Am ramas in urma.

  •  
    • 817 mesaje
    23 Sep 2014, 19:22
    0 0
    cafe_au_lait said:
    navigi said:

     

     

    nici alea peste 40 nu mai fac. da' asta-i alta poveste.

     
    Mai ce bine le stii tu, ca si Radio Santz )
    Eu cunosc personal femei la 72, 73 de ani care fac sex.  

     

     

    io nu inteleg si pace, de ce tot scoti limba la mine?

    e vreun apropo, vreo invitatie, vreun semnal..si nu-mi dau io seama??

    am trecut prin viata degeaba si nu mi-am dat seama ca astea-s un fel de limbaj al trupului, semne ca ma vrei?

    cate intrebari imi provoci!!

  •  
    • 12208 mesaje
    24 Sep 2014, 09:53
    0 0
    navigi said:
    cafe_au_lait said:

    Si nu, nu toate fetele intre 14-18 ani fac sex chiar si in zilele noastre,

     

     

    nici alea peste 40 nu mai fac. da' asta-i alta poveste.

    de unde stii tu micule'...?? faci sondaje de opinie acuma ?? 

  •  
    • 4582 mesaje
    25 Sep 2014, 18:26
    4 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 25 Sep 2014, 18:30
  •  
    • 12208 mesaje
    25 Sep 2014, 21:14
    1 0
    nici un copil oricat de mic ar fi nu ar trebui luat la misto, orice psiholog iti poate demonstra ca este total neproductiv , copilul trebuie incurajat la bine si certat cu argumente atunci cand greseste , intre aceste doua extreme trebuie tratat ca orice matur , cu respect si apreciere !
  •  
    • 211 mesaje
    26 Sep 2014, 10:27
    6 0
    Buna Evelor, ma bag si eu in discutii, ca deh, am si eu una bucata adolescent in dotare. Al meu baiat face luna viitoare 14 ani. Copil frumos, inteligent (orice mama isi lauda progeniturile, daca nu noi, atunci cine? ). Perioada asta a adolescentei este tare dificila (in special pt noi, parintii), insa, trebuie sa avem incredere si in judecata lor. Al meu copil, cand incerc sa-i atrag atentia referitor la anumite subiecte mai delicate (respectiv cum ar trebui sa se comporte cu fetele, sau cu anturajul in care se invarte ), imi da replica : " sa stii ca nu-s chiar asa de prost cum crezi" . Ii suna telefonul mai abitir decat la informatii CFR, si majoritatea apelurilor sunt de la fete ( de regula mai mari decat el cu 3-4 ani). Il tot intreb ce naiba pot sa discute fete de 18 ani cu un copil de nici 14. Imi spune ca sunt amici, ca ele au incredere in el, ca sunt "iubitele" prietenilor lui. Ei, eu asta nu inteleg. Daca fetele respective au iubiti, de ce naiba cauta compania unui copil????.( da, vorbesc cu el ca si cu un adult, dar tot copil este ). 
    Din cate-am observat, de cand era mic, prefera compania fetelor mai mari (sa fie oare din cauza ca are o sora mai mare? ). Tin minte ca acu cativa ani (cred ca avea vreo 6 ani), era indragostit de o prietena a fiicei mele, care acum are aproape 21 de ani. Ma punea sa-i cumpar flori si ciocolata (imi explica el ca asa se cuceresc fetele ). Imi povesteste orice, l-am vazut plangand atunci cand o fata i-a respins prietenia (spunea ca el o iubeste)...La varsta asta, unii dintre adolescenti confunda hormonii cu iubirea White Storm, e normal atat sa vezi copii de 14-15 ani sa se pupe, pipaie sau altceva, la fel ca si cum e normal sa vezi  copii preocupati de cu totul altceva
    Si mie mi-ar place sa-l vad pe-al meu preocupat in special de scoala si sport, dar nu e asa...si n-am ce sa-i fac. Trebuie doar sa am incredere in el, ca doar nu e "atat de prost precum il cred" (vorba lui) 
     
