O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 4419 mesaje
    24 Aug 2017, 20:06
    1 2
    Storm in ce perioada ai fost in concediu si mai precis in ce localitate ai stat? Eu am stat in Sighisoara, aproape o saptamana de zile...
  •  
    • 11561 mesaje
    25 Aug 2017, 12:29
    1 4
    white_storm2 said:Ne-am "petrecut"  azi, unul a facut 15 ani, altul "lucreaza" sa ia carnetul/permisul ca face 18 ani, nici nu ma gandeam ca nu vor conduce plozii mei, am mers in masina pe niste alei si fii-miu conducea, e drept cu 30 la ora, erau alei cu pietris pavate si este super ok, se descurca!!!
    Ce spuneti voi, de putin am scapat fara lectie de condus, erau hotarati sa ma "scoleasca" si pe mine, da' nu le-a mers. Pai daca pana acum nu m-am miscat...

     

      Hai  bre e , nu  mai  fi retrograda!

      Pune  mana  si  ia  permisul!

    Sa  fii  sanatoasa  , sa  te  bucuri  de  ei!

     

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Aug 2017, 13:49
    0 3
    Hope93 said:Storm in ce perioada ai fost in concediu si mai precis in ce localitate ai stat? Eu am stat in Sighisoara, aproape o saptamana de zile...

     

     

    Singura ai stat?

  •  
    • 2115 mesaje
    25 Aug 2017, 20:12
    0 3
    Hope93 said:Storm in ce perioada ai fost in concediu si mai precis in ce localitate ai stat? Eu am stat in Sighisoara, aproape o saptamana de zile...

     Peste tot am fost, la munte, Brasov/Fagaras la cabana unor prieteni, la mare,  unde mergem de cativa ani si avem vila noastra, cu mici exceptii ca flacaii mai pleaca si singuri uneori, am vazut si transalpina dupa cum bateam campii pe aci.
    Ce este de vazut la Sighisoara? Stiu ca am net, dar poate imi spui tu si nu mai caut, ca oricum nu mai avem timp de mers, incepe scoala, etc...  

  •  
    • 2115 mesaje
    25 Aug 2017, 20:22
    0 3
    pitipoanca69 said:

      Hai  bre e , nu  mai  fi retrograda!

      Pune  mana  si  ia  permisul!

    Sa  fii  sanatoasa  , sa  te  bucuri  de  ei!

     

     Nu "poci", bre, ca daca nu am sange in instalatie... Pai as muri in intersectie, tre'e sa ai tupeu la sensul giratoriu ca altfel acolo ramai!  
    Sar'na! 

  •  
    • 12208 mesaje
    29 Aug 2017, 16:11
    1 3
    Salutare oameni buni ,la Sibiu a fost un festival interesant ...si in Bucuresti a fost in Herastrau ceva cu multa mancare dar mie mi-a placut doar inghetata de casa , adevarata ...hi hi ca in copilarie inainte sa schimbe reteta si sa bage margarina de ti se lipea de cerul gurii ...
  •  
    • 4419 mesaje
    29 Aug 2017, 19:46
    1 1
    Salutare!

    Storm, nu sunt prea multe de vizitat in Sighisoara, cred ca in 2 zile poti vizita cetatea medievala, plus musai sa ajungi la Vila Franco, undeva pe un deal, unde a fost super frumos. Am vizitat Sinagoga, si ne-am plimbat pe bulevard, unde sunt foarte multe cladiri declarate monumente istorice. In afara orasului ar mai fi Salina Praid, unde nu am ajuns din cauza aglomeratiei. Cred ca s-a meritat cele 5 zile state... La Ranca am auzit ca etse frumos, poate data viitoare sa mergem si noi.
    Acest mesaj a fost editat de către Hope93: 29 Aug 2017, 19:48
  •  
    • 4419 mesaje
    29 Aug 2017, 19:49
    0 1
    Gabi, inghetata wafe nu avea margarina, era super buna
  •  
    • 2115 mesaje
    29 Aug 2017, 22:55
    0 3
    gabriela42 said:Salutare oameni buni ,la Sibiu a fost un festival interesant ...si in Bucuresti a fost in Herastrau ceva cu multa mancare dar mie mi-a placut doar inghetata de casa , adevarata ...hi hi ca in copilarie inainte sa schimbe reteta si sa bage margarina de ti se lipea de cerul gurii ...

     Buna, Gabito, am prins cate ceva si eu la tv.
    Inghetata nu mai este ce-a fost si totusi lumea o cumpara...  Mai zilele trecute eram sfatuiti sa nu mai consumam produsul, ca e toxic, dar ce naiba mai este azi natural/normal?

