distanta, aveti ceva pareri?

  •  
    • 45 mesaje
    29 Aug 2014, 14:58
    0 0
    beo said:natalia, incearca sa te controlezi. cu atitudinea asa nu faci decat sa provoci discutii si sa-l iriti. poate ai dreptate sau poate nu. pana la proba care-ti va demonstra ca temerile tale-s intemeiate, evita discutiile astea. nu reusesti decat sa faci ca distanta fizica sa fie reala. gandeste pozitiv si incearca sa depasesti micile gelozii. accesele de gelozie, mai ales daca sunt neintemeiate, fac decat rau.

     

    ai dreptate beo, pina acuma ma abtineam de asta mergea totul bine, dar la moment sunt intr-o stare proasta. Am inteles idea, asta-i principalul. 

  •  
    • 292 mesaje
    29 Aug 2014, 15:02
    0 0
    Natalita25 said:
    beo said:natalia, incearca sa te controlezi. cu atitudinea asa nu faci decat sa provoci discutii si sa-l iriti. poate ai dreptate sau poate nu. pana la proba care-ti va demonstra ca temerile tale-s intemeiate, evita discutiile astea. nu reusesti decat sa faci ca distanta fizica sa fie reala. gandeste pozitiv si incearca sa depasesti micile gelozii. accesele de gelozie, mai ales daca sunt neintemeiate, fac decat rau.

     

    ai dreptate beo, pina acuma ma abtineam de asta mergea totul bine, dar la moment sunt intr-o stare proasta. Am inteles idea, asta-i principalul. 

     

    Pai ideea nu e sa te abtii ci sa intelegi clar ca gresesti iscand certuri la distanta din motive puerile. Daca te abtii nu faci decat sa aduni frustrari care pana la urma vor da pe dinafara.

  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    29 Aug 2014, 15:06
    3 0
    imi pare rau, dar nu cred ca e vorba de abtinere, e vorba sa-ti controlezi niste sentimente negative. daca aveai astfel de impresii despre activitatea lui cu privire la fostele, de ce nu ai discutat cu cartile pe masa pana sa plece? acum nu faci decat rau. ai rabdare sa vina si atunci poti sa te lamuresti.
  •  
    • 45 mesaje
    29 Aug 2014, 15:10
    1 0
    verde_crud said:
    Natalita25 said:
    beo said:natalia, incearca sa te controlezi. cu atitudinea asa nu faci decat sa provoci discutii si sa-l iriti. poate ai dreptate sau poate nu. pana la proba care-ti va demonstra ca temerile tale-s intemeiate, evita discutiile astea. nu reusesti decat sa faci ca distanta fizica sa fie reala. gandeste pozitiv si incearca sa depasesti micile gelozii. accesele de gelozie, mai ales daca sunt neintemeiate, fac decat rau.

     

    ai dreptate beo, pina acuma ma abtineam de asta mergea totul bine, dar la moment sunt intr-o stare proasta. Am inteles idea, asta-i principalul. 

     

    Pai ideea nu e sa te abtii ci sa intelegi clar ca gresesti iscand certuri la distanta din motive puerile. Daca te abtii nu faci decat sa aduni frustrari care pana la urma vor da pe dinafara.

     
    corect ai punctat, ca sa ma abtin nu e tocmai solutia, dar am sa explic de ce- nu pot sa fac diferenta care sunt motive serioase de cearta si care nu. Ma pierd complet cind apar situatii de genul acesta.
    I can't make the diference. Stiu ca nu este o scuza, dar am avut in trecut o relatie toxica, credeam in el dar am aflat ca ma insela, acuma mie frica si de umbra mea.

  •  
    • 292 mesaje
    29 Aug 2014, 15:14
    1 0
    Natalita25 said:
    verde_crud said:
    Natalita25 said:
    beo said:natalia, incearca sa te controlezi. cu atitudinea asa nu faci decat sa provoci discutii si sa-l iriti. poate ai dreptate sau poate nu. pana la proba care-ti va demonstra ca temerile tale-s intemeiate, evita discutiile astea. nu reusesti decat sa faci ca distanta fizica sa fie reala. gandeste pozitiv si incearca sa depasesti micile gelozii. accesele de gelozie, mai ales daca sunt neintemeiate, fac decat rau.

