Biciclista in cautare de sfaturi

  •  
    • 10 mesaje
    3 Sep 2014, 17:06
    0 0
    Am 25 de ani si n-am apucat sa invat sa merg pe bicicleta. Prietenii fac misto de mine cand ii rog sa ma invete. Dar am auzit ca cei de la Nescafe 3in1 dau 3 bicle diferite, printre care una este fix ceea ce mi-ar trebui. Celelalte 2 sunt pentru plimbari in parc si drumuri lungi. Ce parere aveti, e ok bicla aia pentru inceput ? :D
  •  
    • 160 mesaje
    3 Sep 2014, 17:46
    0 0
    Frumoasa initiativa de a invata mersul pe bicicleta. Dar intrebarea e, e de ce crezi ca aia de la nescafe iti dau tie 3 biciclete? Sunt o gramada de promotii la fel si fel de produse dar nu am auzit pe cineva ca a castigat
  •  
    • 5609 mesaje
    4 Sep 2014, 02:05
    1 0
    Cristiana.mm said:Am 25 de ani si n-am apucat sa invat sa merg pe bicicleta. Prietenii fac misto de mine cand ii rog sa ma invete. Dar am auzit ca cei de la Nescafe 3in1 dau 3 bicle diferite, printre care una este fix ceea ce mi-ar trebui. Celelalte 2 sunt pentru plimbari in parc si drumuri lungi. Ce parere aveti, e ok bicla aia pentru inceput ?

     
    daca te apucai sa cumperi borcane intregi de nescafe, aveai sanse sa si castigi vreo bicicleta, dar ca sa te apuci de invatat de mers pe bicicleta ca  POATE vei castiga o bicicleta ,este total lipsit de logica. Cu exceptia situatia in care stii sigur ca vei primii una, din bunavointa organizatorilor concursului, adica trisand.

    In orice caz, mersul pe bicicleta este sanatos si usor sa-l practici, iar faptul ca acum ai totusi o bicicleta pe care inveti sa  mergi, inseamna ca o vei avea si pe viitor ca sa te plimbi. 


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 5 Sep 2014, 11:23
  •  
    • 10 mesaje
    5 Sep 2014, 11:14
    0 0
    ana.teodora said:Frumoasa initiativa de a invata mersul pe bicicleta. Dar intrebarea e, e de ce crezi ca aia de la nescafe iti dau tie 3 biciclete? Sunt o gramada de promotii la fel si fel de produse dar nu am auzit pe cineva ca a castigat

     Nu stiu daca o sa castig, dar cred ca merita sa-mi incerc norocul. Dar nu cred ca daca zic ei ca o sa dea un premiu, nu o sa-l dea. Presupun ca e o chestie de noroc...Sau asa sper

  •  
    • 10 mesaje
    5 Sep 2014, 11:26
    0 0
    Maricon said:
    Cristiana.mm said:Am 25 de ani si n-am apucat sa invat sa merg pe bicicleta. Prietenii fac misto de mine cand ii rog sa ma invete. Dar am auzit ca cei de la Nescafe 3in1 dau 3 bicle diferite, printre care una este fix ceea ce mi-ar trebui. Celelalte 2 sunt pentru plimbari in parc si drumuri lungi. Ce parere aveti, e ok bicla aia pentru inceput ?

     
    daca te apucai sa cumperi borcane intergi de nescafe, aveai sanse sa si castigi vreo bicicleta, dar ca sa te apcui de invatat de mers pe bicicleta ca  POATE vei castiga o bicicleta este total lipsit de logica. Cu exceptia situatia in care stii sigur ca vei primii una, din bunavointa organizatorilor concursului, adica trisand.

    In orice caz, mersul pe bicicleta este sanatos si usor sa-l practici, iar faptul ca acum ai totusi o bicicleta pe care inveti sa  mergi, inseamna ca o vei avea si pe viitor ca sa te plimbi. 

     Nu ziceam ca o sa ma apuc de mers pe bicicleta ca sa castig . Imi doresc de ceva timp sa invat si ma gandeam ca arata usor penibil ca un adult sa se prabuseasca pe bicicleta prin parc ). Ar fi amuzant, dar ciudat.
    Acum nu am o bicicleta pe care sa invat sa pedalez. Ma gandeam sa incerc totusi sa o castig pe cea pentru incepatori, pentru ca poate imi va fi mai usor sa invat, avand in vedere ca ei spun ca e special pentru asta. 

