O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    2 Iul 2017, 21:09
    1 7
    Am avut o lansare perfecta , au fost prezenti si poeti si tipii de la editura Scriitorilor. Trenul a avut ceva intarziere dar s-a rezolvat .Antologia se cheama Literatura din calimara. Maine revin in Bucuresti , acum iesim la un restaurant in Predeal ,noapte buna !
  •  
    • 4419 mesaje
    2 Iul 2017, 21:34
    0 6
    gabriela42 said:Am avut o lansare perfecta , au fost prezenti si poeti si tipii de la editura Scriitorilor. Trenul a avut ceva intarziere dar s-a rezolvat .Antologia se cheama Literatura din calimara. Maine revin in Bucuresti , acum iesim la un restaurant in Predeal ,noapte buna !

     
    Felicitari, Gabriela.

    Sanatate, nepotelei.


  •  
    • 12208 mesaje
    3 Iul 2017, 12:40
    1 5
    Buna ziua ,dau eu o cafea si o inghetata caci afara ploua, ploua , ...
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Iul 2017, 08:07
    1 5
    Buna dimineata oameni , buna dimineata viata , va ofer si eu o cafea buna in aceasta frumoasa dimineata !
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Iul 2017, 14:54
    1 6
    weekend placut , o cafea ...careva ??
  •  
    • 12208 mesaje
    12 Iul 2017, 06:51
    2 4
    'neata buna oameni , Stormy cum a fost cu examenele ? Ce fac baietii?
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iul 2017, 20:53
    0 5
    Buna, Gabrielle, a intrat la filologie cu media  8, 55 la un liceu bun, al doilea ca importanta pe judet si care se afla foarte aproape de casa, chiar in spatele blocului, acolo am facut si eu liceul. "L-a luat" pe frate-su cu putin, bineinteles ca au alt motiv de mistocareala acum.
    In ultima vreme schimbase macazul, cam tragea spre mate-info sa-i dea lui frai-su peste ochi, dar n-a reusit. Pentru 0, 12 sutimi a ramas la prima optiune, cand voia romana engleza. Ce stiti voi ce concurenta este intre doi frati?
    Una peste alta cam astea doua erau alegerile lui, ma bucur ca este la un liceu bun si ...aproape de casa. Dar aici va face 4 ani de latina, (brrr!), va trebui sa citeasca mult, va avea si literatura universala de citit, iar el e... baiat si timpurile sunt asa cum sunt:  traiasca net-ul, calculatorul, telefonul destept!  
    Daca nu-i convine se poate muta dupa cum ii ziceam si celuilalt, dar care apoi n-a mai vrut sa plece din liceul ala. Se leaga prietenii, se regasesc fosti colegi si se invata cu locul si profesorii,  ca orice inceput e greu doar.
    In rest veselie, ne-am facut putin de cap, ne asteapta vacanta asa cum o stim de ani buni, imprevizibila, dar frumoasa!  

    Deci 8 la romana, 8, 65 la mate (!!) Si cu 9, 47 media anilor de scoala V-VIII in proportie de 20 % = 8, 55. Atat s-a putut, dar eu sunt foarte mandra ! Sunt baieti, dar desi sunt smecheri si mistocari s-au tinut de carte.
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 12 Iul 2017, 20:56
  •  
    • 12208 mesaje
    12 Iul 2017, 21:59
    0 3
    Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!FELICITARI SI LOR SI VOUA !
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iul 2017, 23:22
    0 3
    Multam, Gabito, ca de obicei esti o draga!
    Mai avem niste zile de nastere de fite, majoratul fiului al mare, doua nunti si posibil o pereche de fini de cununat. Cu ce om fi gresit oare pana acum?
  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iul 2017, 07:46
    0 3
    white_storm2 said:Buna, Gabrielle, a intrat la filologie cu media  8, 55 la un liceu bun, al doilea ca importanta pe judet si care se afla foarte aproape de casa, chiar in spatele blocului, acolo am facut si eu liceul. "L-a luat" pe frate-su cu putin, bineinteles ca au alt motiv de mistocareala acum.
    In ultima vreme schimbase macazul, cam tragea spre mate-info sa-i dea lui frai-su peste ochi, dar n-a reusit. Pentru 0, 12 sutimi a ramas la prima optiune, cand voia romana engleza. Ce stiti voi ce concurenta este intre doi frati?
    Una peste alta cam astea doua erau alegerile lui, ma bucur ca este la un liceu bun si ...aproape de casa. Dar aici va face 4 ani de latina, (brrr!), va trebui sa citeasca mult, va avea si literatura universala de citit, iar el e... baiat si timpurile sunt asa cum sunt:  traiasca net-ul, calculatorul, telefonul destept!  
    Daca nu-i convine se poate muta dupa cum ii ziceam si celuilalt, dar care apoi n-a mai vrut sa plece din liceul ala. Se leaga prietenii, se regasesc fosti colegi si se invata cu locul si profesorii,  ca orice inceput e greu doar.
    In rest veselie, ne-am facut putin de cap, ne asteapta vacanta asa cum o stim de ani buni, imprevizibila, dar frumoasa!  

