am 17 ani si nu am avut niciodata prieten

  •  
    • 136 mesaje
    15 Dec 2013, 22:44
    0 0
    Eva_33 said:Da, ce sa spun, si eu sunt virgina.

     

    Ce vrusesi sa spui,ca nu intelesei.

  •  
    • 13597 mesaje
    15 Dec 2013, 22:49
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2351 mesaje
    15 Dec 2013, 22:59
    1 0
    Nu pot sa citesc intreaga ta expunere, iti dai seama. Fii mai concentrata, poate in felul asta gasesti si ce cauti.

    Chestia este ca poti sa cauti mult si bine pana sa gasesti ce trebuie sau sa nu stii decat tarziu ce iti trebuie, sa o dai in bara de mai multe ori sau sa ai niste gusturi absolut imposibile. Oricare din aceste ghinioane te poate lovi Nu te lasa, mergi mai departe

    Bine ar fi sa nu te agiti, 17 ani e putin desi ti se pare ca se termina lumea, nu-i asa?
    Nu se termina. Cool down.
  •  
    • 17 mesaje
    15 Dec 2013, 23:12
    0 0
    Cand esti adolescenta te arata cu degetu' bulangii liceului ca inca nu esti  cuplata cu vreun Macho Man  de iti rad in nas iar cand ai peste sa zicem 20 si de ani isi dau rudele carcotase coate c-o sa ajungi fata mare daca nu pui mana pe unu curand.
  •  
    • 17 mesaje
    16 Dec 2013, 00:54
    0 0
    Eva_33 said:Da, ce sa spun, si eu sunt virgina.

     

    Si credeam ca eu ajunsesem rau.
  •  
    • 136 mesaje
    16 Dec 2013, 10:18
    0 0
    Eheeeeeee,ce-as mai vrea eu sa mai am 17 ani dar cu mintea si experienta de acum.
  •  
    • 3816 mesaje
    16 Dec 2013, 10:35
    0 0
    Pai Ursi, nici n-am pricipit ce frusi sa spui cu faptul ca parca ar avea 5o de ani.
  •  
    • 4419 mesaje
    16 Dec 2013, 12:35
    1 0
    anna96 said:
    ursoaicamary said:

    cred ca in viata ta ai auzit de cateva cazuri pe fete/femei care sa aiba 1.80...
     

     
    Anna, eu am 1.80.
    L-am intalnit pe Fat-Frumos la 23 ani si nici macar nu l-am cautat , iar pana atunci fata super cuminte, scoala, serviciu, casa. Chestia cu strigatul pe strada dupa tine, am patit-o si eu, important sa nu te lasi afectata de cuvintele lor murdare. La 1.80, aveam 69kg, asa ca inchipuie-ti cum ma strigau mitocanii pe strada  
    Ignor total din partea ta, educatie nu au fost capabili sa o primeasca, deci nu poti astepta prea mult de la astfel de mitocani. 

    Eu zic ca iti faci prea multe probleme, nu ai nevoie sa il cauti tu, sigur te va gasi el  

  •  
    • 11 mesaje
    16 Dec 2013, 15:55
    0 0
    dancing_fawn said:
    anna96 said:
    bla bla bla ...si ca sa ai un sufletel doar al tau 
    bla bla bla

     Tie iti trebuie un animal de companie, nu un prieten.

     in primul rand se vede ca suntem la romani si ca nu stim sa ne respectam...ironii gratuite...urat,foarte urat ca ne purtam asa unii cu altii.Acesta este un forum pt femei in care acestea isi spun cate o problema si cer sfaturi...deci indiferent ce oi fi scris nu are dreptul nimeni sa ma judece sau sa ma ironizeze(valabil pentru toata lumea)
    doi la mana am 3 pisici,pentru cunostiintele tale
    si trei la mana persoana iubita nu este sufletelul tau cel mai indragit?sau ne cuplam doar ca are bani cu el?!?!?!din ce inteleg eu,doar cu bani crezi ca e normal


    ursoaicamary...tie am mai multe sa zic...dar nu pot sta acum...dar repet...e problema mea ce am scris si ce problema am,nimeni nu are dreptul sa ma judece...daca cineva nu stie ce sfat sa imi dea...e logic ca nu are de ce sa se bage in discutie...
     

  •  
    • 4350 mesaje
    16 Dec 2013, 16:24
    0 0
    anna96 said:
    dancing_fawn said:
    anna96 said:
    bla bla bla ...si ca sa ai un sufletel doar al tau 
    bla bla bla

     Tie iti trebuie un animal de companie, nu un prieten.

     in primul rand se vede ca suntem la romani si ca nu stim sa ne respectam...ironii gratuite...urat,foarte urat ca ne purtam asa unii cu altii.Acesta este un forum pt femei in care acestea isi spun cate o problema si cer sfaturi...deci indiferent ce oi fi scris nu are dreptul nimeni sa ma judece sau sa ma ironizeze(valabil pentru toata lumea)
    doi la mana am 3 pisici,pentru cunostiintele tale
    si trei la mana persoana iubita nu este sufletelul tau cel mai indragit?sau ne cuplam doar ca are bani cu el?!?!?!din ce inteleg eu,doar cu bani crezi ca e normal


    ursoaicamary...tie am mai multe sa zic...dar nu pot sta acum...dar repet...e problema mea ce am scris si ce problema am,nimeni nu are dreptul sa ma judece...daca cineva nu stie ce sfat sa imi dea...e logic ca nu are de ce sa se bage in discutie...
     

     Asta pentru ca ai 17 ani si intelegi anapoda. Cam toata lumea ti-a dat sfaturi de bun simt, dar daca nu iti convin, treaba ta!

