Caut apartament Sos.Alexandriei

  •  
    • 8 mesaje
    8 Oct 2013, 10:38
    0 0
    Buna ziua,

    Stie cineva vreun apartament de vanzare prin apropierea Soselei Alexandria? Mama mea sta pe strada Teiului, in Rahova si vreau sa imi cumpar un apartament cat mai aproape de ea. Intreb aici pe forum, pentru ca ma gandeam ca poate aveti careva cunostinte prin zona si aveti mai multe informatii. Nu vreau sa apelez la un agent imobiliar, pentru ca nu prea am incredere.
  •  
    • 6 mesaje
    8 Oct 2013, 10:41
    0 0
    Eu si familia mea locuim din 2011 intr-un complex residential, West Residential Park se numeste, care este exact pe sos. alexandriei si inca mai sunt aici apartamente si garsoniere de vanzare. Intra pe wrp.ro ca sa vezi despre ce vorbesc.
  •  
    • 8 mesaje
    8 Oct 2013, 10:44
    0 0
    Chiar imi plac! Designul este modern si ma incanta foarte mult ca locuintele de la parter au si gradina in proprietate, iar ratb-ul ajunge chiar in incinta ansamblului. Vad ca e Cora destul de aproape, deci avem de unde sa ne facem cumparaturile. Dar spune-mi, te rog, ai intampinat ceva probleme de cand stai acolo? De obicei ansamblurile rezidentiale sunt facute in graba si cu putini bani, ca sa iasa profit, ceea ce inseamna si calitate proasta. Voi ati avut probleme cu centrala, parchetul etc?
  •  
    • 6 mesaje
    8 Oct 2013, 10:49
    0 0
    De cand locuim aici nu am avut nicio problema. Nu ni s-a umflat parchetul, nu s-a desprins gresia / faianta, nu ne intra frigul in casa, cum am mai auzit cazuri. Blocurile sunt foarte bine isolate, geamurile, parchetul, faianta, gresia etc. se vede ca sunt de calitate. Iar spre deosebire de alte cartiere noi nu am avut probleme nici cu inundatia zilele astea.
  •  
    • 8 mesaje
    8 Oct 2013, 10:54
    0 0
     Asta e bine. O sa vorbesc si cu sotul meu si o sa ii arat complexul.
    Dar pe site am vazut ca apartamentele se pot cumpara prin Premium Imobiliare. Voi tot asa l-ati cumparat? Chiar nu percep nicio taxa in plus? Adica nu exista riscul sa ma hotarasc sa imi cumpar un apartament de 60 mii eur si la sfarsit sa faca 80 de mii, nu?
  •  
    • 6 mesaje
    8 Oct 2013, 11:00
    0 0
    Nu, stai linistita, daca pe site scrie un prêt, atunci pe acela il vei plati si atat, nicio taxa in plus. Iti spun sigur, pentru ca si noi tot prin Premium am contractat apartamentul.
  •  
    • 13597 mesaje
    8 Oct 2013, 11:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9873 mesaje
    8 Oct 2013, 20:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6557 mesaje
    8 Oct 2013, 20:39
    0 0
    trili said:reclama, dancing

     

    Da Si inca cum )) Ca tot doar una cu alta vorbesc
  •  
    • 13597 mesaje
    15 Oct 2013, 10:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 22 mesaje
    30 Nov 2018, 19:30
    0 0
    Ti-ai luat pana la urma? Si eu caut prin aceeasi zona.