  •  
    • 2115 mesaje
    29 Aug 2017, 23:10
    0 4
    Mersi pentru informatii, Hope, uite ce gasisem si eu:
    http://www.traseeromania.ro/viziteaza-sighisoara-obiective-turistice-si-istoric/
    Merita vazut, mersic! 
    Daca vreti sa vedeti Ranca, mergeti iarna cand privelistea si partiile va "orbesc" de atata alb, dar daca vreti sa vedeti transalpina, sa coborati dincolo de creste mergeti in toiul verii pentru ca drumul se va inchide peste iarna. Nu ca n-ati stii...
    O seara frumoasa, fetelor!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 29 Aug 2017, 23:13
  •  
    • 4419 mesaje
    30 Aug 2017, 12:02
    0 1
    Buna!

    Cred ca pe acel site am intrat si noi, acum da eroare la accesare, cine stie...
    Am auzit atatea despre transalpina, dar nu am ajuns...Ranca am vazut-o in poze la o prietena din Brasov care merge destul de des. Am vrea la anul sa ajungem in Maramures. Vrem multe, acum sa vedem la anul ce trasee vom avea .
  •  
    • 11561 mesaje
    31 Aug 2017, 15:31
    1 1
    white_storm2 said:Mersi pentru informatii, Hope, uite ce gasisem si eu:
    http://www.traseeromania.ro/viziteaza-sighisoara-obiective-turistice-si-istoric/
    Merita vazut, mersic! 
    Daca vreti sa vedeti Ranca, mergeti iarna cand privelistea si partiile va "orbesc" de atata alb, dar daca vreti sa vedeti transalpina, sa coborati dincolo de creste mergeti in toiul verii pentru ca drumul se va inchide peste iarna. Nu ca n-ati stii...
    O seara frumoasa, fetelor!

      M  ar  interesa  niste  pensiuni  traditionale  din  Maramu , la  care  sa  poti  manca  preparate  traditionale! Ai  idee?

     

  •  
    • 2115 mesaje
    1 Sep 2017, 08:10
    0 2
    Neata buna! O cafea, un ceai nu mai da nimeni, o barfa nu mai povesteste nimeni pe aici? Vaz ca avem un admin harnic in ultima vreme.
     Piti, cred ca pe Hope voiai sa o intrebi de "Maramu", ea zicea de zona aia, eu n-am ajuns mai departe de Cluj.
    Hope, apropo de salina la care nu ai mai ajuns - la salina la Turda ai fost?
  •  
    • 3765 mesaje
    1 Sep 2017, 08:32
    1 1
    Buna dimineata Furtuna Alba. Da, nu mai poti sa scoti o injuratura din tastatura ca intervine adminul.
    Cred ca am ramas doar noi trei, tu, eu si piti.
  •  
    • 2115 mesaje
    1 Sep 2017, 09:43
    0 2
    Buna igi, ai si tu rabdare sa se termine concediile si macar din plictiseala tot vor mai intra oamenii pe forum.  Sa vedem atunci care cu ce se lauda.
    Cum adica am ramas doar noi trei? Pai cu Gabita, hope, scorpioana etc cum ramane? 
    Da' cu adminul ce-ai frate, iti placeau spamurile si reclamele sau te inspira rasfoitul paginilor dupa cate un subiect?
  •  
    • 11561 mesaje
    1 Sep 2017, 09:51
    0 1

     

      O  zi  buna  Dragilor!!

    Cafea , si  un  sfarsit  de  saptamana  relaxant!

  •  
    • 11561 mesaje
    1 Sep 2017, 09:52
    0 2
    S a rarefiat lumea pe aici!
  •  
    • 3765 mesaje
    1 Sep 2017, 10:05
    0 2
    Gabi posteaza rar,scorpionul si mai rar..si asa mai departe.
    Mai mult posteaza spameri cu watchuri si alte balarii. Ma indoiesc ca vina pentru lipsa postarilor este concediu. Facebuukul a demolat aproape tot ce inseamna forum.
    Totusi speram nu!?

    Salut piti.
  •  
    • 2115 mesaje
    1 Sep 2017, 11:30
    0 2
    Vrei sa spui ca a murit mortul si nu mai poate fi resuscitat?
    Hai copii, weekend placut si sa aveti parte de vreme buna!
  •  
    • 12208 mesaje
    1 Sep 2017, 23:27
    0 1
    Salutare oameni buni , Piti la Ocna Sugatag este un festival cu mancare traditional , inclusiv Gulas , voia omul sa mergem dar e prea departe ...https://ziarmm.ro/gabriel-zetea-festivalul-gulasului-de-la-ocna-sugatag-este-o-traditie-pe-care-administratia-locala-o-mentine-an-de-an-foto/