FIV CHISINAU

  •  
    • 8 mesaje
    13 Sep 2013, 12:31
    1 2
    Buna fetelor! Vreau sa va impartasesc cazul meu FIV, poate informatia va ajuta pe cineva. Luna trecuta am fost pentru o prima intalnire la Spitalul Medpark din Chisinau. Echipa FIV a fost amabila,  mi-a raspuns la intrebari cu rabdare, astfel incat totul sa fie clar. Mi-au explicat pasii de urmat, in ce anume consta procedura, informatii despre pret etc etc. Peste doua saptamani voi incepe tratamentul de stimulare. 
    Acest mesaj a fost editat de către Ipek: 7 Iul 2014, 15:48
  •  
    • 22 mesaje
    18 Feb 2014, 10:51
    3 1
    Buna cum se numeste medicul care face fiv?
  •  
    • 8 mesaje
    20 Feb 2014, 14:15
    3 0
    Mediic FIV Medpark: Diana AlFaraj.
  •  
    • 22 mesaje
    21 Mar 2014, 14:29
    7 2
    Buna
    Accesand link-ul de mai jos veti vedea povestea unei familii care a facut Fiv la Spitalul Medpark. Eu una am fost foarte incantata de acest spital.
    http://www.youtube.com/watch?v=ybZ6y3gYjPw
    Sper sa va ajute.
  •  
    • 8 mesaje
    16 Apr 2014, 12:19
    1 0
    Mai multe informatii despre Spitalul International Medpark si Centrul FIV puteti gasi vizitand link-urile de mai jos:
    http://ivf.medpark.md/md/
    http://medpark.ro/default.aspx

    Succes tuturor celor care vor sa devina parinti!
  •  
    • 22 mesaje
    1 Iul 2014, 16:25
    0 0
    Buna! Ipek tu ai facut tratamentul? Cum a fost? Poti sa imi dai detalii? Ma gandesc si eu sa incep tratamentul
  •  
    • 22 mesaje
    1 Iul 2014, 16:25
    0 0
    la tratamentul FIV ma refer...
  •  
    • 8 mesaje
    2 Iul 2014, 11:27
    0 0
    Lucia, tratamentul dureaza aproximativ 13 zile, dupa urmatoarea schema: in a doua zi de ciclu menstrual incepe tratamentul, in a 13-a zi de CM se face punctia ovocitelor si in a 15-a zi de CM se face embriotransferul. Medicamentele ti se dau de la spital si nu platesti nimic. Nu mai stiu cat e pretul acum la pachet, eu am platit 44000 lei moldovenesti cand am facut contractul, in septembrie anul trecut. Oricum, te sfatuiesc sa mergi inainte de ciclu menstrual pentru a discuta detaliile tratamentului si sa te consulte pentru a vedea daca incepi tratamentul sau nu, iar aceasta consultatie este gratuita. Eu am facut tratamentul si acum am o frumusete de baietel de o saptamana - Mihai. Daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi spui, contacte sau alte informatii......
    Acest mesaj a fost editat de către Ipek: 2 Iul 2014, 11:28
  •  
    • 22 mesaje
    4 Iul 2014, 15:22
    0 0
    Ipek, felicitari! Ce surpriza, daca incepeam si eu mai devreme poate aveam rezultate pana acum... Eu am infoirmatiile de ordin medical, insa voiam sa aflu si parerea ta... Numai bine iti doresc!
  •  
    • 8 mesaje
    7 Iul 2014, 15:41
    2 0
    Eu am fost multumita de cum a decurs tratamentul
    .
    Oricum, sfatul pe care ti-l dau este sa nu pierzi timpul pentru ca timpul este foarte important in aceasta problema. Apeleaza cat mai repede la tratament de specialitate. Iti doresc succes.
  •  
    • 12 mesaje
    1 Aug 2014, 15:39
    0 1
    Buna, vin si eu cu o parere...asa e, cand vine vorba de infertilitate, cu cat trece timpul, cu atat e mai dificil. Eu m-am trezit la 35 de ani cu diagnosticul de infertilitate, in urma unui test de fertilitate facut la Gynera. Eu ma dusesem doar ca masura de precautie si sa profit de oferta la jumatate de pret pe care o au ei vinerea, dar acolo am aflat vestea... a fost groaznic si m-a luat complet pe nepregatite. De- acolo m-a luat in primire dna doctor Dorina Codreanu cu care am facut stimulare ovariana. Dupa tratament a venit si FIV-ul, din doi embrioni a prins doar unul si am ramas insarcinata! Eu v-o recomand pe dna doctor Codreanu, e foarte profi si extrem de rabdatoare, m-a ascultat si m-a incurajat, iar pentru asta vreau sa-i multumesc. Va sfatuiesc sa va documentati bine inainte sa alegeti clinica de fiv si sa nu stati sa asteptati prea mult! Succes!
  •  
    • 2 mesaje
    15 Sep 2014, 17:14
    0 1
    Dora456 said:Buna, vin si eu cu o parere...asa e, cand vine vorba de infertilitate, cu cat trece timpul, cu atat e mai dificil. Eu m-am trezit la 35 de ani cu diagnosticul de infertilitate, in urma unui test de fertilitate facut la Gynera. Eu ma dusesem doar ca masura de precautie si sa profit de oferta la jumatate de pret pe care o au ei vinerea, dar acolo am aflat vestea... a fost groaznic si m-a luat complet pe nepregatite. De- acolo m-a luat in primire dna doctor Dorina Codreanu cu care am facut stimulare ovariana. Dupa tratament a venit si FIV-ul, din doi embrioni a prins doar unul si am ramas insarcinata! Eu v-o recomand pe dna doctor Codreanu, e foarte profi si extrem de rabdatoare, m-a ascultat si m-a incurajat, iar pentru asta vreau sa-i multumesc. Va sfatuiesc sa va documentati bine inainte sa alegeti clinica de fiv si sa nu stati sa asteptati prea mult! Succes!