  •  
    • 5609 mesaje
    5 Sep 2014, 11:30
    1 0
    Cristiana.mm said:
    ana.teodora said:Frumoasa initiativa de a invata mersul pe bicicleta. Dar intrebarea e, e de ce crezi ca aia de la nescafe iti dau tie 3 biciclete? Sunt o gramada de promotii la fel si fel de produse dar nu am auzit pe cineva ca a castigat

     Nu stiu daca o sa castig, dar cred ca merita sa-mi incerc norocul. Dar nu cred ca daca zic ei ca o sa dea un premiu, nu o sa-l dea. Presupun ca e o chestie de noroc...Sau asa sper

     
    Cristiana, sansele sa castigi o bicicleta la un asemenea promotie sunt de 1 la 10.000.
    Tu cate borcane de nes ai cumparat?
    Cu cat cumperi mai multe, cu atat ai sanse mai mari sa castigi, logic nu?!

    Ceea ce tu nu stii este ca, promotiile astea sunt in toate cazurile folosite sa se premieze "anumite" persoane care trebuiesc "multumite". Se da 1 produs prin tragere la sortii si restul sunt aranjate sa fie castigate de cine aleg ei.

    Sansele tale sa castigi  o bicicleta la acest concurs promotional sunt minime,  dar cu cat cumperi mai multe borcane, cu atat iti mai ridici sansele.
    Iti spun asta ca sa nu fii dezamagita, promotiile astea sunt mai rau ca la loterie, ca se pun in joc 10 premii dar de cele mai multe ori 7-8 sunt deja "promise", ramanad  ca la tragere sa iasa 1 sau 2. 
    Deci, fii realista!!!!
     

  •  
    • 10 mesaje
    5 Sep 2014, 11:57
    0 0
    Maricon said:
    Cristiana.mm said:
    ana.teodora said:Frumoasa initiativa de a invata mersul pe bicicleta. Dar intrebarea e, e de ce crezi ca aia de la nescafe iti dau tie 3 biciclete? Sunt o gramada de promotii la fel si fel de produse dar nu am auzit pe cineva ca a castigat

     Nu stiu daca o sa castig, dar cred ca merita sa-mi incerc norocul. Dar nu cred ca daca zic ei ca o sa dea un premiu, nu o sa-l dea. Presupun ca e o chestie de noroc...Sau asa sper

     
    Cristiana, sansele sa castigi o bicicleta la un asemenea promotie sunt de 1 la 10.000.
    Tu cate borcane de nes ai cumparat?
    Cu cat cumperi mai multe, cu atat ai sanse mai mari sa castigi, logic nu?!

    Ceea ce tu nu stii este ca, promotiile astea sunt in toate cazurile folosite sa se premieze "anumite" persoane care trebuiesc "multumite". Se da 1 produs prin tragere la sortii si restul sunt aranjate sa fie castigate de cine aleg ei.

    Sansele tale sa castigi  o bicicleta la acest concurs promotional sunt minime,  dar cu cat cumperi mai multe borcane, cu atat iti mai ridici sansele.
    Iti spun asta ca sa nu fii dezamagita, promotiile astea sunt mai rau ca la loterie, ca se pun in joc 10 premii dar de cele mai multe ori 7-8 sunt deja "promise", ramanad  ca la tragere sa iasa 1 sau 2. 
    Deci, fii realista!!!!
     

     Stiu ca nu toata lumea o sa castige. Dar din fericire, nu trebuie ca cumpar baxuri intregi cu borcane de cafea. Adica ei nu te pun sa cumperi nimic, niciun produs de al lor. sau asa am inteles eu din ce ziceau pe facebook. Trebuie sa incarc un video cu mine in care sa incerc sa ii conving ca merit sa castig. ceea ce mi se pare super, pentru ca nu ii imbogatesc eu pe ei cumparand borcane de cafea. Ma gandesc ca daca nu castig, nu am pierdut nimic de fapt

  •  
    • 456 mesaje
    5 Sep 2014, 12:12
    0 0
    daca cineva vrea sa invete sa mearga pe bicicleta, poate invata la bicicletele de sharing sau cele care se dau gratuit in parc sau chiar inchiriate la un pret modic.
    aici in schimb, pute a reclama mascata. da' pute rau!!!
  •  
    • 160 mesaje
    5 Sep 2014, 12:38
    0 0
    daca vrei sa iti iei o bicicleta, gasesti pe toate cararile si ieftine. ce fel de biciclete pentru incepatori? poate cu roti ajutatoare. si premiile, sunt de aceeasi parere cu mari, sunt deja promise.
    Inainte beam 3 in 1 si aveau mereu promotii strangeam pungi de amlaje desfacute si coduri trimise. ca sa nu zic ca mai erau si la nutline si codurile pe care incercam sa le introduc desi doar le desfaceam imi ziceau mereu ca sunt deja folosite sau sunt gresite desi eu le tastam bine, inchipuie-ti unde ajungeau amabalajele...
  •  
    • 5609 mesaje
    5 Sep 2014, 13:51
    1 0
    Cristiana.mm said:
    Maricon said:
    Cristiana.mm said:
    ana.teodora said:Frumoasa initiativa de a invata mersul pe bicicleta. Dar intrebarea e, e de ce crezi ca aia de la nescafe iti dau tie 3 biciclete? Sunt o gramada de promotii la fel si fel de produse dar nu am auzit pe cineva ca a castigat

