XENICAL

  •  
    • 16 mesaje
    14 Apr 2005, 22:18
    0 4
    Citeste pe WWW.DOCTOR.INFO.RO si vei gasi prezentate medicamentele care se recomanda in curele de slabire.Dar fara regim alimentar asociat cu gimnastica nimic nu se realizeaza.
  •  
    • 1530 mesaje
    15 Apr 2005, 11:13
    1 2
    Pai vad ca esti convinsa ca grasimea e "dusmanul". Excludem toate grasimile si gata, se slabeste? Sa fim serioase! Grasimile bune au un rol f important, sunt o gramada de vitamine liposolubile. In plus, tocmai o alimentatie din care grasimile sunt excluse pana la limita maxima aduce o minunatie de deprimare, o stare permanenta de frig (stiu pe pielea mea, era toiul verii si eu dormeam cu polarul pe mine si cu gluga-n cap), o piele de kk si niste sani numa' buni de facut clatite.

    Si daca Xenicalul e asa de scump si oricum trebuie sa excluzi aproape toate grasimile si sa faci sport, iar tatamentul dureaza atat de mult.... pai care e pontul pana la urma? Care-i avantajul? Unde-i minunea? Ca dai bani unor producatori de medicamente, in loc sa ii folosesti pentru "n" alte smecherii pt slabit, care nu is nocive??? Sorry, nu vad nici un motiv intemeiat sa-mi arunc banii....
  •  
    • 1198 mesaje
    15 Apr 2005, 13:00
    3 3
    pt. ali123: Reductilul se zice ca se da doar pe reteta, dar eu l-am luat si fara reteta si costa cel de 10 mg 3.150.000 pt. 28 de zile, iar cel de 15 mg costa 4.050.000 tot pt. 28 de zile. Mie mi l-a recomandat medicul endocrinolog, dar au luat inca 6 colege de-ale mele, fara sa aiba probleme cu glanda si au slabit de la el si nici nu s-au mai ingrasat dupa aceea. Sper sa-ti fie si tie de folos.
  •  
    • 16 mesaje
    16 Apr 2005, 06:03
    3 0
    Draga Borgia79,citeste cu atentie ce am scris.Reduci pe cat poti grasimile nu le excluzi pentru ca altfel ai mari probleme,ti se poate opri ciclul menstrual,etc.Am spus ca am luat 2,5 luni Xenical nu mai mult pentru ca este prea scump dar am redus grasimile ca sa obtin acelasi efect ca atunci cand il luam.Oricum daca slabesti in timp,slabesti frumos si nu-ti atarna pielea.Toate celelalte medicamente sunt anorexice,adica inhiba senzatia de foame iar dupa ce nu le mai iei pui la loc kilogramele pe care le-ai dat jos si chiar mai mult.Iti spun din proprie experienta,pentru ca si eu am luat un anorexic,am slabit si dupa un am an eram mai grasa ca inainte.Ai incredere,ca am studiat bine ce trebuie luat si am facut asta impreuna cu un medic.
  •  
    • 6 mesaje
    16 Apr 2005, 16:15
    0 1
    in loc sa dati atatia bani pe medicamente mai bine incercati si alte solutii. de pilda eu am slabit vara trecuta cu masaj la cellu M6, cateva sedinte de electrosonostimulare si bineinteles dieta si sport. dupa doua luni rezultatul a fost incredibil; 8 cm pierduti in zona coapselor si nici urma de celulita.
    Eu am ramas socata ca puteti da atatia bani pe aceste medicamente. daca ar fi ele atat de bune ar mai cheltui vedetele care vor sa slabeasca(si nu vorbesc de cele de la noi) atatia bani pe nutritionisti?
  •  
    • 1530 mesaje
    18 Apr 2005, 10:38
    1 0
    Marianab, asta spuneam si eu! Sa dai aproape 10 mil pe medicamente care iti schimba ceva in organism... nu mi se pare o idee tocmai bune. Chit ca nu vorbim de anorexice.
    Tocmai pt ca am incercat atatea medicamente is asa de inversunata!Fie el Xenicalu' atat de minunat cum spun niste eve, apoi dupa aia ce faci? Pe ce bazezi ca sa pastrezi greutatea constanta? Nu tot pe vointa? Ca daca vine careva cu texte de genul "slabesti si nu te mai ingrasi orice si oricat ai manca", ma apuca rasul. Ca sa se mentina o greutate constanta dupa o cura de slabire - si nu vorbesc de 5 kg in plus!- trebuie tinut cel putin 6 luni un regim gen hipocaloric + sport. Stiluil de viata trebuie schimbat. Si nu cred ca Xenicalul e "dresat" sa faca asta. Pana la urma voi sunteti cele care decid daca vointa lor e inexistenta si poate fi inlocuita cu medicamente. O sa fie interesant cum va mentineti apoi. Ce marci de vointa si ce motivatii mai cumparati de la farmacie. Pentru ca procentul celor care recidiveaza este mult prea mare, atunci cand nu se bazeaza in primul rand pe vointa.
    Oricum, pielea nu se lasa daca slabesti trepatat, faci sport in mod regulat si folosesti creme.Asta depinde si de textura pielii si de tarele mostenite.

