Am si eu o nelamurire....va rog sa ma ajutati cat mai urgent...e

  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:44
    0 0
    Dancing mi-as da seama daca nu e al lui pentru ca tipul ala era putin creol la piele si iubitul meu e alb...automat se vede cand il nasti
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Ian 2014, 12:51
    1 1
    dulc1k25 said:Buna morenita,stai linistita majoritatea gresim,fie greseli mai mici fie mai mari. Daca e doar alarma falsa eu zic sa te desparti de actualul partener ca nu te iubeste suficient sa fie alaturi de tine si la bune si la rele. In cazul in care chiar ai un bebe mic in burtica,situatia se schimba. Tu cati ani ai?Tu ce gandesti? Parerea mea e sa te rogi,mergi si il cauta pe Dumnezeu si spune-i ca ai gresit,si cerei ajutor sa poti alege ce e mai bine. Eu sunt 100 % impotriva avortului ca din proprie experienta iti spun ca e traumatizant, e un suflet pe care il omori,si pedeapsa e pe masura. O sa iti dau si niste site-uri sa vezi cate ceva despre avort dar si despre bebe. Vorbeste cu iubitul tau si intreaba-l ce vrea sa faci tu daca esti insarcinata,vorbeste si cu parintii tai despre asta. Vezi daca te ajuta cineva. Ai un job? Poate crezi ca un bebe iti distruge viata, eu cred ca daca il omori,ti-o distrugi mai tare. Daca esti f tanara si nu te ajuta nimeni,ai putea sa faci copilul si sa il dai cuiva sa il creasca,sa gasesti o familie care vrea un copil,care au multa dragoste de oferit. Sunt ffff multe familii interesate. Si tu te-ai salva de crima. Pedeapsa lui Dumnezeu e f mare pentru avort,o sa vezi in anii ce vor urma. Eu iti doresc fie doar o greseala,sa nu fii insarcinata. Un bebe se face cand ai un sot,sau macar un iubit care sa nu iti dea un sut in ass. Daca esti insarcinata,Dumnezeu sa te lumineze.

     tu ai recitit ce ai scris? te auzi?
    una: el e vinovat pt ca ea s-a culcat cu altul. normal, barbatii e niste porci, indiferent de cat de "si mai scroafe" sunt unele femei.
    a doua: sa pastreze un copil gandindu-se numai la telenovela despre "cat vei suferi din cauza avortului", dar fiind inconstienta despre adevaratele, realele si importantele criterii la care ar trebui sa se gandeasca; de exemplu: cu ce-l cresc, unde, cat de bine. deci tu esti de parere ca e mai bine sa suplimenteze numarul de copii dati spre adoptie.
    bravos!  ce sfaturi bune dai!!!

  •  
    • 82 mesaje
    14 Ian 2014, 12:51
    0 0
    Eu nu am inteles nimic. Prietenul cu care esti stie de celallt? nu se intelege absolut nimic.
  •  
    • 13597 mesaje
    14 Ian 2014, 12:53
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 12:59
    1 0
    morenita22 said:La control am fost luna asta....acuma o saptamana

     

    pai sa spunem ca ai mers pe 7ian la control. - 7 saptamani= 19 noiembrie. hai, o saptamana eroare= 26nov.

    cu tipu ala spuneai ca ai fost pe 31 nov, nu?

     