     Nu stiu daca o sa castig, dar cred ca merita sa-mi incerc norocul. Dar nu cred ca daca zic ei ca o sa dea un premiu, nu o sa-l dea. Presupun ca e o chestie de noroc...Sau asa sper

     
    Cristiana, sansele sa castigi o bicicleta la un asemenea promotie sunt de 1 la 10.000.
    Tu cate borcane de nes ai cumparat?
    Cu cat cumperi mai multe, cu atat ai sanse mai mari sa castigi, logic nu?!

    Ceea ce tu nu stii este ca, promotiile astea sunt in toate cazurile folosite sa se premieze "anumite" persoane care trebuiesc "multumite". Se da 1 produs prin tragere la sortii si restul sunt aranjate sa fie castigate de cine aleg ei.

    Sansele tale sa castigi  o bicicleta la acest concurs promotional sunt minime,  dar cu cat cumperi mai multe borcane, cu atat iti mai ridici sansele.
    Iti spun asta ca sa nu fii dezamagita, promotiile astea sunt mai rau ca la loterie, ca se pun in joc 10 premii dar de cele mai multe ori 7-8 sunt deja "promise", ramanad  ca la tragere sa iasa 1 sau 2. 
    Deci, fii realista!!!!
     

     Stiu ca nu toata lumea o sa castige. Dar din fericire, nu trebuie ca cumpar baxuri intregi cu borcane de cafea. Adica ei nu te pun sa cumperi nimic, niciun produs de al lor. sau asa am inteles eu din ce ziceau pe facebook. Trebuie sa incarc un video cu mine in care sa incerc sa ii conving ca merit sa castig. ceea ce mi se pare super, pentru ca nu ii imbogatesc eu pe ei cumparand borcane de cafea. Ma gandesc ca daca nu castig, nu am pierdut nimic de fapt

     
    De fapt, chiar nu va castiga nimeni, pentru ca premiile sunt deja promise, te asigur eu de asta!
     Cat despre fraza asta  a ta, m-ai facut sa zambesc "Dar din fericire, nu trebuie ca cumpar baxuri intregi cu borcane de cafea. Adica ei nu te pun sa cumperi nimic, niciun produs de al lor."
    Esti  nestiutoare fata draga.
    Cum crezi tu ca poti face un video cu promotia la Nescafe fara sa folosesti nescafe, mai ales marca la care ei fac promotia?
    Ori esti  o copila care habar nu are cu ce se manaca promotiile, marketingul si restul, ori esti tare naiva!

    In primul rand trebuie sa le cumperi produsele ca sa poti face reclama la ele, trebuie sa le gusti, ca sa stii ce le spui in reclama, trebuie sa te arati interesata si placut impresionata de nescafe-ul ala....
    Deci, esti departe de realitate si de cerinta alora din promotie.
    Categoric nu ti-ai cerut un video personal in care sa pozezi, ci doar unul strict legat de produsele lor si de cat de multa cafea bei si cat de mult iti place.

     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 5 Sep 2014, 13:56
  •  
    • 10 mesaje
    11 Sep 2014, 16:02
    0 0
    Maricon said:
    Cristiana.mm said:
    Maricon said:
    Cristiana.mm said:
    ana.teodora said:Frumoasa initiativa de a invata mersul pe bicicleta. Dar intrebarea e, e de ce crezi ca aia de la nescafe iti dau tie 3 biciclete? Sunt o gramada de promotii la fel si fel de produse dar nu am auzit pe cineva ca a castigat

     Nu stiu daca o sa castig, dar cred ca merita sa-mi incerc norocul. Dar nu cred ca daca zic ei ca o sa dea un premiu, nu o sa-l dea. Presupun ca e o chestie de noroc...Sau asa sper

     
    Cristiana, sansele sa castigi o bicicleta la un asemenea promotie sunt de 1 la 10.000.
    Tu cate borcane de nes ai cumparat?
    Cu cat cumperi mai multe, cu atat ai sanse mai mari sa castigi, logic nu?!

