Vampirismul Energetic

  •  
    • 3140 mesaje
    7 Iun 2014, 19:43
    0 0
    Nu eu ma bat cu pumnul in piept si rag pe tot forumul cit de credicioasa sunt, Ando, matale faci asta!
    ESTI VARZA, ca de obicei!
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 19:47
    0 0
    Nu ai dreptul s-o judeci. Ea crede cu adevarat in Dumnezeu, El e cel ce ne poate judeca. Tu poti doar sa-ti expui parerea care o ai despre un subiect sau altul dar nu te invrednici singura a da verdicte gen : " la stanga, sau la dreapta " - e scris pe fruntea ta. Pt ca provoci discordie si bulversezi un suflet, care nu-ti spune, la stanga sau la dreapta cu tine, in cazul in care ar veni de dragul artei si demonstratiei cu citate fin biblie in care ar adeveri faptul ca Satan te-ar indemna sa fii aroganta, rautacioasa. Din moment ce sadesti samanta discordiei, nu stii sa-ti iubesti aproapele. O sa vii sa-mi exemplifici ca imi trebuie dioptrii ca altceba n-ai la indemana da te scoti. ca tu doar ai spus ce scrie on biblie, iar cand 80% iti arata reversul medaliei, ori taci. ori te dai la fund pana la o noua tirada. Printre alte defecte ale tale mai ai unul colosal. Esti IMUNA la suferintele oricui. Nu m-ar mira sa vezi un animalut suferind dau bolnav si tu sa treci pe langa el si sa spui senina: " ai fost la locul nepotrivit in momentul nepotrivit " si sa treci mai departe multumind cerului ca ai facut alegerea corecta si respecti poruncile.
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 19:58
    1 0
    tu ia te de mana cu ea ca esti in aceasi oala..cu reincarnarea... . In plus asta nu se cheama judecata , ca i spui cuiva un Adevar. Te pomenesti ca ar trebui sa fiu de acord cu practicile ei sataniste doar sa nu se simta ofensata... fii serioasa ca esti de rasul curcilor!!!!
    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 7 Iun 2014, 19:59
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 20:00
    0 0
    Nu-mi veni cu raspunsuri si justificari tipice ca nu-ti sunt de folos. Practica ABSTINENTA si la a judeca. ca or sa-ti prinda bine. Imi place cand arunci cate o ironie gen umor negru, gluma seaca, unde esti chiar amuzanta, tine-o tot asa si sa nu-mi porti pica pt ca eu chiar n-am nimic de impartit cu tine, dar e spre binele tau. Iti spui cu bun simt parerea n-are nimic nimeni cu tine, dar tu nu ai tact deloc. E vreo trauma din copilarie? De cate ori am ocazia, o sa-l dau exemplu pe Romario, desi aveti aceleasi conceptii si va potriviti de minune, te depaseste cu mult. Mi-e drag de el. Stil, eleganta, clasa. Nu jigneste pe nimeni. isi expune intocmai ca un adevarat crestin cu mult bun simt, opiniile.
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 20:03
    0 0
    Spre disperarea ta o sa revin cu un subiect mult msi aprofundst despre reincarnare.
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 20:05
    0 0
    spre ghinionul tau o sa ti spun si tie si altora , adevarul in fata oricat ai vrea sa tac!
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 20:10
    0 0
    Spre binele sufletului tau greu incercat, fa-o draga mea, ca altfel nu s-ar mai numi dialog si schimb de opinii, dar cu bun simt. Vino cu citate cate vrei spune ce crezi ca e rau sau bine, e totul salutar. Dar nu te da sfanta cand tu esti O REA de fapt. Umbli vu sageti veninoase in toate buzunarele.
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 20:15
    1 0
    mai bine ti ai face griji pt binele sufletului tau nu pt al altuia...nu de alta dar poate o sa ai o mare surpriza cand o sa vezi ca nu te mai reincarnezi si ai trait in minciuna diavolului atata timp.
    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 7 Iun 2014, 20:19
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 20:23
    0 0
    Tu esti mereu cu grija altora d'aia mi-am permis sa te atentionez, nu-ti face griji pt mine ca n-o sa ma convingi niciodata, de ce? esti limitata, ti-am mai explicat eu undeva candva....cu privitul printr-un ochi de geam si privitul printr-o mie de ferestre. O zi frumoasa sa ai, ma duc sa-mi plimb catelul. Inca o data te rog sa nu-mi porti pica, iar daca te-am jignit te rog sa ma ierti, dar la fel ca si tine am spus ce-am simtit, direct fara menajamente. Pupici.
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 20:24
    0 0
    Nici nu trebuie sa te conving eu de ceva..ca o sa te convigi tu singura , cand o sa te prajesti in suc propriu la subsol..in rest Plimbare placuta!!!!
  •  
    • 687 mesaje
    7 Iun 2014, 20:26
    0 0
    Hahhahhaha Ok, mci, mci.
  •  
    • 3140 mesaje
    7 Iun 2014, 20:51
    0 0
    Ando, citez si eu dar nu din Biblie ci din intelepciunea populara - ,,Ciinele moare de drum lung si prostul de grija altuia!,,
    Ti-am mai zis ca ma bagi la banuieli, nu e normal sa faci o pasiune asa mare pentru mine incit sa vrei sa ma salvezi cu forta, fata mea, eu inteleg ca esti abstinenta si alea-alea dar te infigi direct la femei? Ce zice Biblia de asta, ha???

