Caut nasi pentru nunta in Bucuresti

  •  
    • 3140 mesaje
    30 Iul 2014, 16:52
    0 1
    nazarcu said:atunci ptr ce mai pun nasii ma rog ,cand vrei sa nasesti iti asumi o responsabilitate si mai ales cand iti dai cuvantul ...nu e normal ce au facut ei ...sa mi spuna NU AM ,NU AM ,NU AM trebuia sa se gandeasca si sa ne spuna si nu era nici o problema ...asta in martie aprilie ,dar noi cand ne duceam acolo ne duceam cu masina plina de cadouri ,de paste ,de craciun,ptr copii lor de zilele de nastere etc.

     Nu e normal dar uite ca voi n-aveti nasi, aia ies din schema, niste straini care sa vina sa arunce cu banii nu o sa gasiti, ce faceti in situatia asta, anulati nunta?

  •  
    • 3140 mesaje
    30 Iul 2014, 16:56
    1 1
    nazarcu said:un vecin care sta fata in fata cu mine cununa pe 31 august dar a cheltuit pana acum 10000 de lei fara nici o exagerare ...rochii pe comanda,costume facute la croitor etc, fala ma rog si le aduce la nunta peste 30 de familii asa nas zic si eu ...Nu zic sa faci asa ca nu are posibilitate dar macar putea sa mi spuna mai din timp... daca stam sa luam ca am pretentii ......si la mort te duci cu bani dupa tine sa ei florii ,lumanarii .vii ca milogul chiar cu nimic?

     A cheltuit fiindca are si a dorit sa cunune acea pereche de fini, nu cred ca s-a apucat sa cheltuie pentru niste necunoscuti.
    Nu-ti intra in cap ca nu se baga nimeni sa cunune niste straini care cer ajutor pe forum mai ales cind strainii aia vor sa si cheltui niste bani cu ei? Tu ai face asta pentru unii pe care nu-i cunosti? Te-ai duce sa dai dar la masa si sa platesti biserica, apropo, cotizatia nasului la biserica e de minim 400-500 lei, ai fi asa milostiva cu niste straini aflati in impas?


    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 30 Iul 2014, 16:57
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Iul 2014, 19:02
    0 1
    Oana_Domino said:ce mentalitate de cacat, frate!
    baa, orice om da la nunta cat poate si daca poate.

    cum adica nu ai pretentii dar totusi sa iti plateasca meniul si biserica??

    pai daca vrei musai sa te mariti cu alai,nu ai 500 de lei sa platesti tu?

    sincer, din ce ai scris, chiar meriti sa fii in situatia asta, cu asa mentalitate nu-i de mirare ca aia si-au retras cuvantul.

    Si de cand nasii au obligatia sa aduca la nunta familii?
    pai tu nunta o faci cu necunoscuti?

     

    Nu e obligatie, ci obicei as spune ce inca se practica. 

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Iul 2014, 19:18
    2 0
    Onuta.

    Asta nu cred ca tine de mentalitate . Mai bine zis tine de obicei-uri, unele obligatii create in trecut s.a.m.d

    Faptul ca sintem in 2014 mie unul nu-mi spune nimic . Totul e discutabil iar treburile se fac cu oameni, de astfel se doreste .
  •  
    • 3140 mesaje
    30 Iul 2014, 19:19
    1 1
    ViktorC said

    Nu e obligatie, ci obicei as spune ce inca se practica. 

     Asa e la tara, stiu, dar situatia economica e asa cum e, nu mai ai garantia ca iti vin oamenii care au obligatii, din cei fara obligatii nici atit, multi si sa vrea sa vina nu au cu ce sa dea dar, trist dar adevarat!

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Iul 2014, 19:32
    0 0
    dodonesa said:
    ViktorC said

    Nu e obligatie, ci obicei as spune ce inca se practica. 

     Asa e la tara, stiu, dar situatia economica e asa cum e, nu mai ai garantia ca iti vin oamenii care au obligatii, din cei fara obligatii nici atit, multi si sa vrea sa vina nu au cu ce sa dea dar, trist dar adevarat!

     

    Intr-adevar, nu prea multi se mai incumeta a cununa din cite stiu .

     

    Unii se multumesc s fi cununati doar, altii vor sa iasa in cistig de cauza ... Apoi dupa ce se implica a te cununa mai ai si pretentii ... chiar ca trebuesc scosi pe usa-afara . Ha !

     

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Iul 2014, 19:37
    1 0
    Ete "io" aproape sa am trei perechi de nasei si asta dorinta lor fiind. Mai am si altii trei de botez . Da ce nasit mai sint . Ha !

    Ma insor la anu-n Mai . Se prinde careva ?

  •  
    • 3140 mesaje
    30 Iul 2014, 19:38
    1 0
    Cauti mireasa?
    Fa topic separat, asta e de gasit nasi, pentru mirese mai inainte pe stinga!
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Iul 2014, 19:40
    0 0
    dodonesa said:Cauti mireasa?
    Fa topic separat, asta e de gasit nasi, pentru mirese mai inainte pe stinga!

