O iubesc enorm.

  •  
    • 12625 mesaje
    28 Iul 2014, 14:17
    1 0
    Mai David intr-o luna si ceva poti vorbi de iubire? Ia zii tu ca ai 26 de ani...
    Sunteti tineri si vad ca va grabiti , daca s-ar putea ca in 9 zile sa faceti si un copil cred ca ar fii moartea caprioarei. Nu ajungi sa cunosti un om nici dupa ce mananci un sac de sare si tu dupa 1 luna ceri ajutor disperat?
    Dar tu vezi diferenta de varsta? Ia zii . Cand a pasit si ea in viata si vrea distractie , tu vrei sa te iubeasca maxim si pana la moarte?
    Eu zic sa zici un Doamne ajuta ca ai scapat , ca asa intelegi ca nu te poti baza pe ea.  

    Si chestia asta care ma omoara...eu o tin pe brate..ala o trateaza ca pe o tarfa.. stai tu cumva cu mana si vezi cum o trateaza? nu inteleg.. daca ei ii place sa fie tratata asa care e grija ta? Nu te vrea..buna ziua ..palaria pe cap si mergi mai departe...atat 
  •  
    • 12625 mesaje
    28 Iul 2014, 14:22
    1 0
    Cupito said:

         Pai, in primul rand asta nu e numele meu real ( David ) si de aici chipul cu doua fete, nu vreau sa dau numele real pentru ca nu am de unde sa stiu ca ea nu intra pe aici.

          Sunt pasionat de sport, merg la sala zilnic, imi place sa joc fotbal, muncesc intr-un abator ( macelar ) , nu pot sa spun ca nu imi place munca mea, dar nici nu o detest, sunt in Spania , castig destul de bine , 2.000-2.500 ( depinde de productie ) pe luna, am aproape orice vreau, in afara de iubire.
           Nu am mai avut o relatie din 2011 , cu nici o femeie, nici tarfa,nici nimic, am stat m-am inchis in mine si m-am judecat singur.

    Ma consider o persoana ghinionista, urata, si ne atragatoare,dar totodata, sunt foarte sensibil, romantic, iubitor, atent...de multe ori plang si ma intreb ...de ce eu ??
    De cand muncesc in acest abator am reusit sa imi cumpar casa, masina, sa ma operez la ochi ( inainte purtam ochelari ) . Deci pe plan profesional sunt destul de OK si nu duc lipsa de nimic.
            

           Sunt atent, surprinzator, fac cadouri asa spontane, duc flori persoanei iubite, o scot in locuri romantice, o duc la cina...cand vine din tara vreau sa ai pregatesc ceva foarte romantic, cu petale de trandafiri lumanari, vreau sa ai pregatesc o cina pe care sa nu o uite niciodata, cu mancare facuta de mine ( sunt foarte bun bucatar ).
           Acum , mi-e foarte frica, ...oricum daca ma lasa, o sa-i multumesc pentru clipele frumoase, pe care m-a facut sa le traiesc cu ea, pentru sentimentele pe care niciodata nu le-am simtit si nu le-am avut fata de nimeni.

    Nu regret timpul petrecut cu ea, nu consider ca l-am pierdut, il consider ca fiind timpul in care m-am simtit cel mai frumos in viata asta.

    Nu stiu daca ma credeti, dar pur si simplu mi-as da viata pentru ea, doar ca sa stiu ca v-a fi fericita. Cand mergem cu masina, tot timpul ai deschid usa la masina, sunt in stare sa ma pun in genunchi ca sa o fac sa vada tot ce simt pentru ea. 
     
    Scriu cu lacrimi in ochi, niciodata nu mi-am batut joc de o femeie, niciodata , mai bine imi tai o mana, un picior, mai bine sufar eu decat ea.

    Nu imi place cearta, niciodata nu mi-a placut, prefer sa rezolv orice clinci pe cale amiabila si fara TON ridicat. Inebunesc cand vad o cearta, ma retrag.

