Vreau sa fiu dansatoare in club!!!

  •  
    • 9 mesaje
    24 Iul 2014, 09:35
    0 1
    Scuza-ma,cand am cerut eu detalii despre cum trebuie sa dansez?
  •  
    • 1890 mesaje
    24 Iul 2014, 10:48
    1 0
    De ce vrei sa-ti castigi existenta ca dansatoare in cluburi?? Alte meserii nu exista? Sa zicem muncitoare la o confectie sau alta fabrica (ca la 18 ani nu ai cine stie ce pregatire si post de director doar cu liceul, daca l-ai terminat si pe ala, nu e)? Dar, pe undeva, ai si tu dreptatea ta. Cu atatea "modele" demne de urmat la tembelizor, parca e si pacat. Plus de asta, de cand e lumea si pamantul, curvele au fost la conducere. Iar tu, scuze, esti o curva in devenire. Inca nu ai experienta, dar ti-o vei capata, si, vorba Andei, iti vei forma clientela. Si daca stii sa-ti manevrezi veniturile, cine stie, poate te vedem "pe sticla" la rubrica "mondena". Ce, Bianca Dragusanu nu a inceput "de jos" cu blow-job-uri? Si uite unde a ajuns! Degeaba iti batem noi capul cu munca cinstita daca tu esti hotarata sa-ti "urmezi visul"!
  •  
    • 687 mesaje
    24 Iul 2014, 10:55
    0 0
    In primul rand ai cerut o parere, un sfat. Le-ai primit dupa cum a gandit fiecare, spre binele tau, au vrut sa ajute. Acum tu de ce te superi daca n-au fost raspunsurile asteptate? Poate tu ai chemare spre asa ceva, fiecare meserie facuta cu drag, iti da satisfactie, te reprezinta. Daca te regasesti si ai talent du-te. Dansurile nu vor fi nici step, nici aerobice, nici populare. Sunt din start unduieli erotice ale trupului. Eu una nu te-as lasa sa alegi aceasta meserie, daca ai fi fiica-mea. O-i fi mai de moda veche, mai inapoiata, dar nu e pt o fata care se respecta. Nu esti nici muritoare de foame, ai o familie omenoasa, esti inteligenta, de ce sa alergi dupa bani in acest gen de meserie? Ai jignit fetele degeaba. Chiar si un parinte isi expune sincer parerea, acum trebuie sa jignesti, daca noi asa vedem lucrurile si-ti vrem binele? Atat ne duce capul, atat spunem. Daca astepti pareri mai detaliate, cu informatii din culise, mai incearca pe forumuri in care gasesti dansatoare autentice. Printre laude si multumiri referitor la aceasta meserie, sigur o sa gasesti si fete dezamagite. Cere-le lor detalii. Altceva nu stiu ce sa te sfatuiesc.
  •  
    • 10065 mesaje
    24 Iul 2014, 11:06
    0 0
    kundalini said:Inseamna ca n-ai pus intrebarea unde trebuie. Aici lumea stie sa danseze doar la nunti si petreceri, n-are talent la unduieli erotice, spre deliciul publicului.

     

    Buna dimineata .

     

    Ii aratam cum se face asa ... ca la nunta si petreceri ? Doar deh, omul pina nu vede nu stie, degeaba i se tot explica ... astfel, poate isi ia gingul de la bara .

     

    No ? Promit ca nu o sa te calc pe picioare ...

     

  •  
    • 9 mesaje
    24 Iul 2014, 12:28
    0 0
    Multumesc mult, Kundalini, de raspuns. Parca suna altfel decat cele in care sunt facuta curva de oamenii care nu ma cunosc.

