Curs de Initiere in Terapia Spirituala din Qigong - Cezar Culda

  •  
    • 50 mesaje
    9 Mai 2014, 00:17
    0 0

    CURS DE INIŢIERE ÎN TERAPIA SPIRITUALĂ DIN QIGONG
    =================================================== 
    Susţinut de Maestrul CEZAR CULDA
    preşedintele FUNDAŢIEI  ROMÂNE  DE  QIGONG www.qigong.ro

    =================================================== 
    PERIOADA: 19 - 24 Mai 2014
    Luni - Vineri:  între orele 18.00 – 21.00
    Sâmbătă:  între orele 10.00 – 13.00

    =================================================== 
    LOCAŢIE CURS: ***** LICEUL TEORETIC NIKOLAUS LENAU Timisoara in SALA DE FESTIVITATI de la etajul 2 – (zona P-ta Libertatii – Unirii), intrarea pe str. Gheorghe Lazar nr. 2 *****
    =================================================== 

    =================== 
    --- MEDITAŢIE ŞI TERAPIE,
    --- MEDITAŢIA ÎN VIAŢA DE FIECARE ZI,
    --- MEDITAŢIA - O CALE SPRE CUNOAŞTEREA INTERIOARĂ!

    =================== 
    FORMELE PRACTICATE PERMIT REGLAREA:
    --- ATÂT A STRUCTURII ENERGETICE (STIMULEAZĂ ŞI REGLEAZĂ PRINCIPALII CENTRII ENERGETICI),
    --- A STRUCTURII SUFLETEŞTI (ÎNDEPĂRTÂND BLOCAJELE, PERMIŢÂND PARCURGEREA PROCESULUI DE CULTIVARE INTERIOARĂ)
    --- CÂT ŞI CEA CELULARĂ (REGLEAZĂ CÂMPUL)

    =================== 
    REGLAREA PRINCIPALELOR SISTEME ALE CORPULUI: CREŞTEREA IMUNITĂŢII, ÎMBUNĂTĂŢIREA ACTIVITĂŢII SISTEMULUI CIRCULATOR, STIMULAREA SISTEMULUI RESPIRATOR ŞI A SISTEMULUI HORMONAL

    =================== 
    Qigong-ul reprezintă multitudinea tehnicilor din sistemul practicilor energetice tradiţionale chinezeşti. El este o disciplină spirituală, o practică terapeutică, o ştiinţă a vieţii. Cele două "chei" ce deschid poarta Qigong-ului sunt: morala şi înţelegerea.

    =================== 
    Qigong-ul (cikung) era "învăţătura contopirii omului cu Cerul".
    Astăzi conţinutul său are următoarele părţi importante:
    1) prevenirea apariţiei bolilor, tratarea afecţiunilor,
    2) întărirea corpului şi a sufletului, prelungirea vieţii
    3) creşterea capacităţii de cunoaştere,
    4) armonizarea omului cu mediul înconjurător,
    5) descoperirea capacităţilor deosebite ale omului
    6) modelarea caracterului şi a moralei

    =================== 
    --- MASAJ TERAPEUTIC,
    --- EXERSARE TERAPEUTICĂ
    =================== 
    PRACTICANŢII SUNT RUGAŢI SĂ-ŞI ADUCĂ OBIECTELE PE CARE DORESC CA MAESTRUL SĂ LE ÎNCARCE ENERGETIC ÎNCĂRCAREA VA AVEA LOC ÎN FIECARE ZI
    =================================================== 

    INFORMATII  SI  INSCRIERI:
    Marcel Doros 0722 371 196
    ******EMAIL: geealife@yahoo.com



    =================================================== 
    PROGRAMUL EXERSARILOR SAPTAMANALE DIN TIMISOARA
            Club Sportiv Taiji-Qigong, din cadrul Fundatiei Romane de Qigong
              www.qigong.ro – presedinte Maestrul Cezar Culda  
                     ------------------------------------------------

    01. MARTI orele 19.30 – 21.30 Exersare de TAIJIQUAN
    ----- (incepatori si avansati, Formele de 24, 85)
    LOCATIE: LICEUL TEORETIC BARTOK BELA - SALA DE SPORT - B-dul Regele Carol I nr. 11, in zona Iosefin, langa Biserica de la intersectia B-dul Regele Carol (fostul Tineretii) cu B-dul Gen. Ion Dragalina, o statie de tramvai inainte de Gara de Nord.
                     ------------------------------------------------

    02. MIERCURI orele 18.00 – 20.00 Exersare de QIGONG
    ----- (incepatori si avansati, Forme meditative statice si dinamice)
    LOCATIE: Str BUJORILOR nr. 14 - zona Calea Sagului, prima strada pe dreapta dupa str. Ana Ipatescu (linia tramvai 7) acces cu Autobuzul 33.
                     ------------------------------------------------