     

    Nasica caut ca mireasa ... oi gasi eu pina-n Mai .

     

  •  
    • 687 mesaje
    30 Iul 2014, 22:03
    0 0
    Te cununa domnul Zoro, dar intai trebuie sa-l insuram.
  •  
    • 12 mesaje
    31 Iul 2014, 00:19
    0 0
    Oana_Domino said:ce mentalitate de cacat, frate!
    baa, orice om da la nunta cat poate si daca poate.

    cum adica nu ai pretentii dar totusi sa iti plateasca meniul si biserica??

    pai daca vrei musai sa te mariti cu alai,nu ai 500 de lei sa platesti tu?

    sincer, din ce ai scris, chiar meriti sa fii in situatia asta, cu asa mentalitate nu-i de mirare ca aia si-au retras cuvantul.

    Si de cand nasii au obligatia sa aduca la nunta familii?
    pai tu nunta o faci cu necunoscuti?

     

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2014, 00:35
    0 0
    kundalini said:Te cununa domnul Zoro, dar intai trebuie sa-l insuram.

     

    Haoleu ...

     

    Da' ce familie numeroasa, nasica draga .

     

  •  
    • 5609 mesaje
    31 Iul 2014, 10:49
    6 1
    nazarcu said:si am inceput sa luam si sa facem tot ce trebuie ptr nunta ,cand i am sunat de invitati da da da asta a fost raspunsul lor . I am intrebat pe cate familii o sa vina de la ei si mi au zis ca Nimeni ca nu au bani si nu poate sa oblige pe nimeni etc am zis bine .acum o saptamna mergem la ei sa stabiim ce este de facut si ne spune asa ""Eu am zis ca va cunun dar nu am nici un ban daca vreti asa bine daca nu cautati va altii nasii'' am ramas uimiti si le am zis asa " ASTA E MACAR MENIU SI SA VA IMBRACATII AVETI?? ,NU ne au zis ei ,nimic nimic nu avem si m am gandit sa ii imprumutam cu banii chiar cu 1000 de euro si am sunat o pe sora mea si mi a zis sa nu fac asta ca s ar putea sa raman cu ochii in soare ..
    Ei au foarte multe datorii si le platesc cu banii mei si pleca in cipru inapoi ca acolo e viata lor...''de cand l au descoperit''\

     Stai ma, ca acu' vad mai bine, oamenii aia chiar au fost dispusi sa va cunune, dar ciufutii sunteti voi!  Eu au spus ca "fara bani" , ceea ce voua nu v-a convenit.
    Nici macar sa-i imprumutati nu ati vrut, ca asa v-a zis sora-ta, sa nu ramaneti fara bani.... doamne ce famile\ie trebuie sa ai, oameni zgarciti, avari, dupa bani si dupa capatuiala.
    De ce nu te cununa sora-ta acum, daca tot si-a bagat coada?

    De fapt pe voi chiar va doare'n pix de cine va cununa, voi vreti bani si sa aduca multi  meseni la nunta,  tot pentru bani, binenteles. Pacat! 
    Dar sper sa gasiti un cuplu care sa va tina lumanarile, macar de mila.

    In orice caz, faptul ca nu aveti nici un prieten sau ruda, dispusi sa va cunune, imi spune clar ca sunteti niste oameni dificili.


    PS Si...da, am fost nasi, avem 4 fini de cununie si 7 de botez, deci stiu cu ce se manaca nasitul si cum se duc banii la asemenea ocazii.


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 31 Iul 2014, 11:22
  •  
    • 757 mesaje
    31 Iul 2014, 13:37
    1 1
    Daca imi dai 1000 euro te cunun eu, si asa ma plictisesc.

    Si niste pantofi cu toc as vrea, caci nu se cade sa vin la nunta ta cu talpa plata.

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2014, 14:08
    0 1
    Ba "io" cu 900 si-o cafeaua . Ha !

    Da repede pina nu ma razgindesc .

  •  
    • 3816 mesaje
    31 Iul 2014, 14:08
    1 0
    Cunun si eu in septembrie.
    Si stii ce spusera finii?
    Nu vrem decat sa ne casatorim, nu vrem nimic
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2014, 14:10
    0 0
    Mariuca draga, sper ca n-ai tras linie in a cununatului ...

    Raspunde-mi cu "nu" sa nu-mi strici ziua, te rog mult.

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2014, 14:12
    0 0
    mizdis said:Cunun si eu in septembrie.
    Si stii ce spusera finii?
    Nu vrem decat sa ne casatorim, nu vrem nimic

     

    Bravo !

     

     

    Apropo, nici eu nu-s mofturos.

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 31 Iul 2014, 14:13
  •  
    • 160 mesaje
    31 Iul 2014, 14:25
    2 0
    nu stiu cum e la voi, dar la mine in zona de cand stiu si am auzit nasii mereu au platit biserica asa ca nu vad de ce va agitati
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Iul 2014, 14:32
    2 0
    Apoi si chestia asta cu "te cunun pe banii tai" e de-a dreptul de caterinca.