Grupul de lucru cu influentele astrale

  •  
    • 157 mesaje
    30 Nov 2013, 22:53
    0 0
    <!--[if gte mso 9]> 800x600 <![endif]-->

    Te invitam in grupul nostru de lucru constient, cu influentele astrale.

     

    Ne propunem sa lucram constient cu energia influentelor astrale, pentru a dezvolta o anumita atitudine, un anumit mod de lucru al omului cu sine precum si un anumit mod de interactiune cu cei din jur, astfel incat sa construim experientele de viata in forma lor optima fiecarui moment, fiecare nativ raportandu-se la problemele cu care se confrunta.

     

    Altfel spus iti adresam indemnul  :    FOLOSEŞTE  VIAŢA.

     

    Grupul de lucru cu influentele astrale va fi "pus in functiune" odata cu inceperea ciclului lunar urmator, dupa faza de Luna Noua in semnul Sagetatorului, de marti, 3 decembrie 2013.

     

    Construim acum acest grup de “lucru cu  sine”, pe termen scurt, mediu sau pe termen lung, in functie de alegerea fiecaruia, in cadrul caruia ne propunem sa folosim un buletin energetic  transpus in mod de lucru adaptabil experientelor de viata personale.

     

    Mai multe detalii aici :

     

    http://astromercur.blogspot.ro/2013/11/grupul-de-lucru-cu-influentele-astrale.html

     

    Va asteptam sa experimentam impreuna interactiunea constienta cu influentele astrale.

    Intre timp, folositi-va Lumina :)

    Spor si succes !

    www.astromercur.ro

     

    <!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]--><!--[if gte mso 9]> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";} <![endif]-->
  •  
    • 157 mesaje
    16 Dec 2013, 16:21
    0 0

    Te invitam sa faci parte din grupul de lucru cu influentele astrale.

    Grupul de lucru cu influentele astrale functioneaza continuu.

    Poti sa faci parte din grup pe o perioada la alegerea ta, de minim o luna calendaristica.

    Poti reveni apoi in grup cand doresti.

    Nu exista grupe sau serii de studiu.

    Urmarim influentele energetice ale aspectelor astrale si incercam sa experimentam folosirea energiilor.

     

    Detalii pe www.astromercur.ro


    <!--[if gte mso 9]> <![endif]-->

     

    Intre timp, folositi-va Lumina

    Spor si succes !

  •  
    • 157 mesaje
    24 Dec 2013, 23:46
    0 0
    <!--[if gte mso 9]> 800x600 <![endif]-->

    Va doresc sa depasiti cu curaj si incredere provocarile cu care ne testeaza planeta Venus in mers aparent retrograd si, sa folosim toata rabdarea si intelegerea pe care suntem in masura sa le manifestam, fiecare dintre noi.

    Respirati si actionati.

    Nu reactionati

    Zile si ganduri frumoase sa aveti de sarbatori si tot anul ce urmeaza.

     

    Intre timp, folositi-va Lumina

    Spor si succes !

    Astro Mercur (www.astromercur.r<!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]--><!--[if gte mso 9]> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";} <![endif]-->
  •  
    • 157 mesaje
    8 Mar 2014, 16:32
    0 0
    <!--[if gte mso 9]> 800x600 <![endif]-->

    La multi ani fetelor si succes baietilor !!!
    Bucurati-va unii de altii, mai mult astazi decat ieri ... si poate va obisnuiti cu chestia asta

     

    Avem o primavara “energetica” deosebita, si daca nu ne-ar fi greu am putea spune ca este minunata prin potentialul pe care ni-l aduce si prin oportunitatile de evolutie pe care le avem.

    Asfel ca devine important sa o folosim.

    Chiar si cele mai marunte lucruri pe care le facem acum, lucruri care simbolizeaza o intentie, vor da roade minunate mai tarziu.


    Spor maxim sa aveti si azi si toata primavara asta ... pan' la iarna !

     

    Intre timp, folositi-va Lumina

    Spor si succes !

     

    Va invitam in grupul de lucru (on-line) cu influentele astrale.

    http://astromercur.ro/index.php/program-comunitate-astrologie

     

    <!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]--><!--[if gte mso 9]> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";} <![endif]-->
  •  
    • 157 mesaje
    21 Mai 2014, 17:15
    0 0

    Nu trebuie sa stii astrologie ca sa faci parte din grupul de lucru cu influentele astrale.

    Acest grup functioneaza continuu.

    Poti sa faci parte din grup pe o perioada la alegerea ta, de minim o luna calendaristica.