    Dr incerca sa ma faca sa iau Xenical, dupa ce a dat-o in bara cu Regenonul. Am schimbat dr, tot ideea asta haioasa o are. Stiti ca doctorii au anumite beneficii daca recomanda sau dau retete pt medicamentele unei anumite companii, nu? Gen participari la simpozioane in tara sau abroad.Si nu numai. Unii is chiar caraghiosi, ca sa nu spun absurzi, la capitolul respectiv.

    Sunt cam incapatanata cand vine vorba de sub. asta, stiu. Daca aveti la dispozitie bani de aruncat si sanatate de batjocorit ... go ahead.
  •  
    • 34 mesaje
    18 Apr 2005, 11:54
    3 1
    buna,
    am citit cu atentie ceea ce ati postat voi aici.
    ce-mi place cel mai mult este ca pe acest forum de regula posteaza oameni care habar nu au despre ce se vorbeste, aud si ei pe unul si pe altul despre cite un subiect si isi dau cu parerea.
    daca vreti sa stiti mai multe despre xenical cititi si va informati.
    XENICALUL SE ADMINISTREAZA SUB CONTROL MEDICAL, NUMAI DUPA CE MEDICUL CONSTATA CA UN REGIM DE VIATA HIPOCALORIC INSOTIT DE SPORT NU DA NICI UN FEL DE REZULTATE, IN CAZUL IN CARE INDICELE DE MASA CORPORALA ESTE MAI MARE DE 40 (ADICA IN CAZUL OBEZITATII SEVERE).
    nu se ia dupa ureche si pentru 4-5 kg, care ar putea fi date cu o dieta supravegheata si un pic de miscare. si se ia intotdeauna in completarea unui regim de VIATA si nu de slabire, acolo unde exista vointa nu acolo unde este doar LENE si SNOBISM.
    mai bine nu va dati cu parerea decit sa bagati niste prostii in capul unora si altora care poate chiar au nevoie de acest medicament si care pleaca urechea la ce spuneti voi si nu mai urmeaza un tratament adjuvant.
    stie cineva care sunt consecintele obezitatii severe sau speranta de viata? de aici plecati cu cercetarile.
    iertati-ma pentru interventia mai dura, nu vreau sa jignesc pe nimeni.
    va doresc o saptamina buna si multa atentie.
  •  
    • 1530 mesaje
    18 Apr 2005, 12:43
    0 1
    Ducesica, ai fost cam dura, dar ai dreptate. Dar atata timp cat se dau fara reteta, tot o sa fie luate. Si sa nu mai spun ca la noi sportul e privit de multi ca o corvoada (recunosc, si pt mine e la fel).
    Consecintele obezitatii... pai daca ne gandim ca fiecare 5 kg in plus taie un an din viata, provoaca boli de genul diabetului si cancerului de san, basca un mic atac de cord... e destul de motivant. Si sa nu mai vorbim de implicatiile pshice, care sunt distrugatoare, plus vergeturile si celulita in stadii avansate, care e destul de dureroasa.

