Compatibilitate Varsator- Rac

  •  
    • 64 mesaje
    18 Feb 2014, 00:52
    0 0
    Buna. Poate sa-mi spuna cineva din experientza  ce sanse de compatibilitate exista intre femeia Varsator si barbatul Rac? Eu sunt Varsator, el e Rac.Si e genul ala de Rac de care sa fugi cat te tin picioarele.De fapt cred ca, cam toti racii sunt asa.Egoisti, plangaciosi, respingatori, isi schimba starea la 180 de grade asa dintr-o data fara vreo explicatie, sarcastici,narcisisti...sa mai spun? Au destule defecte incat sa te puna pe fuga numai gandul de a sta langa ei.Numai ca eu nu pot sa fug, acest barbat ma fascineaza desi e atat de greu de descifrat, ce vrea, ce gandeste, ce simte.Sigur racul are si calitati, dar cred ca predomina defectele.E nevoie de multa rabdare cu ei. Nu stiu daca ar fi mai bine sa fug de el sau nu. Ratiunea imi spune sa fug, inima imi spune sa am rabdare, desi cred ca in cele din urma voi avea de pierdut.As vrea  sa stiu si alte pareri despre barbatul Rac sau relatia lui cu un varsator. De curiozitate.Foarte multe femei spun c e bine sa te feresti de barbatul rac, am observat si eu ca asa e , dar totusi...
  •  
    • 22 mesaje
    18 Feb 2014, 11:25
    1 0
    Nu te mai lua dupa zodii, compatibilitati. in general este amuzants sa citesti zodiacul, sau sa stii caracteristicile generale ale zodiilor, insa nu-ti ghida viata dupa asta.
  •  
    • 44 mesaje
    18 Feb 2014, 14:01
    0 0
    Nu te lua dupa zodii....nici un rahat din asta nu poate sta in calea dragostei voastre.Nu conteaza ce zodie e,conteaza sa te iubeasca si sa te respecte.Pentru ca se spune ca "Dragostea iti cere lacrimi chiar daca viata nu iti permite sa plangi" O zi faina.
  •  
    • 64 mesaje
    18 Feb 2014, 15:16
    0 0
    Eu am un Rac alaturi, desi sunt Scorpion, si da-e f greu sa-i descifrezi, sa-ti dai seama ce se ascunde cu adevarat dupa cuvintele si faptele lor, sunt instabili emotional...dar sunt extrem de romantici, sensibili, iubitori, nu l-as schimba pn nimic in lume Acesti barbati au nevoie mereu de atentie, trebuie sa fie sigur ca-l iubesti indiferent de circumstante, numai atunci se va deschide complet in fata ta si isi va arata trasaturile pozitive ale caracterului. Racul nu prea are incredere in oameni, si isi ascunde slabiciunile, facind-o pe narcisistul si egoistul. In realitate, ii este frica sa nu-i fie ranite sentimentele. Atunci cand iubeste cu adevarat, se dedica trup si suflet persoanei iubite, si sunt fideli
    Acest mesaj a fost editat de către Dyutza_003: 18 Feb 2014, 16:25
  •  
    • 64 mesaje
    18 Feb 2014, 18:33
    0 0
    Multumesc pentru raspunsuri. Wow si pareri pozitive despre raci
  •  
    • 64 mesaje
    18 Feb 2014, 19:08
    0 0
    Ciudat, eu niciodata nu am auzit ceva de rau despre Raci)) acum depinde si de persoana zodia ne spune careva caracteristici generale si atat
  •  
    • 64 mesaje
    18 Feb 2014, 21:18
    0 0
    Dyutza_003 said:Ciudat, eu niciodata nu am auzit ceva de rau despre Raci)) acum depinde si de persoana zodia ne spune careva caracteristici generale si atat

       

        Eu am auzit numai de rau despre raci iar cel pe care il cunosc e asa cum se spune despre ei ca ar fi

  •  
    • 16 mesaje
    25 Feb 2015, 16:38
    0 1
    Compatibilitatea Rac-Varsator este mai dificila. Racul este un semn de Apa, iar Varsatorul un semn de Aer, indicand faptul ca cele doua zodii functioneaza si se ghideaza dupa principii diferite. Mai multe detalii despre cele doua zodii, calitatile si defectele lor, puteti gasi aici: http://www.astrum.ro/zodiile-calitati-si-defecte/