     

    ai dreptate beo, pina acuma ma abtineam de asta mergea totul bine, dar la moment sunt intr-o stare proasta. Am inteles idea, asta-i principalul. 

     

    Pai ideea nu e sa te abtii ci sa intelegi clar ca gresesti iscand certuri la distanta din motive puerile. Daca te abtii nu faci decat sa aduni frustrari care pana la urma vor da pe dinafara.

     
    corect ai punctat, ca sa ma abtin nu e tocmai solutia, dar am sa explic de ce- nu pot sa fac diferenta care sunt motive serioase de cearta si care nu. Ma pierd complet cind apar situatii de genul acesta.
    I can't make the diference. Stiu ca nu este o scuza, dar am avut in trecut o relatie toxica, credeam in el dar am aflat ca ma insela, acuma mie frica si de umbra mea.

     Fa-ti o regula : nu raspunde cand esti nervoasa. Functioneaza foarte bine la distanta

  •  
    • 45 mesaje
    29 Aug 2014, 15:14
    0 0
    beo said:imi pare rau, dar nu cred ca e vorba de abtinere, e vorba sa-ti controlezi niste sentimente negative. daca aveai astfel de impresii despre activitatea lui cu privire la fostele, de ce nu ai discutat cu cartile pe masa pana sa plece? acum nu faci decat rau. ai rabdare sa vina si atunci poti sa te lamuresti.

      am discutat atunci, asa cum zici tu , cu cartile pe masa si mi-a promis ca se termina toate situatiile de genul acesta.Asta si m-a suparat, ca mi-a promis. Acuma rezulta ca scuipa pe promisiune.
    Insa fata aceasta, cum zice el, nu e o fosta, dar o simpla intilnire, zice ca nu face nimic rau.Discutie banala.

    M-am obosit. Astept pina se trezeste el sa vad ce comportament are.

  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    29 Aug 2014, 15:14
    1 0
    pai daca o tii tot asa nu o sa reusesti decat sa-l indepartezi. o sa ai surpriza ca efectul va fi tocmai invers fata de ce te astepti.
  •  
    • 45 mesaje
    29 Aug 2014, 15:15
    1 0
    verde_crud said:
    Natalita25 said:
    verde_crud said:
    Natalita25 said:
    beo said:natalia, incearca sa te controlezi. cu atitudinea asa nu faci decat sa provoci discutii si sa-l iriti. poate ai dreptate sau poate nu. pana la proba care-ti va demonstra ca temerile tale-s intemeiate, evita discutiile astea. nu reusesti decat sa faci ca distanta fizica sa fie reala. gandeste pozitiv si incearca sa depasesti micile gelozii. accesele de gelozie, mai ales daca sunt neintemeiate, fac decat rau.

     

    ai dreptate beo, pina acuma ma abtineam de asta mergea totul bine, dar la moment sunt intr-o stare proasta. Am inteles idea, asta-i principalul. 

     

    Pai ideea nu e sa te abtii ci sa intelegi clar ca gresesti iscand certuri la distanta din motive puerile. Daca te abtii nu faci decat sa aduni frustrari care pana la urma vor da pe dinafara.

     
    corect ai punctat, ca sa ma abtin nu e tocmai solutia, dar am sa explic de ce- nu pot sa fac diferenta care sunt motive serioase de cearta si care nu. Ma pierd complet cind apar situatii de genul acesta.
    I can't make the diference. Stiu ca nu este o scuza, dar am avut in trecut o relatie toxica, credeam in el dar am aflat ca ma insela, acuma mie frica si de umbra mea.

     Fa-ti o regula : nu raspunde cand esti nervoasa. Functioneaza foarte bine la distanta

     

    Ok, sper sa pot!  

  •  
    • 45 mesaje
    29 Aug 2014, 15:17
    0 0
    beo said:pai daca o tii tot asa nu o sa reusesti decat sa-l indepartezi. o sa ai surpriza ca efectul va fi tocmai invers fata de ce te astepti.

     deja se indeparteaza  
    din aceasta cauza am apelat la voi.

    Multumesc, am primit multe sfaturi bune si voi incerca sa le aplic! 

  •  
    • 456 mesaje
    29 Aug 2014, 15:43
    0 1
    Natalita25 said:
    beo said:pai daca o tii tot asa nu o sa reusesti decat sa-l indepartezi. o sa ai surpriza ca efectul va fi tocmai invers fata de ce te astepti.

     deja se indeparteaza  
    din aceasta cauza am apelat la voi.