     

            Detesc oamenii care se dau mari, si care isi bat joc de cei fara aparare. Cand vad asa ceva imi plange sufleul, sa vad ca un om cade, iar altu rade de el ,eu nu sunt asa, ma duc si il ridic,sa vad cum cineva rade de sentimentele tale cand tu doar ai ceri un sfat ca nu sti ce sa mai faci, la fel e un gest ce personal nu il inteleg. 

            Mi-a zis cineva, ´ce tot te vaiti atata ca este p..da peste tot, eu nu caut p..da, eu caut iubire, imbratisari, saruturi, .. gandul meu cand sunt cu ea nu zboara in pat...tot  timpul ma gandesc cum sa fac sa imi petrec mai mult timp cu ea,nu sa o bag in pat.
     
    Sunt multe de povestit despre viata mea, dar o sa va plictisesc.
    Nu am avut o copilarie stralucita.

     
    ai si tu pego... iti dau numarul meu vrei? prea bun..prea ca la tara  

  •  
    • 600 mesaje
    28 Iul 2014, 15:00
    2 0
    Trebuie sa lucrezi la increderea in tine. altii cu mai putine calitati decat tine numai pentru ca sunt relaxati si au o alta atitudine, sunt siguri pe ei si cu tupeu au mai mult succes la fete. Sunt multe fete care-si doresc un barbat serios si de incredere, Toti tinerii sunt frumosi, inclusiv tu, la 40 de ani cand o sa te uiti in poze o sa-ti zici ca ai fost frumusel si ce prost ai fost ca te-ai considerat neatragator. Eu am avut ca toti tinerii un complex fizic si tocmai acel lucru a placut viitorului meu sot. Orice sac isi gaseste petecu. Incepe sa te apreciezi si o sa te aprecieze si ceilalti mai mult, inclusiv fetele.
  •  
    • 15 mesaje
    29 Iul 2014, 00:44
    0 0

    Asta e problema, sunt prea bun, bland.,,,si ea profita, ma joaca pe degete....Nu vrea sa-mi spuna ca totul s-a terminat,,,,Ia auziti de ce ne-am certat ( defapt m-a certat ea, ca eu nu ma cert ) ...

          I-am trimis mesaje de buna seara, noapte buna, doua zile la rand....nici un raspuns.
    -Sambata a avut nunta la varusu si i-am transmis Distractie placuta...nici un raspuns..
    -Duminica nu i-am mai zis nimic....nici un raspuns.

    Vazand toate astea ...m-am preocupat foarte mult...si m-am suparat, nu stiam ce sa fac. Mama m-a vazut ca nu vorbesc, ca sunt suparat. si a intrebat-o daca totul e bine intre noi.

     

    Ea cand a vazut ca mama i-a zis ca sunt suparat, s-a luat de mine si a scris cam asa : ´Ce dracu ai ma ???´ Vezi ca chestii de astea ce faci tu ma dispera la maxim. , Deci m-ai enervat de nu te pot vedea´,Esti suparat ? nu mananci ? nu vorbesti cu nimeni ? De ce pla mea ? ce dracu ai ?´ M-ai enervat foarte tare si nu mai suport, esti prost.

    Asta mi-a scris ea..Dupa care au urmat cam 2 ore de umilinta din parte mea ca sa ma ierte, nici vorba, imi zicea sa termin sa ai dau pace...
    Am obosit si am intrebat-o daca mai suntem impreuna, si a zis ´Nu vreau sa raspund´.
    Nu inteleg nimic, mai bine o las sa isi faca viata si sa faca ce vrea, eu nu o mai caut..ca ma v-a distruge psihic. Ma v-a face sa urasc femeile.


