Vergeturi

  •  
    • 5 mesaje
    2 Ian 2014, 16:39
    0 0
    Bună fetelor. Mă confrunt cu o mare problemă a pielii de 2 ani, vergeturile, timp în care am încercat numeroase creme, dar totul a fost în zadar. Am încercat și exfoliere cu zaț de cafea, apoi am trecut o perioada de timp la mălai....și fără rezultate. Am auzit de intervenții chirurgicale, de fraxel, etc, dar au preț piperat, iar momentan chiar nu îmi permit. Vă întreb pe voi, cele care aveți aceeași problemă ca și mine, ați folosit până acum un produs care să vă exfolieze pielea în profunzime și să aveți rezultate în eliminarea vergeturilor? 
  •  
    • 10 mesaje
    2 Ian 2014, 17:43
    0 0
    Eu iti recomand produsele de la Mustela sau Klein Becker ( acesta este mai scump, la vreo 300-400 lei). Dar isi face treaba eficient. Mult sport pe langa cremuieli! La mine a functionat in aceasta combinatie. Succes!
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Ian 2014, 10:44
    0 0
    flyinghigh said:Bună fetelor. Mă confrunt cu o mare problemă a pielii de 2 ani, vergeturile, timp în care am încercat numeroase creme, dar totul a fost în zadar. Am încercat și exfoliere cu zaț de cafea, apoi am trecut o perioada de timp la mălai....și fără rezultate. Am auzit de intervenții chirurgicale, de fraxel, etc, dar au preț piperat, iar momentan chiar nu îmi permit. Vă întreb pe voi, cele care aveți aceeași problemă ca și mine, ați folosit până acum un produs care să vă exfolieze pielea în profunzime și să aveți rezultate în eliminarea vergeturilor? 

     
    Vergeturile nu sunt bubite pe piele care sa le elimini in urma exfolierii, vergeturile sunt crapaturi ale pielii care nu se pot videca cu alifii, doar cu operatii de laser. 
    Dar poti sa-ti imbunatatesti aspectul pielii cu o crema banala de vitamina E care  iti poate regenera pielea si imblanzii aspectul vizual al veregeturilor.  Vitamina E costa putin si este singura vitamina care regenereaza pielea. Industria cosmetica o foloseste in absolut toate produsele ei, pe langa alte parfumuri si parabeni care le introduc, sa poate vinde produsele cat mai scump.
     

  •  
    • 4 mesaje
    10 Mai 2014, 12:12
    0 0
    Buna, cel mai bun restructurat e untul de shes care repara derma si umple acele goluri, folosesc zilnic de la Gravier Balsamul Karite vergeturile sunt estompate, pielea hidratata toată ziua.
    Sunt de acord ca nu exfolierea e răspunsul ci hidratarea potrivita
  •  
    • 36 mesaje
    25 Iun 2014, 10:16
    0 0
    Un supliment destul de eficient care ajuta la tratarea celulitei este Cellinea. O prietena buna foloseste produsul asta si e superbucuroasa de rezultate
  •  
    • 6 mesaje
    3 Iul 2014, 12:28
    0 0
    buna fetelor,va scriu din postura de mamaica fericita pentru ca in timpul sarcinii si dupa am folosit zilnic o crema duo pt mamici de la guam si se pare ca a dat rezultate si da nu stiu ce sunt alea vergeturi va recomand cu incredere produsele lor pt ca sunt exceptionale
  •  
    • 13 mesaje
    4 Iul 2014, 11:30
    0 0
    anamarianed si eu sunt mamica si as vrea sa incerc aceste produse pt ca am auzit ca sunt foarte bune ,imi poti spune te rog de unde le pot achizitiona merci
  •  
    • 13 mesaje
    4 Iul 2014, 13:59
    0 0
    tot eu din nou ,cat timp e indicat sa folosim aceasta crema,pe toata perioada sarcinii?sau tu cum ai procedat !? merci mult
  •  
    • 36 mesaje
    31 Mai 2018, 10:59
    0 0
    Pe perioada sarcinii nu e indicat sa se foloseasca. De altfel nuprea e recomandat mai nimic pentru ca poate afecta bebele. E destul de greu de trecut peste perioada asta plus alaptarea sunt 3 ani in care trebuie sa ai grija. Chiar daca ai o anumita boala cred ca se recomanda schimbarea medicatiei.

  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2018, 23:42
    0 0
    Creme, geluri etc... nimic nu ajuta! Bani dati degeaba. Este riscul mamelor care vor copii, viata nu este ca in filme, unde machiajul, photoshopul isi spune cuvantul.
    Da' puteti incerca...