    ps. tu faci misto de noi? noiembrie are numa 30 de zile

    deci chiar ma plictisesc


    Acest mesaj a fost editat de către AmeliEva: 14 Ian 2014, 13:01
  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 13:02
    0 1
    basilio said:
    dulc1k25 said:Buna morenita,stai linistita majoritatea gresim,fie greseli mai mici fie mai mari. Daca e doar alarma falsa eu zic sa te desparti de actualul partener ca nu te iubeste suficient sa fie alaturi de tine si la bune si la rele. In cazul in care chiar ai un bebe mic in burtica,situatia se schimba. Tu cati ani ai?Tu ce gandesti? Parerea mea e sa te rogi,mergi si il cauta pe Dumnezeu si spune-i ca ai gresit,si cerei ajutor sa poti alege ce e mai bine. Eu sunt 100 % impotriva avortului ca din proprie experienta iti spun ca e traumatizant, e un suflet pe care il omori,si pedeapsa e pe masura. O sa iti dau si niste site-uri sa vezi cate ceva despre avort dar si despre bebe. Vorbeste cu iubitul tau si intreaba-l ce vrea sa faci tu daca esti insarcinata,vorbeste si cu parintii tai despre asta. Vezi daca te ajuta cineva. Ai un job? Poate crezi ca un bebe iti distruge viata, eu cred ca daca il omori,ti-o distrugi mai tare. Daca esti f tanara si nu te ajuta nimeni,ai putea sa faci copilul si sa il dai cuiva sa il creasca,sa gasesti o familie care vrea un copil,care au multa dragoste de oferit. Sunt ffff multe familii interesate. Si tu te-ai salva de crima. Pedeapsa lui Dumnezeu e f mare pentru avort,o sa vezi in anii ce vor urma. Eu iti doresc fie doar o greseala,sa nu fii insarcinata. Un bebe se face cand ai un sot,sau macar un iubit care sa nu iti dea un sut in ass. Daca esti insarcinata,Dumnezeu sa te lumineze.

     tu ai recitit ce ai scris? te auzi?
    una: el e vinovat pt ca ea s-a culcat cu altul. normal, barbatii e niste porci, indiferent de cat de "si mai scroafe" sunt unele femei.
    a doua: sa pastreze un copil gandindu-se numai la telenovela despre "cat vei suferi din cauza avortului", dar fiind inconstienta despre adevaratele, realele si importantele criterii la care ar trebui sa se gandeasca; de exemplu: cu ce-l cresc, unde, cat de bine. deci tu esti de parere ca e mai bine sa suplimenteze numarul de copii dati spre adoptie.
    bravos!  ce sfaturi bune dai!!!

     

    chiar da sfaturi bune, spre deosebire de tine care optezi pt crima!

  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 13:05
    1 0
    anda22-7 said:
    basilio said:
    dulc1k25 said:Buna morenita,stai linistita majoritatea gresim,fie greseli mai mici fie mai mari. Daca e doar alarma falsa eu zic sa te desparti de actualul partener ca nu te iubeste suficient sa fie alaturi de tine si la bune si la rele. In cazul in care chiar ai un bebe mic in burtica,situatia se schimba. Tu cati ani ai?Tu ce gandesti? Parerea mea e sa te rogi,mergi si il cauta pe Dumnezeu si spune-i ca ai gresit,si cerei ajutor sa poti alege ce e mai bine. Eu sunt 100 % impotriva avortului ca din proprie experienta iti spun ca e traumatizant, e un suflet pe care il omori,si pedeapsa e pe masura. O sa iti dau si niste site-uri sa vezi cate ceva despre avort dar si despre bebe. Vorbeste cu iubitul tau si intreaba-l ce vrea sa faci tu daca esti insarcinata,vorbeste si cu parintii tai despre asta. Vezi daca te ajuta cineva. Ai un job? Poate crezi ca un bebe iti distruge viata, eu cred ca daca il omori,ti-o distrugi mai tare. Daca esti f tanara si nu te ajuta nimeni,ai putea sa faci copilul si sa il dai cuiva sa il creasca,sa gasesti o familie care vrea un copil,care au multa dragoste de oferit. Sunt ffff multe familii interesate. Si tu te-ai salva de crima. Pedeapsa lui Dumnezeu e f mare pentru avort,o sa vezi in anii ce vor urma. Eu iti doresc fie doar o greseala,sa nu fii insarcinata. Un bebe se face cand ai un sot,sau macar un iubit care sa nu iti dea un sut in ass. Daca esti insarcinata,Dumnezeu sa te lumineze.