    Acest mesaj a fost editat de către Cupito: 29 Iul 2014, 00:45
  •  
    • 15 mesaje
    29 Iul 2014, 00:51
    0 0
    carmen008 said:

     

     
    ai si tu pego... iti dau numarul meu vrei? prea bun..prea ca la tara  

     

     

    Carmen, eu chiar sunt asa.si nimic nu ma v-a schimba. asta e a-2-a oara cand o fata ma lasa , I-am oferit, iubire, intelegere, protectie, siguranta financiara, respect. Nu stiu  ce sa mai fac... Cred ca eu sunt  vinovat, undeva gresesc. Acum iar o sa ma judec singur  si sa imi plang de mila ca nu sunt un barbat adevarat. Bad Boy cum vor  fetele ...nu  sunt..Eu consider ca femeia este cel mai frumos  lucru de pe pamant si trebuie tratat ca atare.

       P.S. poti sa-mi dai numarul ca nu ma supar, am nevoie de cineva care sa ma inteleaga, si te invit si la cafea  


    Acest mesaj a fost editat de către Cupito: 29 Iul 2014, 00:52
  •  
    • 21 mesaje
    29 Iul 2014, 01:02
    0 0
    Ai face bine sa te relaxezi, ce femeie vrea un tip umil ? E timpul pentru o pauza, fa pe indiferentul, schimba-ti numarul de telefon, pune-o in concurenta cu alta fata, da-i de inteles ca ai o alta prietena care te vrea, arata ca nu iti pasa prea mult de ea, ca ai jucat teatru ca sa vezi cum reactioneaza la testele tale, fi BARBAT nu carpa.
  •  
    • 12625 mesaje
    29 Iul 2014, 07:54
    0 0
    Cupito said:

    Asta e problema, sunt prea bun, bland.,,,si ea profita, ma joaca pe degete....Nu vrea sa-mi spuna ca totul s-a terminat,,,,Ia auziti de ce ne-am certat ( defapt m-a certat ea, ca eu nu ma cert ) ...

          I-am trimis mesaje de buna seara, noapte buna, doua zile la rand....nici un raspuns.
    -Sambata a avut nunta la varusu si i-am transmis Distractie placuta...nici un raspuns..
    -Duminica nu i-am mai zis nimic....nici un raspuns.

    Vazand toate astea ...m-am preocupat foarte mult...si m-am suparat, nu stiam ce sa fac. Mama m-a vazut ca nu vorbesc, ca sunt suparat. si a intrebat-o daca totul e bine intre noi.

     

    Ea cand a vazut ca mama i-a zis ca sunt suparat, s-a luat de mine si a scris cam asa : ´Ce dracu ai ma ???´ Vezi ca chestii de astea ce faci tu ma dispera la maxim. , Deci m-ai enervat de nu te pot vedea´,Esti suparat ? nu mananci ? nu vorbesti cu nimeni ? De ce pla mea ? ce dracu ai ?´ M-ai enervat foarte tare si nu mai suport, esti prost.

    Asta mi-a scris ea..Dupa care au urmat cam 2 ore de umilinta din parte mea ca sa ma ierte, nici vorba, imi zicea sa termin sa ai dau pace...
    Am obosit si am intrebat-o daca mai suntem impreuna, si a zis ´Nu vreau sa raspund´.
    Nu inteleg nimic, mai bine o las sa isi faca viata si sa faca ce vrea, eu nu o mai caut..ca ma v-a distruge psihic. Ma v-a face sa urasc femeile.

     
    la faza asta o bagam in aia masii si ii spuneam clar ca am treaba la o intalnire, nu m-as umili ca un caine bleg. Hai sa vorbim sincer...cine vrea un plangaret? Eu una nu. Mie imi place omul cu atitudine. Sa stie ce vrea, si cand vreau eu sa ma dea cu capul de pereti sa o faca. NU sa se milogeasca.  
    Acum ce sa iti spun , sa fiu in locul lui maica-ta o tranteam si pe ea cu kuru de pamant . Dar sunteti slabi si ea va joaca pe degete. Treaba ta. Daca nu te schimbi viata o sa iti dea mai multe palme decat ai dori.

    PS. NU pot sa iti dau nr de telefon si nici la cafea nu pot iesi...nu ma lasa partenerul..sorry . 

  •  
    • 15 mesaje
    29 Iul 2014, 13:20
    0 0
    zorro_ said:

    Cupito said:......................................

