Solarul!!

•  
    • 6 mesaje
    30 Aug 2013, 18:40
    0 0
    Buna fetelor,as vrea sa stiu cat de nesanatos e solarul si de ce? Eu spre exemplu am fost 3 sediinte la solar,iar cosmeticiana mea mi-a indicat sa intru cu fond de ten pentru a proteja fata,eu am ceva cosuri pe fata..foarte mici dar mai multe..solarul le poate face si mai rau sau ba din contra le poate ameliora?Am amre nevoie de sfaturi sa stiu daca sa continui cu solarul sau sa ma opresc!! Multtumesc:*
  •  
    • 1 mesaje
    31 Aug 2013, 14:38
    0 0
    nu are legatura solarul cu cosurile...depinde de tine si lielea ta cat sunteti de sensibile... da solarul poate sate duca la cancer de piele daca fc abuz...
  •  
    • 7 mesaje
    20 Nov 2013, 11:24
    0 0
    Eu cand merg la solar si daca am cateva cosuri pe fata mi le usuca si dispar.Am pielea foarte deschisa.Dar mare grija.Nu trebuie folosit in exces solarul.Pauza de o zi cel putin.Iau la fatza solarul cu timpul imbatraneste.Eu il folosesc cand este frig afara si fac 2,3 sedinte cat sa ma colorez putin.Orice piele arata mult mai bine bronzata.Iar despre fondul de ten nush cat te ajuta el la solar tinand cont ca te expui la raze UV.Eu una inainte si dupa folosesc o crema ff hidratanta sa nu mi se usuce pielea,sau ulei de masline care este exprem de bun pentru hidratarea pielii.