ca si fata ta e sucita rau: pai cand te vrea, dar n-o lasa ai ei, cand iti cere sa va despartiti. Iar mesajele mai vechi asta si sunt, pentru ca ziceai ca mai demult o plimbai si era ok, acum nu mai sunt valabile. Tu ce faci, te uiti la ele si retraiesti povestea de la inceput? Mai bine treci peste si te mai uiti in jur, ca mai sunt fete.

  •  
    • 1138 mesaje
    2 Oct 2014, 15:20
    0 0
    suntAnonim said:Nu e inventat nimic !!
    Va multumesc din suflet pentru sfaturi ! Ma bucur ca am gasit aceasta comunitate !


    Ziceai de ceva mesaje vechi intre voi , eu una is curioasa .