    Multumesc, am primit multe sfaturi bune si voi incerca sa le aplic! 

     

     

    si totusi, cand te mananca, call me.

    i'm hot! very hot!

  •  
    • 1841 mesaje
    29 Aug 2014, 16:28
    1 0
    Tot asa am avut si eu un iubit plecat temporar in SUA prin facultate si la fel ma prepeleam si ne certam din toate prostiile. Subiectele erau prostii, insa sursa lor nu. Sursa lor era o insecuritate severa a mea, eu proiectandu-l pe el in mijlocul unei lumi imaginare, bine conturata din proiectii hollywoodiene (ca atata stiam eu despre SUA).

    Bineinteles ca ne-am despartit, chiar dupa 4 ani de relatie, pentru ca toate discutiile noastre zilnice, luni la randul, nu erau decat negative si pline de certuri. Ajunsesem sa ne asociem unul pe altul cu sentimente foarte negative, eu nesigura, el agasat, reteta dezastrului.

    Ce-as fi facut diferit, daca m-as intoarce in timp: as incerca sa inteleg ca orice insecuritate am cu privire la relatia noastra si increderea in el vine numai si numai de la mine, indiferent daca el este de incredere sau nu. Ca eu aleg sa vad numai partile amenintatoare din relatie si ca, daca in prima situatie care ne pune la incercare (distanta temporara) eu vad primul lucru numai si numai amenintari, atat de puternice incat nu pot sa nu discut numai despre ele, indiferent daca comportamentul lui este de incredere sau nu, inseamna ca eu nu sunt inca pregatita pentru aceasta relatie si cu atata mai mult nu este nici el, daca nu imi ofera siguranta de care am nevoie si este clar ca lumina zilei.
     
  •  
    • 4107 mesaje
    29 Aug 2014, 17:48
    1 1
    Natalita25 said:
    beo said:ai rabdare sa revina in tara. atunci iti vei da seama. e firesc sa fiti nervosi. s-au acumulat frustrari si de-o parte si de alta. pana la urma 6 saptamani nu-i o gaura-n cer. rabdare si nu va mai certati. lasati micile orgolii si in loc sa pierdeti vremea cu ele mai bine discutati despre altele. chestii faine. doar aveti atatea doruri sa va povestiti.

      Beo bun sfat, numai ca deja s-au epuizat toate chestiile faine. Nu mai suport si mi se pare ca se indeparteaza asta ma face sa-l provoc la discutii.

    Ca sa ma intelgeti, am sa relatez  din ce motiv a fost ultima cearta. Parerea mea este ca din motiv ca ai deja o iubita nu mai ai ce discuta cu alte pitipoance pe internet. i-am spus-o si lui asta, parca a inteles insa au fost pe parcurs scapari, adica l-am prins eu ca mai schimba 2 vorbe banale cu o fata cu alta (cunostinte de a lui din trecut). El motiva ca sunt vorbe simple cu salut ce mai faci.Ok.Pe mine nu ma aranja acest fapt.Am avut nenumarate certuri pe tema asta. I-am zis ca nu-i interzic sa vorbeasca cu toata lumea , aici nu intra colege de facultate, liceu, vecine, aici intra fetele cu care s-a vazut o data , 2 ori sau a discutat doar pe net. I-am interzis sa vorbeasca cu ele(stiu ca nu am dreptul). A inteles, asa mi-a zis el. Dar aseara, cind discutam cu el i-a venit mesaj pe fb. De la o fata, veche cunostinta, cu care cum a zis s-a vazut doar de 2 ori ,au mai discutat, mi-a aratat el  sa vad ca este doar o discutie  cu salut ce mai faci si el i-a zis ca este in SUA pina in octombrie. Nu a vorbit cu fata ceea din 2011, ea are prieten. Nu am inteles care-i rostul la asa vorbe.ai vorbit ultima data cu ea in 2011 si acuma i-ai zis ca esti in SUA pina in octombrie. I-am zis ca ma supara chestia asta. Daca cum zice el nu are importanta o simpla discutie, pai atunci nici nu o initia daca stii ca o supara pe iubita ta. Repet, au mai fost in trecut discutii gen, care el mereu zicea ca le raspunde doar din amabilitate si ca ele nu au o importanta pentru el , in special ca are poze cu mine pe fb ceea ce ar insemna ca este intr-o relatie. E cu mine ceva? sau totusi exista o problema?
    Nu stiu daca m-am exprimat corect dar sper ca ati inteles mesajul. 


