Tratament pentru varice

  •  
    • 47 mesaje
    4 Feb 2014, 17:19
    0 0
    Buna, ce alte metode alternative pentru tratarea varicelor ati mai folosit? De curand am fost diagnosticata cu boala venoasa cronica, urmez sfaturile medicului, insa mai vreau sa aflu si alte pareri. Apropo, am gasit si un site cu sfaturi utile pentru varice, vi-l recomand si voua http://sanatatepascupas.ro.
  •  
    • 128 mesaje
    11 Mar 2014, 15:49
    0 1
    Buna ziua.Va recomand cateva remedii naturiste pentru varice: Imunitate cu 7 ciuperci, 1 capsula de 3 ori pe zi, ceai Venotonic, 3 cani cu ceai pe zi, timp de 3 luni.Dupa o pauza de o luna se poate relua cura cu ceaiul Picioare usoare si capsulele Imunitate cu 7 ciuperci.Se asociaza Vitamina C naturala 2-3 capsule pe zi pentru toniffierea vaselor de sange.Extern se aplica local gelul biovenal de 2 ori pe zi. Se maseaza usor gambele de jos în sus, în sensul circulatiiei de întoarcere a sângelui.Se urmareste mentinerea unei greutati corporale in valori normale, evitarea statului in picioare mai mult timp fara a face miscare.Exercitiile fizice si dieta adecvata saraca in grasimi, zahar alb, sare, condimente iuti, alcool, cafea, produse de patiserie din faina alba ajuta la sustinerea unui sistem vascular sanatos.
  •  
    • 66 mesaje
    24 Mar 2014, 14:29
    0 0

    Buna, desi sunt o mamica tanara, varicele nu m-au ocolit. In luna a VI-a de sarcina am vazut ca mi s-au spart cam multe vene pe picioare si asa cum am banuit aveam boala venoasa cronica..simteam picioarele grele si aveam furnicaturi care imi provocau mancarime. Doctorul mi-a spus sa am rabdare pana voi naste, ca de obicei dispar de la sine, insa pana atunci pot sa fac niste exercitii usoare pe care mi le-a recomandat dumnealui. Eu as vrea sa am garantia ca dispar, m-am documentat foarte bine de pe www.sanatatepascupas.ro , chiar iti explica pe intelesul tau.. vi-l recomand.

  •  
    • 5609 mesaje
    29 Mar 2014, 11:27
    0 0
    Irinuk_Marin said:

    Buna, desi sunt o mamica tanara, varicele nu m-au ocolit. In luna a VI-a de sarcina am vazut ca mi s-au spart cam multe vene pe picioare si asa cum am banuit aveam boala venoasa cronica..simteam picioarele grele si aveam furnicaturi care imi provocau mancarime. Doctorul mi-a spus sa am rabdare pana voi naste, ca de obicei dispar de la sine, insa pana atunci pot sa fac niste exercitii usoare pe care mi le-a recomandat dumnealui. Eu as vrea sa am garantia ca dispar, m-am documentat foarte bine de pe www.sanatatepascupas.ro , chiar iti explica pe intelesul tau.. vi-l recomand.

     
    Tie chiar nu-ti este rusine sa umbli pe forum sa vinzi balarii?

    In mesajele scris ede tine pe forumul asta te prezinti  ba o femeie tanata insarcinata, ba un batran de 60 de ani care are probleme de coloana, ba o "emeie care si-a facut implanturi mamare... in alta postare  ti-ai redus sanii  samd.

    Cititi  arhiva cu postarile acestui Irinuk_Marin:

    http://www.eva.ro/club/profile/Irinuk_Marin

      

  •  
    • 13 mesaje
    29 Iul 2014, 02:27
    1 0
    Nu exista metode alternative pentru tratarea varicelor, doar interventia chirurgicala.
  •  
    • 12 mesaje
    2 Aug 2021, 16:14
    1 0
    Buna! Varicobooster este o cremă care acționează ca un balsam pentru eliminarea varicelor și prevenirea apariției acestora.
    Acționează asupra pielii, îmbunătățindu-i aspectul, hidratând și hrănind.
    Este formulat cu uleiuri și ingrediente naturale care îmbunătățesc circulația sângelui evitând în același timp crampele și greutatea picioarelor care sunt rezultatul unor zile de muncă istovitoare. Este ușor de aplicat, deoarece are consistența unei creme cu absorbție rapidă pentru o ușurare imediată.
    Compoziție naturală Varicobooster, umplută cu următoarele ingrediente:
         Castan de cal: ajută eficient la combaterea semnelor externe ale varicelor, ameliorează disconfortul subiectiv la nivelul picioarelor (oboseală, oboseală, durere), reduce umflarea și previne formarea cheagurilor de sânge cu varice și noduli. Troxerutin. Are multe proprietăți diferite: antiinflamator, întărirea vaso, decongestionant, venotonic, antioxidant.
    Pelin: Împrospătează și conferă ușurință picioarelor.
    Puteți solicita livrarea în orice loc convenabil pentru dvs: https://bit.ly/2VgYGzx