    Poti reveni apoi in grup cand doresti.

    Nu exista grupe sau serii de studiu.

    Urmarim influentele energetice ale aspectelor astrale si experimentam folosirea constienta a energiilor.

     

    Detalii pe www.astromercur.ro

    http://astromercur.ro/index.php/program-comunitate-astrologie
  •  
    • 157 mesaje
    23 Iul 2014, 18:04
    0 0

    Din experienta mea privind interactiunea cu publicul, atat online cat si direct, am constatat ca din ce in ce mai multi oameni isi doresc sa faca schimbari concrete in diferite aspecte din viata lor.
    Foarte multi simtim acest imbold si unii dintre noi chiar se straduiesc.

     

    Astfel ca mi-am propus sa dezvolt acest mod de lucru cu influentele astrale, pentru ca “schema energetica” a perioadei pe care o traversam sustine intentia noastra de a face schimbari. 

    Imboldul pe care il simtim si in egala masura blocajele care ne opresc din drum sunt generate de aceleasi influente astrale. Diferenta apare din perceptia noastra, din disponibilitatea fiecaruia de a se adapta la fluxul sincronicitatilor si din increderea cu care il folosim.


    Noi ne propunem sa ne plasam intentiile in curgerea acestor ritmuri si sa folosim fluxurile energetice ale influentelor astrale, astfel incat sa dirijam efortul propriu alaturi si nu impotriva efortului Universului.

    Este important sa folosim experientele noastre de viata, pentru ca ele reprezinta rezultatele efortului nostru si ar fi potrivit sa extragem profitul maxim din trairea acestora.

    Iti propun sa privesti viata ta ca pe o experienta pe care tu o creezi continuu.

    Detalii : http://astromercur.ro/index.php/program-comunitate-astrologie

    Spor maxim intre timp
  •  
    • 157 mesaje
    10 Aug 2014, 15:29
    0 0

    oferta valabila astazi
    la Luna Plina
    10 august 2014

    pe site-ul Astro Mercur (www.astromercur.r

    reducere 20%

    la inscrierea pentru un an

    in grupul de lucru

  •  
    • 157 mesaje
    14 Aug 2014, 16:54
    0 0
    igivan said:sunt bulversat. si curios in acelasi timp.
    de mult vroiam sa fac un curs de bioenergie. sa vad ce-mi poate capul in materie de energie.
    dar asa cum sunt circumspect cu orice ce intersecteaza viata mea, as vrea sa stiu, de unde imi dau seama ca-s incarcat energetic? sau cum?

     

    Aici nu este vorba despre un curs si nu este vorba despre bioenergie.

    Este vorba despre intelegerea mecanismului influentelor planetare si despre cum sa folosim aceste influente - pentru cine accepta existenta lor. Daca ati urmarit link-ul probabil ati citit descrierea subiectului.

     

    Dar pot sa raspund si la intrebarea dumneavoastra.

    Nivelul de incarcare energetica se simte si in starea de bine pe care o avem.

    Exista mai multe metode de identificare si de masurare a nivelului energetic propriu, dar acesta ar putea fi cel mai la indemana si foarte usor utilizabil.

  •  
    • 157 mesaje
    14 Aug 2014, 17:50
    0 0
    igivan said:inainte i se zicea bioritm.
    era acel ciclu lunar, ca la femei menstruatia, ce te transforma intr-o zi in superman iar in alta zi te simteai un gunoi patetic pregatit sa te arunci de pe bloc.
    deci daca-s tot timpul bine dispus, am o stare de euforie si de bine, zambesc precum un tamp tot timpul si ciupesc fetele de fundulet, inseamna ca-s preaplin de energie?

     

     

    Bioritmul este altceva si nu are legatura cu subiectul in discutie.

    Eu m-am referit la starea de bine interior, care ma face sa ma simt bine, implinit si pe drumul meu.

    Nu ma refer la manifestarile exterioare sub diferite masti de teribilism.

  •  
    • 157 mesaje
    14 Aug 2014, 17:54
    0 0
    igivan said:accept ideea de existenta a planetelor, ideea ca suntem incojurati de un flux energetic continuu si ca acest flux poate fi redirectionat, dar nu accept ideea ca un om ma poate invata cum sa captez acea energie.
    suntem incapabili ca specie , sa evoluam mai departe de ecranul monitorului.

     

    Este opinia dumneavoastra si eu o accept deoarece consider ca orice este posibil.

    Eu nu vorbesc despre captarea energiei.

