O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 06:39
    1 0
    Am si uitat sa va spun buna dimineata si ca am facut cafea fierbinte , eu o beaua Jacobs cu lapte si doua cuburi de zahar , si ma pun sa fac micul dejun , azi ceva sanatos de tot oua fierte moi , doua felii de paine neagra cu putin unt sterse asa, cu branza dulce si marar pe deasupra , un kapia , doi castraveciori, si o ceasca de iaurt rece ...Plec apoi in oras , la bazin o ora si la pedichiura , trece ziua repede! Va urez o zi frumoasa si cu realizari !
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 06:45
    0 0
    GirlOnline said:Foarte tari bancurile, desi nu imi vine sa rad pentru ca imi amintesc cat de dor imi este de un anume barman .
    Mi-am amintit de Santal (rodie) si cat de racoritor este, desi cu o tona de calorii .

    Si mie imi plac rodiile foarte mult ele ca atare asa , acum am facut suc ca voia fiul ceva rece de baut dupa masa imbelsugata  si aveam o rodie si un grapefruit , am combinat sucul cu putina miere am pus gheata peste si o apa minerala si am baut amandoi cate doua pahare mari in loc de desert . A de rodii voiam sa zic mai nou am mancat la un restaurant libanez si mi-a placut gustul rodie in salata de vinete cu ceapa , si tot rodie pusa la greu in salata de patrunjel , tare , tare buna iese ! 

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 06:50
    0 0
    Bancul zilei: Ardelenii si tratamentele naturiste:
    Vasalie striga de la casa lui de pe un deal catre casa lui Pavale, aflata pe celalalt deal:
    - Maaa sogore, ce-ai dat tu la vaca can o fo beteaga?!
    - Gaza pentru lamba, maaa!
    Trece o saptamana.
    - Maaa, sogore, maaaa!
    - Ce-i maaa?!
    - Da-poi ce-ai zas tu ca-i dat la vaca can o fo beteaga?!
    - Gaza pentru lamba, maai!
    - No vez ca vaca me o murit maaa!
    - S-a me, maaa!

    si inca unul ....

    Se intalnesc pe drum doi ardeleni. Unul ducea o vaca de lant.
    - No, doara un' te duci cu vaca? intreaba unul.
    - Apai o duc la doftoru' veterinar.
    - D'apai ce-o patat? O luat o peatra intre unghii?
    - Nuuu!
    - O muscat-o vun guzgan?
    - Nuuu!
    - No, atuncea de ce-o duci la veterinar?!
    - Apai daca-i a lui...
    , asta e mortal !
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Iul 2016, 08:42
    1 0
    Pst.

    Vind tractor .

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Iul 2016, 09:05
    0 0
    Aseara trecui calare,

    Pe la poarta dumitale ,

    Te vazui in pijamale,

    Ciufulita tare ...



    Au inima mea,

    Iute ti-am sarit poarta,

    Ca-i frumoasa dragostea,

    Si nu ma las de ea ...





    Waw, si voce de prima ora ...

  •  
    • 970 mesaje
    27 Iul 2016, 10:31
    1 0
    Salutare tuturor, indraznesc sa iau o gura de cafea in trecere, astazi am intarziat si am ramas in urma cu munca...
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Iul 2016, 10:45
    1 0
    Caut doamna/domnisoara amabila, comunicativa, cu simtul umorului, indiferent de culoarea etniei, religiei, studiilor, insa cu un minim de cunostinte in "ale casei", mai exact, la calcatul rufelor .

    Platesc ca popa.

    Rog seriozitate .

    Multumesc pentru intelegere, si timpul acordat mesajului in cauza .

    Apropo, nu dati buzna , bulendre am cit lumea ... Va rog ...

    O zi superba !

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 11:55
    0 0
    Iarasi buna ziua oameni , am o pauza am intrat sa va salut , Viktoasule pe cadura asta 35 la mine ;daca gasesti pe cineva sa o trimiti si pana la Buc ca si eu am destule de calcat si le ocolesc si le ocolesc pana ametesc !
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 11:59
    0 0
    ViktorC said:Pst.

