Am si eu o nelamurire....va rog sa ma ajutati cat mai urgent...e

  •  
    • 4208 mesaje
    14 Ian 2014, 18:46
    2 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1787 mesaje
    14 Ian 2014, 18:58
    6 1
    dulc1k25 said:Iar legat de ce mananca si cu ce il creste...are Dumnezeu grija. Ati vazut copii dezbracati,sau morti de foame? Ce mananca ea o sa ii dea si copilului. Sau...poate sa il dea la o familie care de ani si ani se chinuie si nu reusesc sa aiba un bebe. L-ar iubi ca ochii din cap pe acest copil.

     Cunosc cateva familii cu multi copii care stau cate 6-7 intr-o camera, dormind pe jos, cautand in gunoaie si cersind pe la usi. Copii care nu vin la scoala ca nu au cu se ce imbraca si nu are mama sa le puna "pachetel" de mancare la fel ca alti copii. In ce fel are Dumnezeu grija?

    La intrebarea ta "Ati vazut copii dezbracati,sau morti de foame?"  iti raspund cu alta intrebare: Unde traiesti si cat de ignoranta si nepasatoare poti sa fii ca nu ai vazut? Vrei filmulete, linkuri, articole din ziar, nume si cazuri concrete? Iti trimit pe privat daca doresti si iti garantez ca nu te mai opresti din plans pana maine.

    Ce spui tu acolo? Sa-l dea la o familie fara copii? Ai macar idee cum functioneaza sistemul adoptiilor, cata birocratie, acte, dosare, ani de asteptare exista, sau vorbesti ca sa te afli in treaba si ti se pare ca un copil e asa o papusica dragalasa pe care o plasezi asa simplu, de pe o zi pe alta unei familii?  

  •  
    • 4419 mesaje
    14 Ian 2014, 19:06
    1 1
    dulc1k25 said:Iar legat de ce mananca si cu ce il creste...are Dumnezeu grija. Ati vazut copii dezbracati,sau morti de foame? Ce mananca ea o sa ii dea si copilului. Sau...poate sa il dea la o familie care de ani si ani se chinuie si nu reusesc sa aiba un bebe. L-ar iubi ca ochii din cap pe acest copil.

     

    Cati copii sau nascut in ignoranta asta, cunosc cazuri in care l-a facut pe al doilea pe motiv ca "unde mananca unul, poate manca si celalalt", deci portia primului se injumatatea ca sa ajunga si fratelui. Eu nu ii pot numi parinti pe astfel de oameni.

    Da, copii umbla dezabracati pe strada si sunt morti de foame. Ter intreb, cum a avut grija de ei ...Dumnezeu?

  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 19:10
    1 1
    Planul lui Dumnezeu , nu e pt viata asta trecatoare, ci pt vesnicie!
  •  
    • 8715 mesaje
    14 Ian 2014, 19:25
    0 1
    anda22-7 said:
    Planul lui Dumnezeu , nu e pt viata asta trecatoare, ci pt vesnicie!


    Asa, asa...

    Cu alte cuvinte, Dumnezeu ar vrea sa suprapopulam planeta, sa ajungem sa crapam de foame, deoarece oricum are El alte planuri cu noi pt. viata vesnica???



    WOW...

    Cred ca ar trebui sa-ti multumesc pentru ca mi-ai deschis in sfarsit ochii.




     

  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 19:33
    1 2
    Dumnezeu vrea sa i tii poruncile. Atat !!!
  •  
    • 8715 mesaje
    14 Ian 2014, 19:50
    0 1
    anda22-7 said:
    Dumnezeu vrea sa i tii poruncile. Atat !!!

     

    I see...

    Iar tu cand o faci pe Regina " gunoi jegos", inseamna ca i-ai tinut poruncile???



     

  •  
    • 1787 mesaje
    14 Ian 2014, 19:58
    1 1
    Sincer nici nu stiu daca e de ras sau plans... citind pe aici si vazand cat sunt de debransati de la realitate unii, nu inteleg daca e vorba de nepasare, prostie, ignoranta sau un mecanism de aparare pentru a nu constientiza ororile din lumea ce ne inconjoara.
  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 20:05
    2 1
    warmfreezer said:
    anda22-7 said:
    Dumnezeu vrea sa i tii poruncile. Atat !!!

