Ce stiti despre jocurile in format digital?

  •  
    • 3 mesaje
    7 Iun 2014, 11:29
    0 0
    Neata,

    As vrea sa ii iau iubitului meu cateva jocuri care urmeaza sa fie lansate curand, si am gasit cateva site-uri care vand asa ceva (www.PCGarage.ro, www.Altex.ro, www.GameGod.ro). Cele mai ieftine par a fi pe GameGod.ro, dar sunt in format digital. Inainte sa ma apuc de platit comenzi pe undeva, cum functioneaza asta? Trebuie sa fie si niste baieti pe aici care sa ma ajute, ma gandesc :).
  •  
    • 9724 mesaje
    8 Iun 2014, 16:01
    1 0
    Se comanda si se plateste jocul. Primesti o confirmare a comenzii prin mail, apoi primesti un cod. Cel care joaca jocurile respective, trebuie sa-si faca un cont (username- password) pe Steam sau Battlenet, sau unde joaca. Introduce codul ala primit la cumparare, descarca jocul in calculator si poate sa inceapa sa joace.

    Atentie, uita-te la cerintele jocurilor, ce placa video se cere, ce procesor, tra-la-la.... Sa nu cumperi jocuri pe care calculatorul sa nu le poata duce! 
    Acest mesaj a fost editat de către samoa: 8 Iun 2014, 16:02
  •  
    • 21 mesaje
    21 Iul 2014, 12:08
    0 0
    sfatul meu ar fi sa iei de pe www.computergames.ro sau sa ii cumperi niste steam carduri sa isi cumpere ce vrea el de pe steam deoarece sunt mari reduceri la jocuri noi .