Dieta INGRASARE

  •  
    • 9 mesaje
    22 Ian 2014, 21:53
    0 0
    Buna fetelor! In ultimul timp am slabit atat de mult incat am ajuns sa am 44kg :(. Nu stiu care este motivul...sport nu fac deloc, dorm destul de mult...cu un asemenea program cred ca ar trebui sa pun kg, nu sa dau jos. Va rog sa ma ajutati cu o dieta de ingrasare, sfaturi, orice!! Credeti ca ar trebui sa merg la sala? Am fost o data, acum un an, insa ma simteam cam aiurea pentru ca majoritatea persoanelor de acolo erau plinute... 
  •  
    • 1038 mesaje
    24 Ian 2014, 09:13
    0 0
    simonik, dar de mancat mananci mai mult ?

    Nu stiu, ma gandesc ca poate nu mananci suficient. Incearca sa mananci mai multe proteine si fructe ce contin mai multe calorii ( banane, struguri, pere etc ).     
  •  
    • 4 mesaje
    28 Ian 2014, 10:23
    0 0
    simonik acum 4 ani si eu eram complexata ca sunt prea slaba, pentru ca prietenele mele nu ratau nici o ocazie ca sa imi spuna asta aveam 47-48 de kg si 1.65 inaltime. Ce inaltime ai de spui ca esti slaba? Astazi atatea femei se confrunta cu greutatea in exces incat ar trebui sa fii mandra ca nu te ingrasi. Mai bine 44 de kg decat 70.
    Pe de alta parte poate sa fie si o problema endocrinologica. Eu de exemplu nu ma ingrasam pentru ca am avut probleme cu tiroida, 2 noduli la tiroida, cred ca vreo 5 ani am stat cu nodulii aia fara sa isi dea nimeni seama. Dupa ce mi s-au descoperit am facut tratament un an de zile si gata. Pe urma am inceput sa ma ingras putin asa ca m-am apucat de sport. Poti sa iti faci un control la tiroida. Si daca altele iti spun ca esti attaaaaatt de slaba, sunt invidioase. Toate fetele cu celulita isi doresc sa fie ca tine, ar da orice sa arate asa. Noi putem manca ce vrem si cand vrem, pe cand majoritatea femeilor nu-si permit asta.

    https://www.facebook.com/ZilePerfecte

    Acest mesaj a fost editat de către D4lid4: 28 Ian 2014, 10:25
  •  
    • 9 mesaje
    31 Ian 2014, 11:05
    0 0
    Multumesc pentru sfat winter_rose, am inceput sa mananc mai mult insa tot simt ca e prea putin, dar voi astepta. Ma gandeam sa iau si suplimente nutritive...
    Multumesc pentru incurajare D4lid4! Eu mi-am facut analizele si totul e ok, medicul mi-a recomandat sa mananc mai mult si cica sa beau un pahar de lapte/zi (mie nu imi plac lactatele...consum laptele doar cu cereale, insa am sa incerc sa beau zilnic).