    Ce nu intelege lumea este ca eu nu vorbesc aici de dansul la bara sau nud sau topless si nici nu ma gandesc sa fac o cariera din asta, doar niste bani de buzunar in perioada vacantei. Si orisicat, o experienta de viata e mai valoroasa ca orice ban!Stii ce se spune:"Mai bine sa iti para rau ca ai facut decat ca n-ai facut!"
  •  
    • 115 mesaje
    24 Iul 2014, 12:48
    1 0
    Auzi,fa Ciocio san, cand te decizi sa faci un trolling de calitate, sa ma anunti, ca vin. Promit sa il aduc si pe Mr. Pinkerton.
  •  
    • 5144 mesaje
    24 Iul 2014, 12:59
    0 0
    midorisan said:Ce-am vrut eu sa aflu si ce-am aflat. Daca voiam sa aud toate prejudecatile nic nu mai scriam,ca le-am auzit deja. Sunteti la fel de superficiale si de inteligente ca babele de la coltul strazii, cu toate diplomele voastre. Daca va intreb,concret,daca stiti ceva verificabil  despre meseria asta, ma luati cu prostitutia. Stiti voi o dansatoare? Cunoasteti vreun politist care a arestat o dansatoare pentru prostitutie?  Un prieten de-ai vostri,amic,cunostinta s-a culcat cu vreo dansatoare? Lucruri reale,concrete,nu e nimic greu de inteles.Sau este?

       Ca unele spun acasa ca se duc animatoare,dansatoare in Japonia,Austria,Spania si muncesc in bordeluri e treaba lor. Sa faci strict meseria de dansatoare nu e posibil? Ca banii de dupa show or fi ei mai multi si poti sa -i faci si asta inteleg;dar nu inteleg de ce le bagati pe fete in aceeasi oala cand  vad ca in afara de clisee nu stiti nimic despre ce se intampla cu adevarat in culise. Si eu asta vreau sa aflu,nu :"Asa am cumparat,asa vand ca sunt satula".

    Bine ca ma iei, Basilio, cu vecinii. Cand mi-or plati vecinii facturile,cand le-oi plange pe umar, atunci sa aud refrenul cu "Da' ce-o sa zica lumea?" Vorba aia cu "poti sa scoti taranul din sat,dar satul din taran niciodata" e cat se poate de adevarata in ce te priveste.

    Stiti ce e mai trist? Ca am descoperit cat de plina de prejudecati, superficiala si manipulabila e lumea asa-zis educata. Ca toti privesc de sus taranii, moldovenii sau manelistii, dar ca de fapt nu e nicio deosebire de substanta intre ei. Va place sa va auziti,sa dati sentinte ca sa va simtiti bine,dar nu faceti decat sa puneti etichete si sa va confirmati convingerile. Sa faceti un exercitiu de imaginatie,sa va puneti in locul altuia,sa iesiti din zona de confort e ceva de neinchipuit. Meritati sa fiti manipulati si dusi ca oile la taiere. Credeti ce vi se spune,nu puneti nimic la indoiala, inghititi totul pe nemestecate. Si macar de-ati fi morali asa cum pretindeti.

    as putea sa-ti povestesc mai multe despre ceea ce stiu pe cazuri concrete si sa-ti aduc niste argumente cat se poate de realiste (nu cai verzi pe pereti, de-ai tai), dar esti prea nesimtita pt a ma obosi. esti un caz pierdut.
    succes cu dansul! nu ma doare pe mine in cot cum iti vei castiga existenta cand nu te va mai vrea nimeni pt craceala prin cluburi.

  •  
    • 5609 mesaje
    24 Iul 2014, 13:24
    1 0
    midorisan said:Multumesc mult, Kundalini, de raspuns. Parca suna altfel decat cele in care sunt facuta curva de oamenii care nu ma cunosc.

    Ce nu intelege lumea este ca eu nu vorbesc aici de dansul la bara sau nud sau topless si nici nu ma gandesc sa fac o cariera din asta, doar niste bani de buzunar in perioada vacantei. Si orisicat, o experienta de viata e mai valoroasa ca orice ban!Stii ce se spune:"Mai bine sa iti para rau ca ai facut decat ca n-ai facut!"

     
    Am inteles acu'.... vrei un sfat ca sa-i dai gata pe cei de la selectie!
    Simplu: imbracata cat mai sexi, fara chilotei, rasa complet si mirosind frumos peste tot.
    Proba eliminatorie se da la  "interviul" de angajare!
    Multa bafta la strans.... experienta! 

