Masca de par

•  
    • 475 mesaje
    13 Apr 2005, 16:14
    0 0
    Ce masti de par folositi si sunteti multumite?

Am auzit ca ar fi ceva cu cea de la Avon, cu ulei de masline. Se mai gaseste, cat costa?
  •  
    • 116 mesaje
    13 Apr 2005, 17:14
    0 0
    eu folosesc o masca de par de la kalos si sunt foarte multumita de ea.am folosit si de la dove(ptr par vopsit) si e si ea buna.acum si depinde de par.te pupik
  •  
    • 1090 mesaje
    13 Apr 2005, 17:38
    0 0
    gagici, ii riscant sa punem intrebari de astea, ca imediat ne trezim cu cite un h---l, care-i celmaitarecelmaibundintoate.
  •  
    • 225 mesaje
    13 Apr 2005, 18:58
    0 0
    delphina rullzzz adevar grait'a!!
    masca de par si eu tot de la kallos folosesc, cea cu placenta, sau de la wella, in cutiutza galbena.
  •  
    • 1090 mesaje
    14 Apr 2005, 00:03
    0 0
    Mi-am adus aminte ca-mi povestea un prieten din Germania ca si-o luat o masca de par de la Garnier, si ca-i place foarte mult.
    No, eu am fost sa ma tund sapta trecuta, si gagica, vazind ce uscat si deteriorat mi-i parul pe lungime, mi-o pus si mie masca de aia, da nu-sh exact de care, m-am uitat acum pe siteul garnier fructis, dar degeaba, ca tot nu stiu. Apoi sa stiti ca de vis mi-o facut parul: dintr-o claie ca tabla zincata, mi-o iesit o minunatie de par, moale, neted, lucios...intr-un cuvint, splendid.
    Bine ca mi-am adus aminte, o sa mi-o iau si eu. Sau poate nu, ca e cu parabeni

Demonikutzo mikutzo, te-ai hennat, maica?
  •  
    • 52 mesaje
    14 Apr 2005, 00:06
    0 0
    http://www.naturaplant.ro/produse/1955/EroGenn_-_Crema_impotriva_caderii_parului
  •  
    • 1090 mesaje
    14 Apr 2005, 00:16
    0 0
    da de ce-i zice erogen???
  •  
    • 1118 mesaje
    14 Apr 2005, 00:26
    0 0
    Poti incerca si o masca facuta acasa. Faci o maioneza dintr-un galbenus si ulei de masline presat la rece, iti ungi parul cu chestia asta si stai vreo ora, de preferat infasoara-ti capul cu un prosop cald. Masca asta sa o folosesti intre 2 vopsiri, deci nici imediat dupa nici inainte cam la 2 saptamani dupa ce te-ai vopsit si alte 2 (sau cate or fi) inainte sa te revopsesti.
  •  
    • 225 mesaje
    14 Apr 2005, 17:33
    0 0
    delphina_, sa imi zici si mie te rog cum se numeste masca-minune de la garnier. nu m-am hennat, am facut o tampenie, vazand reclama de la l'oreal feria (gama "rezervata" brunetelor), am luat de acolo o vopsea si a iesit dezastru..acu' tre sa mai astept cel putin o saptamana si apoi bag henna. gata cu experimentele
  •  
    • 52 mesaje
    14 Apr 2005, 21:31
    0 0
    Nu stiu de ce se numeste asa,stiu ca este foarte buna,are in compozitie multe plante si petrol.Este din gama laboratoarelor Genna-Elixirele Naturii.
  •  
    • 1090 mesaje
    15 Apr 2005, 00:17
    0 0
    demonikutza, nu stiu cum ii zice la masca aia, habar n-am, da trebe ca e pentru par degradat sau uscat, nu stiu.
  •  
    • 475 mesaje
    16 Apr 2005, 23:42
    0 0
    Inca n-am gasit nimic in comert pe baza de ulei de masline.
    A folosit cineva galbenus de ou + ulei de masline?
    As vrea sa stiu daca merita efortul si cat timp trebuie sa las sa actioneze. Cu "actionarea" asta e mai greu, n-am rabdare!
  •  
    • 590 mesaje
    16 Apr 2005, 23:51
    0 0
    Trebuie sa stai 2-3 ore cu parul infasurat,multe persoane care fac trat. cu ulei de masline spun ca nu le mai cade nici un fir de par.Eu mi-am distrus parul de la decolorari si m-am apucat de tot felul de tratamente,sa stii ca nici mie nu-mi mai pica parul.