O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    30 Oct 2014, 17:56
    1 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    White_Storm said:
    ViktorC said:Buna ziua.

    Ati uitat ferestrele deschise ?

     Asa cred, ca prea bate vantul!

     

    Se simte, asa-i ?

     

    Nu tu cafea ... nu tu un ceai ...  De sarmalute nici nu mai vorbesc .

     

     Cred ca e in spital. Zicea ceva de operatia mult amanata., de Gabi zic. Sa fie bine si cu succes! Bafta Gabito! Sa scapi usor!  Si fara dureri mari..

     am fost la mare soro...la operatie pe 5 noiembrie la ora 9 ...

  •  
    • 7959 mesaje
    30 Oct 2014, 22:36
    0 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    White_Storm said:
    ViktorC said:Buna ziua.

    Ati uitat ferestrele deschise ?

     Asa cred, ca prea bate vantul!

     

    Se simte, asa-i ?

     

    Nu tu cafea ... nu tu un ceai ...  De sarmalute nici nu mai vorbesc .

     

     Cred ca e in spital. Zicea ceva de operatia mult amanata., de Gabi zic. Sa fie bine si cu succes! Bafta Gabito! Sa scapi usor!  Si fara dureri mari..

     am fost la mare soro...la operatie pe 5 noiembrie la ora 9 ...

     Waw, Gabi, nice to read you again! Esti ok? Bafta pe 5 november si sa ne auzim cu bine!

  •  
    • 9728 mesaje
    30 Oct 2014, 22:53
    2 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:

     

     Cred ca e in spital. Zicea ceva de operatia mult amanata., de Gabi zic. Sa fie bine si cu succes! Bafta Gabito! Sa scapi usor!  Si fara dureri mari..

     am fost la mare soro...la operatie pe 5 noiembrie la ora 9 ...

     
    Mergi la operație pentru picior, parcă, sau altceva? În orice caz, îți doresc sănătate multă și recuperare ușoară și bună  Dacă este operație la picior, și după aceea mai ai dureri, sau ai vreo nelămirire, ori  vrei o părere eu sunt pe-aici,  am trecut și eu  prin chestia asta acum câțiva ani.  

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Oct 2014, 06:26
    1 0
    In soapta, buna dimineata .

    La cafea, va rog .



    O zi faina !
  •  
    • 7959 mesaje
    31 Oct 2014, 07:46
    1 0
    Neata. O cafea mare pt toata lumea si o negresa cu nuci si ciocolata.
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Oct 2014, 08:29
    1 0
    cafe_au_lait said:
    gabriela42 said:
    White_Storm said:

     

     Cred ca e in spital. Zicea ceva de operatia mult amanata., de Gabi zic. Sa fie bine si cu succes! Bafta Gabito! Sa scapi usor!  Si fara dureri mari..

     am fost la mare soro...la operatie pe 5 noiembrie la ora 9 ...

     
    Mergi la operație pentru picior, parcă, sau altceva? În orice caz, îți doresc sănătate multă și recuperare ușoară și bună  Dacă este operație la picior, și după aceea mai ai dureri, sau ai vreo nelămirire, ori  vrei o părere eu sunt pe-aici,  am trecut și eu  prin chestia asta acum câțiva ani.  

    multumesc , este vorba de un menisc discoid , am si la celalat picior aceeasi operatie am facut-o acum doi ani caci aveam si fractura la genunchi , laparoscopica treaba la sf ioan , dureri nu am avut nici la celalalt , eu iau celadrin si am si crema care este destul de buna .multa sanatate tuturor ! 

  •  
    • 12208 mesaje
    31 Oct 2014, 08:44
    1 0
    ViktorC said:In soapta, buna dimineata .

    La cafea, va rog .



    O zi faina !

    'Neata prietene , o zi frumoasa sa ai !Facem multe cafele ...sa fie de bogatie ... http://2.bp.blogspot.com/-VK5dRQv2duw/UzZmj_psd8I/AAAAAAAAheg/TV-K-7VjsoU/s1600/1014333_653117658075553_432381362_n.jpg
    eii ....?? 

  •  
    • 12208 mesaje
    31 Oct 2014, 08:45
    0 0
    White_Storm said:Neata. O cafea mare pt toata lumea si o negresa cu nuci si ciocolata.

    merci White draga o zi perfecta si tie si ..... http://fs66.trilulilu.ro/imgs/mikella33/cafeaua-de-sambata-dimineata-1_42fac395cd667a.jpg?size=original, sper sa iti placa ...ne auzim ...

  •  
    • 7959 mesaje
    31 Oct 2014, 22:33
    0 0
    gabriela42 said:
    White_Storm said:Neata. O cafea mare pt toata lumea si o negresa cu nuci si ciocolata.

    merci White draga o zi perfecta si tie si ..... http://fs66.trilulilu.ro/imgs/mikella33/cafeaua-de-sambata-dimineata-1_42fac395cd667a.jpg?size=original, sper sa iti placa ...ne auzim ...

