Albirea dintilor cu Ibright

  •  
    • 1 mesaje
    30 Sep 2013, 15:16
    0 1
    Folosesc de cateva saptamani de zile kit-ul de albire al celor de la Ibright si sunt destul de multumit de el pana in prezent. E usor de folosit si eficient! Eu am dat de el pe www.ibright.ro, dar e posiil sa fie si in alte locuri
    Numai bine!
  •  
    • 4 mesaje
    1 Oct 2013, 22:52
    0 1
    ma scuzati ca postez aici , dar am nevoie de ajutorul vostru ! Va rog mult sa votati poza cu ID 611283 http://concurs.perfecte.md/concurs/pagina-1 Va multumesc mult !
  •  
    • 1 mesaje
    11 Oct 2013, 10:32
    0 1
    Interesant produsul Ibright. Dar in cat timp se albesc dintii cu el, ca am vazut ca unii zic ca in 5 zile altii zic ca in 10 zile. Poate ca adevarul e undeva la mijloc. E clar ca varianta cu kit-ul de albire in zilele noastre e mult mai avantajoasa, deoarece nu afecteaza smaltul si in plus e si mult mai comoda metoda! Scutesti si bani dar si timp.
  •  
    • 38 mesaje
    28 Oct 2013, 10:13
    0 2
    Am intrat si eu pe sit-ul lor sa citesc cum se foloseste kit-ul asta si m-am ales si eu cu o bucata
    Sper sa mearga!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Dec 2013, 13:53
    0 1
    In ultima perioada kit-urile de albire sunt preferate din ce in ce mai mult, deoarece sunt usor de folosit, iar albirea se poate face de acasa fara sa  mai trebuiasca sa mergi la cabinetul stomatologic. In plus smaltul nu mai este in pericol deoarece se foloseste o metoda care nu este agresiva!
    Problema e ca exista mai multe tipuri de  astfel de kituri iar omul nu prea stie ce sa aleaga!
    O recomandare ar fi sa va documentati mai mult inainte de acumpara si sa alegeti un produs  care a functionat si in cazul altor persoane!
  •  
    • 1 mesaje
    23 Ian 2014, 13:09
    0 0
    Kit-urile pentru albirea dintilor reprezinta o metoda destul de buna si eficienta pentru albirea dintilor. E mult mai comod sa iti albesti dintii stand comod in fata televizorului, decat sa stai pe un scaun stomatologic cu frica in san!
  •  
    • 54 mesaje
    23 Ian 2014, 18:21
    0 0
    10 Sfaturi pentru Dinți Mai Sănătoși      

    O bună igienă orală și vizitele regulate la dentist vă vor ajuta să vă mențineți dinții și gingiile sănătoase.  
    Iată câteva sfaturi pe care le puteți urma
    1.Periați-vă dinții cel puțin de 2 ori pe zi  
    Cel mai bun moment de a vă spăla pe dinți este după mese.  
    Alegeți o perie cu cap mic pentru a avea acces mai bine la dinții din spate. Perii moi vor fi mai delicați cu gingiile  
    2.Folosiți pastă de dinți cu fluor
    Fluorul va întări smalțul și reduce riscul cariilor  
    3.Periați insistent
    Spălatul pe dinți ar trebui să dureze două, trei minute  
    4.Folosiți zilnic ața dentară
    Folosiți o mișcare ușoară stânga-dreapta  
    5.Reduceți consumul de băuturi acide precum băuturile ușoare, cocteilurile sau sucurile de fructe.
    Mâncărurile acide slăbesc dinții și smalțul, cauzând carii.  
    6.Reduceți consumul de dulciuri, bacteriile din placa dentară transformă zahărul în acizi  
    7.Protejați-vă dinții de lovituri
    Purtați o cască sau protecție atunci când faceți sport  
    8.Încercați să păstrați un dinte căzut
    împachetați-l în plastic sau puneți-l în lapte și mergeți imediat la dentist  
    9.Evitați să folosițj dinții pentru orice altceva în afară de mestecarea alimentelor. Dacă îi folosiți la spargerea nucilor,  
    îndepărtarea capacelor sau deschiderea pachetelor,  
    riscați crăparea sau chiar ruperea dinților  
    10. Mergeți la control stomatologic regulat  
    Iată cîteva produse pe care le recomandăm   Pastă de dinți albire profesională, de la SuperSmile   Sistem de albire: pastă de dinți+ Accelerator + baghete activatoare, de la SuperSmile 

     
    AM , protecție de albire, pastă de dinți cu fluor, de la Go Smile
     
    Descoperiți-le pe toate pe Strawberrynet, compania cosmeticelor proaspete .