    Am inteles mesajul. Esti complet in eroare. Primul cuvant care mi-a tasnit din minte a fost de fapt HALUCINANT! Deci prietenul tau nu are voie sa-si salute cunostinte, colege, sa fie amabil cu lumea feminina pe fb? Nu are voie sa converseze cu o persoana de sex feminin doar pentru ca te are pe tine ca iubita? Mie imi pare ca situatia este absurda rau. Cu ce te afecteaza daca el discuta cu cineva- femeie- despre una alta? Uneori, rar, din cand in cand... 

     

  •  
    • 742 mesaje
    29 Aug 2014, 18:12
    0 0
    Natalitaa.....tie dor de el muuuult,e usor sa distrugi ceva frumos .
    BAFTA 
  •  
    • 45 mesaje
    30 Aug 2014, 16:22
    0 0
    Alin42 said:Natalitaa.....tie dor de el muuuult,e usor sa distrugi ceva frumos .
    BAFTA 

     

    am vorbit cu el , totul parca bine.
    La un moment dat mi-a zis ca sora lui se casatoreste la anul viitor. SI eu il intreb dar noi cind? Tot la anul?il intreb fara nici o intentie, stiind ca 2 nunti intr-o familie e costisitor. Stici ce reactie negatica a avut...n-a zis nimic, s-a ofticat si imi zice ca se simte presat. M-am dezamagit total! in conditiile in care noi discutam ca atunci cind va veni acasa ne vom muta impreuna, iar el stie ca eu sunt impotriva la locuitul impreuna daca acest lucru nu merge spre casatorie. Atunci ce astepta el?
    am discutat cu el nenumarate ori tema aceasta, initiata de mine si parca il oblig cu ceva. A zis ca se simte ca un soarece prins, iar eu il preszez. Avem 1 an si jumatate imreuna.Ambii virsta 26ani.
    La noi a mai existat problema aceasta inainte de plecare. Mi-a zis ca cind vine, facem un viitor. Acuma nici nu vrea sa discute ,  zice ca sa astept sa vina. Cind ii propun sa ne despartim daca eu nu-i conving ca sotie, ca nu vreau sa-l impun,chiar daca il iubesc,nu vrea!  Zice ca ma iubeste pe mine si de unde atita graba? Ma doare atitudinea lui ((( Ce pot sa fac? ma distrug, as vrea sa-mi continui viata. Vreau sa fiu dorita in totalitate ca sotie nu doar simpla prietena. M-am dezamagit. EU credeam ca la noi nu mai exista problema aceasta.Nu vrea nici sa vorbim despre viitorul nostru, a zis ca cu NIMENI nu a vorbit NICIODATA despre viitor.  Imi zice ca isi doreste o relatie normala, fara certuri, iar eu ii fac doar certuri si doreste sa-mi schimb aceasta calitate caci celelalte le place foarte mult.
    Eu-s un obiect? sa ma iubesti pentru calitati ? Nu inteleg nimic. Va scriu si sunt cu lacrimi in ochi...cu el nu mai vorbesc pe tema asta , zice ca ii reprosez prea multe. ma doare... 