    Vind tractor .

     Pst. 
    De ce il vinzi ??/
    Ce ti-a facut rau ?//

     

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Iul 2016, 13:42
    0 0
    gabriela42 said:
    ViktorC said:Pst.

    Vind tractor .

     Pst. 
    De ce il vinzi ??/
    Ce ti-a facut rau ?//

     

     

    Papa ulei, scapa compresie, da rateuri, trancane, nu tine la "liniute" nici macar cu vint din spate ...

     

    Halal !

     

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Iul 2016, 13:53
    0 0
    Amu, intrebare de incepator.

    E normal si firesc ca o d-na frizer sa se frece la infinit de client in timp ce-i face freza ? Sau sa tot scape una alta pe jos ... Ori sa-si expuna splendoarea de sub fusta mini in oglinda incalecind un scaun la misto de-a stinga tatalui ...

    Pun pariu ca e pestoaica ...

    Miine iar ma tund !

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 17:48
    0 0
    ViktorC said:Amu, intrebare de incepator.

    E normal si firesc ca o d-na frizer sa se frece la infinit de client in timp ce-i face freza ? Sau sa tot scape una alta pe jos ... Ori sa-si expuna splendoarea de sub fusta mini in oglinda incalecind un scaun la misto de-a stinga tatalui ...

    Pun pariu ca e pestoaica ...

    Miine iar ma tund !

     da du-te maine ca e joi , sa vedem ce iti mai taie ....

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Iul 2016, 17:49
    0 0
    Stai asa ce ai frate cu femeile pesti ...? Bati apropouri ...?//
  •  
    • 970 mesaje
    27 Iul 2016, 21:14
    1 0
    Chiar asa, ViktorC .. ?
  •  
    • 970 mesaje
    28 Iul 2016, 09:37
    1 0
    Nu am nici ibric, nici filtru. Asa ca, daca nu refuzi una de la tonomat cu mare drag iti ofer una ( cafea ).
    Buna dimineata.
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Iul 2016, 10:00
    0 0
    Good morning people , iata si minunata zi de joi .Am facut cafele expresorul meu Bosh Tassimo isi face constiincios datoria !
  •  
    • 12208 mesaje
    28 Iul 2016, 10:11
    0 0
    GirlOnline said:Nu am nici ibric, nici filtru. Asa ca, daca nu refuzi una de la tonomat cu mare drag iti ofer una ( cafea ).
    Buna dimineata.

    Buna Girl , stii ginerele meu de la C-ta lucreaza la masinariile astea de facut cafea si intr-o discutie despre aceste cafele de 1leu sau 2lei spunea ca nu sunt prea sanatoase adica nu e cafea decat 25%si restul este inlocuitor de cafea orz, naut etc in ele .Si ca daca totusi vreau sa beau una ca sunt in oras etc sa caut automatele care si rasnesc cafeaua , adica au boabe de cafea deasupra .Iar laptele ce se adauga este praf vegetal nu e lapte cum am fi tentati sa credem .... 

  •  
    • 970 mesaje
    28 Iul 2016, 10:22
    1 0
    Are dreptate, gabriela, numai ca la noi la serviciu doar de asta exista(la tonomat) . Nici eu nu sunt mare fana , dar cateodata e la indemana. O aleg cel mai des atunci cand am nevoie de multa, multa cofeina .
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Iul 2016, 10:38
    1 0
    Si afara ploua , ploua ... e trecut de ora noua ...

    N'eata buna si multumim de cafeaua . Am cazut la fix se pare (pardon, lasitreissopt).

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Iul 2016, 10:47
    1 0
    gabriela42 said:Stai asa ce ai frate cu femeile pesti ...? Bati apropouri ...?//

     

    Ei, bine ... am io multe cu pestoaicele, si doar de bine, crede-ma ...

     

    Da' nu stiu cum se face, ca m-as da si la leoaice, ca il au pe vino-ncoace . Am tacut !

     

    Pestoaicele (in mare parte de nu ma insel) se au pe bune cu limbajul trupului. Te face leoarca inainte de vreme.