     Buna seara! Acum am vazut. Mersi Gabriela, dar vad maine clipul. 
    Am umblat toata ziua cu treburi. Cand sa ma adun si eu acasa, ma suna soacra mea.  Cazu pe scari si crede ca are mana rupta. Ii zisei sa o lege sa nu se deplaseze oasele. Fost la spital, facut raze, ekg, luat tensiune, ca dintr-o ameteala venita din senin cazu. Mana rupta, imediat dupa incheietura de deasupra palmei. Am stat vreo 2,5 sau 3 ore la urgenta. Dupa ce a fost vazuta. Sa vina rezultatele. I s-a pus o atela din gips. Mergem sa ii puna ghipsul peste cateva zile. 

  •  
    • 12208 mesaje
    1 Nov 2014, 10:15
    1 0
    UFF IMI PARE RAU ii doresc multa sanatate , daca vrea sa ia spirulina cu catina ajuta mult la vindecarea fracturilor!numai bine !
  •  
    • 12208 mesaje
    1 Nov 2014, 13:00
    0 0
    O cafea buna de la mine pentru doritori si o melodie ce imi place mult
    http://cosminu.com/wp-content/uploads/2014/02/cafeaua-de-dimineata-13_41faa1e5ff5d1d.jpg, si dedeicatie speciala prietenilor mei ce ma ajuta sa imi inalt aripile .... va iubesc 
    http://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU 
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 1 Nov 2014, 13:01
  •  
    • 7959 mesaje
    1 Nov 2014, 18:46
    0 0
    gabriela42 said:UFF IMI PARE RAU ii doresc multa sanatate , daca vrea sa ia spirulina cu catina ajuta mult la vindecarea fracturilor!numai bine !

     Mersi, Gabi. Vorba e ca mana cealalta e praf, a avut-o taiata cu o drujba acum 16 si nu i-a fost "reparata" cum trebuie. Nu poate strange toate degetele, nu poate tine f bine mai nimic in ea. Abia tine furculita, iar acum 3- 4 ani a avut-o si pe aia rupta. Ufff, o luna de acum am 3 copii in grija, nu doar 2.
    Imi pare mie rau de ea, e asa slabuta si fragila, noroc ca sta in oras, la 5 minute de noi!

  •  
    • 12208 mesaje
    2 Nov 2014, 18:32
    1 0
    te intareste DUMNEZEU ca asa este viata ...., multa sanatate ii doresc !
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Nov 2014, 19:55
    1 0
    Buna seara.

    Vin fiert ...?

    Sau nu e d cafenea ...



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 2 Nov 2014, 19:56
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Nov 2014, 22:10
    2 0
    gabriela42 said:te intareste DUMNEZEU ca asa este viata ...., multa sanatate ii doresc !

     Mersi, Gabi. Asemenea si tie.
    Viktore, de unde bre vin fiert? Ce, la voi se limpezii tulburelul? Ca la noi mai bolboroseste "oleaca".

    Adica ceri sau dai?
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Nov 2014, 22:13
  •  
    • 12208 mesaje
    3 Nov 2014, 07:38
    2 0
    buna dimineata oameni buni , o simpatica zi de luni nou , nouta ne zambeste si soarele ! A HAPPY DAY FOR YOU ALL!
  •  
    • 10065 mesaje
    3 Nov 2014, 07:57
    2 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:te intareste DUMNEZEU ca asa este viata ...., multa sanatate ii doresc !

     Mersi, Gabi. Asemenea si tie.
    Viktore, de unde bre vin fiert? Ce, la voi se limpezii tulburelul? Ca la noi mai bolboroseste "oleaca".

    Adica ceri sau dai?

     

    De anul trecut nimic ???

     

     

    Hai ca fac io cinste cu vin fiert, de va e rece ... Dupa program doar , sa n-o ia tastatura razna .

     

  •  
    • 12208 mesaje
    3 Nov 2014, 08:52
    1 0
    vin la ora asta ...pai si cine mai munceste apoi ?
  •  
    • 10065 mesaje
    3 Nov 2014, 09:06
    2 0
    gabriela42 said:vin la ora asta ...pai si cine mai munceste apoi ?

     

    Munca e pentru utilaje, doamna .

     

    Spre ex azi, Luni fiind, nu am voie sa ies din casa inainte de ora noua .

     

    Ha !

     

     

    Zece, pardon . Mi-am incurcat orarul.

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 3 Nov 2014, 09:08
  •  
    • 12208 mesaje
    3 Nov 2014, 09:10
    1 0
    boier nu ai treaba deci !