Am si eu o nelamurire....va rog sa ma ajutati cat mai urgent...e

  •  
    • 10 mesaje
    13 Ian 2014, 16:47
    0 1
    Buna all....poate multi ma vor judeca sau critica.dar poate multi am gresit si am calcat strab... am si eu o nelamurire care ma framanta maxim...ultimul ciclu l-am avut pe 23 noiembrie 2013....pe 31 noiembrie am avut contact sexual neprotejat cu un barbat...eu tin minte ca nu a ejaculat in mine....a fost o aventura de o noapte la bautura....am prieten de 2 ani...asa...dupa noaptea aia pe 1 dec am luat pilula de a doua zi....in luna dec nu mi-a venit deloc ciclu...atat ce mi-a curs 2 zile sange nu foarte abundent dar am citit ca poate fi de la pilula de a doua zi....acuma in ianuarie am facut 3 teste de sarcina...am mers si la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata in aproximativ 7 saptamani....a zis ca nu imi poate spune exact pana la eco..ea mi-a calculat din prima zi a ultimului ciclu adik 23 noiembrie...mentionez ca de atunci am mai avut rel sexuale doar cu iubitul meu....Va rog sa ma ajutati cu un sfat....e posibil sa nu isi fi facut efectul pastila de a doua zi si sa fi ramas gravida cu barbatul ala???sau sunt gravida cu iubitulmeu???el e in dubii ca daca nu e al lui si e a lui ala...e posibil asa cv???cum pot calula aproximativ data conceperii?Astept sfaturi si pareri...va rog din inima daca e pe forum vrun doctor sau asistent sa nu ma omita...
  •  
    • 7 mesaje
    13 Ian 2014, 19:37
    0 0
    este foarte posibil să fi însărcinată cu acel bărbat după calculele mele
  •  
    • 4419 mesaje
    13 Ian 2014, 23:08
    0 0
    morenita22 said:
    ...e posibil sa nu isi fi facut efectul pastila de a doua zi si sa fi ramas gravida cu barbatul ala???sau sunt gravida cu iubitulmeu???el e in dubii ca daca nu e al lui si e a lui ala...e posibil asa cv???

     
    Deci, prietenul tau stie ca din cauza bauturii ti-ai petrecut noaptea cu unul? Deja isi pune intrebarea daca este copilul lui sau nu?

    Morenita, oare nu te gandesti ca el va avea dubii mereu in privinta copilului si a faptului ca la bautura te mai duci cu unul si altul? Cred ca va fi un copil nefericit, indiferent al cui este, caruia i se va arunca in fata " esti facut la bautura". Daca tot te-a iertat si ramaneti impreuna, de ce sa mai existe asemenea intrebari/ dubii intre voi? Ma gandesc ca el nici nu trebuia sa stie ca ai putea fi gravida cu celalalt, zic si eu. 

  •  
    • 5609 mesaje
    14 Ian 2014, 02:46
    0 1
    Pai daca nici  medicul nu-ti poate spune cu exactitate cate saptamani ai, nu poti sti cu certitudine al cui este! Ce vei face, cui ii vei spune ca este tatic?
    Astea sunt intrebari care nu ar trebuit sa ti le pui vreodata, dar ai facut-o si acum ai de luat o decizie grea. Ori astepti sa mai creasca sarcina daca vrei sa pastrezi copilul, sa ti se spuna exact cate saptamani ai, calculand al cui  este copilul, ori faci avort imediat.
    Nu uita, sa-l pui pe om in fata faptului implinit este un alt risc pe care trebuie sa ti-l asumi.
    Mult noroc si sanatate, indiferent de decizia pe care o iei.
     
  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 02:51
    1 2
    Maricon said:Pai daca nici  medicul nu-ti poate spune cu exactitate cate saptamani ai, nu poti sti cu certitudine al cui este! Ce vei face, cui ii vei spune ca este tatic?
    Astea sunt intrebari care nu ar trebuit sa ti le pui vreodata, dar ai facut-o si acum ai de luat o decizie grea. Ori astepti sa mai creasca sarcina daca vrei sa pastrezi copilul, sa ti se spuna exact cate saptamani ai, calculand al cui  este copilul, ori faci avort imediat.
    Nu uita, sa-l pui pe om in fata faptului implinit este un alt risc pe care trebuie sa ti-l asumi.
    Mult noroc si sanatate, indiferent de decizia pe care o iei.
     