    PS Nu-ti uita prezervativele! Unii se fac ca le-au uitata acasa si vor sex fara protectie. macar fii desteapta si scoate-l tu, sa nu o pui de vreun BTS
     

  •  
    • 9 mesaje
    24 Iul 2014, 13:34
    0 0
    Pai, Basilio, asta am si cerut. Cazuri concrete,nu insulte. E chiar asa de greu?
  •  
    • 5609 mesaje
    24 Iul 2014, 13:53
    1 0
    Uite aici marturiile unei naive care ajunge prosituata intr-un club:

    http://www.diasporaro.com/marturisirile-unei-prostituate/

     
  •  
    • 5609 mesaje
    24 Iul 2014, 14:00
    1 0
    Prostitutie de lux practicata cu fotomodele

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-8022934-prostituate-lux-sub-paravanul-unei-agentii-fotomodele-politicieni-interlopi-printre-clienti.htm


    "DIICOT sustine ca activitatea infractionala s-a desfasurat sub paravanul a doua agentii de selectie si promovare a fotomodelelor, iar victimele erau plasate pe piata prostitutiei de lux din Romania, Italia si Austria, in cluburi sau la locuintele clientilor, veniturile obtinute depasind suma de 100.000 de euro. "
  •  
    • 115 mesaje
    24 Iul 2014, 14:01
    0 0
    Maricon said:Uite aici marturiile unei naive care ajunge prosituata intr-un club:

    http://www.diasporaro.com/marturisirile-unei-prostituate/

     

     Maricon, tu esti naiva...Ia citește a doua parte a poveștii cu atenție:

    De teama sa nu fie arestata, Cristina nu s-a mai intors niciodata la clubul de noapte. Tot impreuna cu vecinii care o adusesera acolo, a hotarat sa plece in Anglia… Aici, ce putea face? Odata intrata in hora… trebuia sa continue. Asa ca, la fel ca in Germania, a inceput sa se prostitueze. Nu intr-un club, ci intr-o casa, povesteste tanara.

    „Am muncit cateva luni bune in Anglia. Erau seri in care castigam si 1.000 de lire. Depinde. Cel mai putin cred ca am luat 200 de lire. Am castigat foarte multi bani… bani pe care nu i-am vazut niciodata. La inceput, ma intelesesem cu ei, cu proxenetii, sa facem jumatate-jumatate din tot ce castigam intr-o seara. A fost o perioada in care am procedat asa, dupa care nu au vrut sa imi mai dea niciun ban”, povesteste tanara.

    Deci problema nu era că a fost păcălită, că se prostitua,ci că nu îi dădeau țiganii banii. Acum cred că era pe cont propriu, dar îi tremura fundul să nu fie arestată ca și colegele celelalte. De naive și de nevinovați sunt pline închisorile.

     

  •  
    • 115 mesaje
    24 Iul 2014, 14:06
    0 0
    Mie în schimb, îmi place știrea asta:

    http://jurnalul.ro/stiri/observator/andreea-marta-ar-fi-intretinut-relatii-sexuale-cu-clienti-potrivit-uneia-dintre-tinerele-din-dosar-619009.html. 

     E utilă, în cazul în care fata noastră vrea să știe și mercurialul.
  •  
    • 5144 mesaje
    24 Iul 2014, 17:30
    0 0
    midorisan said:Pai, Basilio, asta am si cerut. Cazuri concrete,nu insulte. E chiar asa de greu?

     domnisoara, tu ai intrebat in prima postare ce stim. eu ti-am raspuns. ca tie nu ti-a convenit raspunsul meu si ti-e mai usor sa presupui ca-s o baba cu prejudecati, e partea a doua, iar modul in care ai continuat sa te exprimi ma face sa nu ma obosesc pt o nerusinata ca tine sa scriu mai mult de o fraza.
    considera prima postare un rezumat al cazurilor concrete pe care le cunosc. 