    ...........................................................

       P.S. poti sa-mi dai numarul ca nu ma supar, am nevoie de cineva care sa ma inteleaga, si te invit si la cafea  

     

     David, vagabondule....

    daca doamna Carmen era singura si milostiva ????

     

    ...in alta ordine de idei, nu te mai smiorcai atat si pune mana (sau ce ai tu ) si trage-ti alta gagica deoarece, din cauza ta si a altor smiorcaiti suntem nevoiti (noi, astia cuminti) sa avem cate trei

     

                                                               cu drag Zorro

     

     Bine precizat  zorro....dar noi astia cuminti suferim cel mai mult, ai oferi dragoste, ajungi sa iti dai viata pentru ea, iar pe ea o doare la basca. O sa ai para rau. Chiar nu stiu ce vor femeile astea.

     

  •  
    • 600 mesaje
    29 Iul 2014, 13:38
    0 0
    Femeile vor sa nu te vada disperat, sa vada ca ai pasiuni proprii, ca nu bagi mana in buzunarul lor dupa fericire, ceva de genu esti o minunata, imi place sa vorbesc si sa stau cu tine dar daca nu vrei ma duc sa ma uit la un film, sa merg la sala, sa joc un joc video etc si asta o sa ma faca sa ma simt bine.
  •  
    • 4724 mesaje
    29 Iul 2014, 13:39
    0 0
    Cupito said:
    zorro_ said:

    Cupito said:......................................

    ...........................................................

       P.S. poti sa-mi dai numarul ca nu ma supar, am nevoie de cineva care sa ma inteleaga, si te invit si la cafea  

     

     David, vagabondule....

    daca doamna Carmen era singura si milostiva ????

     

    ...in alta ordine de idei, nu te mai smiorcai atat si pune mana (sau ce ai tu ) si trage-ti alta gagica deoarece, din cauza ta si a altor smiorcaiti suntem nevoiti (noi, astia cuminti) sa avem cate trei

     

                                                               cu drag Zorro

     

     Bine precizat  zorro....dar noi astia cuminti suferim cel mai mult, ai oferi dragoste, ajungi sa iti dai viata pentru ea, iar pe ea o doare la basca. O sa ai para rau. Chiar nu stiu ce vor femeile astea.

     

     
    aloo !! nu poti sa futii nici sa faci laba , esti ciung si na'i femeie ?!... Dragostea trebuie oferita atunci cand sentimentu e reciproc ...  Io nu stiu de unde ai sentimentu asta  ca femeile's asa neajutorate ...  Nu zice nimeni sa nu ai grija de femeia ta dar , o mai dai dracu cand e prosta  

    Cele mai multe pizde nu's femei  

     

  •  
    • 13 mesaje
    29 Iul 2014, 14:17
    0 0
    Cupito, tu o sufoci pe fata asta si cu cat insisti mai mult cu atat pierzi mai mult. Ai nevoie de o asemenea experienta sa te maturizezi chiar daca doare.
  •  
    • 757 mesaje
    29 Iul 2014, 14:57
    0 0
    Dar mama ta de ce se baga?
  •  
    • 687 mesaje
    29 Iul 2014, 20:29
    0 0
    Trist, foarte trist. Baiatul asta cand s-o insura, va da peste una lovita de soarta si poate o fi binisor, dar mai ca il vad si capacit de aia ca bunatatea si lipsa de intelepciune, vor fi exploatate la maxim.
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Iul 2014, 22:11
    0 0
    Roxana888 said:Ai face bine sa te relaxezi, ce femeie vrea un tip umil ? E timpul pentru o pauza, fa pe indiferentul, schimba-ti numarul de telefon, pune-o in concurenta cu alta fata, da-i de inteles ca ai o alta prietena care te vrea, arata ca nu iti pasa prea mult de ea, ca ai jucat teatru ca sa vezi cum reactioneaza la testele tale, fi BARBAT nu carpa.

     

    Asa.

     

    Si de nu renunta ce e de facut ?

