curatenie generala in casa si in dulapuri

  •  
    • 10 mesaje
    29 Aug 2014, 16:35
    0 0
    Dragilor va mai provoc la o dilema de a mea si anume ,mi am adus toate hainele (aproape toate) de unde am stat ,si ulterior m am mutat,imaginati va ca suntem eu ,sotul ,si cele 2 fetite una de 4 luni si una de 2 ani.
    Haine ,acareturi ,nu mai zic de tot felul de chestii de a le mele parfumuri,creme ,gablonturi,in doua cuvinte o gramada de lucruri.
    La fetite hainutele sunt in cutii cu tot cu jucarii(astea puse in alte cutii)cred ca sunt 10 cutii mari
    Intrebarea se pune cum sa le aranjez ,de unde sa incep ,pt ca sunt ff multe.Mi am pus si sotul la treaba le a triat in alte cutii ,acum am 4cutii cu sosetele ,chilotei,caciulite ,dresuri pt fete,manusele.
    Situatia ma depasit .Cateva sfaturi de la voi mi ar prinde ff bine,si va si multumesc din suflet. 
     
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2014, 19:46
    1 0
    Sifonierul, de regula, trebue impachetat lejer .

  •  
    • 10 mesaje
    2 Sep 2014, 10:47
    0 0
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=517561738374522&set=a.517216618409034.1073741827.100003621004463&type=3&theater
  •  
    • 10 mesaje
    5 Sep 2014, 09:53
    0 0
    ViktorC said:Sifonierul, de regula, trebue impachetat lejer .

     Cand sunt prea multe ,nu prea mai merge lejer,.

  •  
    • 5609 mesaje
    5 Sep 2014, 11:50
    1 0
    madalynutza_01 said:Dragilor va mai provoc la o dilema de a mea si anume ,mi am adus toate hainele (aproape toate) de unde am stat ,si ulterior m am mutat,imaginati va ca suntem eu ,sotul ,si cele 2 fetite una de 4 luni si una de 2 ani.
    Haine ,acareturi ,nu mai zic de tot felul de chestii de a le mele parfumuri,creme ,gablonturi,in doua cuvinte o gramada de lucruri.
    La fetite hainutele sunt in cutii cu tot cu jucarii(astea puse in alte cutii)cred ca sunt 10 cutii mari
    Intrebarea se pune cum sa le aranjez ,de unde sa incep ,pt ca sunt ff multe.Mi am pus si sotul la treaba le a triat in alte cutii ,acum am 4cutii cu sosetele ,chilotei,caciulite ,dresuri pt fete,manusele.
    Situatia ma depasit .Cateva sfaturi de la voi mi ar prinde ff bine,si va si multumesc din suflet. 
     

     Madalina, este simplu: iti construiesti pe un perete un dulap, din tavan pana in podea, dintr-un colt de perete in altul si ai loc pentru 20-30 de cutii cu lucruri.
    Asta daca vrei sa pastrezi lucrurile respective, dar daca nu-ti mai trebuiesc...du-le la biserica si da-le nevoiasilor!
    De curand m-am mutat de la o casa f mare, unde reusisem sa tot strang o gramada de lucruri,  la una mai mica. Atunci m-am hotarat sa verific ce haine am nevoie si ce nu am imbracat de 2 ani incoace le-am pus in saci si le-am trimis la o agentie pentru cei nevoiasi.
    Si crede-ma, am avut multi saci cu imbracaminte, cu pantofi , lenjerii de pat si cate si mai cate. 
    Sincer, am pastrat mai putind e 1/4 din sifonier si ma simt minunat. Chiar nu mai foloseam lucrurile respective si este pacat sa le tii depozitate doar pt  ca intr-o zi s-ar putea sa le mai probezi odata. cat depsre lucrurile copiilor, ei cresc, asa ca, ce a ramas mic, da-le de pomana!
    Debaraseaza-te de ele sau, construieste-ti dulap pe un perete intreg!