     

  •  
    • 2 mesaje
    15 Sep 2014, 17:14
    1 0
    Fetelor sfatuti la care centru e ma convinabil sa faci fiv in chisinau?
  •  
    • 3 mesaje
    20 Oct 2014, 21:22
    0 0
    vampirel68 said:Fetelor sfatuti la care centru e ma convinabil sa faci fiv in chisinau?

     

  •  
    • 3 mesaje
    20 Oct 2014, 21:23
    1 0
    vampirel68 said:Fetelor sfatuti la care centru e ma convinabil sa faci fiv in chisinau?

     

    Intereseaza-te de Medpark in Chisinau. Aud tot mai multe persoane care merg acolo si sunt multumite. Au si site sau poate dai o fuga pana acolo, nu este asa de departe Chisinaul. Tu de unde esti?

  •  
    • 2 mesaje
    23 Oct 2014, 12:22
    1 1
    Salut, am facut si eu 2 Fiv-uri la Repromed Chisinau.Primul Fiv a fost reusit s-au prins 2 embrioni, care din pacate s-au oprit din evolutie in saptamina a 6-a, cauze necunoscute, o posibila raceala...motiveaza medicul. La a 2-a procedura organismul nu a raspuns la hiperstimularea ovariana, a rezultat decat o singura celula. Embionul era slabut, in a 3 zi cand m-am dus la transfer, medicul mi-a spus sa mai astept o zi -doua sa vada cum se comporta embrionul. In a 5-a zi mi-a fost transferat blastocitul, atat embriologul cat si medicul meu m-au incurajat ca sansele sunt mari, mi-am facut si eu sperante, dar nu a fost sa fie...
    In mare mi-a placut medicul Mosin Veaceslav, doar ca ultima procedura mi-a lasat un gust amar...
    Vreau sa merg si la Medpark, sa vad si aolo care sunt conditiile...
  •  
    • 8 mesaje
    31 Oct 2014, 14:31
    1 0
    Buna NatalyMD, recomandarea mea este sa nu pierzi timpul. La Medpark prima consultatie este gratuita, asa ca nu pierzi nimic daca mergi sa te discuti cu ei. Eu am un baietel facut prin FIV la Medpark si am fost foarte multumita de cum a decurs tratamentul. La Usile deschise ai fost? A avut loc sambata pe 25 octombrie si s-a dat 10% reducere pentru toate cuplurile participante. Oricum Medpark organizeaza periodic astfel de evenimente. Succes in tot ce ti-ai propus!
  •  
    • 2 mesaje
    2 Nov 2014, 23:31
    1 2
    Ipek said:Buna NatalyMD, recomandarea mea este sa nu pierzi timpul. La Medpark prima consultatie este gratuita, asa ca nu pierzi nimic daca mergi sa te discuti cu ei. Eu am un baietel facut prin FIV la Medpark si am fost foarte multumita de cum a decurs tratamentul. La Usile deschise ai fost? A avut loc sambata pe 25 octombrie si s-a dat 10% reducere pentru toate cuplurile participante. Oricum Medpark organizeaza periodic astfel de evenimente. Succes in tot ce ti-ai propus!

     Salut Ipek! Merci pt recomandare,asta am de gind sa fac, sa merg in viitorul apropiat la Medpark.
    Am fost la seminar  

  •  
    • 3 mesaje
    9 Nov 2014, 18:41
    0 0
    NatalyMd, imi pare rayu sa aud ca ai avut o procedura fiv nereusita. Sunt sigura ca se vor limpezi apele si it vei putea indeplini visul. Cum a fost la seminar? As fi vrut si eu sa vin insa nu am reusit pana la urma.
  •  
    • 22 mesaje
    20 Ian 2015, 17:14
    2 0
    Fetelor - NatalyMD, Vampiel68, Inesa36 - ati inceput protocolul FIV si unde? Eu sunt hotarata sa incep tratamentul luna viitoare la Medpark. Daca aveti detalii va astept sa le impartasiti. Va pup