  •  
    • 4107 mesaje
    16 Dec 2013, 18:49
    0 1
    Cam lung textul, puiule...nu l-am citit pe tot. Eu zic sa te concentrezi pe scoala caci va veni si vremea iubirii si a iubitului...
  •  
    • 136 mesaje
    17 Dec 2013, 00:21
    0 0
    anna96 said:

    ursoaicamary...tie am mai multe sa zic...

     

    Abia astept! Sa nu ma uiti.

  •  
    • 136 mesaje
    17 Dec 2013, 00:26
    0 0
    mizdis said:Pai Ursi, nici n-am pricipit ce frusi sa spui cu faptul ca parca ar avea 5o de ani.

     

    Da' nu-i greu de priceput.Ziceam si eu asa,ca as mai intelege sa dispere daca ar avea vreo 50 de ani si n-ar fi avut vreun iubit pana la varsta asta,sa se teama ca ramane fata batrana,dar asa la varsta care spune ca o are,nici n-ar trebui sa se gandeasca la asta,are toata viata inainte.

    Prioritatea ei ar trebui sa fie scoala,se apropie un examen greu,apoi admiterea la facultate,ce-i trebuie ei prieten?

  •  
    • 4346 mesaje
    17 Dec 2013, 00:44
    0 0
    ursoaicamary said:
    mizdis said:Pai Ursi, nici n-am pricipit ce frusi sa spui cu faptul ca parca ar avea 5o de ani.

     

    Da' nu-i greu de priceput.Ziceam si eu asa,ca as mai intelege sa dispere daca ar avea vreo 50 de ani si n-ar fi avut vreun iubit pana la varsta asta,sa se teama ca ramane fata batrana,dar asa la varsta care spune ca o are,nici n-ar trebui sa se gandeasca la asta,are toata viata inainte.

    Prioritatea ei ar trebui sa fie scoala,se apropie un examen greu,apoi admiterea la facultate,ce-i trebuie ei prieten?

     

    pai ii trebuie  "preten" ..ca s o apere ala..de mitocani!!

  •  
    • 1841 mesaje
    17 Dec 2013, 00:54
    1 0
    Cum adica sa-i stea capul la scoala exclusiv si sa nu o intereseze baietii la 17 ani? Mah oare numai eu am avut 17 ani vreodata de pe-acest forum?
  •  
    • 136 mesaje
    17 Dec 2013, 09:33
    0 0
    outofhere said:Cum adica sa-i stea capul la scoala exclusiv si sa nu o intereseze baietii la 17 ani? Mah oare numai eu am avut 17 ani vreodata de pe-acest forum?

      Depinde de temperament,educatie,model in familie,ambitie de a reusi in viata,etc.

  •  
    • 136 mesaje
    17 Dec 2013, 09:34
    0 0
    anda22-7 said:
    ursoaicamary said:
    mizdis said:Pai Ursi, nici n-am pricipit ce frusi sa spui cu faptul ca parca ar avea 5o de ani.

     

    Da' nu-i greu de priceput.Ziceam si eu asa,ca as mai intelege sa dispere daca ar avea vreo 50 de ani si n-ar fi avut vreun iubit pana la varsta asta,sa se teama ca ramane fata batrana,dar asa la varsta care spune ca o are,nici n-ar trebui sa se gandeasca la asta,are toata viata inainte.

    Prioritatea ei ar trebui sa fie scoala,se apropie un examen greu,apoi admiterea la facultate,ce-i trebuie ei prieten?

     

    pai ii trebuie  "preten" ..ca s o apere ala..de mitocani!!

      Nu mai bine isi angajeaza un bodyguard daca asta-i motivul?

  •  
    • 8715 mesaje
    17 Dec 2013, 09:37
    0 0
    ursoaicamary said:
    anda22-7 said:

    pai ii trebuie  "preten" ..ca s o apere ala..de mitocani!!

      Nu mai bine isi angajeaza un bodyguard daca asta-i motivul?

     
    Exact!!!

    Adica, exact ca in filmul cu acelasi nume...
    Doar ca acolo era peste 17 ani... 



     

  •  
    • 136 mesaje
    17 Dec 2013, 09:41
    0 0
    Ia uitati-va la eva_33 ce exemplu bun,de fata cuminte care la varsta de 17 ani se juca inca cu papusi.Zice ea asa:

    "Nu stiu mai, dar povestea mea te-ar putea ajuta. Eu am 35 de ani, deci mi-am incheiat cariera profesionala, evolutia ei, sa zicem asa, am o profesie onorabila, la 17 ani pot spune ca inca ma jucam cu papusile si nu imi statea capul la baieti, acum sunt maritata de 2 ani cu un barbat minunat, care niciodata nu mi-a facut aluzii sexuale. Si, din cate am inteles, nici nu ii plac glumele sexuale, din cate spuneau prietenii nostri comuni. Asa ca, mai ai timp sa il gasesti pe ``domnul perfect``. Si eu l-am gasit la varsta de 33 de ani, adica acum 2 ani, cum am mai spus. Deci invata si da-i dracu de tampiti, ca iti gasesti tu un grec bun si pasional, cum mi-am gasit eu. "

    Era un sfat pt altcineva,dar se potriveste si aici,ce-i drept.

  •  
    • 4107 mesaje
    17 Dec 2013, 11:26
    2 0
    Vad ca nu am fost inteleasa......Daca fata era indragostita si/sau avea un iubit era foarte normal, foarte frumos si foarte ok. ( In paranteza spun ca eu m-am indragostit pentru prima si intaiasi oara la 10 ani.)
    Dar sa fii preocupata si ingrijorata ca n-ai un iubit...hmmm...De aceea zic sa se concentreze pe ceea ce are: scoala, vine bacul...