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Sep 2014, 10:34
    0 0
    asa este ai perfecta dreptate !
  •  
    • 6557 mesaje
    26 Sep 2014, 16:28
    0 0
    la mine in casa este o atmosfera de misto continuu
    eu de ei, ei de mine, mereu unii de altii
    pentru ca as prefera sa nu ia totul in viata in serios sau in tragic, sa fie mai relaxati
    asa isi dau seama si ca daca au eventuale nefericiri in dragoste asta nu e un motiv pentru care sa li se para ca lumea s-a sfarsit


         
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Sep 2014, 19:04
    2 0
    Am zis ca nu mai scriu, dar vad mesajele. Eu nu sunt impotriva unei prietenii intre adolescenti, am avut si eu prieten la varsta lui, dar nu vad cu ochi buni sexul, practicarea lui de catre ei. Sunt tineri, sa se plimbe de mana, sa mearga la spectacole sau filme, sa se pupe, treaba lor, dar imi displace total ideea de sex intre copii, ca asta sunt. Al meu a intrat la liceu asta vara, am avut prima sedinta cu dirigintele. Fiu-miu m-a asteptat la poarta cumva temator, retinut. Eu cred totusi ca nu toti sunt golani si ca nu toti fac sex. Mai sunt si copii cuminti. De doi ani cine il cunoaste il intreaba la ce liceu e, pt ca inalt, dar mintea lui are totusi 15 ani acum. S-o gandi la sex, dar e destul de timid. Refuz sa cred ca o mama nu si-ar da seama ca e in love fii-su. L-ar suna si pe el gagicile, ca fetele de azi sunt mai insistente.
  •  
    • 4582 mesaje
    26 Sep 2014, 20:09
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Sep 2014, 20:27
    1 0
    marlenalili said:

    white, am inteles ca nu vrei sa mai discutam despre problema ta. Eu cel putin am incheiat.

     

    Discutam in general despre cum sunt tratati adolescentii, bombe cu ceas, cum imi place mie sa ii numesc.

    Acu, fara sa dau linkuri spre studii de specialitate, strict din experienta mea, spun ca ironia si zeflemeaua nu ne apropie de ei, ci ne departeaza, isi vor cauta sprijinul si intelegerea in alta parte.

     Pai am spus ca am discutat serios cu el, dar ii reamintesc din cand in cand in gluma ce sa nu faca. Oricum ar fi, ceva, ceva tot ii aduce aminte cum trebuie sa se poarte cu fetele la varsta asta. Aaa, pai aia si sunt, bombe cu ceas. Dar pana la probe ca ar fi nesabuit eu am incredere in el, iar daca mai glumim pe tema... sunt glume misto, sa nu ne simtim rusinati:el:io-te frate ce minte perversa are mama; eu:ia uita-te la martanul asta, oare cand a aflat asa multe?


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Sep 2014, 20:32
  •  
    • 6557 mesaje
    26 Sep 2014, 20:53
    2 0
    am mai povestit pe aici
    cu cel mare am trecut prin povestea de dragoste "tragica" specifica varstei cand avea 16 ani
    se indragostira inainte de a veni aici, a durat inca un an dupa
    a zburat in romanai de 2 ori, in vacanta de iarna si in cea de vara sa-si vada mandra
    dupa ce s-a intors din cea de vara totul s-a terminat brusc
    nu a fost o experienta prea placuta
    nici pentru el cred, dar nici pentru noi ca trebuia sa-i suportam toanele si nervii in fiecare zi aproape
    singura mea rugaminte pentru el a fost sa-si vada de scoala
    si-a vazut asa ca nu am avut nimic de comentat

    cel mic abia facu' 16 ani ca se indragosti si el
    norocul mare acum este ca amandoua fiind chinezoaice nu au parca nici un fel de figuri
    prietena celui mare chiar mi se pare prea buna pentru el 
    scoala si indragostelile nu sunt incompatibile daca ai cap

    eu am avut de tras o gramada de la mame de baieti cand eram mai mica, desi invatatul nu a fost nicodata lasat pe locul 2
    asa ca mi-am promis sa nu ma transform niciodata in "mama de baiat" ))                           
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Sep 2014, 18:26
    0 0
    marlenalili said:

    white, am inteles ca nu vrei sa mai discutam despre problema ta. Eu cel putin am incheiat.