    Ceea ce tu nu stii este ca, promotiile astea sunt in toate cazurile folosite sa se premieze "anumite" persoane care trebuiesc "multumite". Se da 1 produs prin tragere la sortii si restul sunt aranjate sa fie castigate de cine aleg ei.

    Sansele tale sa castigi  o bicicleta la acest concurs promotional sunt minime,  dar cu cat cumperi mai multe borcane, cu atat iti mai ridici sansele.
    Iti spun asta ca sa nu fii dezamagita, promotiile astea sunt mai rau ca la loterie, ca se pun in joc 10 premii dar de cele mai multe ori 7-8 sunt deja "promise", ramanad  ca la tragere sa iasa 1 sau 2. 
    Deci, fii realista!!!!
     

     Stiu ca nu toata lumea o sa castige. Dar din fericire, nu trebuie ca cumpar baxuri intregi cu borcane de cafea. Adica ei nu te pun sa cumperi nimic, niciun produs de al lor. sau asa am inteles eu din ce ziceau pe facebook. Trebuie sa incarc un video cu mine in care sa incerc sa ii conving ca merit sa castig. ceea ce mi se pare super, pentru ca nu ii imbogatesc eu pe ei cumparand borcane de cafea. Ma gandesc ca daca nu castig, nu am pierdut nimic de fapt

     
    De fapt, chiar nu va castiga nimeni, pentru ca premiile sunt deja promise, te asigur eu de asta!
     Cat despre fraza asta  a ta, m-ai facut sa zambesc "Dar din fericire, nu trebuie ca cumpar baxuri intregi cu borcane de cafea. Adica ei nu te pun sa cumperi nimic, niciun produs de al lor."
    Esti  nestiutoare fata draga.
    Cum crezi tu ca poti face un video cu promotia la Nescafe fara sa folosesti nescafe, mai ales marca la care ei fac promotia?
    Ori esti  o copila care habar nu are cu ce se manaca promotiile, marketingul si restul, ori esti tare naiva!

    In primul rand trebuie sa le cumperi produsele ca sa poti face reclama la ele, trebuie sa le gusti, ca sa stii ce le spui in reclama, trebuie sa te arati interesata si placut impresionata de nescafe-ul ala....
    Deci, esti departe de realitate si de cerinta alora din promotie.
    Categoric nu ti-ai cerut un video personal in care sa pozezi, ci doar unul strict legat de produsele lor si de cat de multa cafea bei si cat de mult iti place.

     

     Nu sunt naiva si nici nestiutoare.
    Din cate am citit eu la ei pe pagina de facebook, trebuie sa ii convingi ca ai nevoie de o bicileta misto, nu sa ii convingi ca bei multa cafea.
    Nu cred ca toate concursurile sunt trucate. Altfel nimeni nu ar mai castiga nimic niciodata. Stiu ca sunt unele promotii facatura...am o prietena promoterita si mi-a spus ca asa se intampla uneori. Dar astia de la Nescafe sunt firma mare si, mai ales, e super public facut totul.
    Acum cativa ani am castigat o perie profesionala, pe care inca o mai am. Adica nu mi se pare ca nu am sanse. Le-am trimis deja filmul meu...sa vedem ce-o iesi.  

  •  
    • 10 mesaje
    11 Sep 2014, 16:05
    0 0
    igivan said:daca cineva vrea sa invete sa mearga pe bicicleta, poate invata la bicicletele de sharing sau cele care se dau gratuit in parc sau chiar inchiriate la un pret modic.
    aici in schimb, pute a reclama mascata. da' pute rau!!!

     Pai e chiar reclama...apare si la tv.
    Si iti multumesc pentru sfaturi...o sa incerc si asa, daca o sa gasesc pe cineva care sa aiba timp sa ma invete.  

  •  
    • 190 mesaje
    11 Sep 2014, 16:31
    0 0
    Vreau si eu!
  •  
    • 10 mesaje
    25 Sep 2014, 12:18
    0 0
    mariagripini said:Vreau si eu!

     S-a terminat concursul...din nefericire .

  •  
    • 292 mesaje
    12 Feb 2015, 15:48
    0 0
    Nu cred că pentru a invata sa mergi pe bicicleta ai nevoie de bicicleta "nescafe" . Trebuie sa ai pur si simplu o bicicleta iei un prieten cu tine pentr companie, te pui pe bicicleta inmpingandu-te cu picioarele usor - odata ce bicicleta e in miscare iti ridici usor picioarele pentru a te obijnui cu echilibrul si asta e c-am tot !