    Mai, fiinta omeneasca, ca inca nu sunt convinsa ca esti femeie, eu sunt bolnava, nu pot sa merg fiindca am soldul dizlocat si ma doare de capiez cind pasesc si ard gazul in casa ca nu am de ales dar tu ce pisici ciufulesti de esti pe forum toata ziulica? Nu mai sunt slujbe la biserica, nu te duci la messa? Ce hal de crestina catolica practicanta esti? 
    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 7 Iun 2014, 20:55
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 21:04
    0 1
    stai linistita ca nu te salveaza nimeni cu forta..nici macar guru in reiki!
  •  
    • 3140 mesaje
    7 Iun 2014, 21:08
    0 0
    anda22-7 said:stai linistita ca nu te salveaza nimeni cu forta..nici macar guru in reiki!

    Ando, Ando, ESTI VARZA!
    In reiki nu e guru, bre, mai documenteaza-te daca tot combati pe tema asta! 

  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 21:09
    0 0
    aceasi Marie cu alta palarie....vb vine guru! dar vad ca energiile ti au secat creierul de nu te prinzi!
  •  
    • 3140 mesaje
    7 Iun 2014, 21:16
    0 0
    anda22-7 said:aceasi Marie cu alta palarie....vb vine guru! dar vad ca energiile ti au secat creierul de nu te prinzi!

     Ete, ca nu stiusi cum se numeste si vrei sa te dai smechera, nu tine, varzuco!
    Ando, de vorbit in dorul lelii esti pe felie, rea esti cit cuprinde, veninoasa chiar, citeodata pari proasta facuta gramada, uneori ai replici pline de umor si la pont, ori joci un personaj p-acilea, ori ai buba la scufita. 
    Mergi in pace la rugaciune, Domnul fie cu tine! 

  •  
    • 4346 mesaje
    7 Iun 2014, 21:48
    0 0
    cu mine sigur e..in schimb pe tine te apara michidutza!
  •  
    • 13597 mesaje
    8 Iun 2014, 13:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4346 mesaje
    8 Iun 2014, 15:23
    1 0
    sigur ca da .si tu si dodoneasa o va reincarnati in muste!
  •  
    • 2313 mesaje
    8 Iun 2014, 19:50
    0 0
    "Tăcerea deveni   grea, timpul părea că se oprise în biserică, dar nimeni nu   îndrăznea să tuşească sau să - şi schimbe poziţia pentru a nu atrage atenţia părintelui Restrepo. Ultimele lui cuvinte încă vibrau printre    .
    coloane. In clipa aceea, cum avea să - şi amintească Nîvea după   mulţi ani, în mijlocul tensiunii şi tăcerii s - a auzit foarte limpede glasul micuţei Clara.
     
      —    Pst, părinte Restrepo! Dacă povestea cu iadul e vrăjeală curată, mare plictiseală pe noi..."
    Acest mesaj a fost editat de către margarethe: 8 Iun 2014, 19:52