Vreau sa slabesc

  •  
    • 1 mesaje
    14 Mai 2014, 20:44
    0 0
    heii... am 161 si 41 de kilograme . stiu ca este normala greutatea meas dar arat oribil . vreau sa mai slabesc 3 kg pentru ca eu asa eram inainte . merg la mare pe 24 iunie si vreau sa am abdomen dar si abs . stiu ca vi se pare absurd dar am 13 ani . sper ca ma ajuti caci va voi ajuta si eu cum pot . mereu cand mananc mananc multi si apo regret . ajutati.ma . nu vreau sa merg la un nutritionist sau ceva de genul . vreau sfaturi . multumesc mult :*
  •  
    • 8 mesaje
    31 Mai 2014, 22:23
    0 0
    mmmda, apreciez ca vrei sa mai slabesti putin si nu sa fii obsedata de kg, apreciez ca nu vrei diete, nu e varsta,.probabil ca mananci ca orice copil si sunt sigura ca nu exagerat din cate imi dau seama, am si o solutie pt tine care nu implica nimic exagerat si plus de asta iti hraneste organismul cu vitamine sa nu se deshidrateza. pentru asta contacteaza-ma pe mail alesandraalesandra15@yahoo.com
  •  
    • 4 mesaje
    3 Iun 2014, 16:38
    0 0
    <!--[if !mso]> v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} <![endif]-->

    Eu combin hidratarea, alimentatia sanatoasa si miscarea. Urc si cobor scari, merg cu bicicleta si fac cursuri de pilates la un centru de infrumusetare (aici e site-ul lor http://www.royalbeautycenter.ro/sala/ ). Secretul este sa gasesti un loc unde sa te simti confortabil si sa mergi de placere. Pentru varsta ta, foarte potrivite sunt cursurile de zumba sau de dans, cu ajutorul carora slabesti si-ti tonifici corpul intr-un mod distractiv.

     