     

  •  
    • 15 mesaje
    30 Iul 2014, 02:28
    0 1

    Numai gata... !! am schimbat foaia...pai am intrebat-o daca mai suntem impreuna si mi-a zis : NU VREAU SA RASPUND...simplu....sa faca ce vrea nu o mai bag in seama..indiferenta gata.vineri sau sambata ajunge inapoi in Spania...daca nu ma suna mi-a raspuns la toate intrebarile, daca ma suna sunt ocupat. si gata cu asta basta.

     

        E nebuna fata fratilor, deja m-a bagat in ceata...mi-am facut  mai multe id-uri de facebook false, am intrat pe ea, sa o combin si se lauda ca are prieten in Spania  ( se refera la mine, bineinteles doar pe mine ma stie aici, nu are pe nimeni ) si mai e si fidela, in tara nu a umblat cu nimeni in vacanta asta de 2 saptamani, am avut detectivi ...

             

          Deci sam bag pixu daca mai inteleg ceva, asta inseamna ca mai am o carte de jucat, si o voi juca la maxim: INDIFERENTA. O sa o iau usor si nu o sa-i mai arat  dragostea aia mare care i-o port. Poate o conving ca totus merit un pic mai mult, nu o sa mi fiu umil, plangacios.

            Sper sa o scot la capat cumva. Deja mi s-a cam dus flacara aia mare care o simteam pentru ea, mi frica sa nu apara ura.


    Acest mesaj a fost editat de către Cupito: 30 Iul 2014, 04:02
  •  
    • 12625 mesaje
    30 Iul 2014, 07:37
    3 0
    Cupito said:

    Numai gata... !! am schimbat foaia...pai am intrebat-o daca mai suntem impreuna si mi-a zis : NU VREAU SA RASPUND...simplu....sa faca ce vrea nu o mai bag in seama..indiferenta gata.vineri sau sambata ajunge inapoi in Spania...daca nu ma suna mi-a raspuns la toate intrebarile, daca ma suna sunt ocupat. si gata cu asta basta.

     

        E nebuna fata fratilor, deja m-a bagat in ceata...mi-am facut  mai multe id-uri de facebook false, am intrat pe ea, sa o combin si se lauda ca are prieten in Spania  ( se refera la mine, bineinteles doar pe mine ma stie aici, nu are pe nimeni - ASTA DOAR TU SA CREZI ) si mai e si fidela, in tara nu a umblat cu nimeni in vacanta asta de 2 saptamani, am avut detectivi ...

             

          Deci sam bag pixu daca mai inteleg ceva, asta inseamna ca mai am o carte de jucat, si o voi juca la maxim: INDIFERENTA. O sa o iau usor si nu o sa-i mai arat  dragostea aia mare care i-o port. Poate o conving ca totus merit un pic mai mult, nu o sa mi fiu umil, plangacios.

            Sper sa o scot la capat cumva. Deja mi s-a cam dus flacara aia mare care o simteam pentru ea, mi frica sa nu apara ura.

     
    Cu asa un om ca tine te-as impusca cu mana mea. Conturi false, detectivi? Lasa-o balta . Nu esti decat un disperat care NU intelege ca un om are o personalitate , ca un om are nevoie de spatiu , ca nu il poti ingradi si sa il urmaresti. Nici nu ma mira de ce te ocoleste .
    Si asta cu "mi-e frica sa nu apara ura" din chestii de astea de ura si gelozie inutila au murit multe de cutit .
    Cauta sa te controlezi..ti-a sarit o rotita .  

  •  
    • 757 mesaje
    30 Iul 2014, 08:39
    0 0
    Ai dreptate Carmen. Eu cred ca oameni de genul lui apar in stirile cu crimele pasionale.

    Nici daca iti cumparai catel nu trebuia sa te comporti asa, baiete!