  •  
    • 1352 mesaje
    25 Iul 2014, 03:13
    0 0
    Ok, hai sa lasam deoparte "prejudecatile"...Hai sa gandim un pic logic.
    Sa luam cel mai bun caz. Cel in care te duci doar sa dansezi.
    Te duci la preselectii, esti acceptata si toata vara te duci sa dansezi. Crezi ca e usor? Ca o sa faci fata? Esti tanara si acum simti sa rupi cluburile in doua...dar cand o sa fie un job n-o sa ti se mai para atat de distractiv. Nu o sa mai existe : daca am chef dansez, daca nu, nu.
    Vei fi platita sa apari la ore fixe si sa dansezi dupa program.
    Crezi ca faci fata?
    Acum hai sa inrautatim cate putin acest caz...
    Se vor holba la tine o gramada de barbati. Multi iti vor striga diverse. Ti se vor face poze. Si tu va trebui sa nu-i bagi in seama. Pentru ca nu vei avea ce sa le faci.
    Oamenii cu care vei lucra vor presupune ca esti disponibila.   Cei care te vor selecta iti vor face avansuri, sefii tai iti vor face avansuri. Clienti importanti si prieteni ai sefilor tai iti vor face avansuri. Pentru ca vor crede ca esti disponibila. Desigur ca nu te va obliga nimeni. Dar daca refuzi vei fi lasata deoparte. Vei fi tratata urat.
    Si va trece vara. Poate chiar n-o sa intample nimic si tu vii acasa fara sa te fii culcat cu nimeni.
    Crezi ca te va crede cineva? Prietenii tai, vecinii, parintii ? Crezi ca te va invita vreun baiat in oras, fara sa astepte sa se culce cu tine, pt ca stie ca ai dansat si asta inseamna ca esti usuratica?

    Da, suntem plini de prejudecati. Ca e bine sau nu, ca sunt fondate sau nu, astea sunt....
    Stiu ca e greu, ai nevoie de bani si pare o modalitate usoara si distractiva sa faci asta. Dar gandeste-te bine...

    Desigur ca si eu s-ar putea sa ma insel, vorbind doar din auzite.
    Dar iti doresc sa alegi bine si sa fii impacata cu alegerea ta.
    Acest mesaj a fost editat de către miraje_aev: 25 Iul 2014, 03:17
  •  
    • 687 mesaje
    25 Iul 2014, 11:05
    1 0
    O audienta la primarul Mazare?! Poate ala o ajuta dezinteresat si n-o trimite unde-i rau. Daca-i frumoasa o tine pe langa el in calatorii, iar daca ea vrea sa ramana intacta, ala nu-i rau de scarba,ca are destule.
  •  
    • 115 mesaje
    25 Iul 2014, 11:21
    0 0
    Cred ca ar lua-o in călătorii și ar lăsa-o intactă doar dacă o cheamă Sofia Vicoveanca sau Maia Morgenstern...în ultimul timp văd ca n-are succes așa...doar la DNA  http://www.libertatea.ro/detalii/articol/sofia-vicoveanca-vrancioaia-radu-mazare-501244.html
  •  
    • 735 mesaje
    25 Iul 2014, 12:47
    1 0
    Nu va mai osteniti sa ii raspundeti. Este troll. La modul in care pune problema este trecuta bine prin viata. Capra batrana. 
  •  
    • 9 mesaje
    25 Iul 2014, 13:31
    0 0
    El_gahel, te bagi si ca musca in stii tu unde! Matzule,daca spun ce gandesc si sunt mai matura pentru varsta mea sunt capra batrana? Incerc sa pun in balanta plusurile si minusurile,testez piata,na! Daca eram curva cum ziceati ma duceam direct,nu imi faceam atatea probleme!
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Iul 2014, 13:46
    1 0
    midorisan said:El_gahel, te bagi si ca musca in stii tu unde! Matzule,daca spun ce gandesc si sunt mai matura pentru varsta mea sunt capra batrana? Incerc sa pun in balanta plusurile si minusurile,testez piata,na! Daca eram curva cum ziceati ma duceam direct,nu imi faceam atatea probleme!

     

    Eu dau cu minus, se ia in calcul ?