    <!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]--><!--[if gte mso 9]> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} <![endif]-->
  •  
    • 5 mesaje
    15 Iun 2014, 20:51
    0 0
    Puteti sa descarcati de aici un ghid cu schimbari mici pe care le poti face ca sa slabesti usor si sanatos. http://slabestecuserban.ro/
  •  
    • 292 mesaje
    26 Mar 2015, 21:26
    0 0
    Fă-ti un regim alimentar cu mese fixe 3 la numar - dimineata sa ai cea mai calorica masa. Sau poti folosi suplimente daca nu poti face acest lucru. Poti cauta sau un supliment care m-a ajutat pe mine : http://jurnalzilnic.com/sanatate/medicii-au-ramas-surprinsi/
  •  
    • 292 mesaje
    31 Mar 2015, 10:34
    0 0
    Este important si sportul in cazul in care vrei sa slabesti. Mie, acest suplimente mi-a dat un impuls de energie care ma ajutat sa ma mentin pe intreaga zii, munca \sport.
  •  
    • 24 mesaje
    22 Apr 2015, 17:54
    0 0
    - renunta la dulciuri si fructele dulci
    - renunta la paine si paste fainoase = fara carbohidrati
    - consuma legume din belsug: salate, supe creme, mancare de fasole, mazare, spanac etc...
    - mananca peste o data la 2-3 zile si renunta la carnea de porc/vita/pui consumand-o mai rar - o data pe saptamana si in combinatie cu salate sau legume (fara cartofi prajiti... poate doar cartofi dulci la cuptor).
    Eu am slabit 5 kg cu o dieta data de nutritionista mea care se "baza" pe principiile astea..
  •  
    • 495 mesaje
    22 Apr 2015, 20:30
    0 0
    Renunțați și la uleiurile di supermarket.Cumparati cele presate la rece (e mai bine sa le țineți în frigider).Eu folosesc ulei de in(2 linguri pe zi) care este bogat în Omega 3 amestecat cu ulei de susan, ulei de porumb sau ulei de floarea soarelui (2linguri și din unul dintre acestea).
  •  
    • 3 mesaje
    9 Iun 2015, 16:16
    0 0
    Sport. Daca vrei un abdomen plat cu patratele sau fara, te sfatuiesc sa faci Cardio Abs, Shaun T Insanity Workout. da rezultate, si il poti face acasa si nu te costa nimic. Descarci programul de pe net. Succes
  •  
    • 3 mesaje
    9 Iun 2015, 16:17
    0 0
    Desi la 1.61 ai destule kilograme. Poti face sport doar pentru tonifiere. Ai grija sa nu ajungi anorexica.
  •  
    • 6 mesaje
    11 Aug 2015, 14:25
    0 0
    Incercati un mic program de cardio , mers accelerat pe jos, alergare usoara, bicicleta stationara,stepper, alergare pe banda, miscari de kick boxing la sac, etc, orice miscare este foarte buna, incepeti treptat , pina ajungeti la 30-40 min.Se pot combina miscarile de ex: 10 min alergare pe banda , 10 min lovituri la sac, etc,
    https://www.naturalplus.ro/blog/cardio-pe-stomacul-gol/
    Acest mesaj a fost editat de către Kim33aba: 11 Aug 2015, 14:25
  •  
    • 4 mesaje
    19 Aug 2015, 10:50
    0 0
    Daca vrei sa slabesti cel mai simplu e sa faci multa miscare,sa ai o alimentatie sanatoasa si sa folosesti un supliment pt arderea grasimilor,un termogenic.
  •  
    • 6 mesaje
    3 Sep 2015, 19:06
    0 0
    Si eu vreau sa slăbesc am 155 si 75 kilograme este oribil de multe kilograme
  •  
    • 6 mesaje
    3 Sep 2015, 19:06
    0 0
    Si eu vreau sa slăbesc am 155 si 75 kilograme este oribil de multe kilograme
  •  
    • 6 mesaje
    3 Sep 2015, 19:07
    0 0
    Normal ar trebui sa am 56kg
  •  
    • 15 mesaje
    6 Sep 2015, 16:10
    0 0
    Eu am reusit in doua saptamani sa slabesc 1.5 kg cu acest produs: http://bit.ly/1O4RqcV Initial am vrut sa il trimit inapoi si sa imi dea banii inapoi dar s-a dovedit foarte bun, ceea ce m-a uimit pentru ca eu nu cred ca unele reclame si produse.. Poate mai ajuta si pe altcineva.
  •  
    • 10 mesaje
    11 Sep 2015, 13:41
    0 0
    Este exemplul clasic de persoana care cantareste putin dar in oglinda nu-i place ce vede.
    Daca vrei un sfat, arunca cantarul, cauta o sala de sport si pe cineva care sa-ti spuna ce sa faci.
    Cine nu face sport, chiar daca cantareste putin, are o masa musculara putin dezvoltata.
    Masa grasa are o greutate specifica inferioara dar estetic este ca un burete : umflat si usor, pe cand masa musculara are o greutate specifica mult mai mare si nu da volum corpului.
    O masa musulara bine dezvoltata consuma energie si in timpul somnului.
  •  
    • 170 mesaje
    18 Dec 2017, 12:45
    0 0
    Daca vrei sa slabesti, trebuie sa ti o dieta si sa faci sport in acelasi timp. Eu asa am reusit sa slabesc, in paralel cu dieta mergeam la sedinte de XBody ce m-am ajutat foarte mult. Daca esti din Bucuresti, iti recomand sala ToMe, poti sa o gasesti aici: http://www.tome.ro/
  •  
    • 41 mesaje
    20 Dec 2017, 01:01
    0 0
    Aveti probleme cu greutatea? Reale probleme, nu doar probleme estetice de 5-6 kg? Caci astea din urma,isi au aici solutia, in discutiile prietenesti, dar primele precis nu. Inainte de orice mergeti pe site-ul unde doctorul Copaescu si echipa lui raspund la toate intrebarile legate de supraponderali si prezinta si solutiile existente la ora actuala in Romania. Cele mai sigure si mai avizate. Aici; bariatrie.ro.
  •  
    • 5 mesaje
    2 Mar 2018, 21:14
    0 0
    Sunt Alina si cum am spus si alor fete de pe acest grup. Ce m a ajutat foarte mult in aceastra transfornare a fost faptul ca nu am restrictionat o grupa alimentara, am invatat lucruri noi si acum stiu cum sa abordez o perioada de slabit. Toate cu ajutorul acestui program
    https://goo.gl/9ePJJ3 nu doar ca am slabit dar am si pastrat rezultatele, acum sunt mai happy si ma bucur de viata la maxim. Recomand tuturor