    Deci 8 la romana, 8, 65 la mate (!!) Si cu 9, 47 media anilor de scoala V-VIII in proportie de 20 % = 8, 55. Atat s-a putut, dar eu sunt foarte mandra ! Sunt baieti, dar desi sunt smecheri si mistocari s-au tinut de carte.

       Felicitari , s a  te  bucuri  de  ei!

    Concediu  relaxant!

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iul 2017, 08:48
    0 4
    pitipoanca69 said:



       Felicitari , s a  te  bucuri  de  ei!

    Concediu  relaxant!

     Ah, cum m-ai prins, tocmai voiam sa sterg notele ca nu tin sa stie toata lumea sau sa ramana forever pe forum. 
    Altfel, multam, concediu placut tuturor si sa aveti o zi racoroasa!
    negre, tari si fierbinti pentru toti.  

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iul 2017, 09:43
    0 4
    white_storm2 said:
    pitipoanca69 said:



       Felicitari , s a  te  bucuri  de  ei!

    Concediu  relaxant!

     Ah, cum m-ai prins, tocmai voiam sa sterg notele ca nu tin sa stie toata lumea sau sa ramana forever pe forum. 
    Altfel, multam, concediu placut tuturor si sa aveti o zi racoroasa!
    negre, tari si fierbinti pentru toti.  

     Credeam  ca  dai  si  tu  o  sampanie!

     

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iul 2017, 10:20
    0 4
    Dau, cum sa nu, dupa atata stres dau orice.
    De care sa fie?
    http://www.shopmania.ro/q-sampanie-moet
  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iul 2017, 10:52
    0 4
    white_storm2 said:Dau, cum sa nu, dupa atata stres dau orice.
    De care sa fie?
    http://www.shopmania.ro/q-sampanie-moet

     Ai  niste  baieti  minunati1

    Sa  ti  traiasca , sa  fiti  sanatosi  si  sa  va  bucurati  de  ei!

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iul 2017, 13:41
    0 4
    pitipoanca69 said:

     Ai  niste  baieti  minunati1

    Sa  ti  traiasca , sa  fiti  sanatosi  si  sa  va  bucurati  de  ei!

     Stiu, mersic, sa fii iubit!

  •  
    • 12208 mesaje
    13 Iul 2017, 20:40
    0 5
    Seara buna zic si eu , si eu am copii, mama, tata, ginerele si socrul cu toti sunt raci , sa vezi cheltuieli in 15 zile sunt toti...
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Iul 2017, 22:51
    0 6
    o sa lipsesc un timp , scurt concediu in Germania , va pup
  •  
    • 4313 mesaje
    16 Iul 2017, 09:47
    0 5
    Dim'neata buna!
    Felicitari, doamna, sa va traiasca!
    Tre' sa mai franam Pamantu', ca prea se-nvarte: ma'ne-i luni.
  •  
    • 4313 mesaje
    28 Iul 2017, 09:07
    0 4
    Dim'neata buna!
    Tot eu, tot noi; plecatii e plecati.
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Iul 2017, 21:27
    0 4
    Buna seara oameni buni , tot cu concediile si voi ??/