cine stie un preot ce deschide cartea?

  •  
    • 3 mesaje
    12 Iun 2014, 12:39
    1 4
    Xella94 said:... eu am auzit de un preot din Salaj si de unul din Maramures... la unul am fost foarte curioasa (cel din Salaj, ca era mai aproape) si am mers, nu mai stiu sigur numele satului, dar nu am intrat la el... am dat o raita sa vedem ce si cum si era...pff, plin acolo... masini cu numere de Bucuresti, Constanta, Maramures, Ungaria si multe altele... si era o ora, deloc lejera aproximativ 5-6 dimineata... la acelasi preot, mi`a povestit o vecina ca a fost si i`a deschis cartea si i`a spus de ce are probleme in casnicie, ca o sa divorteze si ca o sa se certe cu cei mai buni prieteni si astea chiar s`au intamplat... si am mai auzit de cateva cazuri din astea....

     

  •  
    • 3 mesaje
    12 Iun 2014, 12:40
    4 2
    buna xella,nu stii nici numele preotului din salaj? sau ceva putin din numele satului? te rog frumos!!
  •  
    • 114 mesaje
    23 Iul 2014, 09:03
    11 9
    oo, nu am mai intrat pe eva, de ceva timp, asa ca abia acum am vazut mesajul tau... te mai pot ajuta cu numele satului?
  •  
    • 1 mesaje
    1 Aug 2014, 22:36
    12 3
    Doamne ajuta,
    Patintele Casian deschide cartea
    0727558408
  •  
    • 4346 mesaje
    2 Aug 2014, 01:41
    10 3
    antonelabibi said:Doamne ajuta,
    Patintele Casian deschide cartea
    0727558408

     
    daca deschide cartea nu se poate numi preot.Practicile astea tin de slujirea satanei si nu e nicio diferenta intre el si mama omida care face vraji cu gaina la miezul noptii....asa ca nu te amagi singura , zicandu ti Doamne ajuta, ca n are cum sa te ajute!!! 

  •  
    • 2 mesaje
    5 Aug 2014, 20:55
    6 3
    decit ai cauta preoti care deschide cartea ,mai bine ai scrie acatiste pe care sa le duci la biserici si sa tii post,sa te marturisesti,impartasesti si atunci toate relele stiute si nestiute se vor indeparta de tine
  •  
    • 42 mesaje
    7 Aug 2014, 17:16
    12 1
    Doamne feri! Si la mine in Maramures este un preot ortodox care deschide cartea... dar stie toata lumea ca e dus cu pluta... Nu va jucati cu lucruri dintr-astea ca va jucati cu ala rau...
  •  
    • 1 mesaje
    25 Ian 2017, 18:52
    36 12
    antonelabibi said:Doamne ajuta,
    Patintele Casian deschide cartea
    0727558408

     din ce localitate e te rog

  •  
    • 1 mesaje
    13 Mar 2023, 10:38
    0 0
    AmeliEva said:
    Xella94 said:... eu am auzit de un preot din Salaj si de unul din Maramures... la unul am fost foarte curioasa (cel din Salaj, ca era mai aproape) si am mers, nu mai stiu sigur numele satului, dar nu am intrat la el... am dat o raita sa vedem ce si cum si era...pff, plin acolo... masini cu numere de Bucuresti, Constanta, Maramures, Ungaria si multe altele... si era o ora, deloc lejera aproximativ 5-6 dimineata... la acelasi preot, mi`a povestit o vecina ca a fost si i`a deschis cartea si i`a spus de ce are probleme in casnicie, ca o sa divorteze si ca o sa se certe cu cei mai buni prieteni si astea chiar s`au intamplat... si am mai auzit de cateva cazuri din astea....

     

     

    asa, si cu ce i-a ajutat ca a aflat asta?