    Esti dus cu capul!
  •  
    • 15 mesaje
    30 Iul 2014, 09:25
    1 0
    Nu e chiar asa, nu violenta, nu crima, nu nimic, pentru iubire trebuie sa lupti, eu lupt, si am incercat totul. Acum stiu ce fata e , sunt foarte calm, nu uitati ca dragostea e oarba, am fost orb, mi-am revenit, totul e facut cu calm, nu ma vrea, la revedere.
    Mi s-au dus si disperarile si tot, in trei zile m-a facut sa nu mai tin la ea cum tineam, sa nu mai fiu in lmba dupa ea, deja mi egal ce face.
    Am fost disperat recunosc, dar multumesc lui Dumnezeu s-.a stins focul ala. Am deschis ochii, m-am schimbat...oricine merita o sansa. Am sufocat-o asa e a fost vina mea si recunosc..Orice om invata din greseli, dar de la disperare pana la crima e un pas mare ( in privinta mea ). Nu uitati ca si voi a-ti trecut prin aste, Aduceti-va aminte cum a fost, erati in stare de orice doar pentru a primi un gram de atentie de la persoana iubita.Am gresit recunosc, mi-am cerut iertare, m-am umilit.....acum totul s-a schimbat, si imi pare rau pentru tot, o las in pace, daca ma cauta bine daca nu nu. Oricum ma v-a cauta. Dar nu v-a mai fi la fel.
    Nu va ingrijorati in privinta crimei pasionale, mi-e mila sa omor si o musca , stati linistiti.e a-2-a oara cand patesc asa ceva, eu sunt de vina ca nu am stiut sa imi controlez sentimentele, stiu tot ce am gresit.
    Nu sunt un monstru...doar dragostea m-a orbit. Imi cer scuze si in fata voastra daca v-am degustat, nu am vrut sa fie asa..nu sunt asa. Imi pare rau , nu am stiut sa reactionez la sentimentele astea puternice, m-au zapacit, m-au imbatat de cap,mi-au luat mintile. si imi pare rau . Dar doar cu id-urile false am putut sa culeg roadele. , daca ea nu vb. cu mine.
    Imi pare rau pentru tot, nu am vrut sa fie asa. Nu se v-a mai intampla niciodata asa, stiu ca procedez data viitoare. am primit o lectie crunta,. Din prea multa dragoste, am sufocat-o am sufocato. Nu sunt afemeiat si nu am experienta cu femeile, asta mi s-a intamplat.
    Un prieten mi-a deschis ochii, fraiere , razbunarea e arma prostului. te vrea bine nu, pa. fi mai indiferent. nu s-au terminat femeile, prea mult suflet. fi calm. E altceva cand cineva vorbeste cu tine liber. acum stiu unde am gresit. ..
    Va multumesc pentru tot si imi cer scuze pentru ca v-am indispus si ca am cazut si in disgratia voastra, am avut nevoie de sprijin, m-ati ajutat mult.

    In ultimele zile, s-au petrecut in sufletul meu fel si fel de sentimente nemaiintalnite,ma gandeam ca daca ea o sa fie fericita cu mine mort, pot sa o fac fericita. ...acu 3 zile mi-as fi dat viata doar ca sa nu o supar. Nu i-as da o palma niciodata.

    Imi pare rau ca v-am facut si pe voi sa ma urati. promit ca imi vad de treaba mea.

    Va multumesc pentru tot.
    Acest mesaj a fost editat de către Cupito: 30 Iul 2014, 09:28
  •  
    • 334 mesaje
    30 Iul 2014, 09:36
    1 0
    Nu te uraste nimeni mai Cupito.
    Dar tu traiesti prea intens ,de parca viata ar tine o zi...Mai lasa si ptr.maine vreo doua sentimente!
    Ia niste ceaiuri de calmare .
    Asa-i dragostea la inceput: mai obsesiva ,dar cu timpul devine mai asezata. Nu se poate trai la o asa intensitate , ca o iei razna!
    Relax!!!
  •  
    • 757 mesaje
    30 Iul 2014, 09:41
    0 0
    Chiar asa, nu te uraste nimeni. Calmeaza-te, se intoarce fata si discutati altfel. Si de nu e ea, va fi alta, mai faina poate.