  •  
    • 305 mesaje
    30 Aug 2014, 17:29
    3 0
    Natalita, scuza-ma, stiu ca esti tare suparata!Dar mi se pare ca ai niste formulari tare anapoda si multe greseli. Strict legat de topic, nu-l mai presa, nu-l mai bate la cap .In mod normal, o casatorie se face pentru ca CEI DOI isi doresc asta.Noi ca noi, dar lor nu le place sigur sa fim insistente.Nu ti-ar placea ca totul sa vina firesc, pentru ca nu mai puteti unul fara celalat, pentru ca aveti atatea in comun etc si nu pentru ca ii fortezi mana cumva? Sincer, eu nu m-as simti tocmai bine.
  •  
    • 45 mesaje
    3 Sep 2014, 12:26
    0 0
    Mi-a zis ca vre sa stea acolo, inca pe o perioada de jumatate de an, pina in mai. SI-a anuntat si familia, apoi eu am aflat intimplator. Eu deja nu-l mai recunosc, unde e persoana care zicea ca pentru noi face totul.Acum o luna totul mergea perfect, isi dorea sa vie acasa, la mine.Sa ne mutam impreuna si sa ne urmam viitorul. Acuma cind, se apropie ziua revederii el deja nu mai doreste. Mi-a zis ca singurul motiv pentru ce sa ramaie este de a face cit mai multi bani, caci este dezamagit de sine, nu a reusit sa stranga cat mai multi bani. Dar cu mine cum ramane? A zis ca eu sa-l astept. Dar nu a incercat din start sa vorbeasca cu mine pe aceasta tema, si-a planificat singur iar mie mi-a zis din furie ca va ramane acolo. Eu deja nu-l inteleg. Vrea sa vorbim in fiecare seara, vrea sa-l iubesc in continuare si vrea sa-l inteleg. Dar cu sufletul meu distrus cum ramane? AM vorbit cu el si i-am adus o mie de argumente ca mai bine ar fi sa vie acasa si apoi sa mergem imreuna. I-am zis ca il voi astepta pana in octombrie, data cand am stabilit impreuna ca va veni. Egoist? Mi se pare ca da, dar alta solutie nu-i.Caci daca omul considera ca ceea ce a hotarit pentru el e mai bine , atunci eu nu mai are rost sa-l astept. Sunt distrusa, avem un an si jumatate impreuna.Un an plin de dragoste, incurajari, respect si vise...vise distruse...
    Acest mesaj a fost editat de către Natalita25: 3 Sep 2014, 12:26
  •  
    • 8217 mesaje
    3 Sep 2014, 12:57
    0 0
    Dar tu chiar nu stii sa mai si taci?
    Pricepe ca strici totul cu insistatul asta, mai ales cu treburi care NU se discuta la telefon. Un an jumate nu e asa mult.

    Nu are voie sa vb cu oamenii, sa intretina legaturi, vrei sa se izoleze cu tine, o pisaloaga care-i mananca nervii...
    E plecat omul, intr-o societate pe care nu o cunoaste, ii este greu, poate ii este dor de casa si tu nu faci decat sa-i amarasti si mai mult zilele acolo.
  •  
    • 45 mesaje
    3 Sep 2014, 13:29
    0 0
    oamenii straini nu ma inteleg, sau poate eu nu dau detalii destule. nu imi mai acordati atentie
  •  
    • 8217 mesaje
    3 Sep 2014, 13:38
    3 0
    Daaa... doar tu te intelegi.
    Pe noi de ce nu ne intelegi? Pricepe ca astea sunt lucruri care nu se discuta la telefon.
    Pe el il intelegi? Te-ai pus in situatia lui?
    Tot ce conteaza la tine e sa te mariti, nu conteaza prin ce mijloace.

  •  
    • 1841 mesaje
    3 Sep 2014, 13:52
    3 0
    Natalita25 said:Mi-a zis ca vre sa stea acolo, inca pe o perioada de jumatate de an, pina in mai. SI-a anuntat si familia, apoi eu am aflat intimplator. Eu deja nu-l mai recunosc, unde e persoana care zicea ca pentru noi face totul.Acum o luna totul mergea perfect, isi dorea sa vie acasa, la mine.Sa ne mutam impreuna si sa ne urmam viitorul. Acuma cind, se apropie ziua revederii el deja nu mai doreste. Mi-a zis ca singurul motiv pentru ce sa ramaie este de a face cit mai multi bani, caci este dezamagit de sine, nu a reusit sa stranga cat mai multi bani. Dar cu mine cum ramane? A zis ca eu sa-l astept. Dar nu a incercat din start sa vorbeasca cu mine pe aceasta tema, si-a planificat singur iar mie mi-a zis din furie ca va ramane acolo. Eu deja nu-l inteleg. Vrea sa vorbim in fiecare seara, vrea sa-l iubesc in continuare si vrea sa-l inteleg. Dar cu sufletul meu distrus cum ramane? AM vorbit cu el si i-am adus o mie de argumente ca mai bine ar fi sa vie acasa si apoi sa mergem imreuna. I-am zis ca il voi astepta pana in octombrie, data cand am stabilit impreuna ca va veni. Egoist? Mi se pare ca da, dar alta solutie nu-i.Caci daca omul considera ca ceea ce a hotarit pentru el e mai bine , atunci eu nu mai are rost sa-l astept. Sunt distrusa, avem un an si jumatate impreuna.Un an plin de dragoste, incurajari, respect si vise...vise distruse...