     

    I see...

    Iar tu cand o faci pe Regina " gunoi jegos", inseamna ca i-ai tinut poruncile???



     probabil la postarea ei , ti s a intunecat vederea!!

     

  •  
    • 8715 mesaje
    14 Ian 2014, 20:20
    0 0
    anda22-7 said:

     probabil la postarea ei , ti s a intunecat vederea!!

     

     

    Probabil din cauza ca stiu ce-i poate pielea, chiar nu ma mai minunez la ce debiteaza.
    Uneori e bine, alteori nu...

    Insa, nu cu Regina am eu probleme la ora asta, ci chiar cu ilustra ta persoana.

    Pai se poate???
    Sa te comporti intr-un asemenea hal?
    Cand in sfarsit m-am hotarat sa te contactez pe sentimente.ro, faci tu una ca asta???
    Si eventual, dupa o asemenea dovada de marlanie, s-ar presupune ca nu trebuie sa atentez la latura ta sexuala pana dupa casatorie???




     

  •  
    • 4582 mesaje
    14 Ian 2014, 20:27
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    14 Ian 2014, 22:19
    0 0
    Fata mea, ai luat pastila de a doua zi si mai speri sa faci vrun copil?
    Pai ala iese handicapat daca pastila nu si-a facut efectul in totalitate
  •  
    • 4419 mesaje
    14 Ian 2014, 22:24
    0 0
    anda22-7 said:Planul lui Dumnezeu , nu e pt viata asta trecatoare, ci pt vesnicie!

     

    Am ajuns unde am ajuns, pt ca toti neavenitii (desi, i-as numai altfel) au dat multiple interpretari Bibliei.


    Filmul postat de Warm, te va lamuri unde iti este locul.

    " Scapat din iad"

     http://www.youtube.com/watch?v=itDb9rpO0KA&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DitDb9rpO0KA&app=desktop

  •  
    • 10 mesaje
    15 Ian 2014, 10:50
    0 1
    Dupa cum spuneam multi ma ve-ti judeca....Cand am zis k a fost o aventura si k eram beata greseala a fost a mea k m-am exprimat gresit...eram bauta...dei nu inconstienta stiu perfect ce sa intamplat....si cum voi barbatii aveti cate o aventura asa a fost si la mine...e pprima si ultima oara cand gresec si daca iubitul meu ma iertat nu inseamna k e prost....ma iertat ca ma iubeste si poate la randul lui si el a gresit....Si cu data de 31 scuze e 30 noiembrie...is asa de zapacita incat nu am observat ca am gresit....Acum sa o luam logic da?Sa punem pb k nu aveam iubit si ca pe 30 noiembrie am avut relatii sexuale cu el ...daca pe 1 dec am luat pilula de a doua zi ce sansa exista k eu sa fi ramas insarcinata cu el???asta ma intereseaza stric....eu am nevoie de un sfat de o indrumare nu am nevoie sa va certati pe forum....
  •  
    • 10 mesaje
    15 Ian 2014, 10:52
    0 1
    Si inca cv am 24 de ani si am cu ce creste copilul...tot ce am eu ii ofer si lui...pentru ca daca nu aveam nu il pastram ....singura mea problema este sa nu fie a lui ala si sa fie al lui iubi...Am scris aici pentru ca mai dureaza pana am programarea la eco si nu am liniste...daca mi-ar zice la eco ca am 3-4 sapt de sarcina ar fi bine pentru ca nu ar avea treaba cu data in care m-am intal cu ala si as fi sigura ca e al nostru
  •  
    • 1441 mesaje
    15 Ian 2014, 11:00
    3 0
    dulc1k25 said:Buna morenita,stai linistita majoritatea gresim,fie greseli mai mici fie mai mari. Daca e doar alarma falsa eu zic sa te desparti de actualul partener ca nu te iubeste suficient sa fie alaturi de tine si la bune si la rele. In cazul in care chiar ai un bebe mic in burtica,situatia se schimba. Tu cati ani ai?Tu ce gandesti? Parerea mea e sa te rogi,mergi si il cauta pe Dumnezeu si spune-i ca ai gresit,si cerei ajutor sa poti alege ce e mai bine. Eu sunt 100 % impotriva avortului ca din proprie experienta iti spun ca e traumatizant, e un suflet pe care il omori,si pedeapsa e pe masura. O sa iti dau si niste site-uri sa vezi cate ceva despre avort dar si despre bebe. Vorbeste cu iubitul tau si intreaba-l ce vrea sa faci tu daca esti insarcinata,vorbeste si cu parintii tai despre asta. Vezi daca te ajuta cineva. Ai un job? Poate crezi ca un bebe iti distruge viata, eu cred ca daca il omori,ti-o distrugi mai tare. Daca esti f tanara si nu te ajuta nimeni,ai putea sa faci copilul si sa il dai cuiva sa il creasca,sa gasesti o familie care vrea un copil,care au multa dragoste de oferit. Sunt ffff multe familii interesate. Si tu te-ai salva de crima. Pedeapsa lui Dumnezeu e f mare pentru avort,o sa vezi in anii ce vor urma. Eu iti doresc fie doar o greseala,sa nu fii insarcinata. Un bebe se face cand ai un sot,sau macar un iubit care sa nu iti dea un sut in ass. Daca esti insarcinata,Dumnezeu sa te lumineze.

