ciclu de 2 ori pe luna

  •  
    • 3 mesaje
    17 Mar 2014, 17:55
    0 0
    buna ziua!de vreo 4 luni am ciclu de 2 ori pe luna,si foarte abundent.vreau s amentionez ca vara trecuta am ramas insarcinata,dar din motive necunoscute la 9 saptamani sarcina sa orpit din evolutie si a trebuit sa se intervina cu chiuretajul,asta fiind in noiembrie...primele doua luni dupa au fost normale dar dupa aceea au inceput problemele cu menstruatia.
  •  
    • 4350 mesaje
    18 Mar 2014, 00:37
    0 0
    Mergi la medic!
  •  
    • 3 mesaje
    18 Mar 2014, 11:25
    0 0
    Am fost si nu am rezolvat nimic.am luat antibiotice+ ibuprofen de fiecare data cand aveam menstruatia dar nu am rezolvat nimic.
  •  
    • 735 mesaje
    19 Mar 2014, 20:48
    0 0
    lauravalach said:Am fost si nu am rezolvat nimic.am luat antibiotice+ ibuprofen de fiecare data cand aveam menstruatia dar nu am rezolvat nimic.

     Echografie. In caz ca ai facut deja, repet-o la alt medic. La mine, echo normala, analize normale, menoragii cu care ma obisnuisem, pana cand m-a pleznit regulat de 2 ori pe luna.Repet echo, deja nodul fibromatos de 5 cm, in 2 luni au mai crescut si alti jegosi mici. 
    Vezi ca sangerarile abundente sunt date de nodulii submucosi, care sunt mai usor de depistat la echo transvaginala. Eu nu am vrut sa o fac si diagnosticul s-a pus tardiv, cand se vedeau si din Luna. 


    Acest mesaj a fost editat de către matzoanca: 19 Mar 2014, 20:53
  •  
    • 128 mesaje
    1 Apr 2014, 15:35
    0 0
    Buna ziua.Va recomand un produs natural cu plante medicinale reglatoare hormonal, Suport premenstrual.Echilibreaza productia de estrogeni si progesteron, este hemostatic, antiinflamator, antispastic.Se administreaza 1-2 capsule de 3 ori pe zi.
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Apr 2014, 02:30
    0 0
    O menstra abundenta sau mai frecventa de 1 data pe luna poate avea cauze multiple:
    - endometrioza (produce sangerari in afar menstrei si poate produce si avort)
    - chisturi ovariene
    - ovare polichistice
    - infectii puternice
    - fibrom uterin
    - cancer uterin
    - cancer ovarian
    - trompe infectate
    - rana pe colul uterin

    Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai vizitat un medic bun si te-a lasat balta chiar si dupa atata vreme.
    Cand ai probleme cum ai tu, nu mergi la medicul de familie sau vreun ginecolog incompetent care nu-ti face analize amuntite precum: un examen citologic complet, ultrasunete ca sa vada clar ce ai tu in burtica, mai precis sa vada tot aparatul reproducator (uter, ovare, trompe).

    Daca iti doresti cu adevarat copii, ar trebuii sa cauti un medic ginecolog foarte bun, chiar daca este scump si sa-ti faci investigatii amanuntite, acum, cand nu-i prea tarziu, mai tarziu poti ajunge  la histerectomie (scoaterea paratului reproducator) si vei regreta toata viata.
     
  •  
    • 7 mesaje
    9 Apr 2014, 15:37
    0 0
    lauravalach said:buna ziua!de vreo 4 luni am ciclu de 2 ori pe luna,si foarte abundent.vreau s amentionez ca vara trecuta am ramas insarcinata,dar din motive necunoscute la 9 saptamani sarcina sa orpit din evolutie si a trebuit sa se intervina cu chiuretajul,asta fiind in noiembrie...primele doua luni dupa au fost normale dar dupa aceea au inceput problemele cu menstruatia.

     

  •  
    • 7 mesaje
    9 Apr 2014, 15:41
    0 0
    lauravalach said:buna ziua!de vreo 4 luni am ciclu de 2 ori pe luna,si foarte abundent.vreau s amentionez ca vara trecuta am ramas insarcinata,dar din motive necunoscute la 9 saptamani sarcina sa orpit din evolutie si a trebuit sa se intervina cu chiuretajul,asta fiind in noiembrie...primele doua luni dupa au fost normale dar dupa aceea au inceput problemele cu menstruatia.

     
    Buna, nu e deloc in regula ce se intampla,iti pot recomanda o clinica buna,cu medici de exceptie,au si ginecologie. Se afla in strada Pajurei nr. 7- AVA CLINIQUE se numeste. Multa sanatate si sper ca ti-am fost de ajutor. 

  •  
    • 17 mesaje
    29 Sep 2017, 17:19
    0 0
    Nu e de glumit cu asa ceva! Mai bine iti faci o programare la un medic decat sa incerci fel de fel de remedii auzite! Ti-l recomand pe dr. Silviu Istoc. La el merg si eu si sora mea si e foarte bun. Pe mine m-a tratat de niste probleme destul de grave. Mai bine te tratezi din timp decat sa te trezesti cu cine stie ce complicatii. Ai grija de tine!
  •  
    • 84 mesaje
    15 Apr 2020, 10:55
    0 0
    Nu mai amana si consulta cat mai rapid un medic! Orice amanare poate contribui la probleme muuult mai grave. Ti-l recomand pe doctorul meu, dr. Silviu Istoc, un adevarat profesionist in care am foarte multa incredere. Datorita dansului am reusit sa trec peste cateva probleme destul de grave. Nu asculta ce spun alte femei, suntem cu toate diferite si avem nevoie de tratamente diferite! Ai grija de tine!