informatii despe homeopatie si medici

  •  
    • 174 mesaje
    2 Nov 2005, 16:49
    0 0
    am eu nr d-nei margineanu, dar nu-l am la mine, tzi-l scriu maine dak il mai vrei.si eu am mers la ea...la inceput a fost ok, in sensul ca tratamentul a functionat si incepeam sa am rezultate, dar apoi a inceput sa-mi dea remedii fff scumpe de la o firma la care era partenera(sau ceva de genul asta), oricum avea parte din profit.ideea e ca am cheltuit f multzi bani pe niste remedii care intr-un an de tratament nu au dat nici un rezultat, ba din contra, mi se inrautatzise starea...si n-a vrut sa-mi dea vechile remedii, care erau muult mai ieftine, erau de la alte laboratoare cu care ea nu colabora in sensul sa ia bani de la ei, si care la mine au dat rezultate f bune.refuzul a fost motivat de faptul ca astea scumpe sunt mult mai bune.asta in conditziile in care analizele aratau clar ca nu-mi faceau bine.,..
    dar asta a fost mai demult, eu am renuntzat sa mai merg ;la ea acum vreo 22-3 ani, poate de atunci si-a revenit
    oricum, itzi aduc maine nr ei.
  •  
    • 14 mesaje
    3 Nov 2005, 14:06
    0 0
    bineinteles ca-l vreau, sper sa nu-mi dea si mie medicamente scumpe.Daca ar avea rezultate as mai zice,dar medicamentele ieftine (produse la noi in tara) ar da aceleasi rezultate
  •  
    • 15 mesaje
    6 Nov 2005, 15:45
    0 0
    spune-mi si mie,te rog,elena-g,ce tratament i urmat tu pt anexita.Eu o am de 1 an jumate si din indometacin supozitori nu m-a scos ginecologul meu;mai mult rau mi-ai facut.Acum urmez un alt tratament,dar nu am voie antibiotice.AA..si apropo stii cum se pot vindeca ciupercile genitale recurente?
  •  
    • 174 mesaje
    9 Nov 2005, 16:55
    0 1
    lia draga, scuze de intarziere...
    dr.liana margineanu tel.0721708291, tel de la sediu: 0264/430227, tel. de acasa:0264/419420. cabinetul e pe str. ARges,nr.26,ap.17&18(e si sediul Lignum Vitae-ei sunt firma aceea care vind eproduse f scumpe si cu care ea are contract de colaborare).
    sper sa-tzi fie de ajutor
  •  
    • 14 mesaje
    10 Nov 2005, 09:28
    1 0
    Codrtina, iti multumesc pt informatii.Sper sa ma ajute. Iti mai cer ajutorul cu o intrebare: de dr.Mihai Minu nu stii nimic, unde ar putea avea cabinet?Pa
  •  
    • 4 mesaje
    13 Ian 2006, 15:11
    0 0
    Adresele medicilor homeopati din orice zona a tarii, pot fi aflate la nivelul Directiilor de Sanatate judetene care elibereaza autorizatiile legale de practica a homeopatiei pe teritoriile respective.
  •  
    • 1552 mesaje
    13 Ian 2006, 16:34
    0 1
    buna in bucuresti este si domnul dr.dragomir are cabinetul la baba novac.Va puteti uita si pe site:www.doctordragomir.ro
  •  
    • 150 mesaje
    13 Ian 2006, 17:35
    0 0
    stie cineva orarul de la prohomeopatia? am sunat de la ora 16 si nu raspunde nimeni...sau sunt alte telefoane decat cele de pe site?
  •  
    • 130 mesaje
    14 Ian 2006, 18:57
    9 1
    O cunoaste cineva pe dna. dr. Violeta Ungureanu din Piatra Neamt?