     

    Discutam in general despre cum sunt tratati adolescentii, bombe cu ceas, cum imi place mie sa ii numesc.

    Acu, fara sa dau linkuri spre studii de specialitate, strict din experienta mea, spun ca ironia si zeflemeaua nu ne apropie de ei, ci ne departeaza, isi vor cauta sprijinul si intelegerea in alta parte.

    Tinerii chiar trebuiesc tratati cu seriozitate si respect este si parerea psihologilor , ei trebuie sa inteleaga insa caci pot  conta pe noi ca si parinti ! Incurajati-i sa vorbeasca de sentimentele lor , caci te poti trezi ca are iubit de acelas sex si nu stii ce sa faci , pentru ca isi petrece timpul doar cu baietii! https://www.youtube.com/watch?v=htWWCAILbPQ
    Daca aveti rabdare sa ascultati un psiholog ...nu e pierdere de timp va asigur ...


    DAR : si ca viata , sanatatea , sexul , sarcina , sau bolile cu transmitere sexuala chiar nu sunt glume!
    fara suparare ! 


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 29 Sep 2014, 09:30
  •  
    • 12208 mesaje
    29 Sep 2014, 09:39
    0 0
    succes mamicilor de adolescenti !
  •  
    • 6557 mesaje
    29 Sep 2014, 15:16
    0 0
    si daca ar avea iubit de acelas sex care ar fi problema?
  •  
    • 7959 mesaje
    30 Sep 2014, 21:18
    0 0
    navigi said:
    cafe_au_lait said:

    Si nu, nu toate fetele intre 14-18 ani fac sex chiar si in zilele noastre,

     

     

    nici alea peste 40 nu mai fac. da' asta-i alta poveste.

     Sa mori tu sub dus?

  •  
    • 817 mesaje
    1 Oct 2014, 22:03
    0 0
    White_Storm said:
    navigi said:
    cafe_au_lait said:

    Si nu, nu toate fetele intre 14-18 ani fac sex chiar si in zilele noastre,

     

     

    nici alea peste 40 nu mai fac. da' asta-i alta poveste.

     Sa mori tu sub dus?

     de ce sub dus? e mai special?

  •  
    • 7959 mesaje
    1 Oct 2014, 22:12
    0 0
    Pai nu e?
  •  
    • 817 mesaje
    1 Oct 2014, 22:20
    0 0
    White_Storm said:Pai nu e?

     

    habar n-am . n-am murit niciodata sub dus. o palaiala asa  ca o decadere am avut. da' nu moarte.

  •  
    • 7959 mesaje
    1 Oct 2014, 23:25
    0 0
    navigi said:
    White_Storm said:Pai nu e?

     

    habar n-am . n-am murit niciodata sub dus. o palaiala asa  ca o decadere am avut. da' nu moarte.

     Na ca te-am bagat in ceata. Inseamna ca ai copii mici si care nu se uita la desene pe net gen "mo si foca". Eu le-am cam invatat pe de rost, ca se vorbea in casa cu expresiile lor. "Sa mori tu sub dus" e deja istorie. Capisci acum?


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Oct 2014, 23:28
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Oct 2014, 00:11
    1 0
    Si eu care credeam ca numai eu ma uit la desene animate cu copiii .

    Cite o data asa palpitant devine incit nici nu aud ce spune copila .

    Sa nu mai spun ca nici nu maninc pina la finalul desenului animat.