nu ma mai simt atrasa de el

  •  
    • 76 mesaje
    18 Apr 2014, 11:00
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către carmen321: 8 Oct 2014, 15:33
  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 11:34
    1 1
    carmen321 said:Buna evelor!
    Am o relatie de mai bine de un an asppra careia incep sa imi pun cateva intrebari si nu prea gasesc raspunsuri. Nu ma mai simt atrasa de el si uneori ma gandesc sa ies din acesta relatie. Incepe sa nu imi mai placa multe lucruri la el, cum se imbraca, cum vorbeste, anumite tabiete, anumite idei. Mai nou mi-a spus clar si raspicat ca vrea sa imi cunoasca familia, iar eu simt ca nu e cazul, nu simt nici o dorinta de al prezenta familiei mele.
     In mintea mea se duce un razboi. Este un barbat calculat (unoeri cu idei fize destul de atent cu mine, m-am obisnuit sa il am in jurul meu, uneori simt ca il iubesc .. unoeri imi este rusine cu el.
    Asta e cruntul adevar, in anumite situatii imi este rusine cu el si nici nu stiu cum as putea sa ii zic sa fie mai atent la fizicul lui, la cum se imbraca, cum vorbeste si nu ..nu suntem adolescenti , amadoi suntem in jurul varstei de 30 de ani. Ma intreb daca nu cumva eu trec printr-o faza mai proasta, voi ati trecut prin astfel de momente in relatiile voastre?  vi s-a intamplat sa nu va mai placa modul partenerului de a se imbraca si vorbi?


    Iarba nu-ti mai place gura nu-ti mai tace ....
    Da ce face draga pe strada , se scarpina in fund si  scuipa continuu in autobuz daca iti displac aceste lucruri si vrei sa eviti aceste neplaceri " cumparativa masina personala " 

    Io cred ca lai ales cand erai disperata de maciuca ,  acum dupa ce esti satula e normal da nu'i problema , lasa-mi nrde telefon in privat si vin io imbracat decent ca aici la balaceanca unde sunt " avem hainutze roz "
     

  •  
    • 76 mesaje
    18 Apr 2014, 11:49
    0 0
    ponta, de ce nu ma surprinde mesajul tau? foarte multe raspunsuri postate de tine sunt misogine.. hai fa pasi spre alte subiecte imbracat in hainute roz, te rog..

    Acest mesaj a fost editat de către carmen321: 18 Apr 2014, 11:55
  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 12:14
    0 2
    carmen321 said:ponta, de ce nu ma surprinde mesajul tau? foarte multe raspunsuri postate de tine sunt misogine.. hai fa pasi spre alte subiecte imbracat in hainute roz, te rog..

     

    Nu-ti convine raspunsul meu pentru ca ai vrea sa auzi altceva , sau ca sunt imbracat in roz  ?
    Io credeam ca cine te place te place oricum , daca nu-ti convine se poate duce dracu
    AAA !!!  gaseste'i si lui o femeie adevarata sa'l aranjeze putin pare ca sta in grajd cu vita

  •  
    • 1234 mesaje
    18 Apr 2014, 12:14
    0 0
    Care sunt lucrurile alea de care ti-e rusine? Le observi doar tu sau sunt chestii care sar in ochi?
  •  
    • 76 mesaje
    18 Apr 2014, 12:15
    0 0
    numai un bou nu poate intelege ce trebuie sa faca pasi...
  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 12:17
    0 1
    carmen321 said:numai un bou nu poate intelege ce trebuie sa faca pasi...

     

    Pana una alta doar boul tau arata veritabil  

  •  
    • 76 mesaje
    18 Apr 2014, 12:22
    0 0
    Arpagic said:Care sunt lucrurile alea de care ti-e rusine? Le observi doar tu sau sunt chestii care sar in ochi?

      Mi se pare ca nu se imbraca adegvat unor situatii, mi-ar placea sa fie ceva mai atent cu fizicul lui si cred uneori nu isi alege foate bine cuvintele. De obervat, nu stiu sincer, nu cred ca prietenii imi vor spune ceva rau despre el, din respect pentru mine

  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 12:24
    0 0
    Spala bre bou si ingrijestel ca e boul tau da cum te-ai pricopsit tu cu asa bou , te'a agatat el sau i'ai intins o mana de nutretz
  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 12:31
    0 0
    carmen321 said:
    Arpagic said:Care sunt lucrurile alea de care ti-e rusine? Le observi doar tu sau sunt chestii care sar in ochi?

      Mi se pare ca nu se imbraca adegvat unor situatii, mi-ar placea sa fie ceva mai atent cu fizicul lui si cred uneori nu isi alege foate bine cuvintele. De obervat, nu stiu sincer, nu cred ca prietenii imi vor spune ceva rau despre el, din respect pentru mine

     

    Gata ! am inteles .. Tu erai fata mare si ,si ,si aveai nevoie de cineva sa te ajute , sa nu mai fi   el sa maritat si tu te-ai insurat ca e TARAN si nu stie sa se imbrace si sa se poarte ... Da tia placut castravetele lui  