     Crima nu poate fi considerata optiune!

  •  
    • 5609 mesaje
    14 Ian 2014, 02:52
    0 0
    Cat priveste pastila de a doua zi... nu este 100% activa, am inteles ca are o marja de 2% erori.
     
  •  
    • 114 mesaje
    14 Ian 2014, 06:44
    3 3
    Buna morenita,stai linistita majoritatea gresim,fie greseli mai mici fie mai mari. Daca e doar alarma falsa eu zic sa te desparti de actualul partener ca nu te iubeste suficient sa fie alaturi de tine si la bune si la rele. In cazul in care chiar ai un bebe mic in burtica,situatia se schimba. Tu cati ani ai?Tu ce gandesti? Parerea mea e sa te rogi,mergi si il cauta pe Dumnezeu si spune-i ca ai gresit,si cerei ajutor sa poti alege ce e mai bine. Eu sunt 100 % impotriva avortului ca din proprie experienta iti spun ca e traumatizant, e un suflet pe care il omori,si pedeapsa e pe masura. O sa iti dau si niste site-uri sa vezi cate ceva despre avort dar si despre bebe. Vorbeste cu iubitul tau si intreaba-l ce vrea sa faci tu daca esti insarcinata,vorbeste si cu parintii tai despre asta. Vezi daca te ajuta cineva. Ai un job? Poate crezi ca un bebe iti distruge viata, eu cred ca daca il omori,ti-o distrugi mai tare. Daca esti f tanara si nu te ajuta nimeni,ai putea sa faci copilul si sa il dai cuiva sa il creasca,sa gasesti o familie care vrea un copil,care au multa dragoste de oferit. Sunt ffff multe familii interesate. Si tu te-ai salva de crima. Pedeapsa lui Dumnezeu e f mare pentru avort,o sa vezi in anii ce vor urma. Eu iti doresc fie doar o greseala,sa nu fii insarcinata. Un bebe se face cand ai un sot,sau macar un iubit care sa nu iti dea un sut in ass. Daca esti insarcinata,Dumnezeu sa te lumineze.
  •  
    • 114 mesaje
    14 Ian 2014, 06:52
    1 1
    http://m.youtube.com/watch?v=9a0HX_vuoKM Asta e despre avort. http://m.youtube.com/watch?v=ng_dwvy6teg Asta e cu ce se face avortul,e crancen. Si acum o sa iti dau despre bebe,e extraordinar http://m.youtube.com/watch?v=sXeKsW1Jbbs Dumnezeu sa te ajute sa alegi ce e mai bine.
  •  
    • 114 mesaje
    14 Ian 2014, 06:55
    2 1
    Am omis...intreaba un doctor daca pastila de a 2 zi nu afecteaza bebele. Stiu ca deregleaza tot organismul astfel de pastile. Succes.
  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:18
    0 1
    Multumesc tuturor pentru sfaturi....Hope 93 prietenul meu ma inteles....niciodata nu mi-a reprosat asta....eu dupa calculele mele ori am ramas gravida inainte de a ma intal cu ala ori dupa....plus k tin minte f bn k nu si-a dat drumul in mine...am luat si pastila de a doua zi si nu cred k are vreo sansa sa fie a barbatului respectiv....Iubitul meu isi doreste foarte mult un bebe si eu la fel....Dar singura frica a noastra este sa nu fie a lui ala....pentru ca automat daca il nasc si nu seamana cu el va trebui sa ne despartim si nu imi doresc asta in veci....mai ales sa cresc un copil facut cu un necunoscut....Noi am stat si ne-am gandit si am decis sa asteptam pana la prima ecografie....Si atunci vom vorbi cu medicul ii vom explica toata povestea si sa ne calculeze ce si cum....daca fereasca dzeu nu ne iese calculele atunci voi putea lua in calcul avortul....Nu stiu acum sunt foarte derutata pentru iubitul meu...eu una sunt sigura 100% ca e al lui dar cum il vad nelinistit toata ziua intrebandu-se acelasi lucru ma face si pe mine sa gandesc ca el....
  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:19
    0 1
    Stie cineva cand se rface prima ecografie si la cate saptamani poti face o intrerupere de sarcina??

