integrare in societate

  •  
    • 12208 mesaje
    8 Iul 2014, 10:12
    1 0
    Adrian , nu stiu ce anume studiezi tu acum dar poate ar fi bine sa incerci filozofia .... ma gandesc si eu ... sau chiar psihologia ;ori amandoua , treptat nu in paralel .
  •  
    • 21 mesaje
    14 Iul 2014, 12:00
    0 0
    Eu cred ca esti un baiat de nota 10!!! Iar nu ar trebui sa te supere cei din jur , atat timp cat tu stii ce sa faci cu viata ta ar trebui sa lasi in urma acele "sucursuri" ale societatii, poate am fost un pic dur dar asa este . Asta este diferenta dintre oameni care ajung departe si cei de pe santier!!!
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Iul 2014, 13:49
    2 0
    Asta nu inseamna ca cei ce ajung pe un santier sunt mai prejos , nicidecum !Fiecare meserie isi are rostul ei si rolul sau in evolutia unei societati , orice ai alege sa fie cu inspiratie si dupa dorintele sufletului tau .SUCCES !
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Iul 2014, 00:57
    1 0
    gabriela42 said:Asta nu inseamna ca cei ce ajung pe un santier sunt mai prejos , nicidecum !Fiecare meserie isi are rostul ei si rolul sau in evolutia unei societati , orice ai alege sa fie cu inspiratie si dupa dorintele sufletului tau .SUCCES !

     

    No na ca nu sint mai prejos, doar in ochii unora apar drept "pleava societatii".

    Cind nenea minerul ii trage pe brinci alea 8 ore ca noi sa ne putem da pe net (spre ex) ce fain e, nu ? Cind e adus in discutie ... deh, da-l in durere ... e doar un miner.

     

  •  
    • 12208 mesaje
    15 Iul 2014, 23:29
    2 0
    munca innobileaza omul , fiecare meserie are importanta ei in viata oamenilor !tot respectul pentru cei ce muncesc , oriunde ar fi ei!!