    03. JOI orele 19.30 – 21.30 Exersare de TAIJIQUAN
    ----- (incepatori si avansati, Formele de 24, 85)
    LOCATIE: LICEUL TEORETIC BARTOK BELA - SALA DE SPORT - B-dul Regele Carol I nr. 11, in zona Iosefin, langa Biserica de la intersectia B-dul Regele Carol (fostul Tineretii) cu B-dul Gen. Ion Dragalina, o statie de tramvai inainte de Gara de Nord.
                     ------------------------------------------------

    04. VINERI orele 18.00 – 20.00 Exersare de TAIJIQUAN
    ----- (incepatori si avansati, Formele de 24, 85)
    ARAD – taxe, info, inscrieri: Ramona Venturini 0722 679 425 sau Marcel Doros 0722 371 196
                     ------------------------------------------------

    05. SAMBATA orele 09.30 – 11.30 Exersare de TAIJIQUAN
    ----- (incepatori si avansati, Formele de 24, 85)
    LOCATIE: PARCUL BOTANIC „Bazinul din Centru” – din Str Marasesti – Aleea Pietonala (care leaga Opera de Parcul Botanic).
                     ------------------------------------------------
                     ------------------------------------------------

    INFORMATII, INSCRIERI:
    ***** Marcel Doros - 0722 371 196
    – pentru exersarile din zilele de Marti si Sambata
    ***** Ramona Venturini - 0722 679 425
    – pentru exersarile din zilele de Miercuri si Joi
    *****EMAIL: geealife@yahoo.com
         =====================================
    SANATATE – LONGEVITATE – SPIRITUALITATE
    ---------------------------------------------------------------------------------


  •  
    • 10 mesaje
    13 Feb 2021, 22:30
    0 0
    Buna. Și eu am fost la ghicit la o doamna tânăra e jurist de profesie. Consilierea de fapt mi-a făcut-o telefonic. Aveam atacuri mari de panica. Am fost la toți doctorii și in plus avea un psoriazis in tălpile picioarelor de nu puteam sa merg. Era carne vie. Am fost la toți doctorii și in Italia. Ma costa un minut de impuls 100 RON și asta se întâmpla acum ani. Mi-a recomandat-o o cunoștiință, mai exact doctorul meu stomatolog care e și al dânsei. Când am sunat-o mi-a explicat ca CLARVIZIUNEA E CA UN RMN IN MEDICIN trupească. Adică vede ce am și pune cum ar fi un diagnostic. Dar, fata de alte ghicitoare ( ca am mai căutat sa pot face o comparație, “ ce nu face omul când e la atrăgătoare”) ea da și rețeta, soluția sa te faci bine. Mi-a explicat ca totul e energetic și așa cum doctorii dau tratament pt trup ea se ocupa cu un tratament energetic pt spirit. Inițial, nu am înțeles mare lucru și mai eram și sceptica. Dar când a început sa îmi spună exact cu detalii tot : numele celor din familie, ale unei mătuși, sora bunici, care umblate sa facă atac energetic asupra familiei, iar eu fiind mai vulnerabila am preluat, viața mea de parca a trăit lângă mine, m-a uimit, sincer am rămas masca! Apoi mi-a explicat energetic ce se întâmpla ca un fel de terapie psiho-spirituală, apoi mi-a dat soluția, mai exact, curățarea energetică pe care tot dansa o face ( bine-nțeles nu e in același preț al consilierii). Dansa numea aceasta curățare operație energetică! Am recurs la tot. Mi-a spus ca in trei zile va dispărea Psoriazisul și atacul de panica, dar pana ma echilibrez durează 40 de zile! INTR-adevăr in trei zile a dispărut! Ma uitam și plângeam de fericire! Nu îmi venea sa cred! Și acum ma rog pt sănătatea acestei doamne! Pentru mine a fost îngerul care a apărut in viața mea la momentul potrivit! E tare pe ce face! Nu as fii scris despre povestea mea, dar m-am gândit ca sunt atâția oameni disperați de propriile probleme, încât in agitația lor apelează la oricine așa zisa clarvăzătoare, care nu le face nimic și pot profita de situația in care omul se afla! Cumva m-am simțit plină de recunoștință fata de divinitate sa scriu povestea mea ca sa ajut și alți oameni care se afla in impas! Am gândit-o: De ce doar eu sa fiu ajutata, Dumnezeu a trimis acest om pe pamant și pentru ceilalți! Nu pot fi egoista sa țin sursa ajutorului la secret doar pentru mine! Așa ca cine vrea sa apeleze la dansa, o poate face cu încredere. Acesta este Nr dânsei de telefon: 0727.594.994
  •  
    • 3 mesaje
    15 Feb 2021, 15:21
    0 0
    Gases pe aici de vanzare [url=https://www.vadrexim.ro/anvelope-215-65-R16-iarna-vara-all-season.html]anvelope 215/65 R16[/url] ?