     

    Hai ca asta e tare. Aia se duce si se fute cu unul mai toarna si un plod si ala nu e suficient de sensibil.


    Cum dracu vine eram bauta si m-am futut cu unul dar am fost suficient de lucida sa-mi aduc aminte ca nu si-a dat drumul in mine. Hai ma lasi, spune ca il doreai pe ala si cum s-a ivit ocazia ai si sarit in pula la ala.  

    Asa de proasta esti draga ca pana la varsta asta nu stii ca nu e suficient sa ejaculeze in tine ca sa ramai insarcinata. Daca tot sari din pula in pula macar fa-ti lectiile. Inainte de ejacularea propriu-zisa mai ies cativa stropi de sperma nu asa multa dar suficienta cat sa ramai insarcinata.

     

  •  
    • 3140 mesaje
    15 Ian 2014, 11:20
    0 0
    morenita22 said:Si inca cv am 24 de ani si am cu ce creste copilul...tot ce am eu ii ofer si lui...pentru ca daca nu aveam nu il pastram ....singura mea problema este sa nu fie a lui ala si sa fie al lui iubi...Am scris aici pentru ca mai dureaza pana am programarea la eco si nu am liniste...daca mi-ar zice la eco ca am 3-4 sapt de sarcina ar fi bine pentru ca nu ar avea treaba cu data in care m-am intal cu ala si as fi sigura ca e al nostru

     Troll de doi lei, lasa-neeeeeeeee!

  •  
    • 5144 mesaje
    15 Ian 2014, 11:24
    1 0
    Dulcik, nu am eu dreptul si puterea sa sfatuiesc pe nimeni daca sa faca avort sau nu, dar imi pare mult, mult mai ancorat in realitate sa o pun sa se intrebe daca are cu ce-l creste, cu ce-l educa, toate de una singura, pt ca, in situatia data, oricare ar fi tatal s-ar putea sa apara probleme. Imi pare inacceptabil sa-i spun ca dumnezeu i-l va creste si sa o indrum sa-l dea spre adoptie in conditiile in care deja sunt pline caminele de copii ale unor mame la fel de iubitoare si realiste cum o incurajezi tu sa fie si ea.
    Mai lasa telenovelele si invarte putin ochii sa vezi despre ce e vorba in viata reala.

    Morenita, am inteles ca esti decisa sa pastrezi copilul, insa la intrebarea ta nu-ti poate raspunde nimeni cu exactitate doar pe baza unor calcule.
  •  
    • 1441 mesaje
    15 Ian 2014, 11:33
    0 0
    mai fetelor voi stiti cumva cum ramaneti insarcinate? ma indoiesc ca stiinta se va dovedi atat de exacat sa spuna la care partita de futut ai ramas insarcinata, la cea de dimineata cu sotul, la cea de pranz cu seful sau la cea de seara cu partenerul de pahar.
  •  
    • 2297 mesaje
    15 Ian 2014, 13:00
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 15 Ian 2014, 13:00