  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 12:34
    0 0
    Si mai cred ca esti vedeta in cartierul tau cu ce'i mai multi castraveti autohtoni din respect
  •  
    • 13597 mesaje
    18 Apr 2014, 12:37
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4724 mesaje
    18 Apr 2014, 12:43
    0 0
    Se pare ca nici nu te mai sepsuieste cum te sepsuia , ca nu ai mai fi vazut tinuta daca erai franta de atata maciuca hai spune adevarul !! cand eram indragostit nevastamea isi dorea sa merg in chiloti pe strada ... Sa ma poata dezbraca mai rapid  
  •  
    • 76 mesaje
    18 Apr 2014, 12:44
    0 0
    dancing_fawn said:Dar te doare gura sa-i spui "Dragul meu, camasa asta nu-ti vine bine, nu mai bine o iei pe cealalta?" sau "Dragul meu, pantalonii astia sunt rosi intre craci, nu vrei sa mergem la shopping si sa-ti iei altii".
    Am avut si eu un fost prieten caruia i-am zis verde in fata ca arata ca un "pui de bogdaproste" cu puloverul sau camasa bagate in pantaloni. Si m-a ascultat omu' si si-a revizuit tinuta. )

      Uite un mesaj pertinent. Sa inteleg ca nu sunt singura care a mai patit asa, am sa ma gandesc la ceea ce mi-ai zis si cu prima ocazie cand o sa se mai intample am sa ii dau de inteles ca nu e ok cum s-a imbracat. Probabil nu am intraznit sa ii spun nimic din rusine fata de el, din respect.. nu as vrea nici sa se simta jignit..

  •  
    • 1234 mesaje
    18 Apr 2014, 13:13
    0 0
    Poti sa-i spui (frumos) unele lucruri. Adica nu sa-i spui ca e aiurea, ci ca uite ar fi mai bine asa sau asa. Poti sa-l lauzi atunci cand e ingrijit  si, mai bine, poti sa-i iei tu, cadou, 1-2 haine care stii ca-i vor sta bine si pentru care va primi complimente

    Oricum, inteleg ca nu e vorba doar de haine ? Ceva nu e in regula, daca simti asa o dorinta clara de a NU- l prezenta alor tai.
  •  
    • 108 mesaje
    18 Apr 2014, 16:49
    0 0
    De-ai scrie macar, cat de cat corect ineptiile tale , Ponta!
  •  
    • 4724 mesaje
    19 Apr 2014, 10:58
    0 0
    roxidon said:De-ai scrie macar, cat de cat corect ineptiile tale , Ponta!

     

    Eu nu scriu corect , dar nu am astfel de proleme ... Te comporti ca o pustoaica care accepta doar ce'i place , dar nu stie cum poate schimba nimic " ca'i proasta " 
    E ca si cand : ai stat un an cu persoana respectiva si constati cu surprindere c'o are mica mica  

    Daca-ti doresti sa fi surprinsa de persoana cu care esti , vad ca functioneaza  

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Apr 2014, 11:22
    2 0
    carmen321 said:Buna evelor!
    Am o relatie de mai bine de un an asppra careia incep sa imi pun cateva intrebari si nu prea gasesc raspunsuri. Nu ma mai simt atrasa de el si uneori ma gandesc sa ies din acesta relatie. Incepe sa nu imi mai placa multe lucruri la el, cum se imbraca, cum vorbeste, anumite tabiete, anumite idei. Mai nou mi-a spus clar si raspicat ca vrea sa imi cunoasca familia, iar eu simt ca nu e cazul, nu simt nici o dorinta de al prezenta familiei mele.
     In mintea mea se duce un razboi. Este un barbat calculat (unoeri cu idei fize destul de atent cu mine, m-am obisnuit sa il am in jurul meu, uneori simt ca il iubesc .. unoeri imi este rusine cu el.
    Asta e cruntul adevar, in anumite situatii imi este rusine cu el si nici nu stiu cum as putea sa ii zic sa fie mai atent la fizicul lui, la cum se imbraca, cum vorbeste si nu ..nu suntem adolescenti , amadoi suntem in jurul varstei de 30 de ani. Ma intreb daca nu cumva eu trec printr-o faza mai proasta, voi ati trecut prin astfel de momente in relatiile voastre?  vi s-a intamplat sa nu va mai placa modul partenerului de a se imbraca si vorbi?

     

    Te-ai plictisit si ii cauti motive, parerea mea.

  •  
    • 2351 mesaje
    19 Apr 2014, 14:48
    0 0
    ponta said:
    carmen321 said:
    Arpagic said:Care sunt lucrurile alea de care ti-e rusine? Le observi doar tu sau sunt chestii care sar in ochi?

      Mi se pare ca nu se imbraca adegvat unor situatii, mi-ar placea sa fie ceva mai atent cu fizicul lui si cred uneori nu isi alege foate bine cuvintele. De obervat, nu stiu sincer, nu cred ca prietenii imi vor spune ceva rau despre el, din respect pentru mine

     

    Gata ! am inteles .. Tu erai fata mare si ,si ,si aveai nevoie de cineva sa te ajute , sa nu mai fi   el sa maritat si tu te-ai insurat ca e TARAN si nu stie sa se imbrace si sa se poarte ... Da tia placut castravetele lui  

     

     

    Vezi ce faci cu "adegvat" si cu cratimele care lipsesc in postarea initiala. Chestia este ca tu ai probleme de continut iar el la ambalaj. Oare cum o fi preferabil?