O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    12 Mar 2018, 14:04
    0 2
    Buna ziua dragilor , soarele e sus , primavara a venit si ea !
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Mar 2018, 15:14
    0 2
    Buna, copii! Sanatosi, tari, mari?
     A venit ea primavara, dar a adus gripa peste noi. 
    Aaa, io iubesc pe toata lumea, cum altfel, ziceam doar sa nu va molipsesc pe aici.
  •  
    • 366 mesaje
    14 Mar 2018, 09:42
    0 2

    Buna  Dimineata ,

    cafea  fierbinte  si  o  zi  insorita  tuturor!

     Bucurati  va  de  Primavara.

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Mar 2018, 15:55
    0 2
    Salutari dragilor !
  •  
    • 366 mesaje
    18 Mar 2018, 10:27
    0 2

    Duminica  placuta  tuturor1

     O  cana  de  vin  fiert  si  un  Irish  cofee!

      Va  astept  la  sanius! si  o  tavaleala  prin  zapada!

  •  
    • 2115 mesaje
    18 Mar 2018, 13:19
    0 2
    Wow, multumim de oferta, dar unde ne astepti la sanius? Nu de alta da' la unii ploua, ploua...
  •  
    • 2115 mesaje
    19 Mar 2018, 02:21
    0 2
    Gabrielle, la multi ani iti urez astazi, sa fii sanatoasa si iubita, sa ai parte de tot ce iti doresti!
     
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Mar 2018, 20:10
    0 1
    Ha, ha, azi am fost in Bucuresti pentru o operatie la o clinica oftalmologica, o mamica are iar probleme. Din gorjului pana in lujerului am facut trei sferturi de ora cu masina. Am parcat la Cora si am luat metroul, ceoflaiala, ninsoare, mizerie, nu stiu cum traiesc sau de ce isi doresc unii sa faca asta acolo. Am rezolvat cu bine treaba, dar ramane gustul ala amar ca in capitala tarii tale strazile sunt inundate, iei apa in incaltari, iar in orase mai mici sclipeste de curatenie, si spun sincer ca am plecat la ora 4, am, nu tu gheata, zapada, desi ningea cu spor.
    Sa traiti bine, "capitalisti" dragi!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 20 Mar 2018, 20:11
  •  
    • 366 mesaje
    22 Mar 2018, 07:53
    0 0
    white_storm2 said:Ha, ha, azi am fost in Bucuresti pentru o operatie la o clinica oftalmologica, o mamica are iar probleme. Din gorjului pana in lujerului am facut trei sferturi de ora cu masina. Am parcat la Cora si am luat metroul, ceoflaiala, ninsoare, mizerie, nu stiu cum traiesc sau de ce isi doresc unii sa faca asta acolo. Am rezolvat cu bine treaba, dar ramane gustul ala amar ca in capitala tarii tale strazile sunt inundate, iei apa in incaltari, iar in orase mai mici sclipeste de curatenie, si spun sincer ca am plecat la ora 4, am, nu tu gheata, zapada, desi ningea cu spor.
    Sa traiti bine, "capitalisti" dragi!

       Stai  linistita , se  ocupa  doamna  pandele!!

  •  
    • 12208 mesaje
    22 Mar 2018, 11:40
    0 1
    white_storm2 said:Gabrielle, la multi ani iti urez astazi, sa fii sanatoasa si iubita, sa ai parte de tot ce iti doresti!
     

     Iti multumesc din inima scumpa mea !pentru tine

  •  
    • 12208 mesaje
    22 Mar 2018, 11:42
    0 1
    O zi buna va urez , am fost la Teatrul de Comedie , piesa a fost "Bani din cer" , a fost ceva extraordinar , distributie foarte buna !
    Mihai Bendeac, Mihaela Teleoacă, Dragoş Huluba, Delia Nartea,Şerban Georgevici, Gheorghe Dănilă,Eugen Racoţi.
  •  
    • 2115 mesaje
    25 Mar 2018, 21:35
    0 1
    gabriela42 said:
    white_storm2 said:Gabrielle, la multi ani iti urez astazi, sa fii sanatoasa si iubita, sa ai parte de tot ce iti doresti!
     

     Iti multumesc din inima scumpa mea !pentru tine

     Te pup Gabito, sa fii sanatoasa si sa ai noroc in tot ce iti doresti , sa te simti implinita si fericita!

  •  
    • 2115 mesaje
    25 Mar 2018, 21:45
    0 1
    omulcumartoaga said:

       Stai  linistita , se  ocupa  doamna  pandele!!

     Doamna pandele e tot una cu aia... firea? Ca am pierdut putin "firul".
    Apoi n-o sa poata face ea, ca femeie ce n-au putut primarii masculi din trecut, nici  daca isi etaleaza rautatile exprimate cand era reporter a3.  
    Ca acolo era vocala rau...  
    Acu' vede si ea in teren.  

  •  
    • 12208 mesaje
    3 Apr 2018, 20:17
    0 1
    Acum vine si Pastele ce mai vopsim anul asta ?/
  •  
    • 970 mesaje
    5 Apr 2018, 19:08
    0 0
    Bun (re)gasit cafegii. Ce faceti voi, cum o mai duceti? P.S: lamuriti-ma si pe mine daca se poate refolosi vopseaua de oua, caci pe google n-am gasit nimic in sensul asta.
  •  
    • 2115 mesaje
    6 Apr 2018, 14:44
    0 1
    GirlOnline said:Bun (re)gasit cafegii. Ce faceti voi, cum o mai duceti? P.S: lamuriti-ma si pe mine daca se poate refolosi vopseaua de oua, caci pe google n-am gasit nimic in sensul asta.

     Bine facem,  daca cumperi "carmin" lichid, faci la oua de te saturi !Scrie pe vopsea ca pentru 10 oua, dar nu este asa.  Si mai ies si misto.  Ouale fierbinti (fierte atunci) le pui in zeama aia colorata si ies super. Si cand vospeaua este rece ies tot super. Pai pana la inaltare se tot halesc oua colorate.
    Deci da, se poate refolosi vopsesua de oua.

  •  
    • 2115 mesaje
    6 Apr 2018, 14:48
    0 1
    gabriela42 said:Acum vine si Pastele ce mai vopsim anul asta ?/

     Oua?!?

  •  
    • 970 mesaje
    6 Apr 2018, 23:07
    0 0
    Salutare din nou, dragilor! Multumesc pentru raspuns, White_Storm. N-am reusit sa iau decat acea vopsea lichida, dar banuiesc ca si aia se poate refolosi. Ah, si apropo ca se mananca pana la Inaltare... Yey! Mie imi plac ouale fierte doar acum, in perioada asta. Probabil de vina e vopseaua, da un gust aparte .
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Apr 2018, 19:49
    0 1
    Pai mai faci altele, nu?
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Apr 2018, 19:57
    0 1
    Sarbatori fericite dragilor, sa aveti parte de tot ce va doriti, sa fiti sanatosi si sa aveti parte de lumina sfanta!