    Pe de alta parte, cei care n-au fost in situatia de a avea mai mult de 10 kg de dat jos n-o sa stie niciodata cata disperare poate sa apara, chit ca iti dai seama ca e numai o vina personala.
    Poate ca cel mai bine ar fi sa ii invatam pe copiii nostri cu o alimentatie mai sanatoasa si sa faca sport de placere. Si poate n-ar strica ceva ore de nutritie in loc de tampeniile care se predau la anatomie. Acum e "la moda" sa fii cat mai slab - o prietena imi povestea de elevel ei de cls 10, care mananca 3 masiline si o punga de sticksuri pe zi si apoi se pedepsesc cu o ora de cardio ... Am primit saptamana trecuta niste fotografii luate de pe siturile anorexicelor ... Doamne, m-au oripilat! Nu stiu daca va puteti imagina ce inseamna piele si os, dar erau hidoase! Sper doar ca n- sa dau in extrema cealalta cand o sa dau jos si cele 10 kg pe care le mai am in plus.
  •  
    • 16 mesaje
    22 Apr 2005, 10:24
    3 1
    Draga Ducesica,
    Daca am scris parerea mea despre Xenical,am scris pentru ca fac parte dintre cei care chiar aveau nevoie de o schimbare a regimului alimentar si de viata:aveam 86 Kg si 162 inaltime iar colesterolul 264,HDL mai mic de 35,ceea ce este foarte grav.Cei care ajung sa ia acest medicament sunt nevoiti si nu dau banii doar ca sa-i dea.Xenicalul m-a ajutat sa incep un nou fel de viata din care face parte de un an si miscarea,30-40 minute pe zi fara nici o exceptie si cel putin 230 calorii arse.Nu numai ca am slabit 14 kg dar ma simt mult mai bine si mai tanara si fericita ca am invatat sa mananc sanatos.
    Am facut comparatia cu celelalte medicamente care sunt amintite in forum si care sunt anorexice si pe piele mea am vazut ce efect negativ au dupa ce nu le mai folosesti.Si ca sa termin,totul a fost supravegheat de sotul meu care este medic.
  •  
    • 1 mesaje
    13 Apr 2007, 21:35
    2 2
    buna,dianamichaela mi s-a parut interesant ce ai scris pe forum despre xenical, as avea cateva intrebari in legatura cu aceste pastile :
    -ai tinut vreo dieta ?
    -conteaza ce intaltime si cate kg ai ?
    As vrea sa imi dai cat mai multe detalii despre acest medicament daca se poate . Multumesc anticipat .
  •  
    • 1562 mesaje
    13 Apr 2007, 22:02
    1 1
    e asa simplu...iau regenon sau...altele...gata slabesc!!! va inteleg daca aveti pana in 20 ani! si chiar daca aveti, trebuie sa intelegeti ca efectele(negative) acestor medicamente sunt pe termen fff lung...stiu o pers care nu a scapat de efectul regenonului dupa 3 ani...e anorexigen...a dat in anorexie...probabil doar daca treci prin asta intelegi!asa ca nu va jucati!
  •  
    • 23 mesaje
    14 Apr 2007, 00:10
    1 2
    Salut!
    Si eu am luat Xenical, dar pentru vreo 2 saptamani.Mi l-a prescris nutritionista mea.Eu zic sa nu incepi sa iei decat daca iti recomnada doctorul.Eu am slabit vreo 2 kg, dar tb sa ai grija sa elimini grasimile din alimentatie si sa faci miscare.
  •  
    • 2 mesaje
    30 Aug 2007, 08:23
    3 1
    Fetelor,eu cu regenon am slabit in 2 saptamani vreao 8 kg dar numai prima data cand l-am luat ,da dependenta si daca il mai incerci si alta data este in zadar
  •  
    • 1 mesaje
    28 Nov 2008, 12:26
    2 0
    buna. am eu o prietena care vinde fara reteta xenical. ea are o regula vinde numai cate 2 cutii la pretul de 3600000 in farmacii 1 cutie este 3 mil. daca va intereseaza contactatima la nr 0721633977 sau 0763639995. pupici
  •  
    • 31 mesaje
    4 Dec 2008, 12:06
    3 3
    dragele mele ,eu iau din 13 octombrie un reductil dimineata si un xenical la masa de seara fiindca e singura masa mai consistenta si am slabit deja14 kg si credetima ca nu am avut nici-o reactie adversa ,singura problema este ca dimineata tre sa am tualeta la dispozitie cam jumatate de ora ,atentie nu exista ideea ca mai rezist 2 min te umplii de untura daca mai vreti informatii va mai raspund .pupici si multa bafta
  •  
    • 51 mesaje
    22 Mai 2013, 22:33
    1 1
    ceao, daca mai doresti regenon gasesti aici relaticlienti@yahoo.com eu de la aceasta adresa mi-am luat.

    papa
  •  
    • 51 mesaje
    2 Iun 2013, 16:32
    1 0
    Regenon, un produs care s-a dovedit a fi foarte bun, l-a folosit sotia si cateva prietene ale ei, iar acum datorita faptului ca, a dat jos 9 kg in 2 saptapani, imi spune ca se simte mult mai increzatoare in ea, se simte foarte bine in pielea ei. Cine vrea sa incerce, gasiti aici relaticlienti@yahoo.com de unde am luat si eu, va doresc sa slabiti cat mai multe kg. o zi buna.

    P.S - Transportul este gratuit in toata tara.
  •  
    • 2 mesaje
    25 Iun 2016, 19:14
    0 1
    Acest lucru este mai sigur ?i natural http://www.fat-cure.com
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mar 2018, 11:49
    1 3
    Buna ziua. Stiti cumva de unde pot lua xenical?
  •  
    • 27 mesaje
    23 Mai 2018, 10:35
    0 2
    Pastilele de slabit sunt utile, dar foarte important e de stiut ca pe langa cura cu produse de acest gen e obligatoriu sa se faca miscare prin exercitii fizice si sa se urmeze si o dieta alimentara care sa nu cuprinda grasimi sau carbohidrati in cantitati mari.