Impacarea unui Capricorn. Imposibil??

  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:18
    0 2
    Buna fetelor, va scriu aproape din disperare :)
    De o saptamana Capricornul meu ma ignora, ne-am certat din cauza unor foste iubite ale lui si am facut marea greseala (pentru a 3a oara, desi am fost avertizata sa n-o mai comit) sa imi iau catrafusele si sa plec la mama.
    Acum, calvarul se intampla, nu sunt nici la bal nici la spital. De 3 zile incerc sa-l fac macar sa ne intalnim sa discutam. Mi-am calcat orgoliul in picioare, i-am declarat de 'enspe mii de ori iubirea si dorinta de a-l avea inapoi, promisiuni ca nu se va mai intampla, etc,etc. Nimic! Nu functioneaza nimic, dar nici "nu ma lasa sa-l las". Discutam doar prin sms iar el imi raspunde cam la 1 mesaj din 4. Sec, scurt, obiectiv. Ca ultima intamplare: aseara l-am rugat sa ne vedem 5 minute dupa meci, a spus ca merge la somn ca este obosit, am insistat si n-am mai primit niciun raspuns, l-am intrebat apoi daca l-am pierdut intr-adevar si primesc urmatorul sms: Nici eu nu stiu. Noapte buna si te pup.
    A fost primul "te pup" de cand cu ruptura. Nu stiu ce sa mai fac, ma doare, ma seaca... Am nevoie de ajutorul vostru ca de aer, asa ca, daca v-ati confruntat cu probleme de genul cu un nativ ATAT de incapatanat, help! De iubirea lui sunt sigura, insa certurile dintre noi (deloc dese) nu au ajuns niciodata la un asa nivel si sunt panicata.
  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2013, 12:20
    2 0
    Hellens said:Buna fetelor, va scriu aproape din disperare
    De o saptamana Capricornul meu ma ignora, ne-am certat din cauza unor foste iubite ale lui si am facut marea greseala (pentru a 3a oara, desi am fost avertizata sa n-o mai comit) sa imi iau catrafusele si sa plec la mama.
    Acum, calvarul se intampla, nu sunt nici la bal nici la spital. De 3 zile incerc sa-l fac macar sa ne intalnim sa discutam. Mi-am calcat orgoliul in picioare, i-am declarat de 'enspe mii de ori iubirea si dorinta de a-l avea inapoi, promisiuni ca nu se va mai intampla, etc,etc. Nimic! Nu functioneaza nimic, dar nici "nu ma lasa sa-l las". Discutam doar prin sms iar el imi raspunde cam la 1 mesaj din 4. Sec, scurt, obiectiv. Ca ultima intamplare: aseara l-am rugat sa ne vedem 5 minute dupa meci, a spus ca merge la somn ca este obosit, am insistat si n-am mai primit niciun raspuns, l-am intrebat apoi daca l-am pierdut intr-adevar si primesc urmatorul sms: Nici eu nu stiu. Noapte buna si te pup.
    A fost primul "te pup" de cand cu ruptura. Nu stiu ce sa mai fac, ma doare, ma seaca... Am nevoie de ajutorul vostru ca de aer, asa ca, daca v-ati confruntat cu probleme de genul cu un nativ ATAT de incapatanat, help! De iubirea lui sunt sigura, insa certurile dintre noi (deloc dese) nu au ajuns niciodata la un asa nivel si sunt panicata.

     De ce nu incerci o relatie cu un barbat? Iti plac tie capricornii? Cum arata?

  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:26
    0 0
    ) Buna asta!
    Capricornul meu este perfect. Nu am reprosuri majore, il pot accepta exact asa cum este. Sunt Varsatoare, stiu, pare imposibil, dar este singura relatie in care m-am simtit ca intr-o relatie. Sa renunt la el nu este o optiune..
  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2013, 12:28
    4 3
    Daca tu crezi ca zodiile reprezinta problema din cuplul vostru, dormi in continuare!
  •  
    • 4107 mesaje
    7 Sep 2013, 12:30
    0 2
    Esti varsatoare si vrei relatie cu capricorn...hmmm....
  •  
    • 307 mesaje
    7 Sep 2013, 12:30
    3 0


    lasa-l sa respire!!!! da-i spatiu si vine singur inapoi daca e sa vina, ca-i capricorn sau alta cornuta
  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:33
    1 0
    roseblue said:Daca tu crezi ca zodiile reprezinta problema din cuplul vostru, dormi in continuare!

     Draga mea compatrioata, esti ironica pana la semnul X din dreapta paginii sus. Te rog, nu ezita sa-l folosesti. Daca ai citit postarea mea, trebuia sa intelegi ca-s practic disperata si incerc pe toate caile. Multumesc

  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2013, 12:36
    2 1
    Daca esti atat de disperata, invata doar sa-ti tii gura la momentul potrivit. Nu exista barbat care sa nu fuga de o certareata, indiferent de zodie.
  •  
    • 7967 mesaje
    7 Sep 2013, 12:41
    1 0
    Hellens said:

     Draga mea compatrioata, esti ironica pana la semnul X din dreapta paginii sus. Te rog, nu ezita sa-l folosesti. Daca ai citit postarea mea, trebuia sa intelegi ca-s practic disperata si incerc pe toate caile. Multumesc

    Cu cat incerci tu mai tare sa-l impaci, cu atat ii hranesti lui orgoliul. Lasa-l in pace cateva zile. Se intoarce el... 

