solutie cu petroleum de la gerovital

  •  
    • 1 mesaje
    25 Sep 2013, 19:40
    2 15
    hei, folosescc solutia cu petroleum de la gerovital pentru a mi se regenera parul [este deteriorat de la placa si deshidratat], si am stat o noapte intreaga cu solutie pe par. de atunci imi cade foarte mult par.. ce este de facut?
  •  
    • 4 mesaje
    15 Oct 2013, 22:25
    0 2
    Buna!Eu alaltaieri noapte am aplicat solutia la radacina parului si pe lungimea lui am amestecat solutia cu ulei de masline si am stat asa pana ieri seara.Inainte sa aplic lotiunea imi cadea destul de mult par dar dupa ce am aplicat-o mi-a cazut putin atat in timpul spalarii cat si la pieptanare.Am auzit persoane care spun ca nu este indicat sa lasi lotiunea sa actioneze mai mult de 3-4 ore si persoane care spun ca este ok si daca lasi mai mult.Eu cand ma dau las mult,dar cred ca depinde de tipul de par si de scalp.Sper ca te-am ajutat!Pa!
  •  
    • 4 mesaje
    15 Oct 2013, 22:27
    3 0
    Am uitat sa precizez ca am mai citit pe anumite site-uri ca sunt persoane care spun ca la inceput le-a cazut mai mult si ca acela ar fi parul "bolnav" dar ca dupa aceea parul s-a regenerat.
  •  
    • 8 mesaje
    20 Mai 2014, 17:44
    0 0
    Eu am incercat-o si am fost multumita de ea. Ar putea fi o alta cauza pentru caderea parului.
  •  
    • 99 mesaje
    21 Mai 2014, 19:17
    1 2
    Eu nu pot sa spun ca am avut efecte neaparat pozitive de la aceasta solutie. Si mie mi-a cazut mult parul si pana sa descopar produsele de la Kerastase nu am avut nicio alta optiune...
  •  
    • 99 mesaje
    21 Mai 2014, 19:17
    0 1
    Eu nu pot sa spun ca am avut efecte neaparat pozitive de la aceasta solutie. Si mie mi-a cazut mult parul si pana sa descopar produsele de la Kerastase nu am avut nicio alta optiune...
  •  
    • 54 mesaje
    22 Mai 2014, 17:40
    5 0
    Sinceră să fiu, am descoperit pe piele mea faptul că pentru un păr frumos și bine hrănit sunt necesare tratament / măști periodice și produse de calitate. Eu, de exemplu, sunt foarte mulțumită de gama K-Pak de la Joico. La început m-a speriat prețul produselor, dar acestea sunt mult mai trainice decât cele obișnuite, iar rezultatele sunt incomparabile.
  •  
    • 99 mesaje
    22 Mai 2014, 18:22
    3 0
    am auzit numai lucruri bune despre Joico. Sincer, personal nu le-am incercat, insa am avut ocazia sa testez un gel de coafare, la un salon. Am fost impresionata. Sunt tentata sa incerc si eu ceva de la ei, personal.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:26
    0 2
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.