     tu ai recitit ce ai scris? te auzi?
    una: el e vinovat pt ca ea s-a culcat cu altul. normal, barbatii e niste porci, indiferent de cat de "si mai scroafe" sunt unele femei.
    a doua: sa pastreze un copil gandindu-se numai la telenovela despre "cat vei suferi din cauza avortului", dar fiind inconstienta despre adevaratele, realele si importantele criterii la care ar trebui sa se gandeasca; de exemplu: cu ce-l cresc, unde, cat de bine. deci tu esti de parere ca e mai bine sa suplimenteze numarul de copii dati spre adoptie.
    bravos!  ce sfaturi bune dai!!!

     

    chiar da sfaturi bune, spre deosebire de tine care optezi pt crima!

     

     

    da, da, dar nu e o crima sa chinui un copil? sa-l faci si sa-l arunci in lume, cand tu nu esti in stare sa te abtii sa ti-o pui cu unul si altul, cand esti tu un copil?

  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 13:10
    0 1
    daca stie sa si o puna cu unu si cu altu..sa aiba responsabilitatea actiunilor ei. Nimic nu justifica luarea unei vieti! Si cum avortul e pacat strigator la cer..si .pedeapsa va fi pe masura!
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 13:14
    0 0
    anda22-7 said:daca stie sa si o puna cu unu si cu altu..sa aiba responsabilitatea actiunilor ei. Nimic nu justifica luarea unei vieti! Si cum avortul e pacat strigator la cer..si .pedeapsa va fi pe masura!

     

    bun, tu spui ca e responsabila pt actiunile ei. si crezi ca un copil va fi fericit daca mama e responsabila si-atat?

  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 13:18
    2 1
    daca un copil va fi fericit sau nu in viata nu depinde numai de parinti...iar asta nu e un criteriu care sa ti dea dreptul sa ucizi!. In plus nu se compara suferinta unui copil avortat din viata vesnica , cu suferinta pamanteasca pe care e posibil s o traiasca!.
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 13:27
    0 1
    anda22-7 said:daca un copil va fi fericit sau nu in viata nu depinde numai de parinti...iar asta nu e un criteriu care sa ti dea dreptul sa ucizi!. In plus nu se compara suferinta unui copil avortat din viata vesnica , cu suferinta pamanteasca pe care e posibil s o traiasca!.

     

    stai, copilul avortat ce pateste in viata vesnica?

    mama, am inteles.

  •  
    • 5144 mesaje
    14 Ian 2014, 13:30
    2 1
    anda, lasa-ne! chiar nu ma intereseaza parerea ta aberanta si bazata pe carti de povesti scrise acum mii de ani.
    daca chiar ar exista un dumnezeu si o viata vesnica pt copilul ala avortat, ma indoiesc ca dumnezeu ar fi atat de rau si manios sa pedepseasca pe cineva pt greseala altuia.
  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 13:38
    1 1
    nici pe mine nu ma intereseaza impresiile tale ateiste...deci daca nu ti convin postarile mele...poti sa schimbi forumul!
  •  
    • 13597 mesaje
    14 Ian 2014, 13:43
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Ian 2014, 13:44
    0 1
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 13:47
    0 0
    anda22-7 said:nici pe mine nu ma intereseaza impresiile tale ateiste...deci daca nu ti convin postarile mele...poti sa schimbi forumul!

     

     

    sa nu-l parasesti pana nu-mi spui ce se-ntampla cu copilul

  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 13:47
    0 0
    o sa mi spun parerea cat si cand doresc...nu mi spui tu mie cand sa tac...Hai ca asta i buna...ma si intereseaza pe mine parerile voastre de 2 bani!
  •  
    • 13597 mesaje
    14 Ian 2014, 13:56
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 13:58
    1 1
    aberatiile astea de 2 lei Dumnezeu le a inventat..sunt Legile Lui, nu ale mele!
  •  
    • 13597 mesaje
    14 Ian 2014, 14:00
    0 1
    Mesaj şters de administrator