Ajutor nu mai stiu ce să mai fac

  •  
    • 11 mesaje
    12 Sep 2014, 13:26
    1 0
    Buna fetelor! Am observat in ultimul timp că am o problemă cu tenul şi anume mi-au apărut nişte pete maronii ca si cum ar fi pistrui dar sunt mult mai extinse, tenul este foarte uscat chiar dacă folosesc creme speciale ptr. tenul uscat şi tot odată ridurile par mult mai evidente. 
    Sunt sigură că unii-unele dinre voi vor face haz de necazul meu dar vă rog să mă credeţi că această schimbare bruscă intr-un timp atât de scurt (vara aceasta) îmi creează un disconfort foarte mare :-(
    Vă destăinuiesc problemele mele in ideea de a găsi pe cineva printre voi care mă poate ajuta să îmi rezolv problema.
    Mulţumesc şi aştept cât mai multe răspunsuri.
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Sep 2014, 22:12
    0 0
    gargarita-rita said:Buna fetelor! Am observat in ultimul timp că am o problemă cu tenul şi anume mi-au apărut nişte pete maronii ca si cum ar fi pistrui dar sunt mult mai extinse, tenul este foarte uscat chiar dacă folosesc creme speciale ptr. tenul uscat şi tot odată ridurile par mult mai evidente. 
    Sunt sigură că unii-unele dinre voi vor face haz de necazul meu dar vă rog să mă credeţi că această schimbare bruscă intr-un timp atât de scurt (vara aceasta) îmi creează un disconfort foarte mare
    Vă destăinuiesc problemele mele in ideea de a găsi pe cineva printre voi care mă poate ajuta să îmi rezolv problema.
    Mulţumesc şi aştept cât mai multe răspunsuri.

     Daca ai scris aici ai si net. Acolo vei gasi mai multe raspunsuri. Ce ai tu poate avea mai multe cauze. Pot aparea din cauza contraceptivelor,diverse boli , sarcina, expunere la soare fara protectie  etc.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Sep 2014, 22:16
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Sep 2014, 15:49
    1 0
    gargarita-rita said:Buna fetelor! Am observat in ultimul timp că am o problemă cu tenul şi anume mi-au apărut nişte pete maronii ca si cum ar fi pistrui dar sunt mult mai extinse, tenul este foarte uscat chiar dacă folosesc creme speciale ptr. tenul uscat şi tot odată ridurile par mult mai evidente. 
    Sunt sigură că unii-unele dinre voi vor face haz de necazul meu dar vă rog să mă credeţi că această schimbare bruscă intr-un timp atât de scurt (vara aceasta) îmi creează un disconfort foarte mare
    Vă destăinuiesc problemele mele in ideea de a găsi pe cineva printre voi care mă poate ajuta să îmi rezolv problema.
    Mulţumesc şi aştept cât mai multe răspunsuri.

    mergi la un dermatolog cu trimitere de la medicul de familie , este singura persoana care te poate sfatui competent si dupa o examinare la microscop iti recomanda cea mai eficace schema de tratament , nicio o problema medicala nu se trateaza dupa ureche tine minte asta ! 

  •  
    • 5609 mesaje
    21 Sep 2014, 03:35
    1 0
    Gargarita, ti-as recomanda un program de detoxificare a organismului cu ajutorul ARGILEI si mastile cu argila evident,  facute concomitent,  frumusetea si sanatatea fetei se vor restabilii din interior catre exterior, adica din burtica catre piele si fata.

    Fata este oglinda stomacului, tot ce bagi in stomac se reflecat pe fata.
    De exemplu: cand faci o toxinfectie alimentara, imediat stomacul se revolta si te doare, te simti rau in general, iar pe fata iti apar bubite mici rosietice care te manaca.  

    Tratamentul cu argila este ieftin, NU are efecte secundare, iar rezultatele sunt spectaculoase!

    Uite aici informatia necesara:

    http://www.formula-as.ro/2000/416/medicina-naturista-25/medicina-naturista-1476

    http://www.formula-as.ro/2009/886/medicina-naturii-44/sanatate-din-pamant-argila-11600

     
  •  
    • 11 mesaje
    24 Sep 2014, 14:03
    0 0
    Vă mulțumesc foarte mult fetelor pentru răspunsul vostru. Gabriela așa cum mai sfătuit așa si am făcu. Am mers la dermatolog si am primit tratamen iar acum trăiesc cu speranța că totul va fii ca inainte de vară. Îti mulțumesc pentru răspuns Maricon docamdată mă axez pe sfatul medicului iar dacă nu face față o să incerc varianta ta
  •  
    • 12208 mesaje
    24 Sep 2014, 14:16
    1 0
    iti doresc numai bine , sanatate maxima , si ai grija mereu de tine !