    Natalita, stiu ca te doare, insa vezi lucrurile foarte emotional acum. Detaseaza-te un pic si hai sa analizam la rece:

    EL - prins de 'microbul' traitului in afara tarii, probabil traieste o aventura misto (nu ma refer amoroasa, ci personala), de capul lui prin lume, independent, expus la culturi noi, noutate peste tot in jur si probabil trece prin clasica experienta de fascinatie a expatului. Foarte frumos, eu personal il admir pentru asta, pentru ca (iarasi eu personal) nu vad implinire mai frumoasa in viata decat deschiderea orizonturilor. Iar daca asta aduce si ceva bani in plus, cu atat mai bine. Pentru el lucrurile se schimba, EL se schimba datorita acestei experiente. Este un proces imposibil de oprit si ireversibil, mai ales daca el imbratiseaza schimbarea lui de sine ca pe o experienta placuta. Si nu e nimic rau in asta, dimpotriva, magia calatoriilor este fix faptul ca te schimba, te ajuta sa evoluezi si te transforma.

    TU - tu esti acasa, in rutina vietii obisnuite. Tu nu traiesti aventuri de calatorie si nu treci printr-o transformare declansata de mediul extern, ca el, pentru ca esti in acelasi mediu, aceeasi cultura si acelasi tot in continuare. Tu observi schimbarea lui, insa o percepi ca pe o amenintare la securitatea cuplului vostru. Te inteleg perfect, vreau doar sa-ti arat cat de diferite pot fi lucrurile vazute din afara. Tu practic ai decis ca accepti si tolerezi o mica si scurta deviatie de la rutina datatoare de securitate, dar cu sufletul oricum chinuit, iar acum ca aceasta perioada se mareste te simti si  mai amenintata.

    Din punctul meu de vedere, este strict o problema de perspectiva. Cred ca nu ai reusit (nu ai putut sau nu ai vrut) sa fii cu adevarat alaturi de el in aceasta experienta pe care o traieste. Te-ai pozitionat ca un blocaj al acestei experiente in relatia cu el, cea care ii cere insistent sa revina acasa, sa intrerupa cat mai curand ceea ce traieste si il bucura, cerandu-i constant sa redevina cine era in loc de a imbratisa ceea ce devine. Nu te acuz cu nimic, insa cred ca asta e singura solutie. Sa te intrebi pe tine daca nu te poate molipsi cumva microbul lui de expat, daca nu cumva poti sa iesi din filmul asta de insecuritati si sa privesti lucrurile de deasupra. Nu e nimic fascinant la viata pe care o traieste? Nimic de care sa-ti fie drag sa povestiti? Observi schimbari la el? Iti plac, le poti accepta, poti invata sa te uiti la el cu mintea deschisa?

      Daca da, asta te va conecta si mai mult de el. Momentan tot ce faci va deconecteaza de fapt, pentru ca tu te pozitionezi contra drumului lui. Daca nu, atunci foarte bine, inseamna ca drumurile voastre nu mai merg in aceeasi directie. Se intampla oricui si NIMENI nu poate garanta modul in care dorintele oamenilor se transforma pe masura ce incep sa descopere (lumea sau pe ei insisi). 
    Si ultima chestie - nu esti egoista daca nu accepti un scenariu care nu iti place. Insa te limitezi singura neanalizand din perspectiva lucrurile. Fa efortul de a privi din afara bulei de siguranta amenintata in care te afli si abia apoi intreaba-te daca iti convine scenariul. Poate nu iti va conveni si este chiar foarte probabil, insa aici nu il poti invinovati nici pe el ca isi doreste mai mult de la viata.. cum nimeni nu te poate invinovati nici pe tine pentru ce-ti doresti TU de la viata. Ai tot dreptul sa decizi ca vrei o relatie in Romania, cu siguranta, fara umblat aiurea si distanta, si e dreptul tau si nimeni nu te poate critica. Insa incearca sa ajungi la concluzii definitive dupa ce ai gandit un pic mai "in perspectiva". Multa bafta!