    Ce suntem capabili, fiecare, depinde doar de noi, in nici un caz nu depinde de ceea ce cred altii despre noi.

    Dupa cum spuneam este opinia dumneavoastra si eu nu incerc sa conving pe nimeni de nimic.

    Prin urmare nu vad rostul acestei discutii.

    Eu va multumesc pentru impresii si ma opresc aici.

  •  
    • 85 mesaje
    15 Aug 2014, 07:58
    0 0
    igivan said:accept ideea de existenta a planetelor, ideea ca suntem incojurati de un flux energetic continuu si ca acest flux poate fi redirectionat, dar nu accept ideea ca un om ma poate invata cum sa captez acea energie.
    suntem incapabili ca specie , sa evoluam mai departe de ecranul monitorului.

     

    Te-ai uitat in sfarsit in oglinda
  •  
    • 456 mesaje
    15 Aug 2014, 11:55
    0 0
    da. si ca un oltean , mi-am zis : ma' da' ce frumos is, fute-m-as!!
    si m-am scuipat sa nu ma deochi.
  •  
    • 85 mesaje
    17 Aug 2014, 15:21
    0 0
    igivan said:da. si ca un oltean , mi-am zis : ma' da' ce frumos is, fute-m-as!!
    si m-am scuipat sa nu ma deochi.

     

    ala e dialect ardelenesc. take a break

  •  
    • 456 mesaje
    17 Aug 2014, 15:52
    0 0
    black.nails said:
    igivan said:da. si ca un oltean , mi-am zis : ma' da' ce frumos is, fute-m-as!!
    si m-am scuipat sa nu ma deochi.

     

    ala e dialect ardelenesc. take a break

     

     

    am crezut ca nu-ti dai seama, orbita de gluma.  parca te si vad razand mustaceste, cu teama.

  •  
    • 85 mesaje
    18 Aug 2014, 16:19
    0 0
    igivan said:
    black.nails said:
    igivan said:da. si ca un oltean , mi-am zis : ma' da' ce frumos is, fute-m-as!!
    si m-am scuipat sa nu ma deochi.

     

    ala e dialect ardelenesc. take a break

     

     

    am crezut ca nu-ti dai seama, orbita de gluma.  parca te si vad razand mustaceste, cu teama.

     

    ....glumele tale nu ma orbesc, doar ma dezgusta.

  •  
    • 456 mesaje
    18 Aug 2014, 16:28
    0 0
    norocul meu ca ascultam niste yes cand am citit asta, altfel ma autosinucideam. da-mi reveneam pana deseara.
  •  
    • 85 mesaje
    18 Aug 2014, 21:55
    0 0
    igivan said:norocul meu ca ascultam niste yes cand am citit asta, altfel ma autosinucideam. da-mi reveneam pana deseara.

     

    ...expresii de clasa a cincea. No comment!
  •  
    • 456 mesaje
    18 Aug 2014, 22:17
    0 0
    black.nails said:
    igivan said:norocul meu ca ascultam niste yes cand am citit asta, altfel ma autosinucideam. da-mi reveneam pana deseara.

     

    ...expresii de clasa a cincea. No comment!

     

    no coment inseamna no coment.

    e ca si cum ai spune, nu comentez da' sa fiu albastru daca nu ma enerveaza.

    in cuibul de viespi e o faza, cu gaitele plangand la o ceremonie de comemorare:

    - noi nu blestemam, ca suntem credincioase, da' sa dea dumnezeu cel mare sa-i crape caruta....

  •  
    • 157 mesaje
    19 Aug 2014, 18:48
    0 0

    Ce ar insemna sa folosim influentele astrale?

    Adica ... daca stiu ca urmeaza un anumit aspect care produce un anumit fond pe care se deruleaza experientele noastre de viata, sa-mi propun sa folosesc acest "moment" pentru ceea ce am eu de facut si de inteles.

     

    http://astromercur.blogspot.ro/2014/08/ce-facem-astazi-19-august-2014.html

     

    Intre timp, folositi-va Lumina

    Spor si succes !

    Va invitam in comunitatea Astro Mercur (grup de lucru (on-line) cu influentele astrale

  •  
    • 456 mesaje
    19 Aug 2014, 19:50
    0 0
    doamna anka, sa stiti ca io am vrut sa ma las influentat de planeta venus, ca mi-a trecut razant pe la frunte alaltaieri cand stateam pe balcon si am simtit o raza mortala cum trecea tantzosa pe strada.
    da' nu ma lasa pisi sa ma las influentat mai mult.