  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:45
    0 0
    roseblue said:Daca esti atat de disperata, invata doar sa-ti tii gura la momentul potrivit. Nu exista barbat care sa nu fuga de o certareata, indiferent de zodie.

    Ok, lasand zodiile laoparte, am specificat ca certurile noatre nu sunt dese. In toate relatiile sunt probleme, insa nu despre asta discutam acum. Am nevoie de cateva sfaturi practice pentru ca, cu siguranta, eu nu pot sa vad lucrurile dintr-o lumina rationala acum. De ironii, sunt satula de ale lui, de sfaturi cu ce e bine si ce nu, sunt satula de ale prietenilor. Intotdeauna am gasit ajutor in straini. Aproape..

  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:47
    0 0
    FlyButterfly said:Degeaba mi-ai dat minus, oamenii din zodia asta vor stabilitate,nu o imatura care atunci cand nu-i convine pleaca si se tot intoarce.
    Oamenii ambitiosi si capabili stiu ce vor de la viata iar un partener hotarat ca o curca este un minus langa care nu poti sa stai.
    Daca te superi pe el si pe ce face, de ce nu il provoci la o discutie, ii spui ce te deranjeaza, va calmati amandoi,va futeti si lucrurile sunt cu tente roz dimineata ?
    Ai 5 ani sa te duci la ma-ta dupa fiecare chichita ?

     Ti-am dat minus pentru limbaj si pentru exagerari. Nu cunoscti esenta problemei, deci te puteai rezuma la cat de dificiti sunteti si de ce aveti nevoie. Wtf..

  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2013, 12:47
    0 0
    Ti-a dat Fly sfaturi practice .
  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2013, 12:49
    1 0
    Daca pt limbajul asta I-ai dat minus lui Flay, noi cei care o cunoastem, I-am fi inrosit profilul .

    Pe scurt: faci o gramada de figuri. Ai venit, ai cerut sfaturi, nu-ti convine nimic. Pa!
    Acest mesaj a fost editat de către roseblue: 7 Sep 2013, 12:49
  •  
    • 3816 mesaje
    7 Sep 2013, 12:49
    0 0
    Pai daca e a treia oara cind o tai, ce mai vrei?
    Vrei ca-n filme, sa vie dupa tine?
    In locul lui, zau de as mai veni.
    Prea multe filme de dragoste vazute si crezute   
  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:49
    0 0

    Cu cat incerci tu mai tare sa-l impaci, cu atat ii hranesti lui orgoliul. Lasa-l in pace cateva zile. Se intoarce el... 

     Al doilea raspuns decent, multumesc. Incerc... greu ca dracu

  •  
    • 6599 mesaje
    7 Sep 2013, 12:51
    0 0

    Hellens,esti de cateva minute pe forum si deja te-ai luat la ''cearta'' cu 2 utilizatoare.

    Calm down,woman!

  •  
    • 4350 mesaje
    7 Sep 2013, 12:52
    0 0
    cornely2929 said:

    Hellens,esti de cateva minute pe forum si deja te-ai luat la ''cearta'' cu 2 utilizatoare.

    Calm down,woman!

     Nu se lasa pana nu o mai trimite cineva la ma-sa .

  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:53
    0 0
    cornely2929 said:

    Hellens,esti de cateva minute pe forum si deja te-ai luat la ''cearta'' cu 2 utilizatoare.

    Calm down,woman!

     Sunt pe forum de mult, insa nu-mi pot accesa contul vechi de ceva vreme. Calm, calm probabil de asta sunt luata asa tare? Aveti teste de incepatori, ca-n armata? lol

  •  
    • 25 mesaje
    7 Sep 2013, 12:55
    1 0
    FlyButterfly said:Sfat: Ia-ti bagajele, muta-te la ma-ta, iesi cu prietenele, mananca ce iti place, du-te la sala, cumpara-ti o bluza noua, mergi la film si la un restaurant FARA SA ITI GASESTI PE ALTUL .
    Peste o saptamana jumate, da-i un mesaj,invita-l undeva si surprinde-l sau du-te direct la el acasa si surprinde-l.
    Spune-i ca ti-ai uitat o agrafa si e agrafa vietii tale, de acolo.. cu vreo prajitura care ii place, o tinuta care-ti vine bine si o lenjerie noua pe care n-a mai vazut-o..te descurci.
    Discutia dinainte sa nu fie pisalogeala, sa nu fie vreun repros si in niciun caz enervanta. Treci peste faptul ca a fost orgolios, te iubeste chiar daca arata ca nu-i pasa si mai taci din gura. Serios, nu vorbi intr-una,ocupa-te cu chestii care iti plac tie o parte din timp,nu sta dupa el ca un catelus,se va plictisi.

    ) tu chiar surprinzi. Merci, iti ridic statuie.

     

  •  
    • 8715 mesaje
    7 Sep 2013, 12:58
    2 0
    roseblue said:
    cornely2929 said:

    Hellens,esti de cateva minute pe forum si deja te-ai luat la ''cearta'' cu 2 utilizatoare.

    Calm down,woman!

     Nu se lasa pana nu o mai trimite cineva la ma-sa .

     

    Crezi ca ar da bine sa fac eu asta?



    Nu de alta, da' tare bine ma mai pricep si io...