Nu stiu ce sa Mai cred

  •  
    • 2 mesaje
    25 Mar 2014, 14:16
    0 1
    Buna pe scurt va intreb ca eu nu mai stiu ce sa cred ori sunt nebuna sau am sa inebunesc . Eu anu trecut am construit o casa (CASA SE AFLA IN GERMANIA)  cu parteneru meu de viata casa este doar pe numele lui acum 3-4 sap au venit parintii lui in Germania si sau luat de  mine  ca fiu lor ma tine pe mine si pe fete pe bani lui (eu stind de 29 de ani in Germania)  ca el isi cheltuie bani pe copii mei ca el nusi vede de copii lui la trei zile am preferat sa plec citeva zile din casa sa se linisteasca sa dus prietenu sa vb cu parintii lui sa putem sa ne intoarcem in casa si a inceput  cearta intre ei  la 2 zile neam dus acasa  sa vb cu ei si cind am ajuns in dreptul usi am gasit sacii de haine si lucrueile  la fetele mele afara la usa si mama lui imi spunea nu te vreau in casa o vreau pe fosta nora si pe copii (El find din 2008 divortat) am tipat la parteneru meu ori pleaca mata din casa sau eu si el se ruga sa raminem in casa eu eam spus ori mata ori eu plec si el mea spus si eu merg cu tine nu ramin cu ei  am inceput si am strins saci si leam pus in masina si am plecat. Acum stau cu copii si cu el in chirie intro pensiune . Acum citeva zile sa dus sa mai vb cu parintii dar tot nimic. Cind am vasut ca nu se face nimic am preferat sa ma duc acum 4 zile sami eau mobila din casa a fetelor cind am dat sa plec a venit mama lui cu o hirtie care scria Declaratie Notariala Subsemnata-------Declar pe propia Raspundere ca nu mai am nici o pretentie fata de prietenú meu si familia lui si leam spus ca nam so semnes prietenu meu a inceput sa ma jigneasca si ma intrebat ce vreau atunci si eam spus cemi cere mama ta nu pot sa renunt la munca mea care eu am fost si am muncit la casa familia ta a venit la gata si vor doar averi. va rog nu stiu ce sa mai cred 
  •  
    • 27 mesaje
    25 Mar 2014, 20:07
    0 0
    Ce varsta ai? Rapid pe remusiulian75 pe yahoo mess ca nu e de bine acolo.Nu am toate datele problemei dar daca lucrurile stau asa cum par a fi la prima vedere e un caz clasic de inselaciune prin manipulare psihica si presiune mentala, pana sa te dezmeticesti tu ai ocazia sa ramai fara munca ta.
  •  
    • 27 mesaje
    25 Mar 2014, 20:09
    0 0
    Am sa incep sa iau taxa la ora pe mess de acum, cred!
  •  
    • 44 mesaje
    10 Iul 2014, 17:12
    0 0
    Asta chiar e culmea sa ramai pe drumuri , trebuie sa consulti un avocat .care sa iti apere drepturile .
  •  
    • 3 mesaje
    21 Iul 2014, 11:15
    0 0
    In primul rand, partenerul de viata ar trebui sa ia atitudine ca nu are 5 ani,iar in al doi-lea rand, poti dovedi ca ai participat la constructia casei si sa-ti angajezi un avocat care sigur iti va rezolva problema.
  •  
    • 12208 mesaje
    23 Iul 2014, 13:52
    0 0
    un avocat bun , si anexate chitantele la cheltuielile facute dar si dovezi ca ati lucrat acolo ...succes !