Ajutor, par ars ars ars de tot

  •  
    • 42 mesaje
    13 Oct 2013, 13:37
    1 2
    Ultima oara m-am vopsit roscat in aprilie-mai.Dupa acea ultima vopsire parul meu are smocuri in spate mici, din cauza ca s-a rupt paru cu timpul pentru ca s-a ars, s-a distrus, am in fata si un asa zis breton care s-a format singur din cauza ca s-a rupt parul, e distrus de tot, nu m-am mai vopsit deloc de atunci si nici tuns. Cum as putea sa il fac dinnou sanatos? Chiar ziceam sa ma tund zilele astea sa imi ia din varfuri cum e ars, dar sus unde am smoculetele mici ? Nu prea are ce sa imi ia, cum sa imi ia. Ajutati-ma cum as putea sa il fac dinnou frumos si sanatos?
  •  
    • 612 mesaje
    13 Oct 2013, 14:18
    0 1
    Singura solutie ar fi sa-l tunzi pentru a scapa de cel ars..ca asa nu prea mai creste.
    Un pic filat pentru a putea luat si putin de sus sau o poti intreba pe frizerita cum te-ar putea tunde pentru a rezolva pe cat posibil aceasta problema.Altceva,nu se poate face...
    Mai incearca si mastile pentru parul detoriat/ars,in comert exista tot felul de sampoane,masti,spray-uri pentru parul ars.Poti incerca si o masca naturala(ou+miere+ulei de masline),nu neaparat din comert.Si vezi care iti face bine sau remediaza situatia.
    Oricum nu te mai vopsi o perioada (in niciun caz)si redu folosirea placii/ondulatorului/feonul(in caz ca folosesti instrumente care folosesc caldura).
  •  
    • 4350 mesaje
    13 Oct 2013, 15:50
    1 0
    Dupa cum ai descris situatia, singura solutie este sa-l tunzi scurt si sa lasi parul sa se regenereze. Nu are rost sa investesti bani in produse de ingrijire, parul ala in smocuri si rupt, este deja mort!
  •  
    14 Oct 2013, 11:55
    1 1
    Un tratament cu keratina face minuni, parul redevine matasos si usor de descurcat. Eu mi-am facut acest tratament mai mult pentru indreptare si keratina a hranit parul facandu-l foarte sanatos.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:33
    0 1
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.
  •  
    • 84 mesaje
    30 Mai 2018, 18:39
    0 0
    Pe mine m-au ajutat foarte mult produsele cu keratina si proteine de casmir. Keratina ajuta parul sa fie sanatos, elastic, rezistent si stralucitor. In prezent folosesc Uleiul cu keratina de la Bottega Verde si sunt foarte multumita. Mai poti incerca de la ei sampoanele, avand o gama foarte diversificata!