    Pentru alte sfaturi utile, vă aștept pe http://mereufrumoasebycorina.blogspot.ro/ 
  •  
    • 38 mesaje
    9 Apr 2014, 10:23
    0 0
    Foarte utile informatiile pe care ni le-ai dat. Desi stiam mare parte dintre ele nu le foloseam Pentru albire as merge cu precadere pe kit-uri si pentru pastrarea igienei dentare as merge pe sfaturile tale.
    O zi frumoasa!
  •  
    • 5609 mesaje
    10 Apr 2014, 22:43
    1 2
    Fara sa dati bani multi pe produse chimice  de albire a dintilor, sau sa cumparati produse de pe site-uri fantoma, unele contrafacute, altele doar pura reclama,  va pot da cateva retete la indemna dvs, ieftine si naturale, produse pe care le gasiti in bucataria dvs:
    -  bicarbonat de sodiu presarat pe periuta, peste putina pasta de dinti , frecat intens si daca faceti asta tot la 3 zile, o sa aveti dinti albi si frumosi.
    - cu piureul de capsuni pus pe periuta si frecat intens pe dintisori.
    - cu zeama de lamaie 
    Amestecă sucul de o lămâie proaspăt stoarsă cu o linguriţă cu sare şi trei linguri cu gel concentrat de aloe vera. După periajul zilnic, curăţă-ţi dinţii cu acesta compozitie si efecteleapar imediat.
    - cu apa oxigenata 
    Amestecă un pahar cu apă plată cu un sfert de pahar cu peroxid de oxigen, soluţie pe care o poţi găsi în orice farmacie. Apa oxigenată are proprietăţi antibacteriene şi de decolorare, aşa că va înlătura gentil petele şi va conferi dinţilor tăi o nuanţă mai plăcută.  
  •  
    • 99 mesaje
    12 Apr 2014, 17:03
    0 0
    EU mi-am luat creionul de albire de la Gosmile zilele trecute si sunt foarte incantata de el. Am folosit si niste benzi acum cativa ani, insa nu in Romania si acum am comandat creionul acesta. E foarte bun si rezultatele se vad intr-un timp scurt...
  •  
    • 54 mesaje
    25 Apr 2014, 16:46
    0 0
    Mă bucur să aud asta - să îl folosești cu plăcere
  •  
    • 1 mesaje
    7 Mai 2014, 10:14
    0 0
    Astazi am cumparat si eu kit-ul de albire al celor de la Ibright si de maine o sa ma apuc de albire. Mi-am pus o incredere destul de mare in produsul asta si sper sa-mi albesc dintii destul de rapid deoarece acest lucru e foarte important pentru mine. Din ce scrie pe site produsul pare sa fie unul destul de interesant. Acum sper sa fie adevarat ce scrie acolo si chiar sa ma ajute sa obtin o albire a dintilor intr-un timp destul de scurt!
  •  
    • 99 mesaje
    9 Mai 2014, 17:55
    0 0
    Interesant, Maricon, nu stiam de albirea cu pasta de capsuni. Voi incerca si aceasta metoda naturala, mai ales ca azi-maine vor aparea capsunii in piata. Un zambet stralucitor si weekend minunat!
  •  
    • 99 mesaje
    9 Mai 2014, 17:55
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către Sorinna30: 9 Mai 2014, 17:57
  •  
    • 38 mesaje
    22 Mai 2014, 10:36
    0 0
    Albirea dintilor e un proces destul de important si necesar. Exista posibilitatea ca albirea sa se poata face in mai multe feluri, dar cu ajutorul kit-urilor, e mai rapid, mai sigur si nu afecteaza smaltul. De altfel cam asta a fost si ideea dezvoltarii unui asemenea produs!
    Totusi si cand alegem un kit de albire trebuie sa fim extrem de atenti, pentru ca pe piata exista tot felul de produse contrafacute.
    Pe langa folosirea unor astfel de produse, nu trebuie neglijata nici igiena dentara. Dinti albi si sanatosi putem avea, doar daca ne ocupam zilnic de ei!

    O zi cat mai frumoasa!

  •  
    • 8 mesaje
    17 Iun 2014, 13:28
    0 0
    In cat timp ati obtinut albirea dintilor cu Ibright?
    Eu as vrea sa obtin albirea dintilor in mai puti de o saptamana dar nu stiu daca este posibil asa ceva.
    Daca cineva stie il rog sa dea un semn!
    Multumesc mult!

  •  
    • 1 mesaje
    25 Iul 2014, 15:54
    1 0
    Albirea dintilor acasa - http://hespac.com/teethro.htm
    Acest mesaj a fost editat de către maria3419: 26 Sep 2018, 12:23
  •  
    • 571 mesaje
    30 Iul 2014, 00:03
    0 0
    CREST WHITE STRIPS sunt super bune, in 3 zile se vad rezultate. Eu asta folosesc si sunt extreeem de multumita.
  •  
    • 38 mesaje
    6 Iun 2016, 10:16
    0 0
    Bicarbonatul de sodiu e folosit si el destul de mult pentru albirea dintilor. Din ce am citit e putin nociv pentru smalt, dar isi face treaba.

  •  
    • 199 mesaje
    1 Iul 2016, 13:51
    0 0
    Buna ziua! Nu stiu la ce dentist mergeti de sunteti asa speriati de albirea dintilor. Eu mi-am facut albire la dentista mea, dr. Andra Custura, de care sunt foarte multumita. Evident ca nu mi-a facut albirea pana nu s-a asigurat ca dantura mea este intr-o stare perfecta, la fel si igiena dentara. Sa stiti ca multi medici trec direct la albire, nu verifica sanatatea dintilor, iar asta poate dauna. La cabinetul Andra Smile totul se face cu multa atentie si nu se sare peste etape. Iar ca durere, nu e asa rau, sa stiti, sa nu va fie teama. Daca vreti dinti albi, mergeti la acest cabinet. Sunt profesionisti!