    As vrea sa ajung la dumneaiei si nu stiu daca merita sa fac drumul pana acolo.Multumesc!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Ian 2006, 09:28
    0 1
    Poti te rog sa-mi spui si alti medici homeopati din Timisoara inafara de dr Lugho si dr Jurj?
    Dr. Lugho e cam plictisita si sictirita ca am fost deja la ea si am stat cu copilul cu febra 40 care nu mai statea pe picioarele lui si nu-si tinea capicul sus singur, am stat ziceam 3 ore in fata cabinetului pt ca nu am avut programare si ea nu e la urgenta.
    Dr Jurj are trairi religioase cam speciale si nu as vrea sa ma incurc cu el.
    Asa ca te rog mai stii si altii?
    In afara de dr. Monica Vaida si dr. Paulina din cabinet de la Dr. Lugho
    Mersi, Alina
  •  
    • 2 mesaje
    20 Oct 2006, 14:47
    2 0
    Ma intereseaza si p mine un tratament, dar mai degraba un medic hemeopat pentru tratarea unui baiat de 4 ani cu perobleme de hiperactivitate ( neatentie) . Va rog sa ma sprijiniti si pe mine in aceasta situatie
  •  
    • 2 mesaje
    20 Oct 2006, 15:42
    0 2
    vvvv
  •  
    avy
    • 490 mesaje
    20 Oct 2006, 16:01
    0 0
    As vrea sa stiu si eu , daca cumva stiti, un medic bun homeopat din Craiova.
    O zi buna
  •  
    610
    • 490 mesaje
    20 Oct 2006, 17:12
    0 0
    www.homeopatie.ro
    www.homeopatie.com
  •  
    • 171 mesaje
    27 Oct 2006, 09:23
    0 0
    Ptr Dl.Dr. Teleianu: stiu ca ati mai fost intrebat si de alte fete daca exista tratament homeopat ptr cresterea sanilor! Revin cu aceasi rugaminte! Eu mi-am alaptat fetita un an si patru luni.....si sanii mei - care nu erau mari deloc....acum sunt si mai mici si ...au cam "luat-o la vale"...
    Inainte sa raman insarcinata, de la cabinetul de contraceptie la care mergeam mi s-a prescris un medicamet homeopat ptr marirea sanilor....dar un an de zile am ublat dupa acel medicamet si nu l-am putut procura! Dar asta s-a intamplat de mult timp, nu mai este nici doctorul respectiv si nici acel medicament nu il mai stiu!
    De aceea, va rog din suflet sa-mi spuneti daca exista un medicament sau un tratament in acest sens! Precizez ca eu sunt din Brasov!
  •  
    • 171 mesaje
    30 Oct 2006, 11:22
    0 1
    nu mai este nimeni pe aici??????????
  •  
    • 1552 mesaje
    10 Nov 2006, 23:33
    0 1
    EU AM PRIMIT RASPUSN DE LA DR CADAR
    WWWW.HOMEOPATIE.RO
  •  
    • 366 mesaje
    15 Ian 2007, 11:06
    0 0
    Evelor, va rog din suflet cine stie noua adresa si nr. de tel a Dr. Daniela Florescu Coros. Am sunat si mi au spus ca nu mai este de actualitate si am nevoie urgent de consultatie. Astept raspunsul vostru. Pupici
  •  
    • 366 mesaje
    15 Ian 2007, 13:04
    0 0
    Am dat tel. la Prohomeopathia, nu au loc luna asta la programari si consta numai 1mil. consultatia. Probabil au impresia ca milioanele cresc in pom. Va rog mult cine stie despre dr. Daniela Coros sa mi spuna si mie, pleassseeeeeeeeeeeeeee.
  •  
    • 366 mesaje
    16 Ian 2007, 10:15
    0 1
    Chiar nu stie nimeni noul sediu al dr. sau numarul de mobil? sau un alt medic naturist bun si ceva mai ieftin decat 1 milion pt. consultatie. Mi se pare aberanta suma. Va rog mult sa ma ajutati.