  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:22
    0 1
    Maricon eu una nu as vrea sa iau in calcul o intrerupere de sarcina decat in cazul extrem de nu imi va iesi calculele la ecograf...Imi doresc foarte mult acest copil...si nu aveam cum sa nu ii zic iubitului meu pentru ca daca e sa fie cu celalalt nu va semana cu el si de ce sa astp 9 luni si dupa sa distrug viata mai multor persoane
  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:23
    0 0
    Emarina tu cum ai calculat de zici k ar fi a celuilalt???
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Ian 2014, 12:25
    0 0
    Daca au existat mai multe partide de sex in seara cu pricina atunci chiar ai ramas insarcinata cu ala, chiar daca nu a ejaculat in tine...avea deja ramase pe teava urme de sperma de la partida precedenta, care s-au scurs imediat cum si-a introdus penisul in vagin, inseminandu-te.
     Deci, ai toate sansele ca tatal copilului sa fie de fapt cel din noaptea de betie.

     
  •  
    • 4346 mesaje
    14 Ian 2014, 12:30
    1 1
    morenita22 said:Maricon eu una nu as vrea sa iau in calcul o intrerupere de sarcina decat in cazul extrem de nu imi va iesi calculele la ecograf...Imi doresc foarte mult acest copil...si nu aveam cum sa nu ii zic iubitului meu pentru ca daca e sa fie cu celalalt nu va semana cu el si de ce sa astp 9 luni si dupa sa distrug viata mai multor persoane

     

    Daca ti ai dori foarte mult acest copil , uciderea lui n ar putea fi o optiune pt tine. Iar daca il avortezi nu vei distruge decat viata copilului tau, si pe a ta..pt ca nu ti imagina ca sangele lui nu va cere "razbunare" de la Dumnezeu.


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 14 Ian 2014, 12:33
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 12:34
    0 0
    ce-avea pe teava?

    on, cand ai fost la control? dupa calculele mele poti sa-ti anunti prietenul ca e tatic. acu nah, spera sa nu-ti scoata ochii cu faza asta vreodata

    dap, ma manca degetele
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Ian 2014, 12:36
    0 0
    morenita22 said:Buna all....poate multi ma vor judeca sau critica.dar poate multi am gresit si am calcat strab... am si eu o nelamurire care ma framanta maxim...ultimul ciclu l-am avut pe 23 noiembrie 2013....pe 31 noiembrie am avut contact sexual neprotejat cu un barbat...eu tin minte ca nu a ejaculat in mine....a fost o aventura de o noapte la bautura....am prieten de 2 ani...asa...dupa noaptea aia pe 1 dec am luat pilula de a doua zi....in luna dec nu mi-a venit deloc ciclu...atat ce mi-a curs 2 zile sange nu foarte abundent dar am citit ca poate fi de la pilula de a doua zi....acuma in ianuarie am facut 3 teste de sarcina...am mers si la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata in aproximativ 7 saptamani....a zis ca nu imi poate spune exact pana la eco..ea mi-a calculat din prima zi a ultimului ciclu adik 23 noiembrie...mentionez ca de atunci am mai avut rel sexuale doar cu iubitul meu....Va rog sa ma ajutati cu un sfat....e posibil sa nu isi fi facut efectul pastila de a doua zi si sa fi ramas gravida cu barbatul ala???sau sunt gravida cu iubitulmeu???el e in dubii ca daca nu e al lui si e a lui ala...e posibil asa cv???cum pot calula aproximativ data conceperii?Astept sfaturi si pareri...va rog din inima daca e pe forum vrun doctor sau asistent sa nu ma omita...

     

    da aici nu ies calculele.

  •  
    • 13597 mesaje
    14 Ian 2014, 12:42
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:43
    0 1
    AmeliEva cum ai ajuns la concluzia ca e al iubitului meu???Eu una stiu sigur k e al lui da cum el e in fiecare zi nelinistit si zice mereu ca daca nu e alui ma face sa gandesc ca el si nu mai stiu nici eu ce sa mai cred....Am nevoie sa ma lamureasca cineva
  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2014, 12:43
    0 0
    La control am fost luna asta....acuma o saptamana